Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Hiç kelle karşılaşmamış bir insan bulmak zor. Patolojinin nedeni, kafa derisinin daha fazla soyulmasına katkıda bulunan özel bir mantardır. Bu rahatsız edici fenomenle mücadele etmenin başlıca yolu, özel şampuanların yanı sıra kepek için tüm olası yağları içerir. Hangileri, makalede anlatacağız.

Kepek için yağ nasıl

Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Aşağıdaki yağların kepekten kurtulmada özellikle etkili olduğuna inanılmaktadır:

 • hint;
 • dulavratotu;
 • zeytin;
 • hindistan cevizi;
 • çay ağacı yağı.

Para toplamak için tüm kuralları takip ederseniz, kepekleri sonsuza dek unutmak ve saçınızı gerçek bir gurur haline getirmek için daha az zaman harcar.

Bir ilaç olmamakla birlikte, kepekten çoğu yağın antifungal ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Saç ve saç derisine bir bütün olarak olumlu bir etkisi vardır:

 • Sebasöz bezlerin işleyişini iyileştirir;
 • cilt tonları;
 • hücresel kan dolaşımını artırır;
 • saç büyümesini teşvik eder;
 • saç köklerini besinlerle doyurur.
Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Esansiyel bir yağ kullanıyorsanız düzenli olarak kepek sorununu etkileme olasılığı düşüktür. Zaten bunlardan muzdaripseniz, reçetelerin tüm gerekliliklerini ve fonları kullanma düzenliliğini dikkatle izlemelisiniz.

Kepek çıkarıldıktan sonra bile kullanmaya devam etmek de önemlidir. Bu doğal maddelerin, tüm kozmetisyenlerin önerdiği, önleme için mükemmel bir çare olduğu hatırlanmalıdır.

Ve sadece kepek için değil, aynı zamanda aşırı saç dökülmesi için endişeleniyorsanız - yağların kullanımı basitçe gereklidir. Aynı zamanda hangi türlerin seçileceğine dair kesin bir tarif yoktur. Deneme yöntemiyle sizin için doğru aracı seçmeniz gerekiyor.

Kepeği için Hint yağı

bağımsız olarak uygulanabilir veya bazı bileşenler ile kombine edilebilir büyük bir araç - bu araç en belirgin antifungal özellikleriyle de, ek olarak, mükemmel bağlı vitamini Hint yağı kepek yüksek içeriğine cildi nemlendirir edilir.

 • Hoş olmayan bir fenomeni unutmak için, her saç yıkama ile 14 gün boyunca hint yağı kullanmak yeterlidir. Ürünü saçın ucuna uygulayın, 1 saat bekleyin ve durulayın.
 • Calendula'nın tentürünü eklerseniz, hint yağı etkinliği artacaktır. Bileşim, saçlara çok köklerde uygulanır ve 30 dakika sonra yıkanır.
 • Kastor ve zeytinyağını da limon suyu ilavesiyle aynı oranlarda karıştırın.
 • Sebasöz bezlerin işleyişini iyileştirmek, büyümenin aktivitesini artırmak, hint yağı, ekşi krema, bal ve sarımsaktan maskeye yardımcı olacaktır.

Kepek için dulavratotu yağı

Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Bu ürün popülaritesi ve hint yağı etkinliğinden aşağı değildir. Dulavratotu yağı kepeğe karşı başarılı mücadeleye katkıda bulunan yüksek oranda vitamin ve faydalı mikro elementler içerir.

Buradaki ana bileşen, doğal olarak oluşan emicilere ait bir madde olan inülindir. Bu, belirgin bir antibakteriyel özelliğe sahiptir ve ayrıca çeşitli toksinlerden ve diğer zararlı maddelerden gelen kafa derisini rahatlatır. Dulavratotu yağını kepeklere karşı hoş olmayan bir fenomene karşı en iyi silah yapan inülindir.

Dulavratotu yağı, kafadaki tüm soyma izleri bitene kadar kullanılmalıdır. O zaman dersi tekrar duraklatmanız ve tekrar etmeniz gerekir. Bu tedavi şeması relapsların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Dulavratotu yağı, hint yağı ile aynı şekilde kullanılır - kökleri saçlara sürtün, 30 dakika boyunca tutun, yıkayın.

Kepeklere karşı çay ağacı yağı

Çay ağacının özü, sadece kepekten kurtulmaya değil, aynı zamanda şekillendirmenin veya saç şeklinin uzun süreli tutulmasına da katkıda bulunan terpienolovye bileşimlerini içerir.

Aşağıdaki gibi çay ağacı yağı kullanın:

 1. biraz ısınmış,
 2. En sevdiğiniz şampuan ekleyin
 3. iplikçikleri koymak
 4. saçları yiyecekle örtün
 5. Yarım saat sonra nazikçe durulayın.

En sevdiğiniz şampuanla çay ağacı yağını karıştırabilir ve her zamanki gibi kullanabilirsiniz.

Kepek için Hindistan cevizi yağı

Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Bu ajan çeşitli trigliserit maddeleri içerir. Kaşıntıyı azaltır ve buklelerin büyümesini hızlandırırlar.

Bu alet sadece kepeklere karşı kullanılmaz, bitler ve gri saçlardan kurtulmaya yardımcı olur ve ayrıca bazı dermatit tiplerini iyileştirmeye yardımcı olur.

Çay ağacı yağı gibi, hindistan cevizi kullanmadan önce hafifçe ısıtılmalıdır. Bu yağa 1: 1 oranında limon suyu eklenmesi, saçın kuruluğunu unutturmayı mümkün kılar. Ürünü tellerin tüm uzunluğu boyunca uygulayın, sonra hafif hareketlerle cilde sürün.

Kepekli zeytinyağı

Bu kepek, deri soyulması, kuru saçların görünümünü önlemek için yardımcı olan mükemmel bir araçtır.

Nasıl başvurulur:

 • Ürünü tüm uzunluk boyunca bukleler üzerine uygulayın,
 • parmaklarınızla hafif bir saç derisi masajı yapın,
 • saçını bir filmle ört,
 • Yağı yarım saat sonra iyice durulayın.

Böyle bir prosedürden sonra, saçlar hoş ve yoğun olacaktır.

Kepeğin önlenmesi için, zeytinyağına dayanan özel bir şampuanın kullanılması arzu edilir, burada verimliliği arttırmak için 2-3 damla daha yağ eklenebilir.

Kepek için keten tohumu yağı

Hangi yağlar kepekten kurtulmak için yardımcı olacaktır

Tüm yağlar arasında emiciliğin hızı ve yıkama kolaylığı açısından en iyisi.

Keten tohumu yağı sadece kepeği çıkarmaz, aynı zamanda kafa derisini mükemmel şekilde besler. Bu kuru saç sahipleri için mükemmel bir seçimdir, kayba eğilimli.

Bu ürün yarım saat kadar köklere sürülür, daha sonra yıkanır. Dulavratotu ve hintyağı ile iyi kombine edilmiştir.

Kepeklere karşı uçucu yağların karışımı

Bu fonlara ek olarak, uçucu yağlar - deniz topalak, lavanta ve jojoba bir kompleks kullanabilirsiniz. Antiseptik özelliklere ek olarak, küçük yaraları iyileştirmeye, cildin geri kazanılmasına, kuru cilt ve kepekten kurtulmasına yardımcı olurlar. Kombinasyon halinde veya ayrı olarak kullanılırlar - her durumda mükemmel bir sonuç elde edersiniz. Aynı zamanda kepek kurtulmak için herhangi bir bitki özleri ile kombine edilebilir.

Bu tür araçlar farklı şekillerde kullanılabilir: sabahları kafasına bırakılan, masajda kullanılan veya maske olarak herhangi bir kozmetik ürünle birleştiren. Sadece kafa derisinin soyulmasını değil, aynı zamanda saçınızın genel görünümünü ve görünümünü iyileştirir.

Kepekten kurtulmayı ve buklelerin durumunu iyileştirmeyi seçtiğiniz hangi uçucu yağın önemi yoktur. Bunlardan herhangi biri yüksek verimliliğe sahiptir ve problemi çözmede yardımcı olur.

Ancak, herhangi bir yağın alerjik reaksiyona neden olabileceğini düşünün, bu nedenle kepek ile mücadelede ilk kullanım düzgün olmalıdır. Olumsuz sonuçların yokluğunda, kepekten kurtulup daha fazla önleme yapana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

68 − = 59