Güzellik ve sağlık

Gliserin ile cildinize nasıl dikkat edilir

Gliserin, cilt bakım ürünlerinde muhtemelen en yaygın içeriklerden biridir. Her ikinci fabrikada bulunabilir krem, duş jeli, sabun ve eczane sıvı gliserin ev güzellik tarifleri için harika.

Gliserin yüz ve vücutta nasıl çalışır? Zararlı mı yoksa yararlı mı? Evde özelliklerini nasıl doğru kullanırız? 

Contents

Cilt için gliserin özellikleri

Gliserin ile cildinize nasıl dikkat edilir

Gliserin nedir ve cilt üzerinde yararlı etkisi nedir? Maddenin kendisi molekülün triatomik bir yapısı ile alkol sınıfına aittir.

Ancak, sınıflandırılması kimyagerler terk, ancak cildi kuru değil tanıdık sürtme alkole karşı, tersine olarak bu harika sıvı, aktif olarak nemlendirir bizim için önemlidir. Bu nasıl olur?

Çok iyi epidermisin üst tabakanın kurumasını önleyen bir koruyucu film, oluşturma sırasında, ikinci ağırlığının% 20’ye kadar, ve – ilk olarak, bir miktarda hava çarpıcı nemi emer: Bu aracı, bir çift madde olarak işlev görür. Bu değerli özellikler, tüm dünyadaki güzellik uzmanları tarafından kullanılmaktadır ve biz artık kullanılmayacağız! 

Gliserin ile ajanların cilde etkisi

Şüphesiz, bu araç ile görünüşün nasıl iyileştirileceği sorusu zaten olgunlaştı. Satın aldığınız ve hazırladığınız gliserin kremleri ve maskeleri, bu ilacın sadeliği ve geniş ölçüde kullanılabilir olmasına rağmen, birçok problemle baş etmede gerçekten yardımcı olur. 

Gliserin deri için yararlıdır:

 • Havadaki nemi alır ve onu epidermisin tüm katmanlarına iletir;
 • En küçük düzensizlikleri doldurur;
 • Mikro çatlağı kapatır ve iyileştirir;
 • Yüz ve yaş kırışıklıkları azaltır;
 • Doğal su dengesini geri yükler;
 • Kılcal işlevi artırır;
 • Doğal ılık bir gölge verir;
 • Genç ve tazelenmiş bir görünüm verir;
 • Peeling ile mücadele eder;
 • Bazı dermatitleri iyileştirir (sadece bir doktora danışın!);
 • Kuruluk ve hassasiyeti iyileştirir;
 • Yağ bezlerinin hiperfonksiyonu ile kuruluğu ve soyulmayı giderir (eğer cilt kuru ve yağsa);
 • Kış aylarında don, rüzgar ve rutubetin zararlı etkilerinden korur. 
  Badem şekilli tırnak nasıl yapılır?

Gördüğünüz gibi, liste etkileyicidir, çünkü cildin gliserin kurumadan kurtuluşudur, aslında pek çok sorun başlar. Bu nedenle, bakım için kozmetik seçerken, ister bir krem, losyon, sabun, vb çekinmeyin, kompozisyonun ilk satırı bu başlık bulacaksınız eğer – Garantili nemlendirici etkisi elde edecek!                         

Eczane sıvı gliserin nasıl kullanılır

Evde, gliserin kullanımı son derece basittir. Eczanede bir şişe alırsınız, bir bardağa kalın bir sıvıyı sulandırın (1 yemek kaşığı için 1 yemek kaşığı su – 1 kez yüz ve boyun bakımı için yeterlidir). Bir çözüm ile pamuklu çubukla yüzünüzü ve boynunuzu silin ve ayrıca masaj hatları boyunca alanı da temizleyebilirsiniz.

Nemlendirici bir maske ortaya çıkıyor. Kısmen çözüm absorbe edilecek ve bir kısmı en ince filme dönüşecek – alışılmadık bir şekilde oldukça net bir şekilde hissedebilirsiniz. Yarım saat beklemek yeterlidir, hala filmi hissediyorsanız, kaynamış ılık suyla yıkayın, sonra kreminizi uygulayın.

Haftada iki kez su üzerinde böyle bir maske yapıyoruz, eğer kuruluğu ve peelingi bozuyorsa – her gün 14 gün sonra kırılıyoruz. Bu şekilde tedavi edilen cilt, bakımlı, gençleşecek, güzel bir kadife gölgesi alacak, gelecekte daha iyi ve daha hoş olacak. 

Yüzün cildi için gliserinli maskeler

Bize size ben size sorun için bir cankurtaran olacak en iyi ev çare bulacaksınız eminim hangi Deneme amacıyla birkaç tarifleri verelim! 

Solmaya cilt için yumurta-bal

yaşlanma ilk işaretleri kez olabilir az bir hafta gliserin 1 sıvı doğal (ya da eritilmiş) bal çorba kaşığı ve 1 çorba kaşığı ile çırpılmış yumurta akı bir katı köpük olarak 1 ile kendilerini tedavi. Yüzdeki maskeler 20-25 dakika bekletilmeli ve ılık kaynamış su ile durulayınız. Nemlendirici ve besleyici iki-in-one! 

  Yaratıcı Manikür: Evde Başyapıt Yaratmak için Fikirler

Aloe ile gliserin maskesi

Gliserin ile cildinize nasıl dikkat edilir

Döküntü ve yağlama problemlerini çözer, yağlı ve kombine tipler için. Aloe vera bitkisinin bir yaprağından suyu sıkın (veya eczane ampul preparatının içeriğini kullanın)Enjeksiyonlar için Aloe suyu »sivilce veya peeling uzattı yerlerde de alın, burun, çene ve -), T bölgesinde bir pamuklu çubuk ile sıvı dağıtımı gliserol kaşığı 1 çay kaşığı ile karıştırın.

15 dakika sonra soğuk su ile yıkamanız gerekir. Her 3-4 günde bir tekrarlayabilirsiniz. Bu ev ilaçları cildi iyileştirir, iltihabı hafifletir ve elbette önemli ölçüde nemlendirir. 

Yulaf ezmesi-esansiyel yağı ile

Kozmetik reçeteleri her zaman 1-2 damla uçucu yağ ile takviye edilebilir. Örneğin, ylang gençleşir, limon ağartıcı, çay ağacı enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. Bir temel gliserin ve yulaf unu yarım çay kaşığı 1 çorba kaşığı hazırlandı (değirmeni veya blender içine pullar öğütme). Bu maske gözenekleri nemlendirir ve hafifçe sıkar – bu bir ev kaldırma gibidir! 

Gliserin cilde zararlı mıdır?

Bazen, bu bileşenin, özellikle fabrika kremlerinde bulunan hiyaluronik asit ve ANA-kompleksleri ile karşılaştırıldığında, çok iyi olmadığı duyulur. Nitekim, bakım ve hidrasyon için harcayabileceğiniz daha fazla fon, Avustralya cevizinden beyaz yer mantarı, havyar ve plasenta özlerinden, daha sofistike malzemeler olacaktır.

Yine de, gliserin kremleri mevcudiyetleri ve etkililikleri nedeniyle henüz pozisyonlarını kaybetmemiştir. Yani onlardan herhangi bir zarar var mı?

Yüz cildinde, gliserin sadece yanlış veya aşırı kullanıldığı takdirde olumsuz etkiler. Bu maddenin güzelliğini nasıl bozmazsınız?

 • Asla temiz bir farmasötik sıvı kullanmayın – her zaman su, bitkisel kaynatma, tonik veya satın alınmış losyon ile seyreltin;
 • Tüm gece gliserin filmini yüzünüzde bırakmayın – eğer hissediyorsanız, o zaman fazlalık fonlar emilmez, sonra kağıt peçete ile doldurulur;
 • Soyma ve diğer problemler maskelerle tedavi edilir, bunun için günlük ritüel yapmaz, ardı ardına 14 gün veya haftada bir 1-1.5 ay;
 • Cildi rüzgar ve dona karşı koruyacak bir araçla yoğun şekilde bulaşır, gece boyunca yıkamayı unutmayınız, cildi tamamen serbest bırakıp, ona “nefes almak“. 
  Vücutta istenmeyen tüyler nasıl düzgün tıraş edilir?

Bu basit önlemler, kötüye kullanımın istenmeyen sonuçlarından endişe etmenize ve endişe etmenize yardımcı olacaktır. 

Vücut bakımı

Buna ek olarak yüz ve dekolte, gliserol merhem, maskeler, kremler ve diğer araçlar vücudun sorunlu bölgelerine uygulanabilir – Eğer tedavi, peeling, yumuşatmak nemlendirmek, çatlaklar iyileşmek gerekir.

Gliserin ile cildinize nasıl dikkat edilir

Mükemmel yardım sertleşmiş topuklular için basit bir çözümdür – çatlaklar ortaya çıktığında, topuklardaki deri tabakası kalın ve azdır ve çok fazla sorun çıkarır. Bacakları buharlaştırmalı, ürünümüzün 1 çorba kaşığı ile zenginleştirilmiş kalın bir krem ​​tabakası uygulayın ve bütün gece için pamuklu çorap giyelim!

Bu prosedürlerden bir hafta sonra, topuklular yumuşak, taze, bakımlı olacak ve çatlaklar ağrı ve tahriş olmaksızın çok daha hızlı iyileşecektir. (Eğer çatlaklar derinse, kan içinse, enfeksiyondan kaçınmak için cerrah tarafından özel merhemlerle tedavi edilmelidir.)

Gliserin krem ​​iyi, dirsek, diz, çiviler kutiküllerin kırışıklıkları yumuşatmak kışın genellikle arka yüzünde soyma kaldırmak – kuruluk ve yünlü giysiler gelen. 

Gördüğünüz gibi, birçok uygulama var, bu size kalmış – tembel olmayın, kendinize iyi bakın! Bu basit – bir arzu olurdu!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply