Ako prekonať lenivosť: teória a prax | pangudownloads.com
psychologie

Ako prekonať lenivosť: teória a prax

Viete, prečo ľudová múdrosť hovorí “matka”? Je to jednoduché: táto podmienka je vlastná takmer každej osobe a možno ju považovať za nebezpečnú a škodlivú chorobu, najmä ak ju chcete podľahnúť. To je lenivosť, ktorá sa stáva prekážkou, ktorá zabraňuje hľadať osobný a kariérny rast, rozvíjať sa ako celok alebo brániť apatii.

Aby ste pochopili, ako a ako prekonať lenivosť a depresiu, musíte sa ponoriť hlboko do seba a zistiť skutočné motívy a dôvody tohto stavu.

Ako prekonať lenivosť: teória a prax

Najprv sa môžete pokúsiť analyzovať nie príliš vzdialenú minulosť, pamätať si chvíle, kedy ste chceli, a mohli by ste kameň kousnúť so svojimi zubami.

Vykopaním hlbšie nájdete faktory, ktoré vás priviedli k vynaloženiu určitého úsilia na dosiahnutie cieľa.

A ak sa v mysli objavia takéto momenty, potom nie je všetko tak zlé a môže sa použiť jedna alebo niekoľko metód ako prekonať lenivosť.

Takže si spočiatku uvedomte, že neustále letargia, apatia a lenivosť vám v tomto živote nič neprinášajú.

Úspech je veľmi rozmarný súdruh, ktorý potrebuje iniciatívu, aktivitu, účelnosť a schopnosť profitovať z jeho schopností. To znamená, že budete musieť zmeniť konkrétne zastarané návyky a nájsť nové vlastnosti v sebe.

15 spôsobov, ako prekonať lenivosť

Spolu s úsilím psychológov a iných milovníkov skúmať ľudské správanie sa získal zoznam odporúčaní, ktoré pomáhajú prekonávať lenivosť. Je možné, že jeden z nich (alebo dokonca všetky naraz) vám pomôže v takom náročnom obchode.

takže:

Ako prekonať lenivosť: teória a prax
 • Jedna veľká úloha by mala byť rozdelená do niekoľkých etáp. Koniec koncov, stane sa, že jednoducho nechceme začať podnikanie, ktoré sa zdá, že sa chystá rozdrviť jeho objem, rozsah, zložitosť a trvanie. Ale ak rozdelíte prípad na niekoľko úloh, potom vyhliadka na prekonanie sa stáva viac ružovou a nie tak neznesiteľnou. Navyše takáto taktika nám umožňuje prekonať úplne odlišné úlohy, vyrovnať sa s vnútorným odporom a nečinnosťou všeobecne;
 • Naučte sa držať sa režimu odpočinku a práce. Koniec koncov, niekedy ľan je prejavom celkového deficitu síl vykonávať prácu. Ak je to vo vzťahu k vám použiteľné, dajte telo presne toľko spánku a relaxácie, ako potrebujete na absolútne obnovenie vašej produktivity a efektivity. Zároveň sa postarať o svoje telo, poškodiť jeho fyzické cvičenia a čerstvý vzduch;
 • Postarajte sa o svoju vlastnú motiváciu, ktorej neprítomnosť môže ľahko spôsobiť lenivosť. A môžete to urobiť duševne a fyzicky, napríklad, aby ste po ukončení úlohy predstavili pocit úľavy alebo si zakúpili nové liehoviny, ktoré budú vyplácané z bežného platu;
 • Vo svojich názoroch vždy zachováva obraz o tom, ako chcete pozerať v budúcnosti a kto sa chcete zastupovať. Čím častejšie sa obrátite na tieto obrázky a čím jasnejšie sú ciele, tým silnejší bude túžba rýchlo dosiahnuť ich a vychutnať si víťazstvo. Toto sa stane silným motívom na prekonanie lenosti a apatia;
 • Vždy premýšľajte o tom, aké výhody vám prinesie nezávislé prekonanie lenivosti. Je možné, že namiesto obáv z ťažkostí je potrebné jednoducho nájsť spôsob, ako ich prekonať;
 • Nezabudnite sa strachovať s myšlienkami o žalostných dôsledkoch vašej nedbalosti. Čo urobíte, ak nedokončíte tento nudný projekt alebo sa nebudete riadiť rutinnými pokynmi vedenia? Zvyčajne obrázok “pilulka“Ktorá môže padnúť na vašu hlavu, pomáha tlačiť ľudí k činnosti;
 • Robiť jednu úlohu pre jednu “sadnúť si“A potom lenivosť bude musieť bojovať s vami, ale nie naopak;
 • Aktívne si predstavte radostný okamih, keď bude vaša práca dokončená a úloha bude dokončená v plnom rozsahu. Predstavte si, s akou horlivosťou, nadšením a ľahkosťou sa budete vyrovnávať s ťažkosťami a akú spokojnosť dostanete z manifestovanej vôle;
 • Pred začatím nového pracovného dňa alebo náročnej práce si zopakujte na seba ľahko zapamätateľné vyhlásenie: “Dosiahnu svoj cieľ. Mám dosť sily a energie. Urobím všetko až do konca“;
 • Každá ďalšia úloha je vnímaná ako lekcia alebo tréning, čo vám dodá horlivosť a pomôže vám prekonať ľan;
 • Jednou z foriem nečinnosti je zvyk prerušiť alebo oddialiť moment vykonávania práce. Ak ste sa už pýtali sám, ako preháňať a prekonať silnú lenosť, okamžite prejsť k úlohe;
 • Komunikujte s úspešnými ľuďmi a získajte skúsenosti z nich. Určite venujete pozornosť skutočnosti, že títo ľudia nemajú ani minútu nečinnosti a lenivosti.
 • Bez ľútosti sa zbavte mnohých provokátov lenosti. To znamená, že namiesto návštevy všetkých známych sociálnych sietí,záľuby“, Kontrola pošty a sledovanie televízie, musíte urobiť niečo užitočné, alebo ešte lepšie – splniť svoje bezprostredné povinnosti.
 • Metodicky a chladne odstrániť všetky tieto “jedáci“Z času na čas, s použitím najradikálnejších opatrení: vypnite telefón počas práce v kancelárii alebo nechajte tablet doma.
 • Nuž, ak vaša túžba pracovať úplne zmizla, potom … len nič. Zraziť klin s klinom. Sedieť v pozícii budhistického mnícha alebo sa rozťahovať na gauči.

Cvičenie z lenivosti

 • Takže sa raďte s celou predstavou, ktorú vám príroda dala. Predstavte si, že musíte túto prácu robiť, samotná myšlienka, ktorá prináša nečinnosť a depresiu. Teraz si predstavte, že ste sa so všetkou možnou horlivosťou, horlivosťou a nadšením zaviazali, že ju vykonáte.

S najväčšou pravdepodobnosťou, že vaše vnútorné “ja“Jednoducho neverí v takýto idylický obraz, ale to je úplne zrozumiteľný odpor, ktorý by nemal zasahovať do vizualizácie. Po absolvovaní cvičenia si predstavte, ako ste spokojní s vykonanou prácou a chválite sa

 • Ďalšia možnosť, ako prekonať lenivosť a vlastná apatia prostredníctvom samoštúdia, stáva sa podrobným zoznamom nadchádzajúcich prípadov, ktoré by mali byť umiestnené od najjednoduchších až po náročné. Aby ste sa vyhli silnému vnútornému odporu a tlaku, začnite najprv robiť to, čo môžete urobiť ľahko a rýchlo.
 • Robili to – chválili sa a vyhodili ho zo zoznamu. Metodicky vykonajte všetky úlohy a radujte sa z vášho nového výkonu.
 • A dokonca pravidelne nastavuje potrebu robiť prácu, ktorá nie je určená. Zvážte to ako cvičenie, ktoré vám pomôže prekonať apatia a zvyk páchateľný.

Pamätajte, že všetky tieto spôsoby, ako prekonať a odstrániť lenivosť, by sa mali zmeniť na každodenný rituál, ako je napríklad česanie alebo sprchovanie. Len táto metóda vás núti konať, a nie nebezpečnú pasivitu. Koniec koncov, zakaždým, keď sa tieto metódy používajú, zvýšiš svoju schopnosť zlepšiť život a zvíťaziť v boji s lenom.

Verte mi, že za 15-20 minút budete mať horúcu túžbu niečo urobiť: vezmite si knihu alebo choďte na čaj. To je miesto, kde musíte túto túžbu chytiť, čo potom jednoducho ide na správnu cestu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

5 + 4 =

Adblock
detector