Ben annem

Soya sosu Çin mutfağının efsanevi bir ürünüdür.

Bu baharat yaklaşık 2000 yıl önce bir Budist tapınağında ortaya çıktı. Aşçı tuz, su, buğday ve soya fasulyesinden oluşan ilginç bir sos ile ortaya çıktı. Rahipler bunu beğendi ve çok hızlı bir şekilde sadece Çin’de değil, aynı zamanda Doğu’da da yayıldı.

Çin ve Japon mutfağı şimdi bu sıvının sık kullanımıyla ayırt edilmektedir. Ama sadece Doğu’da değil, aynı zamanda Avrupa’da da popüler.

Yarar ve zarar

Soya sosu Çin mutfağının efsanevi bir ürünüdür.

Yemek yapmak oldukça zor ve uzun. İlk olarak, kızarmış buğday taneleri soya fasulyesi ile karıştırılır. Bu karışım tuzlu suya eklenir. Daha sonra herkes fermantasyon işleminin yapıldığı kedilerde tutulur, 3 yıla kadar sürebilir. Karışım daha sonra süzülür ve şişelenir.

Bu sıvının kullanımı nedir? Antioksidan içerir. Hücreleri günceller ve yaşlanmalarını geciktirir, onkoloji riskini azaltırlar. Sos, çinko, demir, magnezyum, fosfor, kalsiyum, folik asit, A, E vitaminleri ve ayrıca B grubu, 20’den fazla amino asit içerir.

Bu sindirim sistemi, kardiyovasküler sistem çalışmalarını normalleştirir, baş ağrıları hafifletir, şişliği azaltır, dermatit, burkulmalar, yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Soya sosu artroz ve artrit, osteoporoz gelişme riskini azaltır. Bu ürünün fitoöstrojenleri olduğundan, menopoz döneminde kadınlar için yararlıdır.

Bu yararlı olduğunu ve yağ, kalori içermediğini sadece 70 kcal başına 100 gr kilo ve diyet kaybetmek istiyorsanız, bu sıvıyı kullanabilir ve daha iyi olsun korkmayın nedenle olduğunu. Sadece% 7 oranında tuz içerdiğinden, bu ürün tuzu mükemmel bir şekilde değiştirir. Fazla sıvıyı çıkaracağından, şişmeyi gidermeye yardımcı olacaktır.

Ancak, tüm bunlar kaliteli bir ürüne işaret eder. Sahte olursanız, sadece zarar verin.

Soya sosuyla hamile kadınları kullanabilir miyim?

Doğal yüksek kaliteli bir ürün, hamile kadınlar için bir tehdit oluşturmaz. Ancak sahte bir sağlık için çok tehlikeli olabilir.

  Çocuklarda displazi: nedenler, belirtiler, tedavi, gelecek için prognoz

Her şey üretim tarzına bağlıdır. Daha önce, bu sos uzun bir süre için hazırlandı. Şimdi fermantasyonu hızlandırmak için özel bakteriler ve mantarlar kullanın. Soya fasulyesi bu şekilde ayrılırsa, şeker oluşturur, postta asit asit olur. Bu karışım süzüldü ve mikroorganizmalar uzaklaştırıldı. Doğal bir karışım ortaya çıkıyor, ancak hızlandırılmış bir süreçte hazırlanıyor.

Sahtecilik farklı bir şekilde hazırlanır. İlk olarak, soya fasulyesi hidroklorik veya sülfürik asitle pişirilir, daha sonra karışım alkali ile söndürülür. Standart bir sentetik ürün elde edilir. Yanlış bir sos pişirmenin bir başka yolu: macunu suyla fasulye ile karıştırın ve çok fazla lezzet katın. En tehlikeli sıvı GDO kullanılarak hazırlanır. GDO soya, öngörülemeyen hastalıklara neden olabilir. Tam olarak bilim adamları tahmin edemezler.

Bu kötü kaliteli sıvı negatif yanıtlı beslenme uzmanları ile ilgili. Vekil kendi başına ağır metaller ve zehirli maddeler taşıyabilir. Organların duvarlarına yerleşirler ve onkolojiye ve infertiliteye neden olabilirler. Ayrıca, alkaliler kullanılarak hazırlanan bir sıvı, gastrointestinal hastalıklara neden olur.

Bu ürün nasıl tanımlanır?

Seçim konusunda çok dikkatli olmalıyız ve aşağıdaki nüansları dikkate almalıyız:

Soya sosu Çin mutfağının efsanevi bir ürünüdür.
  • Bu sos oldukça pahalıdır;
  • şişe cam olmalı;
  • renk kahverengi olmalıdır – açık veya koyu;
  • sıvı şeffaf olmalıdır;
  • etikette bir yazıt var “Doğal fermantasyon”;
  • Ürün koruyucu olmadan hazırlanır;
  • Protein içeriği -% 7’den az değil.

Özellikle seçim sırasında hamilelik sırasında olmalıdır.

Ne de olsa, kalitesiz bir ürünün kullanılmasıyla zarar sadece kadına değil aynı zamanda çocuğa da zarar verecektir.

Durumdaki kadın rulo yemek isterse? Sonuçta, bu sos genellikle bir madde olarak kullanılır. Doğal olarak, bir ürünün bu yemekte kalitatif olup olmadığını kesin olarak bilemezsiniz. Bu durumda, bu yemeği kendiniz hazırlamak daha iyidir, çünkü artık internette birçok yemek tarifi bulunabilir. Daha sonra, hamile kadınların soya sosu ile rulo olup olmadığı sorusu tüm tehditleriyle ortaya çıkmayacaktır.

  Hamilelik sırasında karabuğday: yarar, zarar, uygun tahıl seçimi

Gördüğünüz gibi, hamilelik sırasında soya sosu kullanabilirsiniz. Ama kaliteli bir karışım olmalı, sahte değil. O zaman hamile kadının ve çocuğunun sağlığına zarar vermezse ürünü getirmez.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply