Krása a zdravie

Ako sa naučiť korčuľovať: prvé kroky na ľade

Keď sa pozeráme zo smeru, ako niekto doslova letí nad lesklým povrchom, oko nemôže byť odobrané, takže veľa ľudí má túžbu zvládnuť rovnaké schopnosti. Profesionálni športovci to zrejme robia ľahko a v pohode a len vedia, aké ťažké je naučiť sa korčuľovať a tak ľahko stúpať nad zrkadlovým povrchom.

Napriek tomu je to celkom možné dobiť, ozbrojené trpezlivosťou, časom, vytrvalosťou a starostlivosťou. Nakoniec nie všetci chcú vstúpiť do olympijského tímu – mnohí sa len chcú naučiť jazdiť bez toho, aby tvrdili, že vykonávajú zložité piruety. A to je jednoduchšie.

Contents

Ako dať na korčule

Tu je to, čo potrebujete vedieť o topánkach pre jazdu:

Ako sa naučiť korčuľovať: prvé kroky na ľade
 • Nemajú izoláciu, aby sa nezmrazili, musíte si dať ponožky. To však neznamená, že potrebujete zakúpiť korčule pre niekoľko veľkostí, než je veľkosť nohy – dostatočne veľkosti ½-1. V tomto prípade by mali byť ponožky zvolené tak, aby boli teplé, ich hrúbka bola taká, že noha nebude silne stlačená. Kolieskové korčule by však nemali byť “Sadni” voľne, inak bude ťažké ovládať pohyby;
 • Korčule musia byť dobre nasadené. Mali by priliehať k nohe dostatočne tesne, zatiaľ čo nie sú tesné, aby necítili pocit nepohodlia. Uistite sa, že zadná časť obuvi je pripevnená k päte a zdvihnutie nohy je dobre zafixované. Najlepšia možnosť na viazanie šnúriek je trochu slabšia v oblasti ponožky a členku a trochu silnejšia uprostred;
 • Korčule je možné upevniť pomocou sponiek. Takéto topánky sa rýchlo nosia. V tomto prípade sa šnurovanie najprv utiahne, potom sa päta a členka pripevnia pomocou pásu, klip sa zasunie do oblasti členku.

Cvičenie doma

Môžete urobiť prvé kroky nie na ľade, ale doma, aby ste zvykli na určité pohyby tela.

 1. Pokryte podlahu tenkým kobercom alebo plášťom čepele korčúľ v krytoch, pripomínajúc topánky v byte. To vám umožní naučiť sa udržať rovnováhu, zvyknúť si na hrúbku čepele.
 2. Položte pred sebou stoličku, oprite sa o chrbát rukami a urobte drepy, polovicu.
 3. Ďalej je problém s squatmi komplikovaný – musíte robiť cvičenia s jednou predĺženou nohou a potom druhou. Toto cvičenie je ťažké, najmä pre tých, ktorí majú málo spoločného so športom, takže jeho trvanie by nemalo presiahnuť 10 minút.

Všetky tieto cvičenia pomôžu získať tieto zručnosti:

 • Udržujte rovnováhu, pevne držte čepel;
 • Správne ohýbajte nohy pri posúvaní, ohýbaní a vedomí, kedy presne to potrebujete.
 • Nosiť hmotnosť tela od nôh k nohám.

Choďte na ľad

Vyberte si klzisko, kde nie je dostatok ľudí, takže panika vás neprekvapí a strach, že pri jazde sa stretnete s niekým, alebo niekto jednoducho vyrazí z nohy.

Urobte také veci, ktoré vás ochránia pred zraneniami, ak budete musieť čeliť pádu. V športovom obchode nájdete špeciálne bundy a doplnky. Nezabudnite si dať klobúk, ktorý tu môžete kúpiť.

Takmer každý, kto prvý krok na ľade, strach z pádu vás prinúti k okraju. Ak chcete cítiť dôveru vo svoje telo, môžete stráviť trochu času v tejto pozícii.

Ako sa naučiť korčuľovať: prvé kroky na ľade

Ak sa však chcete naučiť ako rýchlo korčuľovať, nemali by ste stáť na okraji dlhú dobu, takže začnite robiť jednoduché pohyby ako kroky. Predtým, než ich urobíte, môžete len trochu stojať na ľade, ale nie nakloniť sa na stranu. Ak sa obávate, že vaše nohy sa rozdelia, napnite vnútorné svaly stehien. Spočiatku sa môže zdať komplikovaná manipulácia, ale nakoniec sa naučíte dôstojne stáť na ľade a nebudete cítiť žiadne nepohodlie.

Dávajte pozor na polohu nohy – budete mať oveľa väčšiu istotu, ak sú ponožky mierne od seba, ale pamätajte, že keď sa posúvate, nohy by mali byť navzájom rovnobežné.

Niekedy nie je možné rýchlo sa pohybovať od stojaceho na priame posuvné. Ak potrebujete urobiť niekoľko krokov na získanie dôvery – obvyklé kroky, ktoré robíte pri bežnej chôdzi – nepopierajte to. Takéto kroky vám pomôžu cítiť ľad, zvyknete si na to.

pošmyknutia

 1. Prijímame správne držanie tela – postavte nohy paralelne, mierne ohýbajte nohy v kolenách, držte chrbát rovno, kufor môže byť mierne dopredu.
 2. Teraz sa naučíme korčuľovať, tlačiť s okrajom jedného čepele. Pamätajte si, že nemôžete odtrhnúť ponožkou.
 3. Počas stlačenia jednou nohou ihneď preneste hmotnosť tela na druhú a nezabudnite ju ohýbať v kolene. Noha, ktorú odpudzujete, okamžite vytiahne až k tej, na ktorej ste sa po stlačení opierali. Nezabudnite, že zuby prstov by sa nemali dotýkať ľadu. Keď si všimnete, že sa to deje, pokúste sa mierne nadvihnúť.
 4. Potom na paralelných zastávkach jednoducho pohnúť súčasne na obidve, stlačením prvej pravou a potom ľavou nohou.

skrúteniu

 1. Nakláňame telo v smere, v ktorom sa otočí, a stojí na vonkajšej strane okraja hrebeňa na tej istej strane.
 2. Rovnakým smerom prenesieme hmotnosť tela a okamžite predložíme nohu, čo vedie k strane, kde sa uskutoční obrat.

brzdenie

Je dôležité pochopiť nielen to, ako správne sa pohybovať, ale aj ako zastaviť pohyb.

Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

Ako sa naučiť korčuľovať: prvé kroky na ľade
 • Jednoducho prejdite k boku;
 • Zastavte trhanie a stratíte rýchlosť.

Ak chcete zastaviť rýchlo a uprostred klziska, vyššie uvedené metódy nebudú fungovať. A môžete to urobiť iným spôsobom.

Brzdiaci algoritmus

 1. Nohy sú umiestnené tak, aby boli trochu širšie ako ramená, kolená sa ohýbali, kmeň sa odchyľoval späť a ponožky sa otáčali dovnútra. V tomto prípade by mal byť členok odobratý dovnútra.
 2. Pokračujte v pohybe v tejto pozícii a veľmi čoskoro prestanete.
 3. Môžete to urobiť a postaviť jednu nohu dopredu, ale predtým musíte vziať pozíciu tela, ako je popísané v odseku 1.

korčuľovanie pospiatky

Ak sa cítite ako skutočný eso na klzisku, môžete začať zvládnuť túto pomerne komplikovanú techniku.

Tu je algoritmus, ako sa naučiť skate naopak.

 1. Na začiatok jednoducho odtiahnite okraj alebo inú stabilnú konštrukciu (steny alebo lavicu) a odjazdte späť a uistite sa, že sa s nikoho nenarazíte.
 2. Teraz sa môžete naučiť posunúť späť na svoje vlastné. Položte jednu nohu dopredu mierne, chrbát by mal smerovať v smere, v ktorom sa budete pohybovať.
 3. Pohyb by mal byť podobný tomu, ktorý sa vykoná pri posúvaní dopredu, iba joggingová noha smeruje opačným smerom dopredu. Ďalšie podobné pohyby sa vykonávajú pri simultánnom prenose hmotnosti a ťahaní druhej nohy.
 4. Nezabudnite sa pozerať na svoje rameno po celú dobu, dávajte pozor, aby ste nikomu neporiadali.

padajúce

Dokonca aj zlatí medailisti medzinárodných súťaží nie sú imúnne imunní, takže ste, začiatočníkom, pripravení na to.

Čo potrebujete vedieť o páde?

Ako sa naučiť korčuľovať: prvé kroky na ľade
 • Neublíži to tak, ako sa zdá, najmä ak nezanecháte špeciálne oblečenie. Napriek tomu by nemal byť povolený dlhý odpočinok na ľade – je to zima a okolo korčuľovať iných ľudí na korčule s ostrými čepeľami;
 • Ak chcete zabrániť zraneniu hlavy pri páde na chrbte, zoskupte tak, aby brada sa tiahla k hrudníku.
 • Pokúste sa ihneď po páde zatvoriť nohy a ruky stlačiť do pästi a tlačiť proti nemu.

Získajte rýchlo:

 1. Nadväzujte na kolená.
 2. Stojte jednou nohou na ľade, opierajte sa o ohnuté koleno rukami.
 3. Zostávajte z kolená pri narovnávaní obidvoch nohy.

Po prvých návštevách klziska môžete dosiahnuť úspech, ak prejavíte trpezlivosť a vytrvalosť.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply