Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta – güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Güzel, genç ve taze kalmak için güzel Koreli kızlarla gelmez! Bir sonraki "çocuk"Kore'deki modern güzellik endüstrisinin - makyaj uygulamak için bir yumurta süngeri. Bugün, cihaz uzun süredir olduğu için az sayıda insan vatanını hatırlıyor.boşlukları pulluk»Avrupa ve ABD. Sadece en muhafazakar makyaj sanatçısı bu aksesuarları kullanmamıştı.

Popülerliğin sırrı nedir?

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Ve popülerliği hiç rastgele değil: ideal "yumurta"Form, tüm katlar içine nüfuz etmenizi sağlar, yüzdeki temeli eşit olarak dağıtır. Profesyonel makyaj sanatçılarına güzellik karıştırıcılar denir. Hem kuru hem de ıslak formda kullanılır.

Sünger-yumurtanın makyaj için dikkat çekici bir özelliği, su ile temas ettiğinde, yaklaşık iki kat artar. Böyle güzel bir güzellik aksesuarı yapılan kalın köpük, mükemmel bir şekilde tozlu bir pigment verir ve tonal ilacı yüze mükemmel bir şekilde dağıtır.

Deneyimli makyaj sanatçıları ortamında, tonal fonları cildin yüzeyine uygulamak için en iyi şeyin ne olduğu konusunda her zaman sıcak ve şiddetli bir tartışma vardır. En muhafazakar ustalar, sadece bu şekilde ürünün miktarını ve uygulamanın kalitesini düzenleyebileceklerini iddia ederek kendi parmaklarını kullanmayı tercih ederler.

Alışkanlıktan uzaklaşmaya karar verenlerkirli eller", Fırçaları kullan. Sadece bir fırçanın ve sadece doğal şekerlemenin mat ve kadifemsi bir etki verebildiğini söylüyorlar.

Ancak, bluetooth blenderinin dünya pazarındaki devrimci görünümü, hem profesyonel hem de amatör olarak abartmadan gerçek bir sansasyon yarattı.

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Makyaj için profesyonel makyajın kullanımı evrenseldir: fotoğraf çekimleri ve filme alınması için gerekli olan yüz için istenen porselen-kukla etkisi ortaya çıktıkça kuru formda uygulanmaya değer.

Islak bir yöntemle ıslatmak ve bir tonal ilacı uygulamak gerekir; çünkü bir kişi hailerden daha fazla faydalanmadan sağlıklı bir ışıltı ve iç parıltı elde eder.

Makyaj süngerleri setlerinin sıcak kek gibi butiklerin raflarından uçması şaşırtıcı değildir. Buna ek olarak, sadece krem ​​değil, aynı zamanda göz farı, allık ve diğer kozmetik ürünler de dahil olmak üzere kuru dokular uygulanabilir.

Bir güzellik karıştırıcısının temel avantajları

Yumurta süngerinin ana avantajı, şüphesiz patentli elipsoidal şeklidir. Bu tasarım sayesinde, güzellik blender yeteneğine sahip "sürücü»En çok erişilemeyen yerlerde bir ses frekansı kremi, örneğin, bir burun kanadı veya gözlerin iç köşeleri.

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Ne yazık ki, ne fırça, ne de parmaklar, bu tür sorunlarla başa çıkabiliyor. Süngerin kendisi keskin köşelere sahip değildir, bu da ürünün Hava Fırçası çalışmasının sonucuna daha yakın uygulanmasını sağlar. Üstelik hiçbir yığın olmadığı için, boşanma ve açık krem ​​uygulama limitleriyle karşılaşmamanız garanti edilir.

Yumurta süngeri mükemmel şekilde suyu emer ve yaklaşık yarısı kadar artar. Yüzeyi kadife benziyor (eğer tamamen dokunsal duyulardan bahsediyorsak), materyalde alerjik reaksiyona neden olabilecek lateks ve diğer bileşenler bulunmuyor.

Birçok insan bu adaptasyonların cildin sağlığına ne kadar zararlı olduğunu merak ediyor. Gibi, doku doku birçok bakteri başlatmak için garanti edilir, bu cilt durumu için sonuçları tamamen öngörülemez olduğu anlamına gelir. Ama bu güzel bir blender ile "yan etki"Tamamen dışlandı: bileşimi patojenik mikroorganizmaların çoğalmasını teşvik etmez.

Bu arada, hijyen hakkında birkaç söz. Makyaj süngerleri nasıl yıkılır? Basit daha basit! Senin "durulamak için yeterli"yumurta » sıcak su ve hafifçe malzeme ile emdirilmiş vakıf kalıntılarını yıkamak için sabunla ovuşturdu. Bu amaçla, ideal ev tipi beyazlatma sabunu (endişelenmeyin, pembe süngeriniz parlak rengini kaybetmez).

Ayrıca, güzellik blenderini temizlemek için özel olarak tasarlanan özel araçlarla da yıkayabilirsiniz (aynı zamanda makyaj fırçalarını temizlemeye başladılar).

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Ancak, bu gerekli değildir ve yukarıda belirtilen sabun ile yapabilirsiniz. Daha sonra, süngeri kuru ve ılık bir yere koymalı (doğrudan güneş ışığı altında saklanmasına izin vermelisiniz) ve bir sonraki ton uygulamasına kadar bırakmalısınız.

Makyajı çıkarmak için güzellik blenderini süngerle karıştırmayın - tamamen farklı şekil ve malzemelere sahiptirler ve temeli yüze dağıtmak için kullanılmazlar. Ayrıca, makyajı kaldırmak için klasik süngerler her zaman hipoalerjenik hammaddelerden oluşmaz.

Süngerin doğru kullanımı için kurallar

Makyaj süngeri ne kadar doğru kullanılır? Bu soru tüm arama motorlarında görünür ve öncelikle bu harika cihazla ilk karşılaşanlar tarafından sorulur.

Bir güzellik karıştırıcı kullanmak kolaydır. Belirli kuralları takip etmek yeterlidir:

  • İlk önce aletinizi su ile nemlendirin. Ve sadece onu serpiştirmemelisiniz, ama iyice ıslatmalısınız - bu yüzden daha yumuşak ve esnek olacaktır. Buna ek olarak, nem süngerinin etkisi altında büyüklükte artar ve üçüncü parti dokuları emer (örneğin, değil)yutar"Temel kreminiz). Ve en önemlisi - nemli uygulama tekniğinde temel, düz, ince ve doğal bir tabakaya bırakılır;
  • Sünger gibi bir sünger gibi basın, ancak malzemeye zarar vermemek için çok dikkatli olun;
  • Güzellik karıştırıcının düz kısmı üzerinde küçük bir ton ilaç uygulayın;
  • Vakfın tamamını tüm yüz boyunca dağıtmaya başlayınsürüş'Hareketler;
  • Boynun etrafında çalıştığınızdan emin olun: Bu, bir güzellik karıştırıcı kullandıktan sonra bile sınırların fark edilebildiği tek yerdir. Özellikle de krem ​​doğal ten tonundan biraz farklıysa.
Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Aracı uygulamak için özel yeteneklere ihtiyacınız olmayacaktır. Tam tersine: Genellikle tapınaklarında kalan nefret konturlarını ve sınırlarını unutabilirsiniz.Makyaj Başlayanlar".

Hatırlamamanız gereken ana kural, gizli parçaların güzellik blenderinin sivri tarafı ile ve düz ve dışbükey genişliğiyle birlikte çalışılmasıdır. Vakfın doğru bir şekilde uygulanması sonucunda yüzünüz, düzgün bir şekilde pürüzsüz bir ton ve cildin hoş bir dokusu elde etmelidir.

Tüm basit çalışma kurallarını uygularken, güzellik blenderi tonu mükemmel şekilde boyar.

Güzellik karıştırıcılarının depolanması ve temizlenmesi

Makyaj uygulamak için herhangi bir fırça gibi bir güzellik blenderinin yıkanması gerektiği kesinlikle açıktır. Ve bunu belli bir zaman diliminde değil, süngerleri kullandıktan sonra her seferinde yapmak önemlidir. Endişelenme, seni fazla zaman almayacak. Güzellik karıştırıcısını yeniden ıslatmak, hafifçe sıkmak ve sabunla sabunlandırmak yeterlidir.

Bir balmumu sabunu veya bir sünger / fırça yıkama solüsyonu gibi özel temizleyiciler kullanabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir. Sadece krema ile kirlenmiş yüzeyleri sabunlayın ve parmaklarınızla ovun.

Kusursuz makyaj için sünger-yumurta - güzellik karıştırıcı kullanmanın avantajları ve nüansları

Sünger temizleme işlemini tamamladıktan sonra, temiz su ile iyice durulayın, böylece sıkılmış su sabunlu köpük içermez. Eğer deterjan malzemede kalırsa, alerjik reaksiyona girme riskiyle karşı karşıya kalırsınız!

Süngerin yeterince uzun süre kuruduğuna dikkat ederseniz, 2-3 parça bir ürün satın almanız tavsiye edilir.

Pek çok insanın - çok fazla görüş olduğu biliniyor. Ancak, "taciz"Güzellik blender henüz kimseye olmadı. Her iki makyaj sanatçısı ve amatör, oybirliğiyle cihaza övgü ve yabancı çevrimiçi mağazaların kataloglarından satın alıyor.

Bu nedenle, muhteşem bir makyaj yaratabilecek kullanışlı ve pratik bir aksesuar satın almak istiyorsanız, satın almaktan çekinmeyin! Dayanılmaz olun!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

26 − 23 =