Krása a zdravie

Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?

Keď potrebujete vstať ráno, nedostanete aspoň pätnásť hodín na spánok. Ale práca a iné naliehavé záležitosti nečakajú, takže sa z postele ešte musíme. Niektorí ľudia majú štvrťhodinu na to, aby to urobili, iní majú niekoľko hodín.

Je pravda, že sa môže stať, že sa môžete dostať, ale konečne sa zobudí a cíti nával silu, živosť - nie. Čo musíte urobiť, aby ste sa prebudili rýchlo a ako ráno pociťujete radosť, a nie túžbu vzdať sa všetkého a pokračovať v pohľade na sny.

Prečo chcete ráno spať?

Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?

Odpoveď sa zdá zrejmý - telo nemal čas sa vzdialiť od sna mozog nie je ešte beží na plnú kapacitu, a preto je ťažké prinútiť sa rozveseliť a začať normálnu činnosť. Napriek tomu dôvody, prečo je ťažké prebudiť sa ráno, môžu byť aj v inom. Dávajte pozor na to, koľko času potrebujete na to, aby ste sa dostali z postele z okamihu, keď budík prvýkrát zazvonil. Ak budete držať v priebehu 20 minút, môžete predpokladať, že všetko je normálne a túžba po spánku je spôsobená výlučne fyziológiou.


Ak sa čas na zotavenie z postele ráno je viac ako polhodinu, tento jav sa nazýva ťažký nárast, ktorý môže byť buď výsledkom individuálnych charakteristík organizmu, alebo nepravidelného usporiadania odpočinku.

Môžem niečo urobiť s túžbou rozbiť budík, ktorý sa objaví každé ráno? Je to možné a dokonca nevyhnutné, pretože skorý vzostup je dobrý pre zdravie.

Správny spánok

Aby to bolo takéto, je potrebné predovšetkým správne ju pripraviť.

Oveľa jednoduchšie prebudíte ráno tých, ktorí berú do úvahy nasledujúce odporúčania:

Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?
 • Najmenej hodinu pred spaním nepozerajte televíziu ani nepoužívajte počítač;
 • Odmietnuť alkohol pred spaním, ako aj z čaju, kakaa, kávy;
 • Ak sa rozhodnete prejedať na noc, nemusíte prejedať a lepšie vôbec odmietate neskorú večeru;
 • Vezmite horúci kúpeľ asi hodinu pred odpočinkom;
 • Ráno vstať z postele bolo jednoduchšie, prečítať si knihu na noc, počúvať hudbu, hrať si s niekým v stolových hrách alebo len rozprávať.

Dôležitý je aj zvyškový režim. Predpokladá sa, že ideálny systém rozdelenia dňa - na tri rovnaké časti na 8 hodín (pre odpočinok, prácu a spánok). Zároveň môže mať každá osoba svoj vlastný režim.

Napriek tomu, že normálne trvanie spánku je 6-8 hodín, jedna osoba potrebuje 5-6-hodinový odpočinok, iní potrebujú spať 10-12 hodín. Hlavná vec je, že súčasne by sa zdravotný stav nemal zhoršovať.

Prebudiť sa ľahko

Existuje celý rad techník, ktoré vám v tom pomôžu.

Nevysávajte okamžite, hneď ako otvoríte oči. Odporúča sa robiť gymnastiku, čo bude trvať dosť času.

Nejde o fyzické cvičenia, ale o tie, ktoré sa robia v posteli:

 • Zívanie. Tento postup vykonáva telo s potešením. Navyše cíti potrebu, pretože vďaka tomu je kyslíkom dodávaný do mozgu, saturuje ho, čo pomôže rýchlo sa prebudiť ráno;
 • Cvičenie pre oči. Celý deň budú v napätí, takže musia byť pripravení na to. Bez toho, aby ste robili pohyby hlavy, skúmajte svoju izbu - strop, steny, okná;
 • Popíjanie. Umožní prebudiť nielen mozog a prispôsobiť ho práci, ale aj telu.

Ak tieto opatrenia nepomáhajú, môžete použiť iné techniky, ktoré vám pomôžu rýchlo prebudiť a cítiť sa dobre.

Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?
 • V jasnej miestnosti je potrebné stretnúť sa ráno. Veľmi dobré, ak máte človek blízko teba,
  ktorý je pripravený otvoriť závesy v spálni pred prebudením. Ak nie, nezakrývajte ich v noci;
 • Miestnosť by mala mať optimálnu teplotu a dostatok čerstvého vzduchu - pomôže to rýchlo sa prebudiť. Aby ste to dosiahli, je potrebné v noci vetrať miestnosť. Mimochodom, môžete sa cítiť veselý tým, že vysvieti kuchyne pred raňajkami;
 • Music. Veľa moderných ľudí sa zobudí pod budíkom na mobilnom telefóne. Tieto zariadenia vám umožňujú prispôsobiť akúkoľvek melódiu, na ktorú sa zobudíte. Položte niečo pozitívne, povzbudzujúce. Keď sa dostanete z postele, môžete tiež zahrnúť svoju obľúbenú hudbu;
 • Kuchyňa. Keď je útulné, určite je to dobré, ale pokojné prostredie nepomôže človeku, aby sa rýchlo zobudil. Vaša kuchyňa potrebuje trochu "Rozveseliť", napríklad s jasnými záclonami a / alebo riadmi;
 • Citrus. Všetky citrusové plody majú vôňu, ktorá podporuje bdelosť. Ak budete jesť aspoň jednu mandarínku na raňajky, pocítite nával energie. Niektorí ľudia jedia citrusovú vôňu je nahradený jednoduchým vrátane osviežovače vzduchu s požadovanou chuť, ale tak rýchlo prebudiť sa ráno a nechcú spať celý deň, ako je prirodzené ovocie, určite nepomôže.
Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?

Okrem všetkých týchto techník pomáha nájsť veselý pozitívny postoj.

Niektorí ľudia sa prebudí v dopoludňajších hodinách v zlej nálade, premýšľať o problémoch, ťažkostiach, negatívne vnímať skutočnosť, že sa musíme dostať cez dopravné zápchy a pustiť sa do práce, kde hlava čaká aj veľa bežných prípadov.

Takéto myšlienky vám určite nepomôžu rýchlo zobudiť sa ráno, a to nielen vtedy, ak nemáte dosť spánku, ale ak ste spali celú noc ako dieťa.

Masírujte prsty a ušné laloky. Hmatové vnemy informujú mozog, že je čas, aby osoba kontaktovala svet okolo seba. Nastavte sa pozitívne. Zamyslite sa, čo je pre vás dnes dobré, a pamätajte len na tento pozitívny moment - umožní vám pocítiť nával energie.

Všetky tieto metódy je možné použiť bez ohľadu na kvalitu odpočinku a jeho trvanie. Ak však človek nedostane dostatok spánku, môže potrebovať ďalšie aktivity.

Jedným z nich je kontrastná sprcha. Nielenže dodáva energiu, ale má aj priaznivý účinok na celé telo, temperovanie a zvyšovanie imunity. Postup je ukončený studenou sprchou a jej trvanie ako celok by malo dosiahnuť minúty 3.

Mnohí ľudia takisto praktizujú takú metódu, ako je kontrahovanie vlastného mozgu. Musíte rokovať predtým, než si si šla spať. Povedzte, že zajtra ráno prebudenie bude jednoduché a nálada - veselá a optimistická.

Nenechajte sa odradiť, ak po prvýkrát vaše auto-tréning nefunguje - po niekoľkých aplikáciách tejto techniky určite uvidíte výsledok.

Ak ste v práci

Robíme ráno rád a veselý: ako sa rýchlo zobudiť, ak naozaj chcete spať?

Pravdepodobne sa každý z nás stretol aspoň raz s situáciou, keď uprostred dňa chcete spať.
Práca v tejto chvíli by mala, ako sa hovorí, variť, ale nie ste schopní to vykonať, pretože telo potrebuje odpočinok. Vráťte sa k nemu pracovná kapacita umožní osviežujúcu gymnastiku.

Ako sa rýchlo zobudiť, ak ste v práci?

Najprv je potrebné odísť do dôchodku. Teraz musíte vziať nejakú pózu, ktorá je pre vás vhodná, uvoľnite sa, pamätajte na niečo pozitívne. Cítite svoje telo, každú bunku.

Premýšľajte o tom, čo je pre vás dobré, roztiahnite ruky. Zavrite oči, urobte jemnú masáž pokožky hlavy a postupne presuňte prsty do chrámov.

Teraz, aby ste dostali obvinenie o živote v práci, masírujte svoje čelo, oči. Otvorte dlani a pretiahnite ich po tvári a simulujte umývanie. Počas týchto manipulácií možno budete chcieť zívnuť. Nedržte sa, zívanie. Navyše si vezmite niekoľko hlbokých nádychov a výdychov.

Potom sa natiahnite, ale s otvorenými očami. Podporuje aktiváciu tela a skákanie na mieste. A teraz ste plný energie a môžete sa vrátiť do práce. Použite tieto odporúčania a vaše ráno bude vždy optimistické a veselé.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 88 = 94