Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka

V určitých obdobiach života, keď niečo nefunguje dobre alebo len chcete zmeniť život, sa mnohé ženy rozhodnú zmeniť svoj obraz. Niekto je prekreslený v horiacej brunetke, niekto vyberá medené odtiene a niektorí sa rozhodnú stať sa blondínkami.

Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka

Kozmetický priemysel poskytuje ženám mnoho spôsobov, ako farbiť vlasy: šampóny, balzamy, prírodné farbivá - henna a basma, chemické farby.

Avšak, aby ste sa stali blondínkou alebo aspoň aspoň niekoľko tónov zľahka zvlhčili, môžete použiť peroxid vodíka.

Tento úžasný výrobok sa predáva v akejkoľvek lekárni a môže sa použiť na rôzne účely: od ošetrenia rany po odstránenie škvŕn.

Čokoľvek to bolo, osvetlenie vlasov peroxidom vodíka je pomerne bezpečný a efektívny postup. Peroxid vodíka preniká do štruktúry jednotlivých vlasov a ničí umelý alebo prirodzený pigment. Je veľmi dobré použiť toto riešenie na odstránenie nežiadúcej farby získanej po zafarbení.

Ako zľahčiť vlasy peroxidom vodíka

Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka

Na vyčistenie vlasov peroxidom sa odporúča použiť 3% roztok. Ak je vlasy silné, môžete použiť 8-12% roztok, ak je priemerná hrúbka 6-8% roztok, ak tenký - 3-6%.

Najlepšie je použiť peroxid vodíka v tabletách na čírenie, 6 tabliet sa rozpustí v 54 ml teplej vody.

Ak chcete vlasy od prvého okamihu vylepšiť na niekoľko tónov, nevykonáte to, aby ste dosiahli väčší účinok, musíte vykonať tento postup niekoľkokrát.

Ak chcete sfarbiť vlasy s peroxidom, môžete ho použiť s amoniakom. Za týmto účelom premiešajte 50 ml. 3% roztok s 40 ml destilovanej vody, 10 ml šampónu a 5 kvapiek čpavku.

Ako vykonať vysvetľovací postup?

Ak sa na vyčistenie použije iba bez peroxidu vodíka, potom sa môže použiť na pramene dvoma spôsobmi: pomocou rozprašovača alebo bavlnených kolies.

Pred aplikáciou roztoku by sa hlava mala umývať šampónom, ktorý neobsahuje sírany a používať kondicionér. Na suché vlasy s záclonami je nemožné, je potrebné nechať ich vyschnúť prirodzenou cestou približne pol hodiny. Potom trochu vlhké vlasy môžu byť použité "farba".

Ak používate oba bavlnené disky a striekaciu pištoľ, odporúča sa rozdeliť vlasy na niekoľko zón. Aplikujte roztok z krku postupne nahor. Je potrebné oddeliť prameň a naniesť peroxid naň s bavlnenou podložkou, hrebeňom, potom urobiť ďalší prúžok a opakovať postup atď.

Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka

Pri použití striekacej pištole musí byť roztok jemne striekaný na pramene a česaný tak, aby bol "farba" dobre rozložená po celej dĺžke.

Nechajte peroxid asi pol hodiny, maximálne hodinu, opláchnite studenou vodou. Môžete použiť kondicionér, aby ste zabránili vysušeniu vlasov, tiež by ste mali odmyť studenou vodou.

Ak sa spolu s peroxidom vodíka na vlasy používa amoniak, maska ​​sa má aplikovať štetkou z umelých materiálov, ako pri bežnom lakovaní. Rozdeľte vlasy na zóny, oddeľte ich v prameňoch a každé škvrny s odstupom 2-3 cm od koreňov, korene sú nakreslené naposledy.

Na ochranu kože sa odporúča mazať čelo a krk krémom na línii rastu vlasov. Udržujte masku 20-30 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Znalosť o farbení vlasov peroxidom vodíka nebude úplná bez informácií o ďalšej starostlivosti o objasnené kadere.

Vzhľadom na to, že peroxid vodíka sa zvyčajne vysypáva, odporúčame, aby ste pri vytváraní účesov nepoužívali sušič vlasov, žehlenie, štylistické prípravky, umývajte vlasy prednostne prírodnými šampónami a kondicionérmi.

Zosvetlenie nežiaducich vlasov

Zosvetlenie vlasov peroxidom vodíka

Okrem farbenia vlasov na hlave môže peroxid pomôcť pri zmierňovaní nežiadúcich chĺpkov na tvári alebo iných častiach tela. Vďaka tomu sa stávajú ľahkými, neviditeľnými a jemnejšími.

Najjednoduchší spôsob, ako zľahčiť vlasy peroxidom vodíka, je otrieť 3% roztokom.

Je potrebné namočiť vatovú vatu s peroxidom a utrieť na 5 minút plochy pokožky, kde je nežiadúca vegetácia. Pre najlepší účinok by sa mal postup vykonať denne.

Peroxid vodíka z nechcených chĺpkov sa môže použiť spolu s inými zložkami. Môžete napríklad miešať 3% roztok peroxidu s holiacim krémom v rovnakých pomeroch a aplikovať ho po dobu 20 minút. Potom opláchnite a olej na koži výživným krémom.

Ak chcete rýchlo získať výsledky, môžete do masky pridať niekoľko kvapiek amoniaku. Odporúča sa aplikovať zmes každý druhý deň. Po 4-6 procedúrach sa vlasy výrazne rozjasnia a stanú sa tenšie.

Použitím týchto jednoduchých metód si výrazne ušetríte svoj domáci rozpočet a rýchlo dosiahnete požadovaný výsledok.

Ak sa však niečo pokazí počas maľovania alebo odfarbenia, napríklad ak dôjde k pádu alebo silnému svrbeniu, ihneď zastavte procedúru a poraďte sa so špecialistom o ďalších krokoch.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 2 =