Bebekler için ekstra yatak - anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm | pangudownloads.com
Rahat ev

Bebekler için ekstra yatak – anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm

Annelerinin yanında uyuyan çocuklar ayrı yataklarda uyuyanlardan daha hızlı gelişir. Hastalık sırasında iyileşmek yerine daha kararlı bir ruh hali vardır. Ani solunum durması sendromu olasılığını önemli ölçüde azaltmıştır.

Bebekler için ekstra yatak - anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm

Bununla birlikte, uykuyu ebeveynlerle paylaşmanın gerekliliği, farklı rahatsızlıklara yol açmaktadır. Çocuğunun durumunu sürekli izlemeye zorlanan yetişkinler, yanında yeterince uyku alamıyorlar. Çocuk daha sonra ebeveyn yatağından ağır bir şekilde sarıldı ve bu mahalle birkaç yıla kadar sürebilir.

Sorunun çözümü ilk olarak Amerika'da ortaya çıktı - yeni doğanlar için bir beşik. Bu bebek beşiği, duvarlardan birinin çıkarıldığı özel bir tasarıma sahiptir. Bu, ebeveynin hemen yanında bir kelepçenin konulmasını ve hemen tutturulan kelepçelerle sabitlenmesini mümkün kılar.

Beşik bağlı tipi Artıları

Ön karyola çeşitli avantajlara sahiptir:

 1. Bebek hareket hastalığına alışmışsa, annenin geceleri kollarında takması gerekmez. Yatağında uzanırken bebeğinizi sallayabilirsiniz.
 2. Çocukların uykuları daha sakin: Bir yandan anne yakınlarda, diğer tarafta çocuğun kendi bölgesi vardır. Bu özellik özellikle çocukların uykuya özellikle duyarlı olduğu diş çıkarma veya hastalık döneminde önemlidir.
 3. Yeni doğmuş bir bebeğin uykusuz bir şekilde uyumu sakinleşmek, elini ona tutmaktan başka bir şey değildir. Bu, sezaryenle hayatta kalan anneler için büyük bir artı çünkü çoğu zaman yürümeyi zor buluyorlar.
 4. Her zamanki beşiği ile karşılaştırıldığında, beşik küçük bir yer kaplar, bu da küçük bir oda için idealdir.
 5. Çocuk, yetişkinlerle uyumak için kullanılmaz, çünkü uyumak için ayrı bir yeri vardır. Bu nedenle, beşik bebeğin yaşına bağlı olarak sona erdiğinde, ayrı bir arenaya veya başka bir odaya kolayca aktarılacaktır. Onun için stres olmayacak.
 6. Ön karyola, direk, sabit bacaklara ve ebeveynin yatağına sabitleyen güvenilir kilitlere sahiptir. Bu büyük bir artıdır, çünkü bireysel beşikler genellikle bebeği pompalamak için kızaklarla donatılmıştır. Büyüdükçe ve kendi başına dönmeye başlar başlamaz, bu tür ekipman tehlikeli hale gelir: çoğu zaman çocuklar kararsız bir yapıya bürünür.
 7. Bir yatak tipinin eşit derecede önemli bir avantajı, ebeveynlerin yakınlığının korunmasıdır. Çoğunlukla eşler birbirlerini anlamaya son verirler: Kadın her zaman bebekle birlikte geçirir, geceleri bile ebeveyn yatağında kalır. Bebeği ezmekten korkan, genellikle babalar evlilikleri olumsuz etkilemekle tehdit eden başka bir odaya geçerler.
Bebekler için ekstra yatak - anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm

İskelenin talep edilen tiplerinden biri bir transformatör yatağıdır. Bu, çeşitli mobilya türlerini bir araya getiren evrensel bir bebek karyolasıdır: çıkarılabilir bir tarafı olan bir binicilik salonu, bir tarafı, çocukların eşyalarını saklamak için küçük bir sandık, değişen bir masa ve duvarları kaldırarak yaratılan zaten yetişkin bir çocuk için bir yatak.

Böyle bir tasarım oldukça pahalıdır, ancak maliyet altı ila yedi yıl boyunca uzun bir hizmet tarafından karşılanır, yetişkin bir çocuğun ihtiyaçlarına göre kolay yeniden yapılanma. Kutuların varlığı küçük bir odada yerden tasarruf edecek.

Yeni doğan bebekler için ilave yatak nasıl seçilir

Çocuklara yönelik herhangi bir ürün, bir dizi önemli özelliğe sahip olmalıdır.

Bunlar arasında en önemlileri şunlardır:

 • Rahatlık. Çocuğun en ufak bir rahatsızlık yaşayacak olması durumunda, sakin bir uyku sorunu olmadığı açıktır.
 • Güvenlik. Beşik beşik yatağın duvarında sabitlemek için güvenilir bağlantılara sahip olmalıdır. Yatağın kenarlarının pürüzlü kenarlar ve keskin köşeler olmaksızın düz olduğundan emin olmanız gerekir. Yumuşak kenarları seçerek kırıntıları yaralanmalardan koruyun.

Barlar beşiğin tüm duvarlarına yerleştirilmelidir - havalandırma için, ancak aralarındaki mesafe çok önemlidir: çok dar, çocuğun bacaklarının ve kulplarının sıkışmasına neden olur ve çok geniş boşluklar bebeğin kafasının sıkışmasıyla doludur. En uygun mesafe 6 - 7 santimetre.

 • Ekolojik uyumluluk. Yatağın yapıldığı materyal, verniksiz, doğal, zehirsizdir. Çocukların kemirmeyi ve yalamayı sevdiğini hatırlamak önemlidir, bu nedenle satıcıdan kalite belgelerini kontrol etmek gerekir. Aksi halde, bebekte alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Aynısı jantlar için de geçerlidir: sentetik olmasalar da, pamuk gibi doğal yoğun maddelerden daha iyidir.
 • İşlevsellik. Çocuk büyüdükçe, beşik sadece uyumak için bir yer değil, aynı zamanda ayakta durmayı, oturmayı, oynamayı öğrenebileceği bir bölge haline gelecektir. Bu nedenle, buna göre donatılmalıdır: diğer ek ekipmanların yanı sıra bunları tutmak için sert çıkarılabilir çubuklara sahip olmalıdır. Şimdi, karyolalar, farklı ihtiyaç duyulan trifle'lar için bir değiştirme tahtası ve ek çekmeceler ile donatılmakta, bu durumda, beşik-transformatör özellikle elverişli olmaktadır.
Bebekler için ekstra yatak - anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm

Ek yatak seçerken, yapıldığı malzemeye özel dikkat gösterilmelidir. Çocuk mobilyaları iyi temizlenmeli, güzel ve sakinleştirici bir bebek rengine sahip olmalıdır. İkincisi, estetik ek olarak, aynı zamanda koruyucu bir işleve sahip olan güzel kumaş kenarları olan bir beşik satın alınarak çözülür.

Bu tür bortikler yüksek veya düşüktür: Birincisi bebeği tozdan, beşiklerin çarpık kenarlarından korur, bu ikincisi, annesine, her ne tarafta olursa olsun, kırıntıya ne olduğunu görmek için izin verir.

Çoğunlukla, yeni doğmuş bebeklerin uyku yeri, kolayca temizlenebilen en güvenli, çevre dostu malzeme olarak ahşaptan yapılır. Ayrıca, ahşap ürünler uzun bir servis ömrüne sahiptir.

Kendi elleriyle çocuk beşiği

Mobilya mağazaları sıfat tipi, arena ve transformatörlerin beşiklerinin büyük bir kısmını temsil eder. Mobilya gibi daha fazla kalite ve işlevsellik, maliyeti yüksektir. Çoğu zaman, ekonomik yetişkinler kendi elleriyle bir beşik yaparlar, bu da önceden hazırlanmış materyallerin, aletlerin ve bir çift becerikli ellerin mevcudiyeti ile zor değildir.

Bir çocuğun uyurken, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirin:

Bebekler için ekstra yatak - anneler ve çocuklar için uygun bir çözüm
 1. Mobilya boyutlarıyla çalışmaya başlamadan önce bir çizim yapın. Gelecekteki ürünün tasarımı bağımsız olarak icat edilir veya İnternet'ten alınan fikirleri kullanır.
 2. Ev yapımı yatak malzemesi de bir ağaçtır. Yapının parçalarının öğütülmesiyle işlenir. Kimyasal bileşimleri nedeniyle işlemek için boya veya vernik kullanılması kesinlikle yasaktır.
 3. Gelecek beşik detayları - çubuklar, alt, çubuklar ve yumuşak taraflar. Bir çubuk oluşturmak için on bir çubuk kullanılır. Çubukların monte edileceği noktaları işaretler ve işaretli delikten delinirler. Aralarındaki mesafe en fazla yedi santimetre. Çubuklar genellikle sadece bir tarafa yerleştirilir ve her iki tarafta da katı tahtalar bırakılır. Alt, ebeveynin yatağıyla aynı seviyede ayarlanır. Tabanın katı olmaması, ancak tekrar ısıtılması daha iyidir - bu, yatağın "nefes almasına" olanak tanır.
 4. Bağlayıcılar yapın. Öncelikle, uyku için yer sabitlemek için, beşik ana karyola eklemek. Sabitleme için genellikle cıvata veya somun vidaları kullanılır.
 5. Bebeği yaralanmalardan ve yaralardan koruyan bortikler, kumaştan ve sintepondan yapılır. Doğal menşei seçmek için materyal önemlidir: sentetikler yenidoğanlarda alerjik reaksiyonlara neden olur. Synthepone, beşiğin duvarlarını kapatır ve daha sonra çubuklara çivilenmiş bir doku tabakası ile kaplanır. Bortikler çıkarılabilir. Mağazada satın alınabilir veya özel desenler ile kendi başlarına dikilebilirler. Bu seçenek, bebeğin sağlığı için önemli olan temizliği kolaylaştırır.
 6. Altta, önceden satın alınan şilteleri koyun, bebeğin uyku yerini ebeveyn yatağının duvarına sabitleyin.

İlave bebek karyolası, yenidoğan için faydalı bir çözümdür. Annenin yanında olmak, bebek daha iyi psikolojik, daha güçlü uyku geliştirir.

Ebeveynlerin görevi, uyku yerinin seçimini veya üretimini dikkatle düşünmektir, çünkü malzemenin kalitesi ve yapının güvenliği çocuğun hayatına ve sağlığına bağlıdır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

79 − 73 =