Krása a zdravie

Kayal pre oči – kľúčové pravidlá pre výber a použitie

Dekoračná kozmetika už dlho trpí deficitom. Ženy nemusia dlho “loviť” dovážané kozmetické výrobky, alebo sa spokojní s niečím ako riasenka na riasy “Leningrad”.

Funkcie nástroja

Dnes v kosmetichke každý módny má aspoň jedno očné linky, aj keď nie je zvykom kresliť šípky každý deň. Výrobky na dekoratívny make-up sa neustále zlepšujú a diverzifikujú a do nej sa zavádzajú sofistikované prostriedky. Takže, obyčajné ceruzky pre očné linky postupne “Transformácia” v značkách, vložkách a kajalách. A posledne získali mimoriadnu popularitu.

Čo je kajal pre oči? Jedná sa o mäkkú a tukovú obrysovú ceruzku, ktorej klasické zloženie zahŕňa prírodné sadze doplnené prírodnými minerálmi a antiseptikami rastlinného pôvodu.

Táto ceruzka je tradične používaná ženami na výstelku vnútornej časti očných viečok. Prečo ho? Ak môžete na tento účel použiť inú štandardnú tužku?

Ak chcete nakresliť vnútorné viečka pozdĺž línie rias, môžete použiť štandardnú ceruzku. To je však dosť zlé pre zdravie očí. Bežná ceruzka obsahuje suchý a tuhý grafit, ktorý nielenže nevytvára požadovaný vzor, ​​ale tiež poškodzuje stav očných viečok. V kajale je rovnaká mastná, dokonca mastná štruktúra, ktorá neobsahuje abrazívne nečistoty. Okrem toho “Skryté” v plastovom alebo kovovom obale, ktorý vylučuje prenikanie častíc dreva do farbiacej hmoty a v dôsledku toho trauma sliznín.

Obzvlášť pozoruhodné je použitie bielych kajal pre oči. Ako viete, ak prinášate vnútornú časť očných viečok čierne, môže výrazne zúžiť a znížiť oči. Biela alebo béžová kajalová pôsobí presne naopak – je vizuálne “Pluhy” oči, čo je fantasticky veľké a expresívne.

Prečo len kayal?

Profesionálni tvorcovia make-upu tvrdia, že kvalita kayálu dokáže úplne nahradiť
tradičná vložka. A to všetko preto, že dáva jemnejšiu, mäkšiu a prirodzenú líniu. Niektorí odborníci hovoria, že nie “Rezy” oči a nedáva ich úzky a dá sa použiť aj pri trvalom make-up.

Odkiaľ pochádza tento univerzálny kozmetický výrobok? Prvý kajal sa objavil v Indii, kde sa ženy vždy pokúšali dať svoj pohľad na magnetizmus a tajomnú expresivitu. Samo slovo «Kajal» Prechádza hlboko do starých indických koreňov a do prekladateľských prostriedkov “Očný obrys”.

Ukázalo sa však, že indiáni použili túto ceruzku nielen ako dekoratívny nástroj.

Predpokladalo sa, že má zázračné liečivé vlastnosti vďaka prirodzenému zloženiu rastlín, naplneným vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Takže skutočný kajal dokáže spoľahlivo chrániť sliznicu očí pred rôznymi infekciami a zápalmi. Je pochybné, že moderné priemyselné ceruzky majú liečebné účinky, no nie je pochýb o tom, že presne nepoškodia oči.

ceruzka na oči Použitie Kaya dôležité aj preto, že má vynikajúcu mäkkú textúru, ktorá jemne spočíva na viečko, bez poškodenia alebo podráždenie ho. Možno si však nevšimnete, že keď maľujete vnútro očného viečka obyčajnou tvrdou tužkou, nejako narušujete jeho integritu. Na povrchu sú mikrotrhly, ktoré, hoci nie sú viditeľné pre oči, ale vedú k aktívnemu starnutiu pokožky očných viečok. To je horšie, ak v týchto najmenších škrabancoch preniká prach a patogénne mikroorganizmy.

Dnes kayály pre oči sú vyrobené prevažne z holandskej sadze, založenej na brezovej kôre a živici. Suroviny sú spálené špecifickou technológiou a dostanú materiál na výrobu ceruziek.

Samozrejme, táto metóda sa používa len na výrobu grafitu, živice a čiernych odtieňov.

Takto získané farbivo je jemne položené na oči a je mimoriadne odolné, nezasahuje do nepríjemných hrudiek a nerozšíri sa ani po najmenšom údere vetra.

Okrem toho, že sú tmavé ceruzky a ďalšie Kayali – matný biely perla (s miernym perlete), terakoty, modrá, fialová, káva, osobné, svetlo béžová, olivový a ďalšie. Aký odtieň chcete použiť – samozrejme, že sa rozhodnete.

Sú tu aj pery, ktoré dokážu vizuálne zväčšiť svoj tvar a objem, rovnako ako fixovať rúž, pôsobia ako vynikajúca základňa.

Ako správne používať kayal?

Ukazuje sa, že každý odtieň obrysovej očné linky nesie istotu
Funkcie. S pomocou určitej farby je to veľmi výhodné “Beat” tvar a rozrezanie očí, vyrovnávanie nedostatkov a zvýraznenie cností. Takže pri túžbe as určitou starostlivosťou je možné opraviť asymetriu očí, zvýšiť ich objem a vyjadriť, dať potrebnú expresivitu.

Príliš okrúhle oči sa môžu priblížiť k mandľového tvaru, príliš malé – aby sa otvorili a zväčšili a boli príliš veľké – aby sa trochu zúžili.

Ako správne používať kayalom pre oči? V tomto prípade nebudete potrebovať žiadne špeciálne schopnosti a zručnosti.

Ale potrebujete správnu presnosť a zmiernenie pri aplikácii dekoratívnej kozmetiky. Vzhľadom k tomu, že tento výrobok je dostatočne odvážny, nemal by byť “Príliš veľa”. Nepokúšajte sa preháňať, aby sa váš konečný make-up nezačal cítiť vulgárny a nadmerne kontrastný pre ostatných.

Správne používame “jemnú” ceruzku:

 • Ak máte veľké oči s hnedou dúhovkou, čierny kajal bude pre vás skutočným nálezom. Aplikujete ho na vnútornú časť storočia, môžete upraviť hĺbku, šírku a dĺžku očí. V tomto prípade sa linky zdajú hladké a prirodzené, ktoré sa nemôžu radovať;
 • Ak sú vaše oči úzke alebo dostatočne malé, mali by ste lepšie použiť biele, béžové alebo masívne kajal, aby ste ich mohli roztiahnuť a “Fling open” vyzerať;
 • Ak sa rozhodnete vybrať modrý, terakotový alebo olivový odtieň ceruzky, analýza vášho farebného vzhľadu bude optimálna. Začíname “Vyskúšajte” pre svoje očné tiene určitý odtieň, aby konečne rozhodol o voľbe;
 • Môžete tiež nakresliť kajalové línie pozdĺž vonkajších častí storočia. Ale v takom prípade musíte byť veľmi opatrní, pretože “Ceruzka” produkt je pomerne veľký a široký, čo znamená, že tenká šípka a-la naturel bude sotva dosiahnutá;
 • Pomocou tejto ceruzky môžete vytvoriť kvalitné dymové-ayz. Na to dosť
  aplikujte silnú čiaru na horné očné viečko a jemne ho zastrčte vhodnou kefou. Zhora je potrebné dať drobivé alebo lisované tiene na fixáciu prijatého výsledku a zabránenie pohybu v záhybe storočia;
 • Pri aplikácii make-upu na oči môžete použiť kajal ako základňu. Presne povedané, v poslednej dobe všetci profesionálni make-up umelci, ktorí chcú postupne opustiť syntetické priméry. Túto metódu nazývajú “Podklad”. Na tento účel sa používa len biely alebo mäsový výrobok (bez ohľadu na to, aké farby prevažujú v konečnom, dokončenom make-up). Na vrchný pohyblivý viečko naneste silnú čiaru bieleho kajalu a dôkladne odstráňte ceruzku. Teraz aplikujte očné tiene so suchou alebo vlhkou technikou. Budete presvedčení, že tiene získajú neuveriteľne šťavnaté, jasné a expresívne odtiene a samotný make-up sa zdá byť oveľa kvalitatívnejší ako bez “Podklad”;
 • Nie je nutné používať čierny kajal pre tých, ktorí majú sčervenanie očných bielkovín alebo sú prítomní
  prasknuté krvné cievy. Použije len nepríjemnú pozornosť na defekt a vyzerá ešte oveľa viac a viac oduševnená;
 • Kayal ako vložka by sa mala používať len vtedy, keď je pripravený hlavný make-up (tj tieň sa aplikuje na očné viečka a je správne zatienený). A až potom môžete pokračovať v zafarbení mihalníc. Linky kayalu budú veľmi prospešné kombinovať s falošnými riasami. Váš pohľad tak získava orientálny rozprávkový kúzlo a tajomstvo a samotná make-up bude vynikajúcim riešením “Vychádzajúce”.

Môžete použiť kayal a na obvyklú základňu pod tieňmi – takže linky budú ešte stabilnejšie a jasnejšie.

Chystáte sa kúpiť kayal? Uprednostňujte iba osvedčené značky. Najlepšie je dať prednosť značkám profesionálnej a poloprofesionálnej kozmetiky. Buďte neodolateľný!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Murielt 28.06.2024 at 14:16

  Very well-written and funny! For more information, visit: DISCOVER HERE. Looking forward to everyone’s opinions!

 • Leave a Reply