Vajinada beyaz kaplama? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Vajinada beyaz kaplama?

Vajinada yanma, kaşıntı ve beyaz plak, bakterilerin verdiği zarara bağlı olarak ortaya çıkar. Ve bu sorunların çoğunun mikroflora dengesinin ihlali nedeniyle oluştuğunu belirtmek gerekir. Bu tür mikroorganizmalar, Candida cinsinin mantarlarını içerir.

Vajinada beyaz kaplama?

Her kadında bulunurlar, ancak vücut üzerindeki olumsuz etkileri, bazı enzimatik maddeler üreten bağışıklık sistemi tarafından bastırılır.

Ancak vücudun koruyucu fonksiyonları zayıflatıldığında ve kişisel hijyen kurallarının ihlal edildiği durumlarda, mantar mikroorganizmaları hızla çoğalmaya başlar ve bu nedenle genital alanın çok ötesine yayılabilen oldukça hoş olmayan duyumlara neden olur. Bu hastalık kandidiyaz veya pamukçuk olarak bilinir.

Kandidiyaz belirtileri

Üreme çağındaki kadınlarda çoğu tanıda ihlali vardır. Hastalığın ana semptomları kaşıntı ve vajinada bulunan beyaz bir kaplamadır.

Beli farklı bir karaktere sahip olabilir, sıvı ya da bol kıvamlı, kalın ve yağlı, yeşilimsi beyazımsı olabilir. Onların kokusu ekşi ve oldukça tatsız. Dışkı miktarı ile sürecin prevalansı arasında bir ilişki vardır - daha fazla salgılanması ve kokularının kokusu, hastalığın daha fazla ihmal edilmesi.

Ana belirtilerden biri, özellikle vulvada güçlü olan kaşıntıdır. Sadece öğleden sonra, akşam geç saatlerde, uyku sırasında kalıcı veya rahatsız edici olabilir. Kaşıntı adet sırasında ve uzun bir yürüyüşten sonra kötüdür.

Muayenede jinekolog vajina duvarlarında beyaz bir kaplama görecektir. Lezyon, punktat veya daha büyük olabilir, yuvarlak bir taslak veya düzensiz şekle sahip olabilir, uzak bir şekilde lokalize olabilir veya birbiriyle birleşebilir. Hastalığın akut aşamasında, mukoza zarı yüksek oranda hiperemiktir, şişirilir, ancak kronik seyirli normal bir renge sahiptir.

Başlangıçta, baskının temizlenmesi kolaydır, ancak hastalık ilerledikçe, zor olabilir. Altında kanama eğilimli hiperemik bir mukoza vardır. Eksprese edilen pamukçuk, küçük ve büyük labiyaları, klitoris, üretranın dış açıklığını etkiler. Hastalığın kronik seyrinde, bu işaretler daha az belirgindir.

Bazen rahatsızlık, gizli belirtilerle ortaya çıkar, örneğin, kaşıntı dengesiz ve deşarj olabilir - önemsiz.

Pamukçuk rotasının oldukça uzun olduğunu belirtmekte fayda var. Bazen birkaç ay ve hatta yıllarca sürer. Alevlenme dönemleri en sık menstrüasyon veya intercurrent hastalıkta ortaya çıkar.

Zamanında tedavi olmadığında hastalık, sadece kasık bölgesi değil, aynı zamanda üst iç baldırlar gibi, yakın konumdaki bölgelere yayılmalıdır.

Vajinada beyaz kaplama?

Vajina içinde lokalize beyaz kaplama bir uzman tarafından muayene edilmelidir. Veneoloğa veya jinekoloğa hitap etmek gerekir. Ağartma ve kaşıntıyı bağımsız olarak ortadan kaldırmak için tavsiye edilmez. Ayrıca, bu hastalık genellikle bulaşmadığı halde, hem kadın hem de cinsel partnerleri tedavi görmelidir.

Tedavinin seyri oldukça uzundur ve hormonal düzeltmeleri, antifungal ajanları ve vitaminleri içeren bütün bir önlemler kompleksinden oluşur.

Hangi hastalıklar beyazın ortaya çıkmasına neden olabilir?

Vajinadaki beyaz kaplama, doğal mikrofloranın dengesinin ihlali anlamına gelir. Sağlıklı bir kadın, normal pH dengesini korumak için gerekli olan çok sayıda protozoan mikroorganizmasını ve bakterisini üretir ve geliştirir.

Bu türlerden birinin ihlali diğerlerinden daha hızlı gelişmeye başlar. Sonuç olarak, bakteriyel vajinozis var. Bu patolojinin genellikle samimi hijyen eksikliğinden dolayı geliştiğini belirtmek gerekir.

Serviks ve uterus uzantılarını etkileyen bazı hastalıklar da kaşıntı, şişlik, ağrı ve bol akıntı ile karakterizedir. Topaklar ve pıhtıları olan beyazımsı mukus adneksit, servisit ve endometriti gösterebilir.

Bağımsız olarak teşhis etmek neredeyse imkansızdır. Vajina mikroflorasının bileşimi ile ilgili bir laboratuvar çalışması için bir smear alacak bir doktoru ziyaret etmek zorunludur. Ayrıca, bir doktora yaptığı ziyareti ertelemek, hastalığın kronik bir forma geçişine yol açabilir.

Randevu almadan maya enfeksiyonundan kendiniz ilaç almamalısınız. Elverişli bir mikrofloranın ölümünü ve yerini patojenik suşlarla değiştirebilir.

Vajinada plak nasıl tedavi edilir?

Kaşıntı ve bol akıntı yaşam kalitesini etkiler. Genel fiziksel ve psiko-duygusal sağlık durumu bozulur. Bu nedenle, her şeyden önce, analiz için bir smear alacak bir doktoru ziyaret etmek gerekir.

Sonuçlara dayanarak, bir kerede birkaç gruba ait ilaçları içeren yeterli bir tedaviyi atayacak:

  • anti-enflamatuar;
  • Baskılayıcı patojen mikroorganizmalar;
  • Elverişli mikrofloranın büyümesinin teşvik edilmesi;
  • Sakinleştirici;
  • Vitaminler.

Başarılı tedavinin temeli doğru hijyendir. Su prosedürleri, hipoalerjenik hijyen ürünleri kullanılarak rutin olarak gerçekleştirilmektedir. İç çamaşırları zamanında, cinsel ilişkiye girmemek ve organizmanın savunmasını korumak için zamanında değişmek gerekir. Dersi geçerken cinsel ilişkiyi reddetmenin daha iyi olduğunu belirtmek gerekir.

Vajinada beyaz kaplama?

Kadınlar, vajinanın içindeki plak ve benzeri olayların, belirgin beyazımsı mukus ve kaşıntının da, zührevi hastalıklar - gonore, ürelazmozis, trikomoniyazis belirtileri olabileceğini hatırlamalıdır.

Terapi kompleksi diyetin değiştirilmesini içerir. Un, tatlı ve baharatlı yemekleri dışarıda bırakmak gerekir.

Belki de doktor antihistaminikler, örneğin, suprastin, claritin veya pipolfen kullanımını reçete edecektir. Kaşıntıyı gidermek için otlar, soda ya da potasyum permanganat çözeltileriyle çiftleşmeye yardımcı olacak, ancak modern uzmanlar kullanımlarının tavsiye edilebilirliğine katılmamaktadır, çünkü bu maddeler hem patojenik hem de yararlı mikroorganizmaları öldürebilmektedir.

Pamukçuk tedavisi sırasında, kararlı sonuçlar beklemek her zaman mümkün değildir. Tedavinin sona ermesinden sonra, özellikle hastalıklarda kandidiyazın (reinfeksiyon) başka odakları varsa, hastalığın nüksleri oldukça mümkündür. Bu nedenle, zaman içinde yardım için başvurmak, bir hastalığa başlamamak ve sonuna kadar bitirmek son derece önemlidir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 26 = 33