Krása a zdravie

Pedikúra doma: typy a metódy

Niektoré salónne procedúry je možné vykonať doma. Je možné urobiť pedikúru doma s minimálnym časom, úsilím a peniazmi. Krok za krokom je výkonnosť jednoduchá, stačí na to, aby ste dodržali určité odporúčania a nuansy.

Pokyny pre domácu pedikúru

Tento postup sa chápe ako liečenie nielen prstov, ale aj odstránenie hrubej kože nôh.

Pedikúra doma: typy a metódy

Ženy s suchú pokožku sa odporúča zvláštna starostlivosť o nohy, denné - šliapací kúpeľ s morskou soľou, éterických olejov a spracovávať vaše nohy pemzou alebo špeciálne píly takmer denne. V tomto prípade bude možné dlhodobo udržiavať výsledok. Spracovanie prsty - odstránenie kožičky, tvarovanie voľným okrajom, odporúča sa opakovať každých 7 - 10 dní. Ale spravidla, nohy na nohách trvajú dlhšie bez pedikúry, bez toho, aby stratili atraktívny vzhľad. Preto bude frekvencia určená individuálne.

Príprava, napaľovanie nohy

Podobne ako procedúra manikúry, pedikúra začína naparovaním pokožky. Kúpele pre nohy môžu byť odlišné, ale hlavný stav - voda by mala byť teplá, nie horúce! Voda môže byť mydlá - pridajte sprchový gél, hobliny obyčajného kúpeľa alebo toaletného mydla, šampón. Pre lepší účinok a odstránenie hrubého kože vo vode môžete pridať malú morskú soľ, ocot, ktorý prispieva k odmietnutiu zrohovaného epitelu nohy.

Trvanie procedúry je 5 až 15 minút, tentoraz stačí na odstránenie mŕtvych buniek. Manipulujte s nechtami, pokožka chodidiel musí byť suchá!

Liečba nechtov

Nasledujúca fáza - spracovanie voľného okraja nechtu a odstránenie kutikuly, môžete použiť akékoľvek vhodné nástroje - nožnicové nožnice, kliešte alebo kliešte, pilníky na nechty. Voľný okraj sa odreže v priamke, t.j. dostanú sa v štvorcovej forme - prevencia vtáctva. S filé alebo kukuricou sa konečne ošetruje nechtová doska - odstráňte nepravidelnosti a drsnosť a dávajte konečný tvar.

Ak nechty nechajú prirodzený lesk a zdravý vzhľad, nechtovú dosku je možné spracovať s buffy coat alebo iným jemnozrnným súborom. Na hladkých nechtoch bude lakovanie trvať dlhšie. Povinná liečba subunguálneho priestoru je nevyhnutná, ak sa hromadia nečistoty, mŕtve bunky.

Liečba kože nohy

Liečba kože nohy sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi: hardvérom, mechanickým alebo okrajom. Používajte ozdobnú manikúru - rez hrubú pokožku s čepeľou - veľmi nebezpečný postup, ktorý podporuje tvorbu kukel a mozgov. Profesionálni profesionáli dávajú prednosť použitiu hardvérového alebo mechanického typu pedikúry - brúsenie špeciálnymi pílami.

Pedikúra doma: typy a metódy

Posledná fáza liečby nechtov doma bude výživnou maskou na nohy. Rovnaké postupy pomôžu udržať výsledok dlhú dobu.

Pre ženy so suchou pokožkou sa odporúčajú výživné krémy, ktoré sa musia striedať s hydratačnými látkami. Ak chcete zachovať výsledok, odporúča sa používať zvlhčovače.

Každodenné spracovanie s pemzou alebo pílovými listami pomôže udržať ideálny výsledok. Môžete použiť kroviny alebo peeling, ale po ich použití, pokožka nôh potrebuje výživu.

Hardvérová a kúpeľná pedikúra doma

Ak je dostatok času, potom raz za mesiac sa môžete nechať hýčkať SPA pedikúrou. Procedúra samotná pedikúra zahŕňa nočný kúpeľ s prídavkom esenciálnych olejov a masiek s nutričným a zvlhčujúcim účinkom.

Môžete použiť akýkoľvek esenciálny olej, ktorý je skôr to, alebo zvoľte v závislosti na problém: tvorbe trhlín a kurie oká do vody sa odporúča pridať tea tree olej pre nadmerné potenie je najlepšie používať citrusový olej.

K dispozícii je aj celý rad receptov používaných na určité účely:

Pedikúra doma: typy a metódy
 • Pre tonus: vo vani s teplou vodou sa pridá 2 lyžice. lyžice morskej soli, umenie. lyžica mletej kávy, 2-3 kvapky citrónovej šťavy, mäty alebo pomaranča. Trvanie postupu je 10 - 15 minút;
 • Zbavte sa opuchy: vo vode pridajte vysušený rozmarín, niekoľko kvapiek cédrového oleja alebo mäty a položte nohy na 10 - 15 minút;
 • Pre relaxáciu: 5 kvapiek oleja z mäty, 3 až 5 kvapiek rozmarínu a borovicového oleja, ak je to potrebné, môžete pridať niekoľko štipiek soli.

Pre výživnú masku môžete použiť akýkoľvek krém, ktorý potrebujete použiť silnú vrstvu, po obalení celofánu a ponožke. Majte takú masku na nohách, potrebujete aspoň 2-3 hodiny. Najlepší účinok sa dosiahne, ak ho držíte celú noc. Vykonajte niekoľko takýchto procedúr - a pokožka nôh sa stane ako dieťa.

Iný druh domácich procedúr možno nazvať hardvérovou pedikúrou - pomocou špeciálneho pedikúru. V súprave sú rôzne príchytky: na leštenie nechtov a odstránenie hornej kože nôh. Významnou výhodou bude prítomnosť trysiek rôznych veľkostí, ktoré vám umožnia liečiť hrubú pleť aj na prstoch.

Okrem toho je to radikálny prostriedok na boj proti mozgám a kukuricu, ktoré sa starostlivo a starostlivo odstraňujú. Riadením intenzity expozície nie je riziko poškodenia kože chodidla. Pokyny pre použitie krok za krokom sa nelíšia od mechanickej formy.

lakovanie

Módnym a zaujímavým výsledkom pedikúry môžu byť farebné nechty. Krycia nechty závisí od osobných preferencií, chuti a tých lakov, ktoré sa používajú.

Ak chcete zakryť nechty na nohách, sleduje rovnakú technológiu, ako na rukách, dodržiavať určité pravidlá:

Pedikúra doma: typy a metódy
 • Odmasťovanie nechtov;
 • základné pokrytie;
 • aplikácia farby;
 • podľa želania môže byť umelecká maľba;
 • kotviaca základňa.

Ale je tu vlastnosť - pokládka vatovým tampónom alebo špeciálnych separátorov medzi prstami, takže to bude jednoduchšie použiť lak, a to je zaručené, že nie je pošpiniť o kontaktných prstoch.

Viacfarebné môžu byť všetky nehty alebo len málo. Zvyčajne sú priradené dva stredné prsty, ale to nie je pravidlo.

Typické chyby v domácej pedikúre

Pre vynikajúci výsledok a bezpečnosť postupu je potrebné vyhnúť sa typickým chybám, ktoré často robia začiatočníci:

Pedikúra doma: typy a metódy
 • Na kúpele nepoužívajte horúcu vodu - koža odlupuje vrstvy, čo ovplyvní kvalitu pedikúry. Trvanie kúpeľa by nemalo presiahnuť 20 minút.
 • Je zakázané rezať kukurice, búchať břitvou alebo nožnicami. Bohužiaľ, toto je bežná prax, ktorú používajú nielen ženy doma, ale aj niektorí majstri. Dôsledky takýchto akcií môžu byť veľmi smutné - rast mozgov a kukurice alebo neschopnosť kráčať kvôli bolesti - najviac neškodné. Pre bezpečný postup môžete používať iba kroviny, pemzu alebo špeciálne škrabky na pedikúru.
 • Rezanie predtým neošetrenej kožičky povedie k jej rýchlemu zotaveniu. Pre pohodlie môžete použiť špeciálne zmäkčovadlá a môžete vytiahnuť kutikulku pomocou tlačidla alebo oranžovej tyčinky.
 • Je zakázané rezať rohy nechtov, vyrezané zo strany bočných valčekov - aby získali jemnejší tvar. Tiež je zakázané ich rezať na samotný koreň, je žiaduce, aby bol minimálny milimetr voľného okraja. V opačnom prípade sa vytvorí hrot.

Nohy nemôžu vyzerať špecializovane bez pedikúry a krásne prsty, dobre upravená koža nôh dáva dôveru a urobí ženu atraktívnou.

Môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky doma. S minimálnymi nákladmi je možné zorganizovať doma mini kozmetický salón!

http://www.youtube.com/watch?v=rKYoRdIlItE

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

25 − 22 =