Výtok z pupku u detí a dospelých | pangudownloads.com
Zdravie žien

Výtok z pupku u detí a dospelých

Platíme pupka veľmi málo pozornosti: je to akási pripomienka prenatálnom období života nie je príliš zaujímavé pre dospelých a deti už v škôlke veku trápi, aby zvážila svoj vlastný pupok.

Výtok z pupku u detí a dospelých

To sa neobťažuje – a áno, ale hneď ako sa objaví výtok z pupku, situácia sa radikálne zmení. Obzvlášť nepríjemné je, keď sú sekréty purulentné, majú nepríjemný zápach a spôsobujú nepríjemné pocity v každodennom živote. Príčiny bezfarebná, žltkasto alebo biely výtok z pupka u detí a dospelých sa líšia: deti do svojho vzhľadu obvykle vedie omphalitis (bakteriálny zápal nezacelené pupočnej rany), zatiaľ čo dospelé problémy často spôsobené plesňové infekcie a nedodržania pravidiel osobnej hygieny.

Príčiny výskytu výtoku z pupka u malých detí

Bakteriálny zápal pupočnej rany u detí sa zvyčajne vyskytuje v 1-2 týždňoch veku, a môže byť sprevádzaná opuchom a hyperémia pupočnej kruhu, pričom výčnelok pupka žalúdka, lokálne rozšírenie ciev (žilová ok je jasne viditeľné v pupočnej).

V prípade, že problém sa nedá vyriešiť rýchlo, spájajúcej bežné príznaky – teplota stúpa telo, dieťa sa stáva nervózny alebo letargický, stráca chuť do jedla, regurgitáciu. Je dôležité, aby sa zabránilo zovšeobecnenie zápalového procesu, takže rodičia sa odporúča mať na pozore a pri prvom náznaku omphalitis nebude mávať “Bezvýznamný” zápal a navštívte lekára.

Jednoduchá forma omfalitídy (tzv “Kuklík papuče”) sa prejavuje sérovým alebo purulentným výbojom, ktorý často vyparuje a tvorí charakteristické kôry. Flegmónna forma je nebezpečnejšia, pretože s jej ulceráciou z pupočnej rany a teplota môže stúpať až na 39 ° C. Dokonca aj ľahký dotyk na ranu spôsobuje bolesť.

Kedy porušovanie ochorenie imunitného môže dostať do odumreté (gangrénou) forme, predstavuje vážne ohrozenie zdravia a života dieťa: rozširuje hlboko do steny brušnej a vnútorné orgány, infekcia vedie k vzniku peritonitídy a sepsy.

Na určenie pôvodcu ochorenia a zvládnutie jeho následkov je nevyhnutné urobiť bakteriologickú kultúru a nevyhnutne ukázať dieťaťu chirurgovi. Vo väčšine prípadov sa omfalitída lieči konzervatívnymi metódami, ale ak sa nájde fistula, bude potrebná operácia. Fistuly spôsobené nešírením močového potrubia a iných patologických stavov sú vrodené a získané, ale v každom prípade vyžadujú chirurgickú intervenciu.

Príčiny výskytu výtoku z pupka s nepríjemným zápachom u dospelých

Omfalitída sa môže vyskytnúť nielen u dojčiat – obe staršie deti a dospelí sa môžu stať obeťami infekcie, hlavne kvôli zanedbaniu hygienických postupov.

A v skutočnosti si myslím, že sme sa starostlivo starať o osobnú hygienu, pokiaľ ide o ústnej dutiny, sluchových kanálikov a ďalších častiach tela, ale na pupku akosi zabudol.

Anatomické rysy jeho štruktúry (úzky, hlboko ťahané pupočnej kanál) prispieť k neustálemu hromadeniu odumretých kožných buniek a mazu metabolických produktov, ktoré sú vynikajúce živná pôda pre všetky druhy baktérií.

Výtok z pupku u detí a dospelých

Podráždená a infikované tkaniva môže najprv objaví svrbenie, potom – hnisavý výtok z pupku: iv dospelých odtoku hnisu z takejto neočakávanej mieste spôsobí zmätok a strach.

Znížením imunitu niekedy spojený fungálnej infekciou, často – kandidóza: kvasinky Candida albicans huba cítiť dobre vo vlhkom prostredí, aktívne množenie a šírenie po celom tele.

Výstrelok z pupku je možným príznakom kandidózy.

Dôležitým rizikovým faktorom, okrem zníženej imunity, je aj tehotenstvo. Mnoho žien si všimne, že v priebehu tehotenstva, počas aktívneho zväčšenia brušnej oblasti sa pupočná kruhovitá oblasť tiahne a mení svoj tvar (tento proces môže byť sprevádzaný menšou bolesťou a nepohodou). Nie je to strašidelné, musíte sa obávať len vtedy, keď sú v tehotenstve silné bolesti alebo nepríjemný zápach z pupka.

Možno ste sa stretávajú s infekciou, takže sa nemusíte nechať situáciu voľný priebeh a navštíviť svojho lekára: bude posudzovať stupeň zápalu a predpísať testy pre overenie jeho príčinu. Výlet do klinike dodržiavať základné hygienické pravidlá: minimálne raz denne, osprchovať mydlom a vodou, utrite pupočnej vybrania handričku na odstránenie prebytočnej vlhkosti a opatrne, očistite ju vatovým tampónom namočeným s peroxidom vodíka alebo inej kvapaliny antiseptické.

Ak nosíte náušnicu v pupku, odstráňte ju počas tehotenstva, aby ste predišli poraneniu mäkkých tkanív.

Mimochodom, často hnisavý výtok sú dôsledkom nesprávnej starostlivosti o piercing: rana sa hojí rýchlo a bez komplikácií, zaobchádzať s antiseptickým roztokom, a v žiadnom prípade nenechajte nečistoty hromadia v pupku. Bláznivé zátky sú správnym spôsobom, ako sa zapáliť.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1