Zdravie žien

Stráž – pery sú opuchnuté!

Plum pery sú sen mnohých žien. Vyzerajú atraktívne a sexy, ich “pani” vždy vyvoláva záujem o opačné pohlavie.

Stráž - pery sú opuchnuté!

Ak sú pery plné, ženy sa uchýlia k rôznym trikom.

Špeciálne ich skrúsia pred dátumom, dajú silnú vrstvu dekoratívnej kozmetiky, “Prehrávanie” farbu a textúru, pumpujte túto časť tváre so špeciálnym gélom, urobte dosť bolestivý postup – trvalé tetovanie.

Ak je horný okraj opuchnutý a dolný zostane rovnakej veľkosti, potom stav nepridá krásu tváre. V tomto prípade musíte zaznieť poplach – opuch mäkkých tkanív tváre môže byť príznakom nebezpečného stavu, prvým znakom alergickej reakcie.

Čo robiť, ak sa horný okraj náhle odučí a ako rýchlo sa môže nádor odstrániť?


Prečo sa horný pier môže opuchať?

Najčastejšie príčiny edému horného pera.

  • Najjednoduchší dôvod, kvôli ktorému môžu pery zväčšovať, horné a dolné – zranenia. Môžu byť zapríčinené mechanickým poškodením – modriny, ktoré sa objavujú po tom “Kozmetická intervencia” – piercing alebo permanentné tetovanie, po čerpacej operácii, počas stláčania pupienkov. Akonáhle sa objaví nádor, musíte okamžite podniknúť kroky. Aplikujte uzavretý ľad na uzavretú traumu, otvorte okraje antiseptickými prostriedkami. Zelenka na perách vyzerá odporne, ale môžete použiť peroxid vodíka alebo alkoholovú tinktúru – propolis, boritá, gáfor alebo mravčan. Hlavnou vecou je zabrániť výskytu hnisavého zápalového procesu, aby sa na takom význačnom mieste zbavil abscesu.
  • Môžete tiež zraniť svoj pery zvnútra zakousnutím sliznice alebo poškriabaním neúspešnými protézami alebo čerstvým tesnením – zvyk sa okamžite nerozvinie na nový skus. V tomto prípade je potrebné ošetriť aj ranu. Alkoholový roztok sliznice môže byť traumatizovaný opakovane, takže by ste mali obmedziť opláchnutie antiseptickými roztokmi: sóda, chlorovodík, tinktúra harmančeka, alkoholová tinktúra propolisu alebo “Hlorfilipptom”. Alkoholové tinktúry treba pred opláchnutím zriediť vodou. Na zmiernenie opuchu by ste mali použiť aj studený kompresný krém – kúsok ľadu alebo akýkoľvek kovový predmet, predchladený v mrazničke – na pokožku zvnútra.

Niektorí ľudia si myslia, že zmrzlina je najlepšia na edém. Žiadne špeciálne vlastnosti, zabalené do polyetylénového hovädzieho alebo bravčového mäsa, nie. “Rekondičné” efekt je spôsobený chladným účinkom;

Stráž - pery sú opuchnuté!
  • Kousnutie hmyzu. Prečo je ľahké si nevšimnúť uhryznutie? Malé midge, vstreknutie proboscis do ľudského tela, vstrekne prvú anestéziu. Podobne prichádzajú kliešte a mnoho ďalších zástupcov hmyzu. Ale aj keby bol skus zreteľný a celkom bolestivý – je ťažké zostať ľahostajné, keď včely alebo včiel kopá do tvojej tváre – nestojí za to, aby si na to ľahko. Ak je horný okraj opuchnutý, znamená to, že sa objavila alergia na toxickú látku, ktorá sa dostáva pod kožu. Edém sa môže rozšíriť na celú tvár, do ústnej sliznice, čo v niektorých prípadoch sťažuje dýchanie.

Je potrebné ihneď užívať antihistaminikum a ak sa pokožka napučia a ďalej, vyhľadajte pomoc od oficiálneho lieku.

Na ranu treba tiež ošetriť antiseptikom.

Po uhryznutí hlúpych alebo hlinených blchov sa stopy objavia niekedy iba 2-3 dni.

  1. Takáto alergická reakcia môže spôsobiť niektoré látky rozpustené v atmosfére alebo potravinové produkty. Stav je dosť nebezpečný. Ak je okraj upokojený a dôvody na to sa nezdajú, liečba alergií by mala byť v každom prípade opitá;
  2. Ak sú pery opuchnuté – horné alebo dolné – príčinou môže byť infekcia. Herpes vyrážky alebo lézie zo stomatitídy vedú k tvorbe vredov, ktoré podporujú opuch pier. Ak chcete zastaviť činnosť herpes, použite miestne lieky, ktoré zahŕňajú acyklovir. Zbavte sa znecitlivenia a opuch horného pera bude jednoduchšie a rýchlejšie, ak doplníte liečbu antivírusovými liekmi na perorálne použitie.

Stomatitídy môžu mať rôzne typy: vírusové, bakteriálne, hubové. Na liečbu vybraných prostriedkov smerového pôsobenia, ktoré ničia pôvodcu ochorenia.

Plesňové infekcie sa môžu odlišovať od vírusových a bakteriálnych charakteristických znakov raidov na celej sliznici ústnej dutiny. Ak sa pokúsite odstrániť film, na sliznici horného pera zostanú špinavé krvácania. Liečte postihnutú oblasť opláchnutím roztokom sódy, masti s nystatínom alebo klotrimazolom.

S bakteriálnou stomatitídou na peru a pod ňou sa objavujú vredy, ktoré sú naplnené tajnou bielou alebo sivou hmotou. Liečba – antibakteriálne masti.

Ak existujú nejaké pochybnosti o pôvode patogénu – vírusu alebo baktérie – používajte liečivá typu sulfa alebo metrogilové látky.

V terapeutickom režime pri eliminácii stomatitídy rôznych typov sa podávajú lieky, ktoré zvyšujú celkovú imunitu a vitamínové prípravky.

Stráž - pery sú opuchnuté!

Ak je pero opuchnuté a znecitlivené po návšteve zubára a bolesť v ďasnách hornej čeľuste je potrebné znova konzultovať s lekárom. S najväčšou pravdepodobnosťou zubár urobil chybu – počas liečby v rane sa dostala infekcia. Bohužiaľ, toto nie je ojedinelý prípad liečby zubného kanála.

Nízka kvalita plnenia vedie k smutnému výsledku – existuje periostitis, zápalový purulentný proces v čeľusti, ktorý postihuje periosteum.

Nezávisle na to, aby ste vrátili potrebné perfektné šupky, nevyjde. Edém spôsobuje hnis, ktorý sa hromadí vo vnútri ďasien. Bez odtoku postihnutej oblasti je to nemožné a malo by sa vykonávať len na ambulantnej báze.

Ak lekár, ktorý podal zápal, nie je žiadna žiadosť o opätovné použitie, môžete sa poradiť s chirurgom o špecializácii “Maxilofaciálna chirurgia”.

“Prvá pomoc”

Nepotrebujete panika, keď sa zobudíte ráno, uvidíte sa v zrkadle a horný pero sa podobá nafúkanému knedľu. S tým spojeným stavom nie je známe, pretože včera bolo všetko v poriadku.

Nie sú žiadne zranenia, dýchanie nie je ťažké, nie je vyrážka. Preto život nie je ohrozený a s kozmetickou chybou by sa mal človek snažiť sám.

Rýchlo odstráňte opuch úplne zlyhá, ale stojí za to pokúsiť sa minimalizovať chybu.

Mal by sa začať antihistaminikami – zrazu došlo k uhryznutiu, ktoré ešte nie je viditeľné, alebo mäkké tkanivo reagovalo na nové kozmetické výrobky alebo potraviny. Všetko nové z diéty je odstránené a postihnutá oblasť je striedavo chladená a teplá: 3 minúty chladu – 3 minúty tepla. Ako teplý kompres, použite čistú handričku navlhčenú v teplej vode, vrecúšku na čaj, varené vajce zabalené do uteráka – potom ju môžete pochutnať na raňajkách.

Po 15-20 minútach zistíte, že edém ustúpi.

V tento deň nepoužívajte make-up – najprv musíte dať pery do poriadku.

Stráž - pery sú opuchnuté!

Ak sa nádor veľmi neznížil a od rána sa opuch znova zvýšil, potom bez lekárskej pomoci nie je možné zvládnuť. Pred návštevou lekára by sa vlhkosť sliznice mala udržiavať s prípravkami vitamínového oleja – vitamínmi A, E, aby sa odmietali ostrý riad a korenie. Taktiež si netrečte peru a neotrite ho.

Po stanovení diagnózy je potrebné dodržiavať všetky lekárske odporúčania a opuch zmizne v priebehu niekoľkých hodín.

Pery môžu byť namaľované znova a vyzerajú skvele!

Nedotýkajte sa opuchu horného pera v rovnakej forme ako dolný okraj. Zrazu opuchy rýchlo spadnú a vaše ústa budú zase smiešne!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply