Emziren anneler için ringa balığı: yapabilirsin ya da yapamazsın

Her anne bebeğini sağlıklı görmek istiyor. Ve bunun için bebek bezleriyle bile gelecekteki refahına dikkat etmeye başlamak gerekir. Ve bu durumda, doğru beslenme anahtardır. Sonuçta, bebeğiniz sürekli olarak alerjiden muzdarip ise, o zaman ne tür bir sağlık hakkında konuşabilirsiniz. Ama sadece çocuk hakkında düşünmek yeterli değildir.

Emziren anneler için ringa balığı: yapabilirsin ya da yapamazsın

Sonuçta, ilk birkaç ayda bebeğiniz sadece anne sütü üzerine beslenir. Yani, o, bir şekilde ya da başka, yemeye karar verdiğiniz her şeyi deneyecek. Bu nedenle genç anneler belli bir diyete sadık kalmalıdır. Ve bugün ringa balığı yeme olasılığını düşüneceğiz.

Her şeyden önce, doğumdan sonraki ilk aylarda bebek ve annenin bir mikroflorayı paylaşması dikkat çekicidir. Ve bu, annenin vücudu için bir nedenden dolayı uygun olmayan ürünlerin, çoğunlukla çocukta oldukça güçlü bir alerjik reaksiyona neden olduğu anlamına gelir.

Emziren anneler için ringa balığı yemek mümkün mü

Bu sorunun cevabını aramadan önce, bu tür balıklar için vücudumuz için neyin yararlı olduğunu bulalım. Dünyadaki bilim adamlarının araştırmasıyla, böyle bir balık, kardiyovasküler ve sinir sistemimiz için çok yararlıdır.

Ayrıca etinde sağlığımızı korumak için gerekli olan her türlü vitamin ve mineraller de çok miktarda bulunur. Tüm faydaları için, bu ürün düşük kalorili. Kilo vermek isteyen kızlar figürleri hakkında endişe edemezler.

Ama tartışmasız tüm avantajları ile, bir tane büyük eksi ayırt edebilir: ringa alerjiye neden olabilir. Bu yüzden böyle bir balık yemeden önce, böyle bir inceliğin yaşamı tehdit etmediğinden emin olmalısınız.

  Çocuğun çenesindeki kızarıklık nedir?

Ringa balığı beslemek mümkün mü: bebeğin olası reaksiyonu

Daha önce anladığınız gibi, annenin beslenmesi bebeğin refahı ile en doğrudan ilişkiye sahiptir. Ve alerjilerin varlığında – bir dışkı ve küçük döküntüler ile küçük sorunların ortaya çıkışı – bu en az olabilir. Bu nedenle, bu tür balıklar için özleminizi doğumdan sonraki ilk birkaç ayda sınırlandırmanız gerekir.

Emzirmek sizin için rutin hale geldikten sonra, bir ringa yemi yavaş yavaş diyetinize sokabilirsiniz. Tek parça ile başlar. Bundan sonra kısa bir ara verin ve bebeğinizden herhangi bir olumsuz tepki olup olmadığını görün. Her şey yolundaysa, birkaç gün içinde iki parça yiyebilirsiniz.

Tuzlu balık bakım anne: yarar ve zarar

Ringada çok fazla vitamin var olmasına rağmen, bir eksi var. Haşlanmış balık yemek istemezsiniz. Kabul et, tuza çizdin. Ve burada ana sorun geliyor, çünkü tuz bir nem tutma maddesidir. Genç bir annenin su-tuz dengesini yakından izlemesi gerekiyor.

Ve vücutta aşırı sıvı varlığı emzirme sırasında kesinlikle izin verilmez olan hormonal arka planın şişmesi ve bozulmasına yol açar. Bu sebeple, doktorların emzirme sırasında ringa balığı yeme olasılığı hakkında vardıkları sonuçlar oldukça tartışmalıdır.

Bu yüzden tuzlanmış balıkların diyetine hangi olumsuz ve olumlu sonuçların dahil edilebileceğini düşünelim. Olumsuz sonuçlara bir örnek olarak, daha önce tarif edilen alerjiden bahsedebiliriz.

Ancak hem anne hem de bebeğin kardiyovasküler sistemin iyileşmesi olumlu olabilir. Bu balıkta ve tiroid bezinde etin yararlı etkilerini unutmayınız, çünkü çok miktarda iyot vardır.

Emziren anneler için ringa balığı: yapabilirsin ya da yapamazsın

Fakat ne yazık ki, modern dünyada, neredeyse tüm pahalı olmayan ürünler, kalitesiz hammaddelerden üretildiğinde, hiç kimse, bitmiş ürünün yararlılığını garanti edemez. Yani aldığın şeye dikkat et.

  Çocuk ilk kelimeleri ne zaman söylemelidir?

Hiçbir durumda size en ufak bir şüphe uyandıran yiyecekleri yememelisiniz. Bir şey olduğunda, midenin sadece size değil, çocuğunuza da zarar vereceğini unutmayın.

Ayrıca, böyle bir balık alırken, kompozisyona dikkat edin. Herhangi bir çeşni olmadan taze ringa balığı için idealdir. Vakum paketlenmiş olması arzu edilir. Ancak bu süpermarketteki raflarda bulunmazsa, ringa yağının normal ambalajını bitkisel yağla seçmek daha iyidir.

Genç annelerin ringalarını ne sıklıkta ve ne miktarda yiyebilirsiniz?

Bu soru da genç annelerin çoğu için endişeleniyor. Bunun cevabı oldukça basit: tuzlu balık yiyemezsin, haftada iki ya da üç parça halinde kendini sınırlandırmalısın. Bu durumda, hazır tuzlu balık satın almazsanız, dondurulmuş olur.

İlk olarak, balıkların kalitesini, terazisini ve etini dikkatlice değerlendirerek değerlendirebilirsiniz. Kaliteli bir ürün terazisinin parlaması ve etin elastik olması gerektiğini unutmayın.

İkinci olarak, çanaktaki tuz miktarını bağımsız olarak kontrol edebilirsiniz. Yani, neredeyse hiç şişkinlik sorunu yaşamayacaksınız, çünkü çok az tuz ekleyebilirsin. Ama burada başka bir soru var: ringa balığı ne kadar doğru bir şekilde kavramak.

Ev yapımı ringa balığı: tarifi

Bu balığı kendiniz pişirmeye karar verirseniz, o zaman dikkatlice dekapaj işlemlerini incelemeniz gerekir.

İhtiyacınız olan yemek için:

  • Bir balık alın ve ölçekler ve sürükleyicilerden dikkatlice temizleyin;
  • Daha sonra karkası yaklaşık yarım santimetre kalınlığa kadar birkaç parçaya kesin;
  • Şimdi marşa git. Bunu yapmak için su kaynatmanız gerekir. Daha sonra sıcak suya biraz tuz, şeker, biber ve sirke ekleyin. Kendinizi çok tuzlu veya baharatlı olarak tedavi edebileceğinizde, emzirmenin yaşamınızın bir dönemi olmadığını unutmayın. Bu yüzden turşusu daha yumuşak yapmaya çalışın. Su, eklenen tüm bileşenlerle birlikte bir kez daha kaynamaya getiriyoruz;
  • Balık parçalarını özel bir şekle koyarız ve üstüne sıcak bir turşusu dökülür. Yemeklerde küçük bir defne yaprağı koyup biraz bitkisel yağ ekliyoruz;
  • Sıvının tamamen soğumasını beklemekte ve balığı iki gün soğuk bir yerde bekletmektedir.
  Diğer maddelerle nikotin anne sütüne geçer mi?

Balıkta yeterince tuz ve biber bulunduğundan emin değilseniz, balık tabağını deneyebilir ve pişirirken az miktarda tuz veya karabiber ekleyebilirsiniz.

Emziren anneler için kürk ceket altında ringa balığı

Emziren anneler için ringa balığı: yapabilirsin ya da yapamazsın

Balıkları marine ettikten sonra, muhtemelen onunla yemek pişirmek istersiniz. Ve genellikle bir ringa balığı nasıl hazırlarız? Tabii ki kürk palto altında. Ve şimdi soru: bu yemeği emziren anneler için düzgün şekilde nasıl hazırlanır?

Sonuçta, klasik tarifi mayonez kullanır. Ancak mağaza yakıt ikmali kesinlikle doğal ürünlerden yapılmamaktadır, bu da emzirme sırasında kadın bedeni için zararlı olduğunu göstermektedir.

Ve eğer ev yapımı mayonez yapmaya karar verirseniz, o zaman çanak kalorilerinde çok yüksek olacaktır ve bu da sizin ve bebeğiniz için yararlı değildir. Yani, her zamanki kadar yağlı ekşi krema ile terbiyelenmiş bir kürk manto altında bir ringa için yerleşmek zorunda kalacaksınız.

Görebildiğin gibi, gerçekten istiyorsan, o zaman biraz yapabilirsin. O yüzden anne süngerini emzirip emziremeyeceğinizi düşünmeyin. Her durumda, bu konuda doktorların görüşü çok farklı. Bu nedenle, kendi duygularınıza ve bebeğinizin durumuna odaklanmanızı öneririz.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector