Hamilelik ve şekil: fazla kilo almama | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik ve şekil: fazla kilo almama

Doktorlar, bir çocuğun doğumu için organizmanın hazırlığına ilişkin tüm faktörleri dikkate alarak, doğum sırasında hamile kadınların en az 8-10 kg fazla ağırlığa sahip olacağını hesapladı. Bu şunları içerir: yeni doğan bebeğin ağırlığı, göğüs büyütme, vücut yağ depolama, plasenta ağırlığı, kan hacmi ve diğer bazı göstergeler.

Hamilelik ve şekil: fazla kilo almama

Eğer doğum anında kilo alımı on rakamını aşarsa, çeşitli nedenlerle açıklanabilecek fazla ağırlık olduğu anlamına gelir. Ancak, doğru yaklaşımla, gereksiz rakamları en aza indirebilir veya azaltabilirsiniz.

Kadınlar kiloda önemli bir artıştan şikayet ediyor ve şöyle diyor: "Neden bazı insanlar hamilelik sırasında kilo verirler ve ben de aynı miktarda yiyip daha iyiye gidiyorum?".

Üç cevap varsa:

  • farklı bir metabolizmanız var;
  • Bu kalıtım;
  • Aynı şeyi yerseniz, diğer hamile kadınlarla aynı değilsiniz.

Öncelikleri doğru şekilde ayarla

Tabii ki, çocuğun doğumundan sonra ekstra kilolardan kurtulabilirsiniz, ancak daha ağır sonuçların ortaya çıkmasıyla sonuçlanmaktan çok daha iyi bir sonuçtur. Bazı kadınlar, ağırlıkların okunun ne yazık ki yukarı çıkmadığını görmek, hamilelik sırasında kilo vermeyi düşünür.

Hamilelik, herhangi bir kadın figürü için bir test haline gelir. Mükemmel genetiğe sahip olanlar için iyidir ve durumu karmaşıklaştıran eşzamanlı hastalıklar yoktur. Zaten birkaç ay içinde bu tür kadınlar bir sebepten ötürü eski sayıyı kazanıyor, bunun için hiçbir şey yapmıyorlar. Ancak birçok kadın eski formlara dönmek için çok çaba sarf etmek zorunda.

Aşırı kilolu olmak nasıl? Bir yandan, bu rakamı korumak gerekir ve öte yandan, gelecekteki çocuğun beslenme sorunu ve büyüme ve gelişme için gerekli tüm vitaminleri almaktır.

Gebelik döneminde çocuk tüm organ ve sistemleri oluşturur. Dişlerin döşenmesi, kemik sisteminin gelişimi, kas dokusu, kalp ve beyin vardır. Ve bu zamanda besin ve mikroelement eksikliği, çocuğun tam değeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Hamilelik halinin gelecekteki anneden, her şeyden önce, sorumluluktan ve şimdi sadece hayatı için değil, aynı zamanda çocuğun varlığı için de gerekli olduğunu anlamak gerekir. Bu nedenle, gestasyon süresi, katı diyet veya sınırsız fiziksel yüklerle yapılan bir deney için ideal bir an olamaz; bu süre zarfında, diğer birkaç yaklaşım ve yönteme bakmak gerekir.

Fiziksel aktivite

Modern dünyada, uzmanlar hamilelik sırasında kilo vermek için çok fazla teknik geliştirdiler. Asıl önemli olan, belli kurallara göre hareket etmek ve elbette, onları ihlal etmemek.

Bu tür grupların oluşturulduğu özel merkezlerde veya kişisel bir eğitmen eşliğinde sınıfta, özel nefes alıştırmaları, kadınlar için uygun pozisyon, pilates veya yüzme dersleri yapabilirsiniz.

Orta derecede iş yükü, kan dolaşımını, metabolizmayı iyileştirir ve refahı ve ruh halini iyileştirir. Bu, elbette, olumlu bir etki verir ve herhangi bir hamile kadının şeklini geliştirir.

Fitness merkezlerini ziyaret etmenin yanı sıra, yürüyüşe çıkabilirsiniz. Temiz havada, özellikle de bir arkadaş, hamile bir kadın veya sevgili bir kocadaki günlük yürüyüş, sadece fazla kilo almamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi iyi bir ruh hali ile zenginleştirecek ve sağlıklı bir uyku ortamı sağlayacaktır.

Evin etrafındaki basit işler (temizlik, bitkiler için bakım) ve dans, bebeği taşırken ekstra kilo almanızı sağlar.

Güç kaynağı

Hamilelik ve şekil: fazla kilo almama

Çocuğun yatağı sırasında, kadın sevdiklerine özel olarak bakmaktadır. Ve gelecekteki anneanneleri akla getiren ilk şey - şimdi kızları iki kişilik yemelidir. Eşi de bozguna uğratmak isteyen koca, çoğu zaman her çeşit şeker, pasta ve çikolatayı getirir.

İlk olarak, gelecekteki her annenin neyi başarmak istediğine karar vermelisiniz. Eğer muazzam bir figür istiyorsanız, o zaman tüm zevk tercihlerinizi şımartın ve eğer sağlıklı bir bebeği doğurmayı ve hamilelik öncesindeki önceki bedenleri geri getirmeyi hayal ediyorsanız, aşağıdaki önerileri dinleyin.

Yatmadan önce 4 saat, aşırı durumlarda yemeyin - meyve ya da bir bardak kefir. Vücudun istediği zaman, bazen ve sık sık yiyin, ancak kendinizi tam olarak hissedene kadar yemeyi bırakın.

Hamilelik sırasında kilo almamanızı veya kilo vermemenizi gerçekten istiyorsanız, o zaman aperatifler verin. Günlük rasyonunuzun 5-6 öğün içine ayrılmasına izin verin, ancak ana yemekler arasındaki atıştırmalıklar kabul edilemez.

Ne yiyebilirsin

Dahası, kendi menünüzden mümkün olduğunca çok rafine ürün ve yarı mamul ürünü hariç tutmanız gerekir. Beyaz un, tereyağı ve şeker gibi ürünler herhangi bir yararlı madde taşımamakta, ancak sadece boş kalori eklemektedir.

Çoğu zaman, vücut onları işlemek için enerji kullanır, önemli eser elementlerin arzını tüketir. Bu süreç metabolizmada bozulmaya yol açar ve düzeltmeye yetersizdir.

Ve tabi ki tatlılar. Gelecek annelerin kek ve kek gibi gevrekler, onlardan hamilelik ve benzeri ürünlerden ne kadar çok olursa olsun, reddetmek daha iyidir. Yoğurt, kuru meyve ve bal ile değiştirin. Sebebi açıktır ve ispat gerektirmez: Mutfak lezzetlerinde vücudun çocukluk döneminde baş etmesi çok zor olan çok fazla kilokalori vardır.

Gelecek anneler için faydalı ürünler, meyve ve sebze, fermente süt ürünleri, süzme peynir, fındık, fasulye, tavuk, hindi, dana eti, balık ve sığır eti olarak adlandırılabilir. Bu yiyeceklerin bir çift kazan ya da fırında pişirilmesinin daha iyi olacağı ve herhangi bir yağda kızartma gibi bir yöntemin ortadan kaldırıldığının hatırlanması gereksiz olmayacaktır.

Eğer yüksek kalorili yiyeceklerden vazgeçemezseniz, sadece sabahları, hala uyumaya çok ihtiyacı olduğunda ihtiyacınız var. Midede bu tür bir yükten sonra, dinlenme, hamile kadınlar için özel egzersizler yapmak istenir.

Ne içmek ve ne kadar

Buna ek olarak, genellikle meyve suları olmayan karbonatlı içeceklerin ve konserve meyve sularının kullanımını en aza indirmeniz gerekir. Su, çay ve sade su ile hafifçe seyreltilmiş taze sıkılmış meyve suları kullanın.

Hamilelik ve şekil: fazla kilo almama

İçme rejimine özellikle dikkat edin. İçme hamile kadınlar vücudun gerektirdiği kadar olabilir, ancak bir koşulu ile: minimum bölümler. Bu dönemde, büyük hacimlerde sıvıları işlemek zor olan böbrekleri yüklemeyin.

Eğer sıvının sınırlamalarına uymuyorsanız, o zaman vücutta hem iç hem de dış ödem olabilir ve herkesin anladığı gibi bu aşırı derecede ve çok çekici bir görünüm ve doğum sırasında ortaya çıkabilecek komplikasyonlar olabilir.

Yani, küçük porsiyonlar içmeniz gerekir, ancak bunu sık sık yapabilirsiniz. Buna göre, diyet tuzlu yiyeceklerinizden hariç tutmanız gerekir, çünkü onlardan sonra temel öğlen içmek istersiniz. Tuz ayrıca vücuttaki sıvıları da tutar.

Bir denemede, susuzluğunuzu yarım bardak su ile söndürmeye çalışın. Aynı zamanda böbrekleri aşırı yüklemeden, ihtiyaç duyduğunuz kadar sıvı alacaksınız. Tecrübeli anneler, bir şişe suyunun her zaman yanınızda olmasını arzu ederler, eğer isterseniz, her zaman birkaç yudum yapabilirsiniz.

En önemlisi, internette bu kuralların incelenmesinin, fiziksel aktiviteye ve yaşamdaki uygulamalarına hakim olmamasıdır. Kendinizi kontrol etmek için harekete geçmelisiniz ve vücudunuz sağlık ve kilo normalizasyonu için tüm isteklere kesinlikle yanıt verecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

84 − 75 =