Vücudu kurutmak için güç | pangudownloads.com
Spor ve sağlık

Vücudu kurutmak için güç

Vücudu kuruturken diyet - bu, yağlardan kurtulmanıza, vücudunuzu kurutmanıza izin veren spor diyetlerinden biridir. Vücut geliştiriciler arasında, vücut geliştiriciler arasında çok popülerdir, çünkü cilt altı yağını temizler, kaslara güzel bir rahatlama sağlar.

Vücudu kurutmak için güç

Vücudu kurutmak, düşük miktarda karbonhidrat içeren bir protein diyeti. Aşırı kabul edilir: diyet çoğunlukla protein ürünlerini içerir ve karbonhidrat miktarı kritik bir seviyeye indirilir.

Vücudu kurutmanın kilo kaybı için evrensel bir diyet olmadığını söylemek gerekir. Belli bir spor antrenmanı ve kas rezervleri yoksa, fazla kilogram ile mücadele için daha güvenli bir yöntem kullanmak daha iyidir.

Kontrendikasyonlar

Kurutma için protein diyeti sadece fiziksel olarak sağlıklı insanlar için uygundur. Uygulaması doğru değilse, metabolik ürünler, özellikle aseton, vücutta biriktiğinde ve zehirlendiğinde karbohidrat eksikliği ketoasidoza gidebilir. Sonuç olarak, bir ketoasidoz koma gelişebilir.

Sağlıklı bir insan bile, bir doktordan önce bir konsültasyon almak ve bir fitness eğitmeninin rehberliği altında prosedürü yürütmek daha iyidir.

Kurutma sistemleri, kalp, sindirim organları, diyabet hastalıkları olan hastalarda vücut kurutma için diyet kontrendikedir. Düşük karbonhidratlı beslenme genellikle zayıflığa, eylemin engellenmesine, uyuşukluğa, ilgisizliğe neden olur. Rahatsızlık belirtileri varsa, ağzınızdaki asetonun tadı varsa, derhal beslenmeyi kesmelisiniz.

Diyetin Aşamaları

Uzmanlar, organizmanın aşamalı olarak adaptasyonunda beslenme değişikliklerine ve komplikasyonların önlenmesine kadar, vücut prosedürünü dört aşamaya bölmeyi önerir:  

 • İlk aşama yaklaşık 28 gün sürer. Amacı karbonhidrat tüketimini azaltmaktır. Yüzde cinsinden diyeti şöyle görünür: karbonhidratlar 30, proteinler 50, yağlar 20;
 • İkinci aşama yaklaşık 7 gün sürer. Karbonhidratlar en aza indirgenir: karbonhidratlar 10, proteinler 80, yağlar 10;
 • Üçüncü aşamada, proteinler neredeyse tüm diyete sahiptir. Normal su damıtılmış su ile değiştirilir. Süre - 7 gün;
 • Birkaç gün son aşamasında, diyet düşük glisemik indeksi (GI) olan karbonhidratlardan oluşur.

kurallar

 • çok kullanmak zorunda değilsiniz kalorili gıdalar Hariç: un üst düzey ve birinci sınıfta, tatlılar, şeker, füme sosis, sucuk, fast food, tatlı meyve suları, tatlı meyve, alkol ürünü;
 • diyetin temeli az yağlı protein gıdaların oluşur: hindi fileto veya tavuk, az yağlı süzme peynir, süt ürünleri, yumurta proteini, balık ve deniz ürünleri az yağlı çeşitleri. Çok miktarda protein, sert eğitim sırasında bile kasları destekler ve korur;
 • Bitkisel yağlar günlük diyette de olmalıdır. Bunlar esansiyel yağ asitlerinin kaynağıdır;
 • Tüm karbonhidratlı gıdalar düşük bir glisemik indise (GI) sahip olmalıdır. Glisemik indeks insan vücudundaki karbonhidrat bölünme oranı için bir semboldür. Düşük GI'lı ürünler vücutta yağ biriktirmeden yavaş yavaş vücut tarafından emilir. örneğin, buğday, çavdar makarna, fiberin bol sebze, düşük karbonhidrat gibi bu tam tahıllı gevrekler,: lahana, salatalık, çeşitli otlar, domates;
 • Karbonhidrat içeren yemekler sabah menüsünde bulunmalıdır, çünkü onları asimile etmek çok zaman alır. Proteinler öğleden sonra ve akşam yemekleridir;
 • Kahvaltıyı atlayamazsın. Küçük porsiyonlara ihtiyaç vardır. Yemekler arasındaki aralık en fazla üç saat olmalıdır;
 • İki litre kadar, çok fazla arıtılmış su içmek, yeşil çay içmek, böylece dehidrasyon olmaması daha iyidir;
 • Vücudun kuruması için yapılan spor diyetine, kasların tonus ve cildin elastik olduğu düzenli yoğun eğitimler eşlik eder. Fitness eğitmeninizle uygun bir dizi egzersiz yapmalısınız. Güç ve aerobik egzersizlerden oluşmalıdır.

muhteşem kaslı bir rakam elde etmek adına, bazı özel yağ brülörleri alımı ile bu diyet birleştirir. Doktorlar ve spor eğitmenleri bu ilaçlar uskorennny metabolizmasını ve ketoasidoz gelişimini kışkırtmak çünkü kullanımları, sağlık için çok tehlikeli olduğunu savunuyorlar.

Erkekler için vücudu kurutmak

Vücudu kurutmak için güç

Vücudu erkeklerde kurutmanın temel kuralı - daha yağlı yataklar, daha az karbonhidrat ve daha fazla proteinler menüde bulunmalıdır.

Metabolik oranın yavaşlayacağı ve yağ yakımının azaldığı için kalori alımını önemli ölçüde azaltamazsınız.

Bir erkeğin antrenörü ile birlikte günlük kalori miktarını, ağırlıklarına ve antrenman yoğunluğuna göre hesaplaması gerekir. Uzmanlar, diyetin kalori içeriğini kilogram başına 17-18 kcal'e düşürmek için yavaş yavaş tavsiye ediyorlar. Bu kalori içeriği spor için en uygun ve yağ depolarından kurtulmaktır.

Yutulan besin miktarını azaltarak kalori alımını azaltın. Açlık hissini hafifletmek için, günde 6-7 kez bölünmüş kısımlarda yemek yemek daha iyidir.

Diyette mevcut ürünler olmalıdır:

 • Protein: Kümes hayvanları filetosu, balık, sığır eti veya domuz yağı, süzme peynirden az yağlı yemekler. Diyete yararlı deniz ürünleri ile takviye etmek iyidir;
 • Bitkisel katı yağlar: fındık, bitkisel yağlar.

Ve burada kaçınılması gerekenler:

 • Kefir ve% 3'ün üzerinde bir yağ içeriğine sahip kıvrılmış sütler hariç tutulmalıdır;
 • Ayrıca, tuz, baharatlı baharat, ketçap tüketimini azaltmak için tavsiye edilir;
 • Kızartılmış gıdalardan kaçınmak gereklidir. Pişirirken, bir vapur kullanın, ızgara. Yemek yemek, fırınlanmış, buğulanmış yemekler yemek daha iyidir.

Başarı, sporcunun dizme ve odaklanma yeteneğine bağlıdır. Vücudun ve duyuların değişimlerinin dinamiklerini izlemek için özel bir günlükte giriş yapmak yararlıdır.

Eğitim sırasında ağır ağırlıklar ile uğraşmamak, hafifliği yönetmek daha iyidir. Alıştırmalar bazı döngülere sahip olmalı, 3-4 daire. Her biri en fazla 15 ziyarete sahip olmalı ve başarılı bir şekilde değiştirilmelidir.

Güne göre eğitim programı aşağıdaki formata sahip olabilir:

 • gelişmiş göğüs, kol kasları;
 • omuz kemeri eğitimi, sırt;
 • basın, kalçalar, bacaklar üzerine yükler;
 • eğitimsiz gün.

Eğitim jogging ile birleştirilmelidir. Her gün 10-15 dakika boyunca yavaş yavaş jog sürelerini artırmanız gerekir. Fiziksel egzersizler, aerobik sporlar beklenen etkiyi büyük ölçüde artıracaktır.

Kadınlar için vücudu kurutmak

Diyetin tüm temel ilkeleri, kadınlar için vücut kurutma diyetine uygulanır.

Karbonhidratların ve kalori alımının keskin bir şekilde kısıtlanması oldukça farklı sonuçlara ve çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Deneyimli vücut geliştiriciler bile bu diyete aşırı bağımlılık yapmazlar.

Her durumda, kadınların doktorlarına ve eğiticilerine başvurması gerekir. Hamilelik sırasında ve emzirme döneminde, düşük karbonhidratlı beslenmenin dışarıda bırakıldığını unutmamak gerekir.

Eğitimsiz vücut kururken diyeti sadece yağları değil, aynı zamanda kasları da etkiler. Bunu önlemek için spor salonunda koşu, sistematik eğitim şeklinde sürekli aerobik antrenmana ihtiyacınız vardır.

Diyet, diyette karbonhidratların mevcudiyetini aşamalı olarak azaltarak, dört aşamada gerçekleştirilmesi daha iyidir. Daha önce bahsedildiği gibi, ilk üç aşaması proteinli gıdalar için yumuşak bir geçiş, dördüncü aşama, düşük glisemik indeksli karbonhidrat gıdalar tüketilmelidir sağlarlar.

Vücudu bir gün boyunca kurutmak için bir protein diyet menüsü örneği

Vücudu kurutmak için güç
 • Kahvaltı - 2 çeşit kurutulmuş ekmek, yaklaşık 200 g sıfır yağlı içeriğe sahip süzme peynir;
 • İkinci kahvaltı bir portakal ya da greyfurttur;
 • Öğle yemeği - 200 gr haşlanmış dana eti, karabuğday lapası 2-3 yemek kaşığı;
 • Öğleden sonra atıştırmalık - az yağlı fermente burger;
 • Akşam yemeği - pişmiş balık, yeşil sebzeler.

Kurutma için kahvaltı zorunludur. Tatlılar ve çörekler tüm çabaları sıfıra indirebilir, ama gerçekten tatlı bir şey istiyorsanız, bu parçayı kahvaltıda yemek daha iyidir.

Akşam yemeği yatmadan önce 2-3 saattir.

Vücudun kurutulmasının sonuçları sağlıklı bir yaşam biçiminde sürekli olarak muhafaza edilmelidir - uygun beslenme, günlük rejim, spor eğitimi.

Eğer tüm kuruma kurallarına sıkı sıkıya uyuyorsanız, iki veya üç ay boyunca birçok kilogram ortadan kalkacak ve sonuç sıkı bir vücut ve güzel bir şekilde özetlenen kaslar olacaktır. 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 3