Güzellik ve sağlık

Jel kurutma cila seç ve kullan

Oje kurutmak için bir cihaz seçmek, çok yönlülüğü hakkında düşünmeye değer. Lamba, vernik veya jelin dekoratif bir kaplama olarak kullanılmasına bakılmaksızın, manikür prosedürünü hızlı ve kalitatif olarak tamamlamalıdır.

Manikür ustası olarak çalışıyorsanız ve lamba profesyonel çalışma için gerekliyse, diğer faktörlere güvenmek gerekecektir. Belki evde müşterileri ziyaret etmek zorundasın? Daha sonra cihazın öncelikli kompaktlığında. Diğerleri için, cihazın kullanılmasının gücü ve rahatlığı önemlidir.

Contents

Tırnak bakımı prosedürleri arasındaki fark

Jel kurutma cila seç ve kullan

Prensip olarak, basit bir vernik ile prosedür ve sadece ultraviyole ışığa maruz kalmadan kürleşen bir jel ile manikür tasarımı, çok az farklılık gösterir. Her iki durumda da, tırnakların olağan tedavisi ilk önce yapılır, kütiküller çıkarılır.

Jeli kullanmadan önce rahatlatıcı banyolar uygulamak, birkaç damla portakal veya lavanta yağını suya bırakmak tavsiye edilir.

Bu nedenle cildi yumuşatmak daha kolaydır, böylece tırnak plakalarıyla çalışırken gelecekte hasar görmeyecektir.

Normal vernik uygulandığında manikür prosedürü, kütikülün işlenmesiyle sona erer ve jel ile çalışmaya başlamadan önce tırnaklar hazırlanır. Bu yumuşak tutkallarla, güvenilir bir kaplama sağlamak için üst parlak katman soyulur.

Daha sonra özel bir madde, alkol veya aseton ile yağdan arındırılır ve daha sonra kaplama birkaç kat halinde uygulanır:

 • 1 – baz veya astar;
 • 2 – 1-2 kat halinde bir renk kaplaması;
 • 3 – koruyucu tabaka.

Her katman, vernik kurutma için bir lambada dikkatlice kurutulur. Sonra fazla yapışkan tabaka, bir wadded disk ile kaldırılır. İşlemden sonra normal verniği kuruturken tırnaklara dokunmamak daha iyidir.

Lamba Seçimi

Jel tırnakları iyileştirme işlemini gerçekleştirmek için, jel verniği ile manikür tutmak için, hızlı ve yüksek kaliteli her zamanki verniği sabitleyin, kurutma gereklidir. Tırnak cilasını kurutmak için evrensel bir cihaz seçebilmek için, en azından fonksiyonlarını temsil etmelisiniz.

Önce lambaların türünü bilmelisiniz:

Jel kurutma cila seç ve kullan
 • LED ampullerin kurulu olduğu cihazlar genellikle bir zamanlayıcı ile donatılmıştır. Polimerleri çok çabuk kururlar – seans başına maksimum süre 30 saniyedir;
 • Flüoresan lambalarla donatılmış olan UV cihazları her zaman dahili bir zamanlayıcıya sahip değildir ve zaman tespit edilmelidir. Prosedür için gereken süre 1,5 dakikadır.
  Bir bronzlaşma salonu yardımıyla yüzünde sivilce kurtulmak nasıl?

Kişisel kullanım için oje için kurutma seçilirse, en basit modeli satın almak yeterlidir. Her bir eli ayrı ayrı kurutmak zorundadır, ancak yerleşik bir parmak ayırıcısı ve genellikle bir zamanlayıcı vardır.

Buna ek olarak, ucuz bir fiyatı var – 2000 rubleye kadar.

Sadece 1000 ruble bir fiyata bir cihaz alırsanız, zamanlayıcıdaki zaman bir saniyeye kadar sayılabilir.

Bir sonraki model kategorisi zaten profesyonel kabul edilir.

Jel kurutma cila seç ve kullan

5000 ruble dahili zaman ayarlı lambalarda, ayna yüzeyli parmaklar için ayırıcı, ses sinyali. Aşırı ısınmayı önlemek için mutlaka bir fanla inşa edilmişlerdir.

Manikür salonları, iki elin aynı anda kurutulduğu kurutma jel verniği için mutlaka lambalar satın alırlar. Bu tür cihazların maliyeti 12.000 ruble.

Bir UFD cihazı seçmek için güç çok önemli bir parametredir.

Olağan jel 6 W gücünde donar, ancak profesyonel polimerler kullanılırsa, böyle bir güç düşük olacaktır.

En popüler modelleri

Jel kurutma cila seç ve kullan
 • Bütçe seçeneği – cihaz KM-808 – 1000 ruble. Dahili ayna reflektörü ve güç düğmesi, 9 watt gücü var. Gomalak ve düz vernik kurutma için uygundur;
 • Daha pahalı model – KM-1401 – 2000 rubleye kadar. Bu UV kurutucu, 7 W gücünde 2 lambayla donatılmıştır, kayan bir tabana ve metalden yapılmış bir ayna reflektörüne sahiptir;
 • Fiyat aralığının yanında, KM lambası ucuzdur – 2000 rubile kadar – 9 W gücünde 4 lamba, bir ayna reflektörü, bir fan, bir zamanlayıcı içerir. Fakat bu sadece 2 değere – 90 ve 120 saniyeye ayarlanır. Geri çekilebilir alt;
 • KM – 702. Önceki modelle aynı işlevler ve aynı güç. Kompakt tasarım, gelişmiş zaman ayarı. Maliyet biraz daha yüksek, ancak kullanımı daha uygun. En çok satanlardan biri;
 • Shellac, jel ve her zamanki ojenin kurutulması için pahalı bir lamba – KM-201 – 36 watt gücü ile salonlara yerleştirilir. Lambalar sadece 2’dir, ancak güçleri 18 watt, zamanlayıcı saniyede ayarlanır.
  Karın üzerinde dövmeler: prosedürün özellikleri ve çizimlerin sembolleri

Tabii ki, çantanızda büyük bir lamba taşıyamazsınız, ancak eğer manikürle uğraşırsanız, o zaman en iyi seçim olacaktır.

Cihazı UV kullanma kuralları

Bir vernik ve normal vernik kurutma jeli için bir lambanın nasıl seçileceğini bilmek yeterli değildir, doğru bir şekilde uzun süre kullanılması gerekir:

Jel kurutma cila seç ve kullan
 • Cihazı satın aldıktan sonra fabrika tozundan ve kirden silinmelidir.
 • Yanar veya yanıp sönmeye başlar başlamaz lambaları hemen değiştirin. Aksi takdirde kalitatif kurutma mümkün olmaz. UFO cihazını satın alarak aynı anda birkaç lamba satın almanız tavsiye edilir, böylece daha sonra değiştirme ile ilgili herhangi bir sorun olmayacaktır. Bu arada, her 2000 saatte düzgün çalıştıklarında bile ampulleri değiştirmelisiniz.
 • Vücuda yapışmışsa, keskin bir cisimle ve çok dikkatli bir şekilde jeli temizleyin. Bir çözücü kullanmak imkansızdır.
 • Düzenli olarak, cihazı yumuşak bir bez veya pamuklu ped üzerine uygulanan alkolle silerek dezenfekte etmek gereklidir. Lamba kamuya açık olduğunda bunu yapmak özellikle önemlidir.
 • Polimerizasyon 120 saniye içinde gerçekleşmezse, cihazda bir sorun vardır. Lambaları değiştirmeli ya da atölyeye götürmelisiniz.
 • Sıvı aldığında kurutma kullanmayın. Buharlaşmasını beklemeliyiz.
 • Cihaz sürekli olarak açılmamalıdır. Aşırı ısınmayı önlemek için her bir buçuk saat 10-15 dakika kadar kapatılmalıdır.

Fiş takıldığında kauçuğun kokusu hissedilirse, prizden çıkan kablo çıkarılmalıdır. Ancak, bu herhangi bir ev aleti kullanırken yapılır. Hoş olmayan bir koku, priz, kablo veya cihazın kendisinde bir arıza olduğunu gösterir.

Ihmal edersek “Kokulu” uyarı, cihaz olmadan ve tüm kablolama olmadan kalabilirsiniz. Kısa devre riski vardır.

Size bir seçim ve güzel manikür başarılı!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply