Som mamka!

Čo ak opuchy neprídu po pôrode?

Väčšina mladých matiek po narodení sa sťažuje na opuchy. Stojí za zmienku, že je to pomerne bežný fenomén medzi novozískanými ženami. Takáto chyba spôsobuje obavy, najmä ak netrvá dlho.

Contents

Prečo sa objavuje opuch postpartum?

Čo ak opuchy neprídu po pôrode?

Opuch samotný je výsledkom akumulácie nadmerného množstva tekutiny. Určte, či je opuch môže byť pomocou normálneho tlaku prsta. V tomto prípade sa na koži vytvorí otvor. Edém po pôrode môže mať rôzny stupeň závažnosti.

Niekedy sa celé telo napučiava, v iných prípadoch len určitá časť. Ak sa počas narodenia narodili lekári intravenózne injekcie, vada sa objaví až po 5 až 6 dňoch.

V niektorých prípadoch je tento stav sprevádzaný bolestivosťou prsníka a prekrvenie, suchosť a zvýšená citlivosť bradaviek, takže pri aplikácii dieťaťa na prsník dochádza k vážnym ťažkostiam.

Niekedy je bolesť taká vážna, že prirodzené kŕmenie je dočasne zastavené. Zvyšovanie objemu končatín alebo celého tela vyžaduje nosenie väčšieho oblečenia, takže sa vytvára aj nepríjemný pocit.

Príčiny edému po pôrode

Ak problém neprestane týždeň po narodení dieťaťa, určite existujú závažnejšie dôvody pre jeho výskyt.

Významná akumulácia tekutiny v tele. Táto porucha sa vyskytuje v dôsledku zlej funkcie obličiek. Ale v tomto prípade bude patológia týchto orgánov viditeľná aj počas nosenia dieťaťa.

Ak sa nedokážu vyrovnať so zvýšeným pracovným zaťažením, potom po normálnom dodaní ich normálna práca nemôže byť obnovená a odber prebytočnej kvapaliny bude nejaký čas ťažký. Chronická choroba obličiek u ženy zvyšuje riziko opuchu počas dlhého obdobia po pôrode.

Nevyvážená strava a nevhodný životný štýl. Veľmi často sú dôvody skryté pri nadmernom používaní tekutín a nezdravých diét. Chcem piť po množstve vyprážaných, ostrých a slaných pokrmov. Ale vysoká motorická aktivita tiež môže spôsobiť veľa škody. V tomto prípade je príčina skrytá pri dlhšom pobyte v stojacej polohe. Výsledkom je, že nohy sa zvyšujú neskoro večer, majú pocit ťažkosti, ďalšie ráno opuch upadne.

Choroby krvných ciev. Hlavným zdrojom sú kŕčové žily, ktoré sa bohužiaľ veľmi často vyskytujú aj u tehotných žien, najmä v posledných mesiacoch tehotenstva. Zvyšujúca sa maternica komprimuje veľké žilové kmene v malej panve a tým zabraňuje odtoku krvi z dolných končatín.

  Prečo chcete počas tehotenstva spať?

Táto patológia je prítomná u každej štvrtej ženy, ale všetci o nej vedia, pretože v počiatočných štádiách je choroba vyjadrená pomerne zle. Ak pretrvávajúce tvorba edému, nie sú spôsobené z iných dôvodov, je potrebné obrátiť sa na odborníka – lekár-phlebologist pretože varixy – veľmi nebezpečné ochorenie s vážnymi následkami, ak sa nelieči.

Ako odstrániť opuch, ku ktorému dochádza po pôrode

Metóda odstránenia závady priamo závisí od príčiny jej výskytu.

Čo ak opuchy neprídu po pôrode?

Ak sa vyskytne ochorenie obličiek, môže to vyžadovať liečbu. V takom prípade môže lekár predpísať potrebné lieky, lebo žena počas laktácie nemôže užívať veľa liekov. Možno povolí používanie ľudových diuretík, ako je napríklad brezová šťava alebo infúzia jabĺk.

Keď je príčinou problémov zlá strava a zlý režim dňa, musíte ich opraviť. Napríklad jesť lepšie jedlá varené na pare alebo varené, vylúčiť údené produkty, obmedziť použitie tekutiny a soli.

Pokiaľ ide o pitie, uprednostňuje sa minerálna voda bez plynu, kompót bez cukru a bylinných čajov. Činnosť a odpočinok musia neustále striedať, nemôžete stráviť celý deň “na nohách“. To platí aj pre nadmernú pasivitu. Nepríjemný jav sa vyskytuje iba vtedy, keď je režim sledovaný.

Pri kŕčových žilách musíte kontaktovať špecialistu, ktorý si vyberie postup liečby v závislosti od stupňa ochorenia. Takýto pacient by mal v každom prípade zostať viac v polohe na ľavej strane a položiť pod nohy vankúš alebo vankúš, aby bol vyšší ako srdce.

Je potrebné urobiť špeciálne relaxačné kúpele na nohy a možno aj nosiť kompresné spodné prádlo na zmiernenie opuchu. Môže byť predpísaná špeciálna strava na zriedenie krvi. Potom obsahuje diéta ako sú rakytník, biburnum, citróny, paradajky, hrozno, brusnice.

Lekár poskytne odporúčania v tomto ohľade, pretože v prípade dojčenia niektoré látky z menu matky môžu prechádzať mliekom do dieťaťa a posledné z nich budú mať alergickú reakciu.

  Drsná koža u dieťaťa - norma alebo odchýlka?

krvné zrazeniny môžu byť spôsobené nedostatkom vitamínov a minerálnych látok, napríklad lecitín, zinok, selén a vitamín C. Mladá matka by sa nemala zneužívať kávu, zelený a čierny čaj, kakao a sódu. Odporúča sa piť brusnicový džús, hroznový džús, bylinné čaje, ale uprednostnenie je lepšie dávať bežnej vode.

Ak sa opuchy, ktoré sa vyskytnú po pôrode?

Tieto nedostatky zvyčajne musia trvať niekoľko dní po narodení. Ak sú pozorované dlhšie ako týždeň alebo sa vyskytujú opakovane, potom je v tele nejaký druh poruchy. Pri chronickej chorobe obličiek pokračujú niekoľko týždňov.

Stojí za zmienku, že doba poklesu edému závisí od nahromadenej kvapaliny počas tehotenstva, ktorá je eliminovaná močením. Pravdepodobne každá žena spozoruje, že po pôrode začala navštevovať toaletu častejšie.

Dôležitým bodom je, že nie je vhodné obmedziť príjem tekutín, pretože produkcia mlieka môže klesnúť, takže je dôležité, aby ste o tom poradili kvalifikovaným odborníkom.

V niektorých prípadoch je obmedzenie v pití núteným opatrením. Tiež prebytočná voda z tela môže byť eliminovaná potenie, takže zvýšené potenie v popôrodnom období sa vzťahuje na variant normy.

Optovanie nohy po pôrode by sa malo uskutočniť aj počas niekoľkých dní, ak má žena zdravé cievy. Ak sa to nestane a opuch sa zvýši, potom ventily vonkajšej a vnútornej žily nefungujú dobre a sú kŕčové žily.

Čo ak opuchy neprídu po pôrode?

Aby sme sa zbavili otoku, ktorý nie je spôsobený patológiou, pomôžu nasledujúce opatrenia:

  • Turistiku. Chôdza zlepšuje krvný obeh, ale nepreháňajte, pretože nadmerná aktivita tiež neovplyvňuje najlepší spôsob;
  • Je potrebné vyhnúť sa dlhodobému i dlhému sedeniu;
  • Nohy počas odpočinku sú vždy potrebné zdvihnúť;
  • Čo sa týka výrobkov, hlavným nepriateľom odoberania tekutiny je soľ, pretože má schopnosť zadržať vodu;
  • Laxatíva a diuretiká sa nesmú používať bez odporúčania lekára.
  Tvar hlavy novorodenca: norma a odchýlky od nej

Tieto odporúčania sa môžu používať aj počas tehotenstva ako opatrenia na prevenciu edémov.

Ak opuch nezmizne a hlava po porodení bolesť, potom sa pravdepodobne zvyšuje krvný tlak. Ďalším problémom, ktorý je dôvodom na návštevu lekára, je opuch len jednej končatiny, ktorá je sprevádzaná silnou bolesťou. Táto podmienka naznačuje hlbokú žilovú trombózu – život ohrozujúci stav.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply