Akné na pysky: prečo sa objavujú? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Akné na pysky je príznakom, ktorý naznačuje porušenie funkcií tela. Výpadky môžu byť sprevádzané bolestivým syndrómom, ktorý narušuje všeobecné blaho ženy. Existuje veľa dôvodov pre tento jav, takže je ťažko možné určiť ich príčinu a odstrániť ju samy.

Najčastejším provokujúcim faktorom je porušenie pravidiel intímnej hygieny alebo naopak ich príliš silné dodržiavanie (mikrotrauma v sliznici s inváziou sekundárnej infekcie). Vyrážka sprevádza množstvo vážnych ochorení, takže keď máte pupienok, musíte sa obrátiť na gynekológa alebo urológa.

Biele pupienky na labkách

Niekedy sú také bubliny naplnené hnisavým obsahom. Keď hnisavá hlava dozrieva, vyrážka prechádza. Príčina môže byť skrytá v mikrotraumach, ktoré vznikli pri odstraňovaní vlasov v tejto zóne.

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Napríklad po epilácii a holení sa často vyskytuje podráždenie, ktoré je sprevádzané zápalovým procesom v oblastiach rastu budúcich chĺpkov, resp. Tvoria sa pupienky, naplnené zakalenou tekutinou.

Príčina biele pupienky na pysky môže byť skryté v normálnej špičke syntetického spodného prádla. Takéto tkanivo nie je schopné prestupu vzduchu a vlhkosti, čo prispieva k prehriatiu kože, vzniku podráždenia.


Biele vyrážky sú niekedy tvorené hypotermiou alebo prehriatím tela. Kritické teploty, nízke i vysoké, vedú k narušeniu krvného obehu, miestna imunita sa zhoršuje, patogény pustulárnych ochorení sa môžu aktívne a nekontrolovateľne množiť.

Hnisavé pupienky, ktoré sa objavili na pysky

Sú lokalizované len na sliznici najčastejšie vyvolané patologickými prejavmi, ktoré sú prenášané sexuálne. V takomto prípade musíte konzultovať kvalifikovaného dermatológa alebo gynekológa, podrobiť sa komplexnej štúdii, ktorá sa riadi výsledkami liečby. V počiatočných štádiách vývoja týchto ochorení je prognóza viac ako priaznivá.

Stojí za zmienku, že príčinou môže byť HPV - ľudský papilomavírus. Keď sa dostanú do tela na koži, tvoria sa telo, ktoré dokážu získať malígny charakter. Pravdepodobnosť výskytu HPV prostredníctvom sexuálneho kontaktu je takmer 60%.

Prečo na veľkých alebo malých pyskov bola subkutánna pupenka

Podobné vyrážky spravidla neprinesú bolestivé pocity, ale sú dobre skúmané
s palpáciou. Existuje niekoľko dôvodov pre ich vzhľad.

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Rozširovanie mazových žliaz je jedným z provokačných faktorov. Podobný jav sa prejavuje aj na tenkej pokožke vonkajších genitálií, ale nepredstavuje hrozbu pre telo.

Zvyčajne sa žľazy nerozšíria v prítomnosti akýchkoľvek patológií, ale sú jednoducho fyziologickým znakom konkrétneho ženského tela. Samotné žľazy sa rozširujú a znižujú, avšak v tomto prípade sa nevyžaduje žiadna liečba. Podkožným pupom môže byť mastná cysta.

Príčinou ich vzniku je zablokovanie mazových žliaz v dôsledku nadmerného množstva mazu. Ak cysta nie je zápalová, nie je to nebezpečné. Inak, keď je zápal, potrebujete liek a potom chirurgickú liečbu.

Znížená imunita je ďalším dôvodom, prečo sa vnútorný pupienok môže vyskytnúť na veľkých alebo malých labkách. Podobné vyrážky sprevádzané bolestivými pocitmi najčastejšie sprevádzajú choroby imunitného systému. Vznikajú na pozadí zvýšenej produkcie agresívnych ochranných buniek. V dôsledku toho napadajú vlastný organizmus, v dôsledku čoho prestane správne fungovať. V tomto prípade hovoríme o autoimunitných ochoreniach. Na liečbu takejto choroby je potrebné spolu s reumatológom a gynekológom.

Červené pupienky na labkách

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

V tomto prípade je potrebné vyhodnotiť nielen farbu lézií, ale aj veľkosť a bolestivosť vyrážok. Ak sú malé, nie sú sprevádzané bolestivým syndrómom, môžu to byť akné alebo akné.

Inak, ak sú sprevádzané bolestivými pocitmi a dosahujú významné veľkosti, je možné predpokladať zlyhanie hormonálneho pozadia alebo narušenie endokrinného systému.

Veľmi často sú tieto javy diagnostikované u dospievajúcich a počas menopauzy. Okrem toho môžu mať emocionálnu povahu, keď príčinou ich výskytu sú stresy a pravidelný nedostatok spánku, respektíve porucha nervového systému.

Studené akné

V tomto prípade je provokačným faktorom dlhotrvajúce podchladenie organizmu a následná chladiaca choroba. Existuje tiež pravdepodobnosť, že ochorenie sa stane infekčným alebo vírusovým, čo môže viesť k vyčerpaniu.

Táto patológia je celkom nebezpečná, pretože existuje možnosť infekcie krvi, takže nestrácajte čas liečbou.

Vodná akné

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Ak sú naplnené čírou kvapalinou, ale majú špicatú špičku, môžete podozrenie na papilómy. Podnecuje ich s HPV a znižuje imunitnú obranyschopnosť, spôsobené spravidla nedostatkom vitamínov a iných živín.

Ak klesnú pupienky, uvoľní sa z nich tekutina a existuje herpes. Táto patológia je nebezpečná pre samotnú ženu aj jej sexuálnych partnerov. Herpes vírus veľmi oslabuje imunitný systém tela a prispieva k vývoju rôznych abnormalít v jeho práci. Infekcia herpesu je pomerne vysoká.

Čo robiť, ak je na pupkách podkožný alebo akýkoľvek iný pupienok?

Z vyššie uvedeného možno konštatovať, že sa vyrážka v oblasti slabín, môžu naznačovať rozvoj vážnych patologických stavov, takže je potrebné navštíviť špecialistu v tejto oblasti a má byť diagnostikovaný, najmä návštevu špecialistu nemožné času vzhľad z nasledujúcich príznakov:

  1. Výpadky sa nevyskytujú počas 7 dní, bez ohľadu na to, či zostávajú nezmenené alebo pokrok;
  2. Sexuálne pery svrbenie;
  3. Pri červenej vyrážke je kožný peeling;
  4. Vyrážky sú vodnaté v prírode;
  5. Postihy sa objavili po nechránenom sexuálnom styku, najmä pri nedávnej zmene partnera. Je vysoká pravdepodobnosť, že tento jav je príznakom pohlavne prenosných chorôb;
  6. Celkový stav sa zhoršuje, teplota stúpa, lymfatické uzliny sa zvyšujú;
  7. Povrchy rany sú tvorené, ktoré sa nezdravujú 2 týždne.

Liečba erupcií na pohlavných orgánoch

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Ak sa odporúčajú akékoľvek vyrážky v genitálnej oblasti ako prostriedok dôvernej hygieny, použite bežné mydlo. Je lepšie prestať používať rôzne kozmetické prípravky, pretože obsahujú konzervačné látky a príchute, ktoré len zvyšujú podráždenie.

Odporúča sa neodstraňovať vlasy v bikinách obyčajným britvom. Na tieto účely je lepšie používať depilačné krémy špeciálne určené pre túto oblasť. Takáto kozmetika spravidla zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky vo forme podráždenia.

Ak sú príčinou vyrážok funkčné alebo hormonálne poruchy, nemôže sa urobiť samoliečba. Je potrebné konzultovať s lekárom, vykonať diagnostiku a liečiť diagnostikované patológie.

Takéto vyrážky môžu naznačovať množstvo patológií, od bežnej prechladnutia až po vážne pohlavne prenosné choroby. Neodborná manipulácia alebo jej nedostatok vedie k vzniku komplikácií, ako je otrava krvi, čo je hrozbou pre zdravie a dokonca život, chronického zápalu, ktorý vedie k problémom s reprodukčných funkcií v tele.

Akné na pysky: prečo sa objavujú?

Použitie antibiotík a iných antimikrobiálnych liekov môže spôsobiť
na dysbakteriózu. Tá môže byť lokálna, postihuje iba močový systém a systémový, ktorý sa rozšíril do celého organizmu.

Ak navštívite špecialistu, nemôžete oddialiť doručenie testov. Odporúča sa, aby bol tento odovzdaný inému nezávislému laboratóriu. Diagnostický proces spravidla netrvá veľa času. Lekár na základe výsledkov výskumu diagnostikuje a predpíše vhodnú liečbu.

Ak sú vyrážky infekčnej povahy, potom je liečba potrebná pre obe sexuálnych partnerov.

Moderné lieky s správnym vymenovaním a zárukou príjmu v takmer všetkých prípadoch.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 4