Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?

Kana emanet edilen ana işlev, organlara temel maddelerin ve oksijenin iletilmesidir. Çeşitli faktörlerin etkisi nedeniyle, kirlenmiş olabilir. İlaç, uygunsuz beslenme, toksinler ve çeşitli mikroorganizmaların yaşamsal aktivitesi ile olumsuz etkilenmiştir. Bu durumda, kan arıtma gereklidir, böylece ikincisi işlevlerini yerine getirmeye devam edebilir.

Bunu yapmazsanız, kanla birlikte, zararlı maddeler vücudun zehirlenmesine neden olabilecek tüm organlara girer. Bunun nedeni bir kişinin hastalık sırasında ya da herhangi bir sebep göstermeden sağlığının zayıf olmasıdır. Hastanın durumunun kötüleştiği ve vücudun kendisi kendisini toksinlerden, cüruflardan arındıramadığı durumlarda, farklı yöntemlerin kullanıldığı bu prosedür gerekecektir.

donanım

Bu grupta yer alan yöntemler en etkili olarak kabul edilir.

Şu anda, çoğu zaman, kan, bu gibi yöntemlerle arındırılır:

Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?
 1. Plazmaferez. Bu yöntem, hamile kadınların yanı sıra insanlar için tavsiye edilir
  diyabet, sedef hastalığı, hepatit, lupus eritematozus gibi rahatsızlıklardan muzdarip. Özü hastanın damarının 0.5 litre kanından ve daha sonra benzer miktarda salin uygulamasından kaynaklanır. Daha sonra hücre kütlesi ve plazmasına ayrılmak için özel bir aparata (santrifüj) yerleştirilir. İkincisi toksin içerir, bu yüzden kaldırılır. Hücresel kütle tuzlu su çözeltisi ile seyreltilir ve saflaştırılmış kanı vücuda geri döndürmek için bir damlalık kullanılır. Prosedürün sonucu yeterince uzun tutulur - yaklaşık bir yıl;
 2. Hemosorbtion. Bu, toksinlerin kandan uzaklaştırıldığı en yaygın kullanılan yöntemdir. Kural olarak, bazı ilaçlara alerjisi olan hastalara endikedir. Prosedür aşağıdaki gibidir. Özel bir filtreden geçtikten sonra kan damardan alınır. Etkinliğin son aşaması, sıvının damardan geri sokulmasıdır. Bunun için bir damlalık kullanılır;
 3. Otohematerapi. Bu yöntem, vücudun hızlı bir şekilde kurtarılmasına ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Kural olarak, iç organ ve sistemlerin ciddi hastalıklarının tedavisi yanı sıra, furunculosis ve diğer dermatolojik hastalıklar için reçete edilir. Prosedürün özü, kanın damardan alınması ve kas içine enjekte edilmesidir. Bu, vücudun savunma mekanizmalarının aktivasyonuna katkıda bulunur, böylece kendini toksinlerden ve toksinlerden arındırmaya hazır hale gelir. Bu durumda, kan temizleme prosedürü için ilaç uygulanmaz.

Lazer temizleme

Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?

Yöntem aynı zamanda donanım için de geçerlidir, ancak özel dikkat gösterilmelidir, çünkü bugün itibariyle en etkili olanıdır.

Yöntemin özü, kanın bir optik dalga kılavuzu aracılığıyla fotonlara maruz kalmasıdır. Lazer yöntemi hem bağımsız bir yöntem olarak hem de bir dizi önlemin bir parçası olan eşlik eden bir araç olarak atanabilir. Kan arıtma lazer yönteminin etkinliği çok yüksektir.


Toksinler ve diğer zararlı maddelerle başarılı bir şekilde mücadele etmenin yanı sıra, bu yöntemin olumlu bir etkisi vardır:

 • Hormonal denge. Etkinlik sayesinde adrenal bez, tiroid bezi ve yumurtalık kadınlarının çalışmaları normalize edilmektedir. Emzirme sırasında meme bezlerinin uyarılmasının gerekli olduğu durumlarda da başvururlar;
 • Kardiyovasküler sistem. Etkinlik yardımı ile spazmlardan kurtulabilirsiniz. Ek olarak, vazodilatasyonu teşvik eder;
 • Lazerle temizleme, solunum sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Eylem sayesinde, iltihaplar, ağrı, şişme ortadan kaldırılır. Lazerin etkisi herkes tarafından olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir çünkü pratikte tüm hastalar seanslardan sonra sağlıklarında pozitif eğilimler göstermektedir. İşlem sırasındaki tek hoş olmayan an, damar içine bir iğnenin sokulmasıdır.

İnfüzyon ve infüzyon ile mücadeleye karşı mücadele

Bu tip terapi özellikle alkol zehirlenmesi vakalarında da sıklıkla kullanılır.

Damlalıklar için yoksunluk belirtileri ortadan kaldırabilir ilaçlar kullanın:

Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?
 • Bulantı, kusma;
 • Baş ağrısı;
 • titremesi;
 • Artan basınç.

Prosedürler sayesinde hasta uykuyu normalleştirir, anksiyete hissi kaybolur, sinir sisteminin durumu normalleşir.

Bir damlalık bileşenleri ile girilen, farklı olabilir, ancak genellikle bu tür ilaçların tedavisinde kullanılır:

 • Fizyolojik çözüm;
 • Kusmayı ve mide bulantısını ortadan kaldıran ilaçlar;
 • Kan dolaşımını arttıran ilaçlar;
 • Uyku hapları ile uyuşturucu;
 • antidepresanlar;
 • Antihistamin ilaçlar.

Tüm bu ilaçlarla birlikte magnezyum, kalsiyum, potasyum içeren ilaçlar kullanılır.

Prosedürden önce, narkolog doktor hastanın genel durumuna göre damlalık tipini seçer. Ayrıca, alkollü zehirlenme durumunda, hasta tarafından kaybolan sıvıyı telafi etmek için su-tuz dengesini geri yüklemek gereklidir. Ancak bu manipülasyonlardan sonra damlalığı kendiniz tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Halk yöntemleri

Bu yöntemler insanlar tarafından uzun bir süre kontrol edilir. Onlar sayesinde evde kan temizleme yapabilirsiniz.

İşte en popüler tarifler:

Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?
 • At kestanesi. Kurutulmuş meyveleri bir çırpıcı ile öğütmek gerekir. Bunun için ihtiyaçları var
  Temiz bir bez veya tülbentle sarın. Konteynırı alın ve içine meyve koyun, böylece bu kabın hacminin% 75'ini işgal eder. Şimdi onları votka ile doldurun, kabı kapatın ve serin bir karanlık yerde 3 hafta boyunca yerleştirin. Kalıcı bir ajan ayda üç kez / gün olarak uygulanmalıdır;
 • Kan temizliği için kullanılan halk ilaçları arasında, bal tentürü sağlam bir şekilde kanıtlanmıştır. Bal 2 kiloluk miktarında 2 bardak, kediotu kökü alırız. l. ve 1 fincan miktarında doğranmış dereotu tohumları. Malzemeyi kaynar suyla (2 litre) dökün ve kapalı bir kapta 24 saat içerisinde maddeyi ısrar ediyoruz. Bir yemekten yarım saat önce bir temizleyici alın;
 • Sarımsak tentürü. Üzerine rendelenmiş doğrayın 3 diş sarımsak, bir bardak kaynar su dökün ve tercihen ılık süt, 7 dakika demleyelim. Diğer bileşenlere 1 yemek kaşığı bir miktar bal (daha iyi buğday) ekleyin. l. Bir hafta boyunca aldığımız ilacı bir öğleden önce sabahları içtik;
 • Horseradish için çare. Bu çare için reçete çok basit. Horseradish'i kesmek ve günlük olarak 1 çay kaşığı bir dozajda günlük olarak yemek yapmak için bir kıyma makinesinin kullanılması gerekir. Sebzeler doğranmış, süzülmüş ve baharat olarak yenebilir. Diğer halk ilaçları ile birlikte ilacı kullanabilirsiniz.
Kan temizleme: nasıl yapılır, sonuçları nedir?

Prosedürden sonra, ışık, güç ve canlılık dolu hissedeceksiniz.

Vücudun çok fazla toksin ve toksin olması durumunda, iç organlar normal çalışma yeteneğini kaybeder. Bu, çeşitli hastalıkların, özellikle de pulmoner, hepatik, renal, kardiyovasküler vb. Ortaya çıkmasına ve gelişmesine yol açar.

Bu acıdan ve bağışıklık, vücudun hastalıklardan korunma yeteneğini kaybeder. Bu nedenle, geleneksel ilaç tarifleri kullanıp kullanmadığınıza veya bir kliniğe dönüştüğünüze bakılmaksızın herkes için kanın arındırılması periyodik olarak gereklidir.

İyilik ve sağlıklı olmanızı dilerim!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 56 = 64