Jaukus namas

Pasirinkite geriausią siūlą mezgimui

Mezgimas yra puikus hobis. Šis naudingas hobis leidžia jums sukurti nuostabius dalykus grožiu: drabužius, suvenyrus dekoruojant interjerą, žaislus ir dar daugiau. Viskas, ko jums reikia mezgimui, yra įrankis (mezgimo virbalai arba kablys) ir verpalai.

Verpalų pasirinkimas yra labai svarbus: tinkamai parinkti siūlai veikia kaip įkeitimas, kad dalykas pasirodys gražus ir kojų pirštas. Kaip pasirinkti siūlai mezgimui ant mezgimo adatų, pateikti išsamius patarimus žemiau. Ir pradėkite nuo esamų siūlų rūšių apžvalgos.

Bendra informacija apie medžiagą

Šiuolaikinių parduotuvių asortimento srityje galite rasti didžiulį mezgimo siūlų pasirinkimą: pateikiamos ne tik skirtingos spalvos, bet ir tekstūros, įvairios medžiagos.

Norint, kad neprarastume tokio gausaus kiekio, nedelsdami sugebėsime mezgimo siūlus padaryti dviem sąlyginiais tipais:

Pasirinkite geriausią siūlą mezgimui
  • Jūs galite nustatyti plaučius "Vasara" Siūlai, į kuriuos įeina medžiagos iš lino, medvilnės, mišrių siūlų, viskozės;
  • Žiemos veislės rankdarbiams galima vienareikšmiškai klasifikuoti visų rūšių vilnos verpalus, sintetinius pluoštus, pakankamai didelius (pvz., Akrilinius verpalus).

Tada galite tęsti verpalų gradaciją ir suskirstyti išvardintus tipus pagal storį, pasukimą ir atstumą.

Medžiagų rūšys iš natūralių žaliavų

Pagrindinė verpalų rūšis iš natūralių žaliavų yra vilnonių siūlų. Šios stygos gaunamos iš avių ir ožkų pjautinės (šukuotinės) vilnos. Vilna medžiaga vertinama dėl jos elastingumo ir lengvumo svorio, be to, verpalai puikiai išlaiko šilumą ir todėl yra būtini megzti žiemos dalykus.

Tačiau, pasirinkdami vilnonius siūlus mezgimui su mezgimo adatomis, Reikėtų nepamiršti, kad tokio tipo medžiaga yra mažo stiprumo ir lengvai dėvima, ant produktų greitai pasirodo negraži ritės. Todėl labai dažnai sintetiniai pluoštai yra pridedami prie natūralios medžiagos, jie padidina atsparumą dilimui ir stiprumą.

100% natūralių siūlų paprastai megzti megztiniai, šiltos palaidinukės, kaklaskarės su spalvotais ir reljefo modeliais. Jei mes kalbame apie tai, kokie siūlai yra geriausias mezgimo mezgimo adatų pasirinkimas, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šis įrankis dažnai tik trikdo gaminius iš natūralių vilnonių verpalų.

Jei atsižvelgsime į siūlų sudėtį, tada vilnonius siūlus galima suskirstyti į šiuos tipus:

  • Alpaka yra žaliava, pagaminta iš vilnos lamos. Tai skiriasi pluoštų vienalytiškumu ir tuo, kad granulės nėra formuojamos šio tipo siūlų pirštais. Be to, medžiaga yra vertinama dėl stiprumo ir lengvumo, įvairių natūralių atspalvių.

Prašau dėmesio! Šio tipo siūlai visada yra 100% natūralūs, sriegiai yra ploni, todėl pageidautina iš jo megzti ir plonas mezgimo adatas;

Pasirinkite geriausią siūlą mezgimui
  • Angora - dar viena vilnonių siūlų, mezgimo mezgimo adatos, rūšis. Tai skiriasi nuo gražaus blizgesio ir minkštumo, gražiai nudažyti bet kokiuose ryškiausiuose atspalviuose. Tačiau angorai turi trūkumų - gryna forma, vilnos labai sunku naudoti mezgimo metu, nes trumpi pluoštai nuolat išeina;
  • Moheris - geriausias vilnos verpalų, gautų iš Angoros ožkų veislės. Nepaisant siūlų apibūdinimo, geriausia pažvelgti į mohairo gaminius, jei megzti storomis mezgimo adatomis.

Vilnonių siūlų tipai taip pat apima verpalus iš kupranugarinės vilnos, kašmyro ir merino verpalų.

Siūlų rūšys iš augalinės kilmės žaliavų

Sukurti mezgimo siūlai taip pat gali būti naudojamos augalinės žaliavos. Prie tokių rūšių siūlų gali būti priskirtos medžiagos iš lino, medvilnės, bambuko pluošto ir šilko. Dažniausiai šios medžiagos rūšys naudojamos vasaros drabužių poravimui.

Kokie daržovių siūlai geriausiai tinka dirbti su mezgimo adatomis?

  • Norėdami sukurti gražius ir subtilus dalykus ant stipinų, geriausias medvilnės verpalai yra idealus. Šio tipo medžiaga turi daug tekstūrų ir todėl leidžia savo darbe naudoti įvairias gana sudėtingas mezgimo technologijas. Žaliosios medvilnės žaliavų privalumai yra lengvumas, lengvumas priežiūrai, stiprumas, spalvų atsparumas;
  • Mezgimui su mezgimo adatomis galite pasirinkti ir lininius siūlus. Lininės žaliavos laikomos patvariomis, tačiau bus sunku rasti gražų atspalvį, nes lininiai pluoštai yra prastai dažomi;
  • Megzti šilko siūlus ant mezgimo adatų net pradedantiesiems rankdarbiams: žaliava yra elastinga ir elastinga, darbo metu ji neslydo.

Sintetinės medžiagos rūšys

Pasirinkite geriausią siūlą mezgimui

Sintetinės kilmės siūlai idealiai tinka rankiniam mezgimo adatų darbui: lavsan, capron, akrilas, poliamidas ir daugelis kitų dirbtinių žaliavų. Žaliavos yra vertinamos dėl savo stiprumo, gero gebėjimo išlaikyti produkto formą. Tačiau dirbtiniai sriegiai turi trūkumų - produktai yra stipriai veikiami statinės elektros energijos poveikio, lengvi dalykai ilgainiui įgauna negraži geltonumą.

Renkantis tokį siuvimo siūlų įvairovę, būtina atkreipti didžiausią dėmesį į kompoziciją. Idealiai tinka kompozicija, kurioje septyniasdešimt penki procentai medžiagos bus natūralių pluoštų ir dvidešimt penkių procentų sintetinių.

Įvertintos dirbtinės žaliavos ir įvairių sąskaitų faktūrų: galite pamatyti užsakytas veisles, kaspinus, sagas, tinklus, tweeds, flam. Mezgimui su megztukinėmis adatomis geriau pasirinkti sintetinę medžiagą. Mezgimas iš susipynusių storių siūlų su mezgimo adatomis atrodo neįtikėtinai stilingas ir neleidžia tendencijai keletą metų iš eilės.

Galite pasirinkti kurti originalius daiktus gražių, blizgančių sintetinių siūlų - piktžolių, dirbtinių kailių, melange. Melange siūlai yra nepaprastai populiarus rankomis mezgimo - mes kalbėti apie mezgimo mezgimo siūlų mezgimo su mezgimo adatos ypatumus išsamiau.

Melange savybės

Melongo siūlai gali būti įvairiausių pluoštų tipų - vilnonių, lino, sintetinių, spalvotų skirtingomis spalvomis, o po to susukti į vieną sriegį. Kita galimybė kurti mišrią žaliavą - vienas sriegis yra spalvos ilgiu skirtingomis spalvomis. Abiem atvejais melange yra neįtikėtinai ryškus ir originalus.

Iš melange su mezgimo mezgimu, tiek vasaros, tiek žiemos daiktai megzti, nes medžiagos sudėtyje gali būti įvairių rūšių siūlai - nuo dorogus alpaka iki naktinės medvilnės. Ideali melanžė tinka megztiniams, megztiniams, kepurėms ir palaidinukėms. Galima naudoti tokio tipo žaliavas ir kurti priedus - megztus rankinės, šlepetes.

Darbas su melange yra pakankamai lengvas, nes dėl įmantrios siūlų dažymo gaminiai neprisiima nei sudėtinių modelių, nei mezgimo būdų. Be to, kai mezgimas su melanso siūlais, galimi trūkumai ir defektai yra nepastebimi.

Pasirinkite geriausią siūlą mezgimui

Daiktai, pagaminti iš melange, puikiai tinka bet kokio tipo figūrai, nes konkreti siūlų spalva idealiai bus galutiniame produkte, kad paslėptumėte išsamumą.

Tačiau, dirbant su medžiaga, reikia atsižvelgti į tai, kad melange neįmanoma (bent jau pakankamai sunku) sukurti idealiai simetrišką gaminio modelį.

Tačiau asimetrija dabar yra mados viršūnėje, todėl rankdarbių kataloguose galite pamatyti melanžinius švarkus ir megztines, kurių sąmoningai asimetriškas raštas.

Kalbant apie tokio tipo siūlų modelius, galite pasirinkti paprastą, lygų paviršių, mažą boulą. Pastarajame variante svarbu pasirinkti norimos kompozicijos melange, kitaip efektas nebus toks įspūdingas.

Mėgaukitės savo laiku!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

8 + 2 =