Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Yüzün solgunluğu o kadar şık kabul edildiğinde kadınlar özel olarak sirke içtiler ve benzer bir gölge elde ettiler. Şimdi moda, hafif bir allık ile hafif bir yüz kızardı ve solgun bir yüzün gözünde, olası hastalıkların istemsiz düşünceleri geliyor. Pallor konjenital, kan damarlarının spazmı ile oluşur, temiz hava olmadan uzun süreli maruz kalma, bazı hastalıklardan kaynaklanabilir. 

Neden soluk cilde dönüşür ve bu kozmetik kusuru nasıl ortadan kaldırır?

Hastalıklarla ilişkili soluk bir kişinin nedenleri

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Soluk cildin nedenleri konjenital ve edinsel olarak ayrılabilir. Soluk ten rengi, doğuştan elde edilebilir – adil olmayan insanlarda meydana gelenden daha sık. Eğer bu bireysel fark karanlıksa, o zaman tür olur “Şeytani gizemli”.

Bu durumda modern gençlik takdir ediyor: “Vay! Vampir gibi görünüyorsun! “ – Amerikan TV dizilerinden sonra, vampirler bir trend içinde ve yaşlı insanlar soruyor: “Hiçbir şey acıtmıyor mu?”

Soğuk algınlığı, stres, zehirlenme nedeniyle ortaya çıkabilecek keskin bir kan damarları spreyi ile yüz cildi solgunlaşır. Bu durum bir hastalıktan kaynaklanıyorsa, semptom denir “Siyanoz”.

Bu belirtiye sahip hastalıklardan biri demir eksikliği anemisidir. Demir sentezinin ihlali nedeniyle cilt hücrelerindeki hemoglobin seviyesi azalır. Kırmızı kan hücrelerinin sıkıntısı olduğunda, sadece deri solgunlaşmaz – zayıflık, sürekli yorgunluk, canlılık azalır, organik sistemler başarısız olur.

Anemi nedeni aşağıdaki olabilir:

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri
  • adet döngüsü bozuklukları – çok uzun ya da çok aylık aylık;
  • iç kanama – ülseratif, proktolojik, pulmoner;
  • kronik kan hastalıkları;
  • böbrek hastalığı;
  • kanseri.

Diyet düşükse, demir içeren birkaç ürün vardır, demir eksikliği anemisi de oluşur.

Kalp yetmezliği aynı semptomatolojidir. Kalp kasının işlevi bozulduğunda, tüm dokulara ve organlara yetersiz kan verilir ve cilt hücrelerinde oksijen eksikliği görülür. Sadece beyaz değil – mavimsi olur.

Kalp yetmezliği belirtileri:

  • siyanoz;
  • mavimsi dudaklar;
  • ekstremitelerin şişmesi ve yüzün şişkinliği;
  • zayıflığı;
  • baş dönmesi.

Soluk cilt ve parlak dudaklar aort lümeninin daralmasının karakteristik bir belirtisidir.

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Hipotansiyon ile – sürekli düşük tansiyona neden olan bir hastalık – cilt de soluktur. Hipotansiyon ayrı bir hastalık olarak ortaya çıkabilir veya kardiyovasküler sistemin bozulmasına bağlı diğer durumların bir semptomu olabilir.

Hamilelik veya emzirme sırasında kandaki hemoglobin miktarını azaltır. Soluk cilt – vücudun yüksek sıcaklık ve genel zehirlenmesi ile ortaya çıkan hastalıkların bir belirtisidir.


Ek belirtiler: cilt mavimsi-sarımsı, genel halsizlik, yüksek ateş, baş ağrısı.

Dış faktörlerin neden olduğu solukluk

Süper soğutma sırasında kan dolaşımını yavaşlatır – soğuk kan damarlarının daralmasına neden olur. Kan damarları üzerinde benzer bir etki, stres, aşırı çalışma, nevrozlar tarafından uygulanır.

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Aşırı fiziksel aktivite yorgunluğa neden olur. Çalışma modunda, vücut
Aşırı ve daha sonra dinlenmeye ihtiyacı var. Kalbin ritmi yavaşlar, nabız düşer, kan dolaşımı azalır. Organizma ayrıca stresli koşullara ve duygusal deneyimlere de tepki gösterir.

Tabiatta cilt hafifse, güneş ışığı olmadan maviye dönüşür. Eğer insanlar dışarıda yürüyüş yapmaktan yoksun kalırsa, donukluğa neden olurlarsa, o zaman cildin gölgesi olur. “Paleface” gri, sağlıksız olur.

Sağlıklı bir görünüm nasıl geri alınır?

Kadınların sağlığı öncelikle görünümle değerlendirilir. Sağlıksız solukluk hastalıklardan kaynaklanıyorsa, o zaman kozmetik yardımı ile, sadece estetik etkiyi geliştirmek, ancak epidermisin rengini değiştirmek mümkün değildir.

Hastalıklar doktorlar tarafından tedavi edilir, ancak hastalığın remisyon aşamasına girmesini beklemeyin ve beklemeyin; aynı zamanda cilt daha sağlıklı görünecektir. Görünüş için mücadele, paralel olarak yapılmalı ve bu duruma şimdiye kadar biraz daha zaman kazandırılmalıdır.

kötü sindirilmiş demir olmadan askorbik asit – temiz havada yürümek ve yüksek demir ve C vitamini içeriği ile gıdaların diyette miktarını artırmak için ten ihtiyacını geri yüklemek için.

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Bu ürünler şunlardır: karabuğday, nar, siyah frenk üzümü, kırmızı et ve kümes hayvanları, yumurta sarısı, kuru meyve, deniz ürünleri, baklagiller, fındık. Gördüğünüz gibi, bunların hepsi, organizmayı gerekli eser elementle doyurmaya yardımcı olan eş zamanlı olarak bileşenler içermez. Sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek olmaz narenciye suları veya kendileri meyveler, sorunu çözmeye yardımcı değil, aynı zamanda serotonin üretimini artırır – mutluluk hormonu.

Folik asit ve B vitaminleri içeren bir vitamin kompleksi içmek tavsiye edilir.

Karoten zengin olan ürünler cilt rengini geri kazanmaya yardımcı olur: havuç

Kozmetik kusuru kaldır – sağlıksız solgunluk – bronzluk yardımcı olacaktır. Mümkünse, yüz doğal güneş için ikame edilmelidir, soğuk mevsimde solaryumu ziyaret edebilirsiniz. Sadece onları kötüye kullanmayın – aşırı ultraviyole ciddi bir hastalığın ortaya çıkmasına neden olabilir – cilt kanseri. Her şey ılımlılıkta iyidir.

Güzellik Sırları

Cildi sağlıklı bir görünüme döndürmek için kadınlar peeling prosedürleri ve maskeler yaparlar.

Kahve ve havuç maskesinden soyma, vücuda bir renk tonu verir. Havuç maskesi, sadece ekşi krema, zeytin veya aspur yağı, yumurta beyazı ile karıştırılmış havuç üretilen ve yağlı yumurta sarısı – kuru ciltler için.

Soluk cilt: nedenleri, tedavisi, makyaj temelleri

Kendinizi daha parlak makyaj yardımı yapın. Sadece kalın bir tabakanın solukluğunu maskelemeyin
kendi ten renginden 2 tondan fazla farklılık gösteren bir ton krem. Yaşlanıyor. Kremin temel tonları pembe ve şeftali olmalı, ancak hiçbir durumda kahverengi olmamalıdır – aksi takdirde sağlıksız sarılık olacaktır. Kusurlar bir primer ile önceden maskelenir.

Hafif bir allık sağlığa vurgu yapılmasına yardımcı olur. Soluk cilt için renk, inci, şeftali, açık pembe seçilir – tonu sıcak olmalıdır.

Ama gölgeler için önerilen soğuk tonları, gözlerin rengi. Açık siyah okları hedeflemeyin – solgun.

Makyaj doğal renklerde ise, o zaman “Çıkış seçeneği” parlak rujla dudakları vurgulamayı deneyebilirsiniz. Gün ışığı için rujun rengi nötrdür – şeftali, inciler. Dudaklarınızı ofis çevresinde daire içine almanız tavsiye edilir. Saçın rengi büyük önem taşır – gözler ve deri ile daha fazla zıtlık, daha hafif görünür.

Doğumdan hafif bir cilt alırsanız üzülmeyin – çoğu durumda doğal görünüyor. Kolay makyaj – ve hiç kimse sağlık problemleri olduğundan şüphelenmek için akla gelmeyecek.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

8 + 1 =

Adblock
detector