Güzellik ve sağlık

Mükemmel yüz tonunu evde yapın: pratik öneriler

Güzel yüz cildi herhangi bir kızın kartvizitidir. Ama güzellik salonunu ziyaret etmek için zamanınız yoksa ve yoğun program nedeniyle her türlü prosedürü yaparsanız ne olur? Ama tüm% 100’e bakın! Ve bugün size cildinizi evde nasıl ideal hale getirebileceğinizi, üzerinde minimum zaman ve para harcayacağınızı söyleyeceğiz. 

Contents

Zorunlu kurallar

Mükemmel yüz tonunu evde yapın: pratik öneriler

Her şeyden önce yaşam tarzınıza dikkat etmeniz gerekir. Basınınızı sallamak ve tüm kasları germek için günlük rutininize birkaç dakika eklediğinizden emin olun. Sadece vakıf, cilt ile ilgili tüm sorunları çözebilir gibi görünüyor.

Ve aslında, yüzünüzün durumunu ne kadar çok başlatırsanız, kendinizi daha sonra sıraya koymak sizin için o kadar zor olacaktır. Ve sürekli fiziksel aktivite tüm vücudunuz üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir, bu size sağlıklı bir ten ve iyi bir ruh hali veren, size teşekkür edecek.

Şimdi yüz bakımı için kozmetik olarak. Onları kullanmaya karar verdiyseniz, o zaman cimri olmayın. Sonuçta, ucuz fonların bileşiminde genellikle cildimize zararlı maddeler bulabilirsiniz. Tabii ki, bu da pahalı araçlarda bulunur, ancak daha az sıklıkla.

Fazla paranız yoksa ve poking ile bakım için en uygun yöntemi seçmeye hazır değilseniz, yalnızca hangi tipte bir cildiniz olduğunu size söylemeyen, aynı zamanda en iyi bakım ürünlerini seçmenize yardımcı olacak bir profesyonelle iletişime geçmelisiniz. Aynısı kozmetikler için de geçerlidir.

Güzel bir cilt sözü: Her gün için 3 basit kural

Ve şimdi vücudumuz için neyin gerekli olduğunu belirleyelim, mükemmel gözüküyoruz:

  • Tam ve sağlıklı bir uyku. Uykusuz bir geceden sonra kendinizi mutlu hissetmenize yardımcı olacak mucizevi vitaminler hakkında ne derlerse – inanmayın. Bu tür hukuk yolları sadece belirli bir zamana kadar geçerlidir. Ve vücudunuzun yedek güçlerinin sona ermesinden sonra, canlandırıcı bir içecek sizi kurtaramaz. Ayrıca, her zaman gözlerin altındaki morlukları maskeleyemezsin! Bu arada, tam bir uyku sırasında cildimiz daha aktif bir şekilde restore edilir. Yani, gençliği yıllarca korumak istiyorsanız, sağlıklı bir rüya, tam da ihtiyacınız olan şeydir;
  • Aktif bir yaşam tarzı sürdüğünüzden emin olun. Fiziksel yükler sadece kaslarınızı değil, cildinizi de tutacak. Sonuçta, aktif seanslar sırasında, kanımız daha hızlı dolaşır ve bu nedenle cilt tazeleşir, bir allık ortaya çıkar. Bu arada, yoğun bir günlük eğitimin ardından küçük kırışıklıkların bile yok olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır;
  • Beslenme için, hemen hemen her şey açıktır. Tatlı, un, tuzlu, baharatlı ve benzeri şeylerden uzak durmalısınız. Ama eğer hayvansal yağın besinlerden tamamen dışlanmasıyla daha genç ve çekici görüneceğinize karar verirseniz, yanılıyorsunuz demektir. Sorun, uzun süredir vejeteryanlığın ruhsallığı olumsuz yönde etkileyebileceği kanıtlanmış olmasıdır. En azından böyle bir diyet, uyku problemleri ile sonuçlanabilir.

Gördüğünüz gibi, yüz cildini ideal hale getirmek, her gün ona bakmak, oldukça mümkündür. Ama bunun için her gün kendinizle uğraşmanız gerekiyor. Ve bu yaşam tarzının oldukça karmaşık olduğunu düşünmeyin. Buna alışman gerekiyor ve sonra her şey devam edecek.

Ve bir şey daha: yüzünüzü mükemmelleştirmek için, stresle nasıl başa çıkacağınızı öğrenmelisiniz. Sonuçta, hepimizin bildiği gibi, hiçbir şey kadının bedenini sürekli bir sinir gerginliği olarak olumsuz yönde etkilemez. Sinir sisteminizi sağlıklı tutmak için meditasyon yapabilir veya vaka çok kafa karıştırıcı ise, bir psikologa danışabilirsiniz.

Yüzü tamamen evde temizleyin: temel temizlik kuralları

Mükemmel yüz tonunu evde yapın: pratik öneriler

Yüzünüzdeki kusurları kirletmek için pahalı prosedürlere koşmak gerekmez. Neredeyse tüm özgür ve etkili bir şekilde evde neredeyse her türlü problemden kurtulabilirsiniz.

Böylece buhar prosedürlerini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir litre sıradan su kaynatın, hatta musluk suyu bile kullanabilirsiniz. Sıvı kaynamaya başladıktan sonra, iki papatya çiçeği papatya çiçeği ekleyin.

Bundan sonra, bir kez daha et suyu kaynatın. Ve şimdi su üzerinde eğiliyoruz ve yüzümüzü birkaç dakika boyunca buharlıyoruz. Bu arada, eğer bir soğuk algın varsa, o zaman bu işlem de yardımcı olacaktır! Yüzünüzü beş dakikadan fazla çözemezsiniz. Bundan sonra, cildi bir ovma ile temizler ve besleyici bir kremayla yağlarız.

Bazı kaynaklarda, ovma yerine sıradan veya deniz tuzu kullanmak için bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Ancak bu uygulamayı size tavsiye etmiyoruz çünkü yüzünüzdeki cilt oldukça yumuşaktır ve keskin kenarları ona zarar verebilir.

Cilt temizliği için etkili bir araç oldukça çeşitli maskelerdir. Ve bugün size nasıl bir çilek maskesi yapılacağını anlatacağız. Bunu yapmak için birkaç olgun meyveleri öğütmeniz gerekecektir. Sonra elde edilen bulamaç için az miktarda az yağlı ekşi krema ekleyin.

Dikkat lütfen! Yağlı cildin sahibiyseniz, ekşi krema az yağlı kefir ile değiştirilmeli ve kalınlaştırıcı az miktarda sıradan patates nişastası kullanmalıdır.

Maskenin tüm malzemeleri iyice karıştırıldıktan sonra, elde edilen ürünü cilde uygulayıp 10-15 dakika bekletiyoruz. Daha sonra ürünü her zamanki ılık suyla dikkatlice durulayın. Cilt kuru ise, bir besleyici krem ​​ile yağlayabilirsiniz.

Yüzü mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale getirmek ve tüm toksinleri deriden çıkarmak için bir başka harika yol da mavi bir kil maskesidir. Bunu aşağıdaki gibi yapın: kili ambalajda belirtilen şekilde seyreltin.

Ortaya çıkan yiv, sorun alanlarına uygulanır ve on beş dakika kadar bekletilir. Eğer kuru bir cildiniz varsa, o zaman kilinize bir kapsül eklemeniz gerekir “Aevitum“Yani onu aşırı kurumadan koruyabilirsin.

Cildiniz yağlı tipte ise, o zaman karışıma birkaç damla limon suyu eklemeye değer. Bu kombinasyon yağ bezlerinin işini normalleştirecek ve yüzünüzdeki yağlı parıltıyı rahatlatacaktır. Maske önceki durumda olduğu ile aynıdır ve on beş dakika sonra yıkanır.

Makyaj ile mükemmel bir yüz tonu nasıl yapılır

Yüzünüzü nasıl düzene sokacağınızı anlattıktan sonra, makyajın doğru bir şekilde nasıl uygulanacağının altını çizmek gerekir. Cildiniz ne kadar pürüzsüz ve güzel olursa olsun, kozmetiklerin ineptivasyonuyla tüm çabalarınızı geçersiz kılabilirsiniz. Yani, başlayalım.

Yüz hazırlığı ile makyaj maliyetlerine başlamak. Kuru cildin sahibi iseniz, makyaj yapmaya başlamadan önce yüze normal besleyici bir krem ​​sürün. Bundan sonra, yaklaşık beş dakika bekleyin, böylece cilde tamamen emilir ve bir görüntü oluşturmaya devam edin. Bir sonraki adım bir tonu uygulamaktır.

Dikkat lütfen! Çok fazla tonlama kullanmayın, çünkü yağlanması gereken araçlara ve ihtiyacınız olmayan kıyafetler veya eller üzerinde bej renkli paletlere sahiptir. Evet, ve senin bakışın öyle olacak.

Şimdi renk seçimine dikkat edelim. Özel bir allıkta farklılık göstermiyorsa, pembemsi bir renk tonu ile ton bazında seçim yapabilirsiniz. Ancak hafif tahriş veya kızarıklık varsa, en iyi çözüm standart bej tonunu sınırlamak olacaktır.

Mükemmel yüz tonunu evde yapın: pratik öneriler

Mükemmel yüz makyajı yapmak için, düzensizlikler ile başa çıkabilmelisiniz. Sonuçta, hemen hemen hepimiz periyodik olarak sivilceler var. Bu tür kusurların algılanamaz olması için, sivilceye hafif bir temeli dikkatlice uygulamanız ve ardından tüm yüzün tonunu normal araçlarınızla dengelemeniz gerekir.

Ve bir tane daha küçük bir hile: Eğer yeni bir temel aldın, ama dengesiz düşerse, onu biraz besleyici kremle karıştırabilirsin.

Bu yüzden makyajın temeli, bir maskenin etkisini yaratmadan düz bir şekilde uzanacaktır. Ve özellikle inatçı araçları kullanmaktan korkmayın, aslında tüm söylentilerin aksine, oldukça hafif bir yapıya sahiptirler, yani gözenekleri tıkamayacaklardır.

Gördüğünüz gibi, yüzünüzü temiz hale getirmek için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor. Ve iki gün içinde sonuç beklemeyin. Her şey zaman ve sabır alır. Sakin ol, sürekli yüzüne bak ve iyi olacaksın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply