Krása a zdravie

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť

V niektorých prípadoch sa muži a ženy bojí, náhodou si uvedomujú, že pokožka na lakťoch je tmavá a drsná. Iní, naopak, veľmi ľahko zaobchádzajú s týmto problémom a veria, že ich zbavenie nebude pre nich ťažké.

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť

V skutočnosti však takéto zmeny v koži skutočne môžu naznačovať vážne ochorenia v tele a vo väčšine prípadov je pomerne ťažké túto chybu napraviť.

V tomto článku vám poviem, prečo môže byť koža na lakte tmavšia ako v iných častiach tela a čo robiť v tejto situácii.

Prečo môže byť pokožka na lakte tmavá a suchá?

V niektorých prípadoch je príčina keratinizácie a tmavnutia týchto častí tela úplne neškodným zvykom sedieť pri stole, opierajúc sa o lakte. V tejto situácii existuje veľa trenia a stláčania, čo vedie k zmene farby kože a jej štruktúry.

Okrem toho niekedy nastane situácia v priebehu vykurovacej sezóny, kedy je koža trvalo ovplyvnená nadmerne suchým vzduchom alebo sparnom lete, v prípade, dermis je pravidelne vystavená slnečnému žiareniu.

Avšak, ak si niektorí ľudia všimnú, že pokožka na lakťoch je stále tmavšia, začína sa pýtať, či je to príznakom akejkoľvek choroby. V skutočnosti je to správne, pretože včas upútal pozornosť svojho lekára na tento nepríjemný príznak, môžete začať liečbu niektorých ochorení v počiatočnom štádiu a zabrániť vážnym komplikáciám.

Takže suchá, tmavá a drsná pokožka na lakťoch môže naznačovať nasledujúce ochorenia:

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť
 • Diabetes mellitus a iné ochorenia endokrinného systému. Spravidla sú problémy so štítnou žľazou, ktoré vedú k narušeniu výživy všetkých buniek tela. Okrem toho je rýchlosť regenerácie kože významne spomaľuje metabolické procesy sú porušené, nie je exfoliácia odumretých kožných buniek, čo vedie v tele, ktorý má hrubý nevzhľadné škvrny. Uprostred všetky zmeny, ku ktorým sa v ľudskom tele pod vplyvom nedostatočnej alebo naopak, nadmerná produkcia hormónu, dermis na rôznych miestach sa stáva veľmi tenké a suché. Zvyčajne, keď endokrinný povaha kože stmavne a drsné, a to nielen na lakťoch, ale kolená a päty;
 • Rôzne autoimunitné a dermatologické ochorenia môžu tiež spôsobiť všetky druhy zmien v povahe a farbe pleti. Môže to byť známa neurodermatitída a dermatitída a skôr zriedkavá ihtyóza, sklerodermia a iné ochorenia;
 • Často počas vyšetrenia pacienta, ktorého lakte sú drsné a tmavé, sa ukáže, že má nízku hemoglobínovú a anémiu nedostatku železa v krvi. Táto podmienka vedie k tomu, že bunkám dermy chýbajú živiny, ktoré potrebujú;
 • Napokon, v niektorých prípadoch takéto označenie ako tmavé lakte naznačuje nedostatok vitamínov A a E. v ľudskom tele.

Ako sa zbaviť tmavej a suchej pokožky na lakte?

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť

Po prvé, aby sa zistilo, prečo sa takéto zmeny na koži vyskytli, je potrebné sa obrátiť na kvalifikovaného lekára a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu.

Vrátane toho, mali by ste rozhodne prejsť krvnými testami na určenie hladiny hormónov štítnej žľazy, glukózy a hemoglobínu.

V prípade, že všetko funguje dobre vo vašom tele, musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Pravidelne užívajte multivitamínový komplex, ktorý obsahuje vitamíny A a E;
 • Počas dňa musíte vypiť aspoň 2 litre vody a inú tekutinu. Takže môžete zaistiť dostatočné zvlhčenie dermy zvnútra;
 • Použite zvlhčovač vzduchu. Toto je dôležité najmä počas vykurovacieho obdobia;
 • Odmietnite vziať horúce kúpele. Oveľa menší vplyv na pokožku poskytuje ľahká teplá sprcha;
 • Pri umývaní nerovných miest nepoužívajte mydlo, sprchové gély a iné kozmetické výrobky;
 • Pravidelne mazať poškodenú pokožku krémami a masťami, ktoré majú protizápalové zložky.

Aké ľudské prostriedky môžu pomôcť v boji proti takýmto príznakom?

Tradičná medicína ponúka niekoľko účinných spôsobov, ktoré môžu pomôcť obnoviť normálny stav poškodenej dermy na lakte a iných častiach tela.

Nasledujúce recepty vám umožnia pripraviť užitočné lieky na odstránenie tmavej a drsnej kože:

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť
 • Vezmite stredne veľký citrón a nakrájajte na tenké okrúhle lobule. S pomocou elastického obväzu upevnite tieto kruhy na poškodené miesta. Takýto ľudový liek by mal byť držaný na koži asi 30-40 minút, potom odstrániť a rozšíriť tmavé lakte s výživným krémom. Ak tento postup opakujete denne, po 2-3 týždňoch si všimnete hmatateľný výsledok – vaša pokožka bude oveľa mäkšia a ľahšia;
 • Surové zemiaky kôrajte, potom rošt na jemnom strúhadle. Výsledná kaša sa má aplikovať na kožu, vyčistiť obyčajnou gázou alebo obväzom a nechať na hodinu alebo viac. Tento postup by sa mal vykonávať aj každý deň;
 • 3 lyžice jablčného octu, miešajte s 2 lyžicami čistej vriacej vody. V pripravenom roztoku navlhčite niekoľko vaty a položte ich na tmavé a hrubé lakte. Takýto kompresný krúžok by mal byť tiež zabezpečený obväzom alebo akýmkoľvek tkanivom a ponechaný po dobu pol hodiny.

Okrem toho by sa mali tieto pleťové vody alebo obklady striedať s liekmi na liečbu.

Na ich prípravu použite nasledovné recepty:

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť
 • V jednom litri prevarenej vody rozpustite 50 gramov sódy na pečenie a 100 gramov stolovej soli. Výsledná kvapalina by mala držať lakte asi 20 minút a potom sa opatrne zaobchádzať s pemzou, osušte uterákom a platí prísne živiny tuku krém. Tento postup pomáha normalizovať krvný obeh a čistiť pokožku z mŕtvych buniek a rôznych nečistôt. Namiesto obyčajnej vody môžete použiť zemiakový vývar, v takom prípade sa účinok prejaví oveľa rýchlejšie;
 • Tiež v litre vody môžete rozpustiť 1 čajovú lyžičku amoniaku a 1 čajovú lyžičku tekutého mydla. V takom kúpeli je potrebné udržiavať poškodené miesta po dobu 20-30 minút. Účinok tohto postupu sa dosiahol dostatočne rýchlo, po 1-2 týždňoch si budete môcť všimnúť významné zmeny.

Po všetkých vyššie uvedených postupoch je užitočné mazať oblasti tmavých a drsných pokožiek olejom z hroznových semien, olejom z čierneho rasca alebo bežným olivovým olejom.

Koža na lakťoch drsná a tmavá? Pochopte príčiny a hľadať spôsoby, ako sa zbaviť

Tiež si zaslúžená popularita medzi fanúšikmi tradičnej medicíny používa kompresie s použitím vyhrievaného medu a udržiavanie lakťov v teplom varenom mlieku.

Ak ste teda náhodou zistili, že oblasti kože na lakťoch sú tmavšie a tiež hrubšie, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom. Niektoré dôvody týchto zmien môžu byť veľmi závažné, takže ich nemožno brať ľahko.

Iba úplným preskúmaním vášho tela a odstránením vyššie uvedených ochorení môžete využiť odporúčania uvedené v našom článku a vybrať si vhodnú pre seba ľudovú medicínu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply