Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky

Bohužiaľ, pocení je dosť bežné. Utrpieť od nej, mužov a žien, a niekedy aj detí. Podľa štatistík sa zvýšené potenie vyskytuje u každej tretej osoby. Preto je také dôležité vedieť, aké sú príčiny jej výskytu, ako s ňou bojovať, a čo znamená z potenia nohy a iných častí tela, pomôže to riešiť problém.

Prečo sa poteje

Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky

Potenie je normálne. Je určený na reguláciu telesnej teploty ľudského tela. V priemere sa vypúšťa asi 0,2 litra potu denne. Avšak u ľudí, ktorí trpia nadmerným potenónom, je potenie výrazne vyššie ako normálne.

Pot nie je len voda, má obrovské množstvo nečistôt. Ide o cholesterol, rôzne stopové prvky a tiež mastné kyseliny. Takáto kompozícia je najlepším médiom na množenie baktérií. Preto je potenie, najmä na nohách, obvykle sprevádzané nepríjemným zápachom. Ale to nie je jediný negatívny dôsledok zvýšeného potenia.

Sú tiež sprevádzané:

 • zhoršenie stavu kože;
 • hubové infekcie;
 • výskyt kukurice a mozoly;
 • výskyt rôznych ochorení kože.

Preto by ste nemali ponechávať vysoké pocenie bez pozornosti. Ale skôr ako začnete používať akýkoľvek prostriedok na potenie, mali by ste pochopiť príčiny jeho výskytu.

Bolo zistené obrovské množstvo dôvodov, ktoré môžu viesť k vysokej miere sekrécie potu. Najbežnejšie sú tieto:

 • nesprávna, ako aj nedostatočná starostlivosť o pleť;
 • vysoká úroveň stresu a emócií;
 • špičkové topánky, ponožky vyrobené zo syntetických materiálov;
 • kožné ochorenia vrátane chorôb súvisiacich s hubami;
 • vysoké fyzické zaťaženie;
 • nádorov, ochorení nervového a endokrinného systému.

Než začnete používať akýkoľvek prostriedok na potenie nohy a iných častí tela, je dôležité stanoviť proces hygieny a odstrániť príčiny tohto problému.

Drogéria proti potenia nohy

Dnes má trh obrovský počet kozmetických výrobkov, ktoré sľubujú, že pomôžu vyrovnať sa s problémom vysokého potenia. Pozitívny účinok sa však nedosiahne, ak ich použijete z času na čas, nie podľa pokynov.

Pri kúpe kozmetiky by sa mali brať do úvahy tieto tipy:

Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky
 • je lepšie zastaviť výber liekov, ktoré sa predávajú v lekárni alebo špecializovanom kozmetickom salóne;
 • v ideálnom prípade by mali používať dva spôsoby potenie nohy - ráno a večer;
 • V noci je potrebné použiť krémové prípravky, ako aj balzamy;
 • v dopoludňajších hodinách na boj proti vysokým hladinám potenia môžete použiť tekutinu a mastenec;
 • najlepšou možnosťou sú lieky, ktoré súčasne bojujú so zvýšeným potentivom a zabraňujú vzniku hubových ochorení kože.

Je dôležité pochopiť, že kozmetika trochu zmierňuje stupeň tohto problému, nie je schopná riešiť zanedbané prípady. V takýchto situáciách je najlepšie používať špeciálne lieky.

Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky

Stáva sa, že problém je bežný v rôznych častiach tela. V tomto prípade si môžete kúpiť komplexný liek na potenie podpaží v lekárni, ktorý môže byť tiež použitý na nohy. Veľa pozitívnych recenzií, napríklad o lieku Teymurová pasta. Má antiseptický a deodorizujúci účinok, vysušuje pokožku a zmierňuje jej zápal.

Ak máte na nohách príznaky plesňových ochorení: sčervenanie, svrbenie, olupovanie, trhliny, môžete použiť drogu Borozin. Tento liek na potenie a zápach nôh s úspechom bojuje proti hubám. Vďaka svojej aplikácii je možné zbaviť sa množstva problémov.

Mnohí veria, že najúčinnejším liekom na potenie nohy v lekárni je droga Driosol. Neberú však do úvahy, že mechanizmus upchávania potných žliaz je založený na jeho účinku. Výsledkom je, že pri použití tejto drogy je možné dostať alergiu s vysokou pravdepodobnosťou. Preto používajte Driosol veľmi starostlivo a veľmi zriedkavo.

Čo inak liečiť potenie?

Ak je hladina potenia príliš vysoká a spôsobuje vážne nepohodlie, odporúča sa použiť drastickejšie opatrenia. Medzi nimi najpopulárnejšie sú elektroforéza a botox.

Ak je elektroforéza na koži nohy ovplyvnená malými impulzmi elektrického prúdu. Výsledkom tohto postupu je činnosť potných žliaz významne potlačená. Spočiatku sa elektroforéza uskutočňuje každý druhý deň počas dvoch týždňov. Výsledkom je zníženie potenia o 1-2 mesiace. Neskôr, s opätovným objavením, pomôžu aj kratšie liečebné postupy.

Odborníci poukazujú na to, že existuje ďalší účinný prostriedok na pot, ktorý prináša dlhodobý pozitívny účinok - injekcie Botoxu. Pritom sa dá použiť aj na nohách.

Botox inhibuje produkciu žľazového pulzu z vhodného nervu. Výsledkom je, že bez poškodenia žľazy sa výrazne zníži potenie. Pozitívny výsledok tohto postupu je zachovaný dlhšie ako šesť mesiacov.

Ľudové lieky na potenie

Ľudové nápady pre potenie nohy sú často menej účinné ako radikálnejšie metódy. Častejšie na tieto účely používajte rôzne bujóny.

 • Dubová kôra
Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky

Pri príprave odvaru z kôry duba 3 lyžice suroviny musia byť naplnené dvomi vriacou vodou. Výsledná zmes by mala byť varená počas 10 minút. Po ochladení vypustite roztok.

Je veľmi jednoduché použiť odvar. Najprv dôkladne umyte nohy dôkladne mydlom a vodou. Potom sa spustí do kúpeľa s odvarom asi štvrtinu hodiny. Procedúra tradičnej medicíny by sa mala znova opakovať každý týždeň asi týždeň, po ktorom môžete prerušiť prestávku, až kým sa problém nevráti.

Mimochodom, kôra dub je tiež veľmi dobrým ľudovým prostriedkom na potenie podpaží. Na použitie v tomto prípade je vývar navlhčený jemnou handričkou a nanášaný na problémovú oblasť asi 20 minút.

 • Odvar z presze

Vezmite 4 lyžice. listy praslia, pridajte 1 liter vriacej vody. Potom sa roztok musí umiestniť na pomalý požiar a varíme 5 minút.

Výsledný produkt by mal byť filtrovaný a zriedený s litrom vody. Toto riešenie sa používa na nočné kúpele a do neho sa spúšťajú nohy asi 20 minút.

 • šalvia

Pri príprave vývaru sa nalije pohár trávy s litrom vriacej vody. Na rozdiel od predchádzajúcich ľudových receptov, šalvia nemusí byť varený. Dosť na pokrytie a trvá len na 5 minút.

Na kúpele na nohy sa používa teplý filtrovaný vývar. Tí, ktorí hľadajú ľudové lieky na potenie podpaží, môžete tiež poradiť šalviu. Stačí stačiť látku navlhčenú odvarom alebo obväzom na kožu. Takéto postupy by sa mali robiť každý deň. Trvanie každého z nich musí byť aspoň 15 minút.

 • soľ
Ako sa zbaviť potenie nôh: najlepšie prostriedky

Na prípravu kúpeľa v dvoch litroch teplej vody pridajte 3 polievkové lyžice. soľ. Odporúča sa používať more. Avšak v prípade jeho neprítomnosti je tiež vhodná obvyklá stolová soľ.

Produkt použite po každom umývaní nôh. Stačí, ak ich budete držať v takom kúpeli 20 minút.

 • vres

0,5 pohárov listov a bokov divokej ruže sa naplní teplom a naleje sa do varu vriacej vody. Výživa by mala trvať asi dve hodiny.

Po príprave prípravku sa k nej pridá 2 litre vody. Výsledný vývar by sa mal používať na podnosy, ktoré trvajú približne štvrtinu hodiny.

Existuje teda obrovské množstvo finančných prostriedkov na zvládnutie zvýšeného potenia. Vyberte ich individuálne na základe charakteristík tela a závažnosti problému. Niekto bude stačiť použiť ľudové prostriedky na potenie a niekto bude musieť uplatniť radikálnejšie opatrenia.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

9 + 1 =