Zdravie žien

Aké sú príčiny vredov na pysky?

Vredy na vonkajších genitáliách u žien môžu byť príznakom mnohých ochorení. Sú bolestivé, sprevádzané svrbením alebo nespôsobujú nepríjemné pocity. Často tieto spôsobujú bolestivé močenie, bolesť počas pohlavného styku.

Jedným z dôvodov, prečo sa vredy vyvíjajú na pysky, sú pohlavne prenosné choroby (STD).

Contents

Možné príčiny vredov na pysky: STD

Aké sú príčiny vredov na pysky?
  1. Mäkký chancroid (chancre, venerický vred) je zriedkavý fenomén, ktorý vzniká v dôsledku invázie baktérie. Vyskytuje sa 2-3 týždne po infekcii. Ochorenie sa prejavuje vo forme malej červenej škvrny, ktorá sa následne zvyšuje;
  2. Venózny granulóm (inguinal, donovanóza) – deštruktívna, mierne nákazlivá bakteriálna infekcia chronického typu;
  3. Molluscum contagiosum je ochorenie kože. Sú sprevádzané výskytom uzlíkov na pohlavných orgánoch, v slabín, ktoré sa môžu rozšíriť na brucho, zadok, vnútorné stehná. Uzlíky pologuľovité, farba kože alebo viac ružová. Sliznice môžu byť ovplyvnené. Ochorenie sa prejavuje bezbolestnými pupienkami s papuliami až do veľkosti 1 cm. Liečba sa vo všeobecnosti nevyžaduje, choroba prechádza nezávisle o šesť mesiacov neskôr;
  4. Syfilis je systémové ochorenie chronickej povahy. Pri dlhšom priebehu a neprítomnosti liečby sú postihnuté sliznice, kosti, koža, nervový systém, vnútorné orgány;
  5. Špicatý kondylóm je rast s malým rozmerom. Vyskytujú sa okolo konečníka, na pohlavných orgánoch, v ústach. Na dotyk mäkké, mať tenké nohy, nedodávajú bolesti.

Vredy na pysky a vaginálny výtok

Jednou z najbežnejších príčin je herpes vírus. V tomto prípade hovoríme o genitálnej forme choroby. Najprv po infekcii sa na koži objavia malé bubliny, ktoré sú naplnené zakalenou tekutinou. Nachádzajú sa na vnútornom povrchu stehien, okolo konečníka, v perineu, na labkách, pošve, krčka maternice a dokonca aj v močovej trubici.

Ale pred ich výskytom je svrbenie a začervenanie. Po zhruba týždni dochádza k roztrhnutiu vezikúl, vznikajú vredy a erózie na perách pier, ktoré sa postupne vyschnú a po jednom alebo dvoch týždňoch úplne zmiznú.

Po ovplyvnení vagíny sa objaví neštandardný výtok. Ochorenie sprevádza svrbenie, pálenie a bolesť v oblasti vyrážok. Močenie môže byť tiež bolestivé. Inguinálne lymfatické uzliny sa tiež zvyšujú. Pokiaľ ide o všeobecný zdravotný stav, teplota stúpa, dochádza k svalovej bolesti a všeobecnému nevoľnosti.

Prečo stále máte vredy na svaloch?

Aké sú príčiny vredov na pysky?

Vyvolávať vyrážky môžu nielen STD, ale aj iné patológie. Napríklad pomerne nebezpečným stavom je prekancerózna zmena vulvy alebo dysplázia.

V tomto prípade sa na labiach objavia biele, červené alebo hnedé vredy, ktoré môžu svrbieť. Môže tiež byť príznakom rakoviny kože – melanómu, dlaždicových buniek alebo bazocelulárneho karcinómu.


Dôvody môžu byť skryté pri atopickej dermatitíde – chronickom zápalovom ochorení spôsobenom dedičnou predispozíciou. Vo všeobecnosti sa ochorenie zhoršuje v chladnej sezóne a za teplého počasia takmer úplne zmizne. Hlavným príznakom je silné svrbenie. Stojí za zmienku, že atopická dermatitída sa zriedkavo vyskytuje u dospelých, väčšinou sa prejavuje v detstve. Táto forma dermatitídy môže byť spôsobená potravinami, kontaktnými a respiračnými alergénmi.

Kontaktná dermatitída – ďalšia príčina vyrážok – akútne zápalové ochorenie kože, ku ktorému dochádza v dôsledku vystavenia alergénom a dráždivým látkam. Zvyčajná kontaktná dermatitída sa objavuje v dôsledku dráždivých látok a alergická kontaktná dermatitída je alergická reakcia oneskoreného účinku. Výpadky môžu byť biele, červené, papulózne, šupinaté atď.

Nešpecifická vulvovaginitída je zápal vulvy a vagíny súčasne. Po prvé, vonkajšie genitálie sú ovplyvnené jemnou epidermou a potom vnútornou sliznicou. Môže tiež dôjsť k zápalu kolitídy – zápalu vagíny bez ovplyvnenia vonkajších orgánov. Vyvolávajte jej helmintiázu, pyogénnu a črevnú flóru.

Medzi provokujúce faktory patrí chronická tonsilogénna intoxikácia, nedostatočná intímna hygiena, exudatívna diatéza, zavedenie cudzích telies do vagíny. Tam sú pussy výtok z vagíny, rovnako ako svrbenie. Vulva sa začervená a opuchnutá a na sliznici sú presné krvácanie.

Prečo sa vytvárajú vredy na vonkajších genitáliách: menej časté príčiny

V dôsledku takejto chronickej choroby, ako je červený plochý lišaj, môžu vzniknúť erupcie. Ochorenie postihuje kožu, sliznicu, kĺby a zápästia členku, vnútorný povrch predlaktia, menej často – nechty. Vyvolávajú jej vývoj alergie, dysfunkcia nervového systému, zníženie imunity, chronické ložiská infekcií (kazu, sínusitída, tonzilitída atď.). Toto ochorenie nie je nákazlivé a zvyčajne súvisí s genetickou predispozíciou.

Príčina môže byť tiež skrytá pri ochorení kože, ako je seboroická dermatitída a vitiligo.

Aké sú príčiny vredov na pysky?
  1. Benígne cysty sú novotvary, ktoré sa môžu vyskytnúť u zdravých žien a prejsť nezávisle niekoľkými menštruačnými cyklami. Patologické cysty vyžadujú chirurgické odstránenie, pretože môžu degenerovať do malígnych. Existuje niekoľko typov benígnych formácií. Nemôžu byť nazývané nádormi;
  2. Cysta bartholinovej žľazy – vytvorenie okrúhleho alebo oválneho tvaru, elastického na dotyk, je lokalizovaný v dolnej tretine pyskov. Sú to kvôli zablokovaniu výtokového potrubia žľazy. Môže to byť sprevádzané hnisavosťou, resp. Zhoršením blaha, horúčkou, bolesťou, návalom horúčavy. Liečba je len rýchla;
  3. Cysta vagíny je tautoplastická forma, okrúhla alebo oválna, povrchovo lokalizovaná. Liečba je tiež chirurgická;
  4. Fibromyóm, fibróm, myóm, lipóm – všetky sú benígne nádory lokalizované vo vagíne. Odlišujú sa tým, že sa rozvíjajú asymptomaticky. Keď cysta dosiahne významnú veľkosť, cudzie telo bude cítiť. V prítomnosti cysty sa môže vyskytnúť hnisavosť a nekróza.

Čo potrebujete na liečbu vredov na labkách

Ako vidíte, existuje veľa dôvodov na ich objavenie a liečba v každom konkrétnom prípade sa môže podstatne líšiť. Je možné uľahčiť svrbenie a bolestivosť pomocou sedavých kúpeľov s odvarmi a infúziami liečivých rastlín a farmaceutických prípravkov.

Ak sú k dispozícii pohlavne prenosné choroby, je potrebné informovať osobu, s ktorou boli kontaktované, pretože liečba v tejto situácii je vyžadovaná oboma partnermi. Tiež by ste nemali mať sex, kým lekár neudelí povolenie, inak sa vredy môžu rozšíriť do iných častí tela.

Pre lekára je potrebné sa zaoberať: výskytom akýchkoľvek nevysvetliteľných vyrážok; zmeny; neustále svrbenie; prenos infekcie na sexuálneho partnera; bolesť v oblasti panvy, vysoká teplota, vaginálne krvácanie.

Aké sú príčiny vredov na pysky?

Lekár vykoná fyzickú diagnostiku vrátane gynekologického vyšetrenia, spýta sa na otázky a zoznámi sa s anamnézou. Môže byť predpísaný všeobecný a biochemický krvný test, mukozálna alebo kožná biopsia.

Na liečenie odhalenej choroby môžu byť prípravky lokálneho a systémového účinku vo forme tabliet, masti a injekcií. Najprv musíte zistiť príčinu bolesti, pretože závisí od toho, ktorá z možností závisí od liečby. Pokiaľ ide o lieky, možno predpísať kortikosteroidy, antibiotiká, lieky a antivirotiká.

Postarajte sa o svoje zdravie a nevykonávajte samoliečbu!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply