Kas gali sukelti limfocitozę vaikams? | pangudownloads.com
Aš mama!

Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Kraujo ir šlapimo tyrimai yra standartiniai testai, kuriuos pediatras skiria vaikams prieš įprastą patikrinimą. Remdamasis tyrimų duomenimis, gydytojas gali atpažinti tam tikrą patologinį procesą organizme, padaryti išvadas apie vaiko būklę. Jei yra pagrįstų įtarimų dėl infekcijos ar patologinių pokyčių, išrašomas išplėstas kraujo tyrimas arba kraujo tyrimas su formule.

Viena iš šios analizės priežasčių yra padidėjęs limfocitų kiekis kraujyje arba terminologiškai kalbant apie limfocitozę. Kokia yra ši būklė ir kodėl vaikams yra limfocitozė – išsiaiškinsime.

Limfocitozės koncepcija ir tipai

Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Žmogaus kraujas susideda iš skirtingų ląstelių, tačiau pagrindinę gradaciją galima atlikti dviejų tipų – raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių. Leukocitai – baltųjų kraujo kūnelių, savo ruožtu, taip pat susideda iš skirtingų kraujo ląstelių, įskaitant limfocitus – ląsteles-elementus imuninės sistemos.

Limfocitai yra laiku atsakingi už užsienio mikroorganizmų ir bakterijų pripažinimą, jų laiku blokuoja ir sunaikina. Šios naudingos mažos ląstelės sugeba susidoroti su grybomis, įvairiais virusais ir netgi vėžinėmis ląstelėmis. Paprastai limfocitų kiekis kraujyje yra maždaug 40% visų kraujo ląstelių skaičiaus.

Jei norite kalbėti apie baltymų ląstelių patologiją ar jos nebuvimą, reikia kruopščiai ištirti ir įvertinti kraujo tyrimą – skaičiuojama ne tik bendras limfocitų skaičius, bet ir išsamus limfocitų potipių santykis. Šiuolaikinis mokslas žino kelias ląstelių rūšis, kovojančias ir sunaikinančias įvairias patogeniškas bakterijas ir virusus.

Santykinis limfocitozė mažuose vaikuose gali būti pasakyta, kai baltųjų ląstelių skaičius yra žymiai didesnis už kitų skirtingų tipų kraujo ląstelių skaičių. Santykinis patologijos tipas yra susijęs su nedideliu limfocitų skaičiaus svyravimu visoje kraujo sudėtyje, ir šis nukrypimas atsiranda dažniau nei absoliutus limfocitozė.

Šio tipo patologijai būdingas didelis leukocitų skaičiaus padidėjimas. Kokia yra absoliutaus limfocitozės priežastis mažiems vaikams? Paprastai su sunkiausiomis infekcinėmis ligomis – mononukleozė, virusinis hepatitas, limfosarkoma, endokrininės sistemos patologija. Vaistas žino lėtinę patologijos formą, tačiau tai pastebima labai reti limfoproliferacine liga.

Vaikų ir suaugusiųjų normų skirtumų

Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Rūpindamiesi ir per abejotinų mamos turėtų žinoti, kad vaikystėje analizė gali parodyti padidėjusį baltųjų kraujo kūnelių skaičius ir tai bus norma – nes vaikai su gimstamumo šios ląstelių tipo kraujyje padidėjo. Už tai pirmiausia yra net medicininis terminas – fiziologinė limfocitozę.

Mažiems vaikams fiziologinis limfocitozė pasireiškia vidutiniškai iki 10 metų, o po šio amžiaus baltųjų ląstelių skaičius palaipsniui virsta suaugusia norma.

Vidutiniškai vaikų baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus norma yra nuo 40 iki 70% viso kraujo tyrimo metu, tačiau nepriklausomai nuo to, kokius rodiklius tu pats mataii analizės rezultatuose, nepadarykite išankstinių išvadų ir nepanikuokite. Palaukite pediatro įvertinimo ir išsamios medicininės konsultacijos – galbūt jūs neturite jokios priežasties jaudintis.

Bet kodėl toks nukrypimas nuo normų apskritai kyla? Leiskite sužinoti apie galimas vaikų limfocitozės vystymosi prielaidas.

Kokios priežastys gali padidinti baltųjų kraujo kūnelių skaičių?

Vaikams iki 10 metų leukocitų padidėjimas paprastai siejamas su infekcinių ar kitų patologinių procesų atsiradimu.

Visų pirma gydytojai sako tokias priežastis:

  • gripas, SŪRS, kiti peršalimai nuo virusinių ligų;
  • infekcinio pobūdžio mononukleozė;
  • kosulys, tymai, raudonukės;
  • citomegalovirusas;
  • virusinis hepatitas ir tuberkuliozė;
  • Smito liga.
Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Tėvai taip pat turi žinoti, kad jei jų kūdikis neseniai serga gripu, peršalimo ligomis ar virusinės gerklės skausmu, jo kraujo tyrimas ilgą laiką parodys ilgesnį baltųjų kraujo kūnelių kiekį.

Ši būklė gali būti stebima kelis mėnesius, o tai neturėtų sukelti tėvų susirūpinimo – aukščiau aprašytomis sąlygomis aukščiausias limfocitų kiekis yra norma.

Baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus augimą gali sukelti kiti, neinfekciniai veiksniai. Tai yra: limfocitinė leukemija, limfosarkoma ir Franklino liga.

Visos išvardytos vaikų galimo limfocitozės priežastys sukelia absoliučią nukrypimo formą, tačiau santykinį limfocitozės pobūdį galima pastebėti ir kitomis aplinkybėmis:

  • su reumatinėmis ligomis;
  • su vidurių užkietėjimu;
  • su avitaminoze ir distrofija;
  • su sunkiu vaiko kūno apsinuodijimu.

Kaip matote, yra daug priežasčių sukelti patologiją, todėl tik tas specialistas, kuris gali įvertinti kūdikio būklę ir nustatyti gydymo priemones, ir tik po to, kai kūdikis yra visiškai ištirtas.

Tėvai dažnai domina tokiu klausimu: kokie simptomai yra įtariamo limfocitozės simptomai vaikams?

Leukocitų patologinio padidėjimo požymiai

Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Jaunų vaikų limfocitozės simptomai dažnai sutampa su infekcinės ligos simptomais, kurie paveikia kūdikio kūną. Tai yra, mes galime pasakyti, kad nėra būdingų patologijos požymių. Dažnai tėvai sužinojo apie didelį leukocitų kiekį kraujyje nuo vaiko kraujo tyrimo, kurį pediatras paskyrė papildomu tyrimu.

Išimtis yra užkrečiama nukrypimo forma. Tokiu atveju pasireiškia šie simptomai: bendrasis kūno silpnumas, mieguistumas, menkas galūnių judėjimas, bėrimas. Kūno temperatūra pakyla, karščiavimas gali pasireikšti. Ir karščiavimas ir bėrimas greitai praeina – per 2-3 dienas. Gali sustiprėti ir paraudusi tonzilės.

Infekcinė limfocitozės forma yra ypač pavojinga liga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jei nėra gydymo, jis lengvai patenka į rimtas patologines sąlygas.

Taip pat verta paminėti, kad tuo pačiu metu vaikai dažnai turi limfocitozę ir neutropeniją. Neutropenija yra dar viena patologija, susijusi su baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus pasikeitimu, kuri taip pat pastebima rimtų infekcinių ir uždegiminių procesų vystymuisi kūdikio kūne. Bet vėlgi, ne visada šis diagnozių derinys turėtų sukelti paniką – kai kuriais atvejais tai yra norma ir eina su vaiko augimu.

Rekomenduojamas patologijos gydymas

Kas gali sukelti limfocitozę vaikams?

Nėra vienos rūšies gydymo, skirto nukrypimams gydyti: jeigu padidėjęs leukocitų kiekis yra susijęs su liga, būtina gydyti ligą, dėl kurios atsirado baltųjų kraujo ląstelių kiekio svyravimai. Ir kadangi pediatras pirmiausia tiksliai nustato patologijos priežastį ir tik tada pasirenka gydymo kryptį.

Paprastai infekcijoms gydyti naudojami įvairūs antivirusiniai ir antibakteriniai vaistai. Po to, kai virusas bus nugalėtas, baltųjų kraujo ląstelių skaičius vėl bus normalus.

Ir, pagaliau, pagrindinis dalykas – laikantis visų gydytojų nuorodų ir nurodymų, gliudžiai gydomas limfocitozė.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

40 − 30 =

Adblock
detector