Techniky na zbavenie sa nosolakriálnej brázdy

Počas života dievčat sa zreteľne objavujú rôzne vekové zmeny na tvári. Ak je žena mimoriadne znepokojená jej vzhľadom, chce udržať mladosť svojej tváre čo najdlhšie. V niektorých prípadoch sa musíte zbaviť kozmetických defektov a obrátiť sa na plastických chirurgov o pomoc.

Jedným z najbežnejších problémov je potreba opraviť nasolakrimiu praskliny. Tento škaredý záhyb na tvári ženy je pre okolia veľmi nápadný a zvyšuje vek o 5-10 rokov, takže sa veľa dámov snaží čo najskôr zbaviť. V tomto článku vám povieme, čo je nasolakrimačná prasklina a ako ju možno odstrániť, a čo je potrebné urobiť počas života, aby vás tento problém neovplyvnil.

Čo je nasolakrimálna trhlina?

Techniky na zbavenie sa nosolakriálnej brázdy

Táto kozmetická chyba je záhyb dlhý asi 1 cm, ktorý sa nachádza tesne pod okrajovou kosťou a smeruje z vnútorného rohu oka do vonkajšieho rohu.

Obmedzuje oblasť infraorbitalu a vo väčšine prípadov sa nerozširuje ďalej na tvár. Napriek tomu v niektorých ženách pokračuje taký záhyb do oblasti lícneho-zygomatického alebo do vonkajšieho očného rohu.

Mechanizmus tvorby nasolakriálnej drážky súvisí s anatomickými vlastnosťami tejto oblasti tváre. Existuje hustá septum alebo priehradka, ktorá je upevnená horným okrajom kostných štruktúr. Spája kožu s kruhovými svalmi umiestnenými na všetkých stranách obežnej dráhy. To je dôvod, prečo sa tkanivá, ktoré sú v hornej časti tváre, presúvajú oveľa menej ako v strede.

V skutočnosti je nosolakriálna brázda úplne u všetkých ľudí, ale u mladých dievčat je takmer neviditeľná. Okrem toho, ak sa správne staráte o svoju tvár a vzhľad ako celok, nemusí sa prejaviť veľmi dlho.

príčiny nasolakrimej praskliny

Hlavné faktory, ktoré vyvolávajú výskyt tejto kozmetickej poruchy, sú nasledovné:

 • gravitačné starnutie tkanív;
 • zmeny v štruktúre kostí, ktoré môžu byť spojené s rôznymi príčinami;
 • degenerácia podkožného tuku.
  Odbúravanie “populárnych” mýtov o nebezpečenstve odtrhnutia materského znamienka

Samozrejme, že v tejto vekovej zmeny sa môžu úplne všetkým nežného pohlavia, ale niektoré z nich nazolakrimálna brázda zostane takmer neviditeľné a v menopauze, kým v iných to môže byť jasne vyjadrený bezprostredne po vykonaní 30 rokov. Dôvodom je v prvom rade nepriaznivá dedičnosť a nesprávny spôsob života.

Takéto okolnosti môžu najmä výrazne zhoršiť stav kože osoby:

 • chronický nedostatok spánku;
 • nadmernú telesnú hmotnosť, ako aj náhle a neočakávané výkyvy;
 • choroby a dysfunkčné poruchy endokrinného systému;
 • chronické ochorenia kardiovaskulárneho systému, obličiek a dýchacích orgánov;
 • zneužívanie nikotínu, alkoholických nápojov a omamných látok.

Preto, aby ste predišli výskytu nasolakrimálnej trhliny na tvári, je potrebné počas celého života dodržiavať nasledujúce odporúčania:

Techniky na zbavenie sa nosolakriálnej brázdy
 • jesť správne a vyvážené. Vo svojom dennom menu musíte prevládať ovocie, zeleninu, obilniny, mäso a ryby. Spotreba cukroviniek, príliš slaných potravín a údenín by sa mala znížiť na minimum alebo vylúčiť zo stravy vo všeobecnosti;
 • pravidelne pije multivitamín a užitočné mikroelementy;
 • denne vykonávajte cvičenia alebo aspoň prejdite najmenej 40 minút;
 • dodržiavajte správny vodný režim – pred poludním musíte vypiť 750 ml obyčajnej pokojnej vody a po tejto dobe do konca dňa 750 až 1250 ml kvapaliny. Asi hodinu pred spaním si nič nemôžete jesť;
 • Používajte krémy a iné kozmetické prípravky na tvár, ktoré zodpovedajú vašej vekovej skupine.
 • robiť gymnastiku pre tvár;
 • vo všeobecnosti sa starať o svoje zdravie a liečiť chronické ochorenia včas. V prípade nemožnosti vyhnúť sa exacerbácii ťažkých ochorení.

Bohužiaľ v niektorých prípadoch nepomáhajú žiadne preventívne opatrenia k odstráneniu tejto kozmetickej defekty, pretože jej jasné rozdelenie je spojené s individuálnymi charakteristikami organizmu a genetickou predispozíciou. V takejto situácii sa spravidla používajú moderné metódy korekcie takýchto nedostatkov, ktoré dnes ponúka kozmetológia a plastická chirurgia.

lipofilling z nasosektrickej brázdy

Lipofilling môže byť funkčný aj injekčný. Význam tohto postupu spočíva v naplnení nasolakrimej drážky mastným tkanivom predtým odobratým z iných častí tela, napríklad žalúdka alebo stehna. Chirurgická operácia sa volí s nízkym tónom kože a vykonáva sa pod miestnou anestézou počas približne 40 minút. V závislosti od veku pacienta je vyplnená rezom spojovky alebo kože.

  Pedikúra doma: typy a metódy

Pri vstrekovaní intervenčné kozmetička Stačí len tukového tkaniva z rôznych častí tela, odstredí, premyje a vstrekuje pod kožu nazolakrimálního drážky s injekčnú striekačku a kanylu. Zvyčajne sa dosiahne pozoruhodný pozitívny výsledok bezprostredne po ukončení procedúry a trvá 3-5 rokov.

Medzitým pomerne často lipofilling vedie k tomu, že tukové tkanivo je na povrchu kože tvarované, čím vytvára nerovný terén. Navyše nie všetky tukové bunky ustúpi, čo významne znižuje účinnosť tohto postupu.

Obrysový plast z nosolakriálnej brázdy

Techniky na zbavenie sa nosolakriálnej brázdy

Táto metóda je dnes najefektívnejšia a najrozšírenejšia.

Moderná kozmetológia ponúka túto techniku ​​pomerne nedávno, ale už získala popularitu u lekárov i pacientov.

Podstata tohto postupu spočíva v úprave nosolakriálnej brázdy plnidlami kyseliny hyalurónovej.


Tieto lieky majú iný stupeň viskozity, takže by mali byť vybrané len skúseným lekárskym kozmetikom. Najmä plnivá kyseliny hyalurónovej s nízkou hustotou sú vhodné priamo pre nasolakričnú drážku, pretože pokožka v tejto oblasti je príliš tenká a citlivá. Ak sa na druhej strane vykonajú opravy vetví tohto záhybu, musia byť nahradené hustšími plnivami, inak bude postup úplne neúčinný.

Kontúrna plastika sa vykonáva v kozmetických klinikách krátky čas. Má prakticky žiadne kontraindikácie a je v spojení s použitím špeciálneho kanyly, ktorá zabraňuje poškodeniu nervov a ciev úplne bezpečné. Navyše zloženie plniva, ktoré sa používajú dnes k oprave nazolakrimálna brázdu, zahŕňa tiež anestetické súčasti, cez ktoré postup je úplne bezbolestné a pohodlné pre ženu.

Bohužiaľ, vo väčšine prípadov nie je dosiahnutý účinok príliš dlhý – skoro šesť mesiacov, a po tejto dobe sú takmer všetky ženy nútené opäť postupovať. To je dôvod, prečo je kontúrový plast často kombinovaný s rôznymi hardvérovými metódami, ktoré vám umožnia udržať výsledok čo najdlhšie.

Okrem toho, v pokročilých prípadoch vykonať blefaroplastika dolných viečok s separáciu tukového tkaniva z oblasti a následné vypustenie to pod kožu v oblasti kozmetického defektu je eliminovaný. Táto technika sa vykonáva uťahovanie stredná časť tváre, a to najmä v prípadoch, kedy má žena silne exprimovaných nososkulovaya brázdy alebo je prietrž dolného viečka.

  Maska Hercules pre krásnu tvár

V žiadnom prípade sa nebojte vekových zmien, ktoré sa objavia na tvári. Moderná medicína a kozmetológia majú dostatočný počet metód, z ktorých každá žena si môže vybrať to, čo sa jej bude páčiť.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector