Grožis ir sveikata

Kaip vaikščioti po ramentus po traumos?

Po operacijos traumatologijos sienose žmogus dažnai turi išmokti naują judėjimo būdą - ant ramentų. Tai yra šie įtaisai, kurie palengvina pernelyg didelę naštą nuo sergančių galūnių, padeda koordinuoti ir gyventi visą gyvenimą. Tačiau, jei ašarų ramentai iš tikrųjų tampa patikima parama, jiems ne tik reikia tinkamai pasirinkti, bet ir išmokti jose judėti be didelių pastangų ir pakenkti bendrai gerovei.

Bendrosios naudojimo sąlygos

Kaip vaikščioti po ramentus po traumos?

Pradėti mokytis vaikščioti ant atraminių lazdų yra būtina tik po to, kai asmuo, kuris patyrė apatinių galūnių traumą, galės laisvai sėdėti.

Tuo pačiu metu jis turi įsitikinti, kad jis gali išlipti iš lovos ant sveikos kojos, pasilenkdamas ant baldo galo ar siūlomos rankos. Prieš pradėdami mokytis, kaip dirbti ramentus savo kojomis, jie turi būti pritaikyti prie jūsų asmeninių fizinių savybių ir parametrų.

Tai reiškia, kad parama turi būti koreguojama atsižvelgiant į jo aukštį. Be to, ramentus reikia sureguliuoti taip, kad tarp jų viršutinės dalies ir pažastų būtų pora centimetrų spraga.

Nugarą reikia laikyti tik tiesiai, o kumštelis turi būti išdėstytas taip, kad alkūnės sąnarys sudarytų 90 laipsnių kampą.

Mes einame teisingai ir saugiai

Prieš pradėdami mokytis vaikščioti ramentais, svarbu įsitraukti į pažįstamo asmens ar medicinos darbuotojo pagalbą ir saugumą. Skirtingose ​​situacijose judesio algoritmas bus skirtingas.

Pavyzdžiui, jei žmogus stovi vienoje sveikoje kojoje, laikydamasis raištį vienoje rankoje, o kitas stumdamasis ant stalo ar padėjėjo rankos, tada jis turėtų tai padaryti:

Kaip vaikščioti po ramentus po traumos?
 • Nustatykite lazdelę į priekį, kad jos normalaus žingsnio plotis;
 • Perkelkite visą kūno svorį į prietaisą;
 • Perkelkite nepaliestą galūnę į norimą atstumą;
 • Pakartokite veiksmą, kol baigiasi atskaitos plokštuma;
 • Po to riešutas perkeltas į kitą pusę, ir jūs galite grįžti.

Jei pagrindai, kaip teisingai vaikščioti mediniais ramentais, turėtų būti įvaldomi atskirai, instrukcija atrodys taip:

 • Kiekvienas atraminis lazdelis pakaitomis perkeltas į priekį pagal įprasto pikio ilgį;
 • Viso kūno masė perkeliama į prietaisus;
 • Pasibaigus žingsniui, sveikos galūnės juda;
 • Viskas kartojasi.

Suprasdami pradinius judesius ant ramentų, tu gali pradėti juos vienu metu, o ne savo ruožtu. Atminkite, kad asmuo, stovintysis ant šviestuvų, turėtų būti šiek tiek pakeltas į šonus, kuris papildomai padidina stabilumą.

Prieš pradėdami mokytis vaikščioti mediniais ramentais, perskaitykite šias bendrąsias gaires:

 • Svoris turi būti perkeltas į rankas, o ne į pažasmes, kad nebūtų įtrumpintas;
 • Net atsibudus, svarbu išlaikyti plačią paramos bazę;
 • Norėdami greitai sužinoti, kaip elgtis su papildomais prietaisais, visada laikykite jas priešais galus ir 10 cm atstumu nuo jų kojinių;
 • Jei ramentuose yra abutmentų į pažasmes, tada jų palaikymo postus reikia laikyti kuo arčiau krūtinės;
 • Pėsčiomis laiptais ar tiesia plokštuma, galva, taip pat nugarėlė turėtų būti laikoma tik tiesiai.

Landmark

Pripratę naršyti jūsų kambaryje, atėjo laikas sužinoti, kaip saugu vaikščioti ramentais laiptais, gatvėse ir skirtingų paskirties patalpose.

Taigi:

Kaip vaikščioti po ramentus po traumos?
 • Jei norite teisingai pakilti iš išmatų, priedai tvirtinami kartu, uždedami pažeisto galo šonuose ir paimami iš vidaus. Tada reikia mesti ramentus per kėdę ir ištiesinti nepažeistą koją;
 • Vežimėlis yra lengviausias sprendimas pradedantiesiems. Pasak jo, lazdelės yra išmestos į priekį, jos neša kūno svorį, rankas atsilieka ir sveiką galūnę, nes ji skaidosi teisinga kryptimi;
 • Dabar apie tai, kaip lipti arba eiti laiptais po lūžio ar stipraus ruožo. Stikliai yra sulankstyti, paimami iš vienos rankos, o antrasis - su grioveliais ir suteikiamas liftas. Padidėjęs prietaisas turi būti toks pat, kaip ir sveikas kojas, o visas kūnas turėtų būti tolygiai paskirstytas ant abiejų atramų - bėgių ir sulankstytų ramentų. Sveikas galūnes pakelia žingsnį aukštesnį, ir tik tada, kai jis yra visiškai tiesus, galite pakelti skauda koją;
 • Sustorėjimas turėtų būti toks: pagalbiniai įtaisai dedami ant apačios, čigonų galūnė ištraukiama į priekį. Svoris paskirstomas tolygiai prie bėgių ir pagalbinių lazdelių, o antroji kojela dedama ant apatinio žingsnio.

Pagaliau mes susisteminsime, kaip ilgai reabilitacijos kursas po lūžio yra ir kiek žmonių turės vaikščioti ramentais. Tikslus terminas bus paskelbtas jums gydytojo, kuris nustatys žalos sunkumą ir jo pasekmes. Pavyzdžiui, po įprastų operacijų, reikia pasikliauti poliais mažiausiai 1-2 mėnesius, o sudėtingesnės - net visą gyvenimą trunkančią negalią.

Tas pats specialistas atsakys į klausimą, kaip vaikščioti po to, kai atsisakoma ramentų, ar naudojate cukranendrių, ir kiek laiko laukti visiško atsigavimo. Visos rekomendacijos pagrįstos pacientų apklausos, rentgeno spindulių ir kitų tyrimų rezultatais.

Praktiškai pritaikydami mūsų rekomendacijas, jūs netrukus galėsite atsikratyti ramentų. Būk sveika!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 48 = 58