Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu

Je zriedkavé nájsť ženu, ktorá by nepoužívala riasenku. Avšak najčastejšie pre očné make-up sa používa klasická čierna farba. Je to spôsobené všestrannosťou, schopnosťou prispôsobiť sa všetkým výstrojom, typom vzhľadu. Napriek tomu umenie make-up má oveľa viac odtieňov riasenky: od obmedzenej hnedej až po odvážnu kyselinovo-zelenú farbu.

Komu je modrá riasenka: farba a príroda

Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu

Po dlhé roky zostáva očný make-up v modrej aj tmavo modrej farbe skutočný a milovaný. Dokonale zapadá do dievčat so zelenými očami a hnedými očami, čím výraznejšie vyzerá tým, že vytvára kontrastný efekt. Na druhej strane, modrá riasenka sa dobre nespája s modrými očami, keď sa všetko zlúči.

Okrem určitého typu tváre a štýlu oblečenia musí výber jatočných tiel zohľadňovať špecifiká charakteru, temperamentu. Toto je obzvlášť dôležité, pokiaľ ide o nebeské farby spojené s mnohými symbolmi a združeniami.

Takže amatéri azurovej jatočnej tielky - príroda od prírody sú upokojení a usilujú sa o harmóniu. Je ťažké sa zblázniť alebo nútiť, aby ste niečo urobili vyrážkou.

Dievča, ktoré uprednostňuje očné make-up všetkých odtieňov modrej, sa vyznačuje zvýšeným pocitom vernosti, spravodlivosti. Navyše je nepravdepodobné, že táto farba jatočného tela bude vybraná nezmontovaným mužom: naopak, ide o ženy, ktoré sú interne organizované, netolerujú choroby ako v každodennom živote, tak vo vzhľade a v duši.

Mnoho stylistov verí, že musíte vybrať make-up založený na vašej postave: to umožní dievčine odhaliť jej osobnosť.

Makeup s modrým atramentom: pravidlá a jemnosť

Voľba neklasickej verzie kostry niesla zodpovednosť u výrobcu make-upu, pretože počas jeho existencie existovali osobitné pravidlá pre jeho aplikáciu.

Môžu byť redukované na nasledujúce položky:

Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu
 1. Modrý atrament nevyžaduje použitie čiernej očné linky - môže to spôsobiť nerovnováhu farieb. Je lepšie si vybrať obrysovú ceruzku tmavohnedej alebo tmavo modrej farby.
 2. Tiene môžu použiť akékoľvek tóny okrem nebeských odtieňov.
 3. Farebné kozmetické prípravky vyzerajú lepšie na dobre otvárané riasy, takže pred prípravou make-upu je treba ich zvlniť špeciálnymi kliešťami.
 4. Zaujímavým variantom farbív rias sú kombinácie rôznych farebných kozmetických výrobkov. Jeden z nich sa aplikuje na horné riasy, druhý na spodné riasy.
 5. Ak chcete dokončiť obrázok vytvorený pomocou azúrových rias, aplikácia na koncoch čiernej riasenky pomôže. Týmto spôsobom môžete vizuálne zväčšiť oči.
 6. Modrá maska ​​nevyhovuje majiteľovi sivých alebo modrých očí. Táto oblasť zdôrazňuje žltosť bielkovín.
 7. Rúšku akýchkoľvek jasných farieb treba zopakovať v príslušenstve a detailoch oblečenia.

Makeup s modrou riasenkou pre hnedé oči

V modernom svete je make-up považovaná za jednu z umeleckých foriem, pretože nie každá žena vie, ako správne a krásne aplikovať kozmetiku. Preto, ak to nie je otázka každodenného klasického maľovania obočia a rias, ale plnohodnotného make-upu pomocou jasných tieňov a riasenky, je vždy lepšie kontaktovať pána. Môžete však tiež experimentovať s kozmetikou doma, pokúsiť sa urobiť neobvyklé očné make-up. Originálnosť pridá k nej modrú riasenku, ktorá najviac vyhovuje majiteľovi hnedých očí.

Make-up sa vykonáva v troch fázach:

 1. Použitie tieňov na očné viečka. Predbežne je potrebné dať špeciálny základ pod make-up - to poskytne svoju trvanlivosť, a tiež nedovolí, aby sa tiene v priebehu času.
Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu

Hnedožravé ženy si môžu ľahko vybrať tieň tieňov, pretože sú vhodné pre absolútne akúkoľvek farbu. Brunetky často uprednostňujú strieborné alebo zlaté tiene a blondínky - ružové alebo béžové. Tento prístup najviac zdôrazňuje krásu hnedých očí.

Uplatňovanie tieňov je najlepšie nie sponzhem, ktorý je spravidla pripojený k rôznym paletám, a špeciálna okrúhla kefa s mäkkou hromadou. Pri výbere správneho tónu starostlivo aplikujte tieň na celé viečko, sú dobre zastreté, takže nie sú jasné hranice. Niektorí štylistickí lektoři odporúčajú, aby sa oblasť pod ohybom obočia vytvorila biele tóny, aby sa vytvoril efekt blikania.

Je dôležité, aby všetky prechody boli hladké, takže je treba dobre šiť kartáčom.

 1. Používanie očné linky. Po aplikácii tieňov môžete použiť obrysovú ceruzku alebo kvapalné očné linky. Týmto spôsobom pomocou make-upu môžete vizuálne zmeniť výrez očí, zvýšiť ich alebo zvýšiť rohy. Opatrne pozdĺž línie rastu rias ťahajte šípy strednej hrúbky od vnútorného rohu k vonkajšiemu. Ak plánujete používať modrú riasenku, nevyberajte si čiernu očné linky: veľmi zaujímavé a zároveň prirodzene vyzerajú ako tmavo hnedé šípky.
 2. Aplikácia maskary - záverečná fáza. Pred vykonaním tohto testu by mali byť mihalné očné viečka natočené pomocou klieští, aby sa otvorili oči. Maskara sa nanáša rovnomerne po celej dĺžke rias tak, aby nevznikli žiadne hrudky. Horné riasy sú nanesené modrou farbou. Na spodnej časti môžete použiť zloženie inej farby, napríklad tmavo hnedú. Tiež pre make-up hnedé oči, použitie rôznych flitrov.

Jasný makeup bude vyzerať dobre večer. Je dôležité, aby ste neostrihali na pery, ak sú oči natreté týmto spôsobom. Je lepšie používať prirodzené, diskrétne odtiene rúžov.

Ako urobiť modrú maskaru doma

Teraz je ľahké nájsť recepty na internete, ako pripraviť riasenku z prírodných zložiek: aktívne uhlie, vosk, vitamín E. Avšak, majú jednu významnú nevýhodu - takéto skladby, spravidla, nie sú dlho uložené. Navyše nie vždy taká kozmetika môže úplne nahradiť zakúpené v obchode, nerovnomerne ležiace na riasy.

Avšak nie je ťažké urobiť dobrú riasenku vlastnými rukami. V špeciálnych kozmetických predajniach si môžete kúpiť špeciálne látky, s ktorými môžete ľahko vytvoriť najreálnejší farebný atrament, ktorý sa nijako líši od značky.

Aby ste to urobili, budete musieť vopred pripraviť tieto zložky:

Modrá riasenka: tajomstvá originálneho make-upu
 • olej z boráku 17%;
 • oxid tmavomodrý (alebo iný, ak chcete urobiť riasenku inej farby) 19%;
 • emulzia vosku 7,8%;
 • akáciová guma 7,8%;
 • candelilová vlna 0,9%;
 • destilovaná voda 45,8%;
 • vitamín E;
 • semená grapefruitu (extrakt 0,6%).

Spôsob prípravy:

 1. Rozdeľte prísady do dvoch misiek: najprv premiešajte vodu a akáciovú gumu, druhý - olej z boráku, emulziu a kandelilový vosk, oxid.
 2. Zložky oboch misiek sa roztopia vo vodnom kúpeli až do kvapaliny, potom všetko zmiešajú.
 3. Zmes ochlaďte, nalejte všetky zvyšné zložky a premiešajte. Modrá riasenka je pripravená vlastnými rukami.

Štetec na nanášanie kompozície na riasy je možné zakúpiť v sklade alebo použiť kefku pod starým jatočným telom po jej umytí teplou vodou. Takáto riasenka nielenže dobre farbí riasy, ale aj ich vyživuje a saturuje vitamíny, ktoré sú v receptúre prítomné.

Modrá maskara je nepostrádateľnou vecou mnohých žien, pretože s jej pomocou môžete rýchlo vytvoriť originálny a jedinečný obraz, zdôrazniť krásu hnedých alebo zelených očí.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 4