Som mamka!

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

Žena, ktorá má podozrenie na "zaujímavú situáciu", spravidla okamžite kúpi farmaceutické testy na tehotenstvo. Avšak táto metóda diagnostiky má veľkú nevýhodu - nízku presnosť výsledkov v ranom štádiu. V dnešnej dobe je najefektívnejšou a najpresnejšou metódou krvný test na tehotenstvo, ktorý sa vykoná v skorom termíne na potvrdenie záveru.

ako sa nazýva analýza krvi počas tehotenstva

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

Táto štúdia sa nazýva analýza beta-hCG. Čo ukazuje test a ako ho dešifrovat?

Diagnóza tehotenstva spočíva v identifikácii vyššie uvedeného hCG - ľudského chorionického gonadotropínu. Čo je táto látka a ako súvisí so zaujímavou situáciou? HCG je špecifický hormón, to znamená, že sa vyskytuje v určitej dobe, konkrétne je produkovaný embryom, alebo presnejšie jeho obálkou chorionom.


Proces vývoja začína bezprostredne po oplodnení oplodneného vajíčka na stenu maternice. To sa spravidla vyskytuje v deň 4 po úspešnom počatí.

HCG pozostáva z dvoch podjednotiek (častíc) - alfa a beta. Časť alfa má rovnakú štruktúru ako podjednotky ženských hormónov FSH, TSH, LH, ktoré sú neustále prítomné v tele ženy. Beta-častica je jedinečná látka vo svojej štruktúre, preto vám umožňuje diagnostikovať hroziace tehotenstvo do 5-7 dní po počatí.

Krvný test na hCG v priebehu 1 týždňa tehotenstva ukáže hladinu približne 50 IU / l. Počas prvých 6 týždňov gravidity sa množstvo tejto látky zdvojnásobuje každé 2-3 dni. Treba poznamenať, že v niektorých prípadoch test vykazuje falošne pozitívny výsledok.

Toto sa najčastejšie vyskytuje v prítomnosti nasledujúcich ochorení a patologických stavov:

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?
  1. Chorion karcinóm je názov nádoru maternice malígneho charakteru;
  2. Nádorové procesy v močovej sústave;
  3. Priebeh liečby liekmi obsahujúcimi hCG;
  4. Bublina šmykľavka je patológia tehotenstva, ktorá končí spravidla smrťou plodu.

Niekedy sa vyskytne aj falošný negatívny výsledok počas tehotenstva. Zvyčajne sa to stane, keď je hladina chorionického gonadotropínu stále príliš nízka, to znamená, že obdobie gravidity je pomerne malé.

V tejto situácii je potrebné vykonať druhú štúdiu o niekoľko dní neskôr. Stojí za zmienku, že falošne negatívne výsledky sa vyskytujú aj pri mimomaternicovom tehotenstve.

Štúdia na úrovni hCG je najúčinnejší marker tehotenstva. Výsledky sú obvykle pripravené v nasledujúcom dni. Vzhľadom k jednoduchosti, presnosti a schopnosť rýchlo získať výsledky tohto testu je obľúbené u tých žien, ktoré uchýlili k oplodnenia in vitro (IVF) postupu.

Štúdia sa vykonáva na úrovni chorionického gonadotropínu metódou enzýmovej imunoanalýzy (ELISA).

tehotenský test v počiatočných štádiách?

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

Určite ich zaujímavá situácia môže byť v akomkoľvek laboratóriu so ženskou konzultáciou, rovnako ako v diagnostických centrách a klinikách. Biologická tekutina (krv) sa odoberá z žily. Potrebujete prejsť štúdiom ráno, na prázdny žalúdok. Špeciálne školenie sa nevyžaduje. Predtým, ako lekár odošle ženu do štúdie, musíte o tom povedať všetkým liekom, ktoré boli v poslednom čase vykonané. Je to spôsobené tým, že niektoré lieky, najmä hormonálne, môžu ovplyvniť výsledok.

dekódovanie všeobecnej analýzy krvi počas tehotenstva

Krv - biologická tekutina červená farba, ktorá sa skladá z plazmy a rôzne prvky (erytrocyty, leukocyty, krvné doštičky). Každá položka zoznamu vykonáva určité funkcie a interpretácia výsledkov je absolútne všetky ukazovatele hrajú dôležitú úlohu pri stanovení diagnózy, a to najmä v prípade pochybností o budúcom zdravie matky a dieťaťa.

Erytrocyty a hemoglobín vstupujúci do nich sú zodpovedné za transport kyslíka do tkanív a
orgánov a počas tehotenstva - a dieťaťu. Ak sa ktorýkoľvek z indikátorov odchyľuje od normy, tj zvyšuje alebo znižuje, existuje príležitosť na dôkladnejšiu diagnostiku a objasnenie príčiny patologických zmien.

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

Potreba všeobecnej (klinickej) štúdie na 9 mesiacov tehotenstva sa vyskytuje najmenej trikrát - pri registrácii (až do 12 týždňov) a potom v každom trimestri na monitorovanie indikátorov v každom stanovenom období.

Niekedy je potrebné vykonať test pred narodením. Takéto opatrenie sa vyžaduje najmä, ak boli zistené predtým patologické zmeny a bola vykonaná nápravná liečba. Po korekcii zistených zmien lekár určí kontrolnú štúdiu. Krv z žily alebo z prsta by sa mala užívať ráno na prázdny žalúdok.

biochemický krvný test na tehotenstvo

Táto štúdia vám umožňuje posúdiť stav orgánov a systémov žien. Tento test nie je povinný, ale je predpísaný v prítomnosti budúcej matky chronických ochorení (pyelonefritída, cholecystitída, gastritída, zápal žlčníka atď.). V období nosenia dieťaťa, ako všetci vieme, zaťaženie celého tela stúpa, preto sa chronické ochorenia často zhoršujú. Preto ženy s prítomnosťou takejto potreby podstúpiť biochemické štúdie aspoň trikrát - pri registrácii av každom nasledujúcom trimestri, a ak je to potrebné - častejšie.

Materiál na test sa odoberá iba z žily a musí sa nechať hladený, aby sa predišlo nepresným meraniam. Biochemický výskum, ktorého dekódovanie by malo robiť iba lekár, umožňuje vyhodnotiť metabolické procesy tela (lipid, bielkoviny, sacharidy), funkciu močového systému, pečene a žlčníka.

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

Biochemické štúdie je veľa, ale najviac informatívny a dôležitý proteín zloženie krvi (proteínová frakcia, albumín), sérového železa a železo Väzbovosť séra (dôležité pri diagnostike anémia), kyseliny močovej, urea, kreatinín, elektrolyty (vápnik, draslík, atď.). , alkalická fosfatáza, ALT, AST.

V závislosti od príznakov a závažnosti chronického ochorenia sa môže výrazne rozšíriť spektrum výskumu.

Okrem toho, biochemický výskum na stanovenie hladiny cukru (glukózy). Táto skúška sa môže požadovať, aby ženy, ktorí sú obézni s abnormálne priberanie na váhe, to znamená, že tí, ktorí sú vystavení riziku vzniku gestačný diabetes.

krvný test na protilátky v tehotenstve

V 85% populácie je krv Rh-pozitívna. Tento parameter sa prenáša geneticky. Tento proteín chýba u ľudí, ktorých krv je Rh-negatívna. V období tehotenstva dochádza k konfliktu nekompatibility rhesus (negatívna v matke, pozitívna v plodoch). V tomto prípade sa nevyskytuje, ak je situácia opačná - matka má pozitívny stav a dieťa má negatívnu Rh.

Nekompatibilita ženy a plodu s týmto parametrom počas prvého tehotenstva nie je spravidla nebezpečná, pretože imunitná odpoveď je slabá, hoci sa môžu vyskytnúť komplikácie v posledných termínoch.

Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

V budúcnosti, ak žena opäť chce mať dieťa, imunitná odpoveď bude čoraz výraznejšia, pretože protilátky sa budú produkovať vo veľkom množstve. Ten druhý penetruje placentu do dieťaťa.

Tento proces sa nazýva Rh-konflikt - porušenie, ktoré môže viesť k žltačke novorodenca, potrebe krvných transfúzií, vzniku predčasného alebo mŕtveho dieťaťa. Pri prvej návšteve konzultácie lekár priradí analýzu na určenie skupiny a prítomnosť Rh faktora.

Ak je krv Rh-negatívna, je daný protilátkový test. Odporúča sa, aby sa táto štúdia uskutočnila v 28. týždni tehotenstva. Ak je krv Rh-negatívna, neobsahuje protilátky, môže to byť pozitívna u plodu. V tomto prípade musíte podať injekciu špecifického imunoglobulínu po dobu približne 8 mesiacov. Ak existujú dôkazy, tento postup sa vykoná v siedmom mesiaci. Opätovná injekcia je potrebná 72 hodín po výskyte dieťaťa a potvrdenie jeho pozitívneho Rh faktora.

Táto udalosť zastaví produkciu protilátok, takže následné tehotenstvo nie je sprevádzané komplikáciami.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

1 + 8 =