moda

Slávni módni návrhári sveta a Ruska

Na prvý pohľad je ťažké posúdiť, ako bezmála je módny svet. Každú sezónu sú náčrtky transformované do stoviek modelov oblečenia a to všetko vďaka vedúcim dizajnérom módnych domov. Slávni módni návrhári prezentujú svoje majstrovské diela na každoročných módnych týždňoch. Všetci sme počuli také mená ako Jean Paul Gaultier, Vera Wong, John Galliano a ďalší. Kto zostáva na vrchole popularity u týchto umelcov?

Moderné módne návrhári

Po prvé, stojí za to obrátiť sa k moderným majstrom ich remesiel. Vytvárajú náčrty módnych odevov ako samostatne, tak s celým tímom asistentov a výsledok stojí za to. Niektoré biografie slávnych súčasných módnych návrhárov sú len písané a niekto sa už stal legendou a odišiel.

Európski dizajnéri so svetovou slávou

Slávni módni návrhári sveta a Ruska

Krajina s najväčšou koncentráciou najznámejších módnych návrhárov v modernom svete sa dá nazvať Francúzsko. To je miesto, kde budúci géniovia módneho sveta začnú svoju kariéru, kde vytvárajú prvé skice a organizujú prvé skromné ​​show.

Keď už hovoríme o francúzskych génioch, nesmieme spomenúť takých majstrov ako Pierre Cardin, Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix, Paco Raban a Hubert de Givenchy.

Pierre Cardin je skutočný vynálezca a vynálezca. Začal svoju kariéru v Paríži a fascinoval náročné publikum s originálnosťou riešení a novým vývojom v rôznych oblastiach. Jeho oblečenie je elegantné a elegantné.

Jean Paul Gaultier začal svoju kariéru vďaka Pierre Cardinovi. On mal mimoriadny vplyv na vysokú módu v 80-90. Stojí za zmienku a hrubé kostýmy pre hviezdy javiska, vytvorené rukou pána.

Môžete začať čítať módnu kariéru v biografii Christian Lacroix s jednoduchými skicami kostýmov s prvkami národného folklóru. V tomto štýle bola uvoľnená prvá zbierka pána. Dôraz na etnické motívy možno vysledovať v jeho ďalších prácach.

Paco Raban sa rozlišoval od prvých dní svojej kariéry. Na vytvorenie oblečenia použil neobvyklé materiály: z papiera na kov. Každá kolekcia je doslova preniknutá duchom veľkého experimentátora.

Hubert de Givenchy je teraz na zozname módnych klasikov av posledných rokoch má malý záujem o výrobu odevov. Avšak včas sa Huber podarilo vytvoriť desiatky a stovky týchto majstrovských diel. Dáva dôraz na handričku a samotné oblečenie sa vyznačuje prísnosťou a eleganciou, ženskosťou a jednoduchým luxusom.

Rovnako vplyvní sú slávni talianski módni návrhári. Módny kráľ môže byť považovaný za Valentina Garavaniho. Jeho šaty sú najpopulárnejšie medzi dámami všetkých vekových kategórií. Jacqueline Kennedy bola jeho stálym klientom. Dnes Valentino, aj keď odišiel z podnikania, má stále veľký vplyv na svetové módne trendy.

Módny dom Prada predstavuje celú dynasciu talentovaných dizajnérov. Dnes ho riadi najmladšia vnučka Márie Prady Miuccie. Zosobňuje najneuveriteľnejšie nápady, vytvára skutočne luxusné oblečenie, ktoré sa stávajú symbolom vznešenosti a šikovnosti.

Giorgio Armani sa stal slávnym a vytvoril náčrty šiat pre mužské publikum. Návrhár dokázal jemne zachytiť zmeny, ktoré prebiehajú v spoločnosti, a realizovať ich v segmente odevov pre ženy. Stal sa zakladateľom celej módnej ríše.

Roberto Cavalli sa stala tvorcom nového prístupu v šití a vyvinul špeciálnu techniku ​​na kreslenie kresby na kožené výrobky. Jeho modely sa líšia v lesk a pozornosť na témy zvieraťa. Stal sa tvorcom špeciálnej scrappy techniky, ktorá sa stala jednou z jeho najdôležitejších.

Najviac škandalózni módni návrhári z posledných rokov, Domenico Dolce a Stefano Gabbana, pridal nie príliš príjemné okamihy do svojej biografie. Napriek tomu však módny dom "Dolce a GabbanaZostáva jedným z najobľúbenejších talianskych značiek. Návrhári sústredia svoju kreativitu na elitu spoločnosti aj obyčajných občanov a uvoľňujú zbierky v mestskom štýle.

Skutočnou legendou, cisárom módneho sveta, je módny dizajnér nemeckého pôvodu Karl Otto Lagerfeld. Vo svojej biografii je veľa zaujímavých momentov. Dnes ovplyvňuje mnohé slávne módne domy po celom svete. Karl Lagerfeld je známy nielen svojimi výtvormi, ale aj osobou. Stal sa takou ikonou štýlu, dokonca aj ľudia, ktorí sú ďaleko od módy, ho rozpoznajú.

Anglický márnivý módny návrhár John Galliano opakovane získal ocenenie "Najlepší dizajnér roka". Jeho náčrty oblečenia sa líšia v ich avantgardnom štýle. Na vrchole svojej kariéry sa dostal do Paríža prostredníctvom spolupráce so známymi osobnosťami módneho sveta.

Fashion Designers USA

V USA existujú legendy. Napríklad Kelvin Klein, považovaný za predchodcu štýlu unisex. Bol prvý, kto predstavil džínsy na móloch a zaviedol tzv. Logománie do módy. Škandálny dizajnér sa stal symbolom celého módu.

Ralph Lauren je dnes jedným z najbohatších ľudí. Jeho kariéra začala v Spojených štátoch. Jeho žetóny boli jednoduché a zároveň elegantné rezy pre pánske obleky, poznámky "divokého západu" v zbierkach odevov, vytvoril širokú hodvábnu kravatu. Pre olympijské hry v Pekingu sa Ralph Lauren stal oficiálnym dizajnérom formulára pre športovcov.

Ale Vera Wong vytvára najkrajšie svadobné šaty. Svadobná a večerná móda - je to jej trik. A to všetko začalo tým, že šije šaty na vlastnú svadbu. Potom začala prijímať množstvo rozkazov a Vera sa rozhodla venovať sa výhradne vytváraniu obradov.

Takun Paninchgul - je možno najmladším zo všetkých vymenovaných dizajnérov. Jeho kariéra začala vďaka podpore Anny Wintourovej, vydavateľke Vogue. Náčrty tohto slávneho módneho návrhára kombinujú moderné motívy a noty vinobranie módy. Niet divu, že Anna Wintour ho nazvala jedným z najsľubnejších mladých majstrov.

Domáci pódia

Samozrejme, Rusko má svoje vlastné legendy. A hoci Moskva v žiadnom prípade nie je hlavným módnym kapitálom, existujú však majitelia ich podnikania. Príkladom môžu byť takí slávni módni návrhári v Rusku ako Valentin Yudashkin, Vyacheslav Zaitsev, Tatyana Gordienko, Alena Akhmadullina a ďalší.

Slávni módni návrhári sveta a Ruska

Meno Valentina Yudashkina v Rusku znie najčastejšie. Vytvára nielen oblečenie pre móla, ale aj dizajn vojenskej uniformy. Ďalším známym osobám v módnych kruhoch Ruska a zahraničia je Vyacheslav Zaitsev.

Jeho zbierky sú tiež populárne v zahraničí. Okrem toho je majster známy svojou tvorbou scénických kostýmov pre predstavenia.

Tatiana Gordienko vytvorila skicy šiat, zatiaľ čo je ešte dieťa. V budúcnosti sa koníčka stala prácou a módna návrhárka založila vlastnú značku a módny dom s vlastným menom. Alena Akhmadullina sa preslávila svojou zbierkou na základe Chukovského rozprávky. Okrem toho bola potešená, že vytvorila formulár pre športovcov na olympijských hrách a spolupracovala s popovými hviezdami.

Nielen v Rusku sú módni návrhári svetoznámi. Medzi ukrajinskými dizajnérmi (v blízkosti zahraničia) je množstvo slávnych módnych návrhárov slávnych pre celý svet.

Najznámejšie z nich:

 • Irina Karavay;
 • Victoria Gres;
 • Michail Voronin;
 • Andre Tan;
 • Alexander Zalevsky, vytvára neobvyklé náčrty šiat a predstavujú šokujúce displeje.

Majstri módneho sveta Ruska a Ukrajiny úzko spolupracujú medzi sebou, zdieľajú trendy a novinky v módnom svete.

Legendy módneho sveta

Nemali by sme zabudnúť na tých ľudí, ktorí sa stali priekopníkmi v mnohých aspektoch módy. Naozaj skvelí dizajnéri sa stali symbolmi svojej doby a dnes majú stovky stúpencov po celom svete.

Zoznam slávnych návrhárov módneho sveta je vedený takými známymi osobnosťami:

 • Coco Chanel;
 • Christian Dior;
 • Guccio Gucci a jeho syn Aldo Gucci;
 • Gianni Versace;
 • Louis Vuitton;
 • Yves Saint Laurent;
 • Oscar de la Renta.
Slávni módni návrhári sveta a Ruska

Ich biografie sú plné dramov a hádaniek. Niektoré z nich iba nedávno vytvorili náčrty odevov. Teraz sú ich mená navždy v módnom svete. Vymenovali známe značky exkluzívneho tovaru, módnych domov, obuvi, obuvi, parfumov atď.

Každý z týchto veľkých majstrov sa stal symbolom doby vo svete módy. Nevyčerpateľný talent a schopnosť predvídať budúce trendy - to sú vlastnosti, ktoré sa odlišujú od bežných.

Známe osobnosti v módnom priemysle Ruska a sveta majú na nás obrovský vplyv nielen počas života, ale aj po ich smrti.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 3