Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek

Birçoğu karmaşık bir tabağı sufle etmeyi düşünür, ama aslında, yemek pişirmenin sırlarını bilerek, oldukça basittir. Farklı türde etlerden hazırlanabilir ve çeşitli ısıl işlemlere tabi tutulabilir. Fırında lezzetli sufle elde edilir, ancak buhar versiyonu menüde mide-bağırsak problemleri olan çocuklar ve insanlar dahil edilmesini önerir. Söylemek istiyorum ki, porsiyon parçalarını küçük şekillerde veya büyük bir tabak içinde pişirmek mümkündür.

Klasik bir et tabağı nasıl pişirilir?

Birçok kişi bu yemeği bulutla karşılaştırır, çünkü tutarlılık çok havadardır. Her türlü eti ve hatta sakatat kullanabilirsiniz.

Haşlanmış etlerden sufle pişirmek için bu ürünleri hazırlamalısınız: 0,5 kg dana eti veya sığır eti, 0,5 l su, 1 çorba kaşığı. krem% 33 ve süt, 2 yumurta, 1 çay kaşığı tuz ve 0,5 çay kaşığı biber.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • İlk olarak, filmleri ve diğer gereksiz parçaları çıkarmanız gereken dana eti ile başlayın. Küçük parçalar halinde dilimleyin ve birkaç dakika pişirin. ya da kaynatın;
 • Bir karıştırıcı kullanarak, dana doğramak ve daha sonra sarısı, süt ürünleri, tuz ve karabiber ekleyin. Tekdüze bir tutarlılık elde edilene kadar çırpın;
 • Ayrı ayrı bir köpükte sincapları kırar ve yavaşça hazırlanan karışıma girer;
 • Şekil al ve yağla yağla. Elde edilen kütleyi aktarın ve fırında 200 dereceye kadar ısıtılması gereken fırında pişirin. Pişirme süresi 25 dakikadır.

Çocuklar için sufle et nasıl pişirilir?

Et ürünleri mutlaka çocuk menüsünde bulunmalıdır. Zevk ile çocuk onları yediler, bunun için bir sufle hazırlar. Tavuk ve dana eti kullanabilirsiniz, sığır eti için duracağız.

Bu tarif için bu tür ürünleri hazırlamalısınız: 300 g sığır eti, 2 yumurta, 100 gr çörek, 15 gr tereyağı, 2 yemek kaşığı. süt ve tuz kaşıkları.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Her zaman olduğu gibi etle başlarız. İyice yıkanmalı, filmi ve yağları çıkarmalı ve sonra tuzlu suda kaynatılmalıdır;
 • Bir topuzla, kabuğunu çıkarın ve yumuşak kısmı süt veya su ile doldurun. Bundan sonra, sığır eti ile birleştirin ve bir karıştırıcı ile doğrayın. Daha sonra yumuşak tereyağı ve sarısı gönderin;
 • Soğutulmuş proteinler ayrı ayrı köpük haline gelirler ve ana gövdeye hafifçe bağlanırlar;
 • Her şeyi yağlanmış bir şekle koyun ve fırında kırmızıya kadar 180 derece pişirin. Pişirme süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Etten diyetli sufle nasıl pişirilir?

Bu tarif, figürlerini takip eden veya mide-bağırsak sistemi ile ilgili problemleri olan insanlar için uygundur. Bu şekilde pişirilen et faydalıdır.

Gerçekten diyetli bir yemek hazırlamak için bu ürünleri hazırlamalısınız.: 0,5 kg kıyma ve lahana, 100 gr ekşi krema, soğan, 2 yumurta, tuz, karabiber ve az yağlı peynir.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Soyulmuş soğan küçük küpler halinde kesilir ve lahana ince doğrayır. Sebzeleri birleştirin, kıyma, ekşi krema ve yumurta ekleyin. Tüm dikkatlice karıştırın, sonra tuz ve karabiber;
 • Formu al, yağla ört ve kütleyi bırak. Fırında pişirin, 180 dereceye kadar ısıtın. Pişirme süresi 40 dakikadır. 10 dakika. Sonuna kadar formu ve rendelenmiş peynir serpin bir kabuk elde etmek için.

Çok değişkenli bir etli sufle nasıl pişirilir?

Bu tarif, inanılmaz hassasiyet ve sıkıntıya sahip olan en yararlı yemeği yaratacaktır. Çocuk kahvaltısı için harika bir seçenek. Multivarkın yardımıyla buharda pişireceğiz.

Bu tarif için bu ürünleri hazırlayın: 100 g dana eti, bıldırcın yumurtası, 1/4 yemek kaşığı. süt, 1 çay kaşığı mango, havuç, tuz ve yağ. Sonuç yaklaşık 6 porsiyon.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Dana küçük küpler halinde kesilmiş ve aynı şekilde havuçları öğütür. Malzemeleri birleştirin ve bunları bir blender ile zemine atın;
 • Ortaya çıkan kütle, mango, yumurta ve tereyağı koyun. Her şeyi pürüzsüz olana kadar karıştırın. Sonunda sütü ekleyin. Sonuç olarak, kalın ekşi krema gibi bir tutarlılık almalısınız;
 • Et sufle için iş parçasını silikonun parça kalıplarına aktarın. Kaseye 1 litre su dökün. Konteyneri takın ve "Buharlı pişirme" modunu seçin. Pişirme süresi - 30 dk.

Süzme peynirli etli sufle nasıl pişirilir?

Bu yemek pate ile benzerdir, böylece sadece ayrı olarak yiyemezsiniz, aynı zamanda tost üzerine de serpebilirsiniz. Süzme peynir, yemeği daha da besleyici ve kullanışlı hale getirir.

Bu tarif için bir etli sufle bu ürünleri hazırlamalıdır.: 700 gram sığır eti, 150 gr ekmeği, 3 yumurta, 100 gr tereyağı, 2 dilim beyaz ekmek, 0,5 çorba kaşığı. süt, 55 gram peynir, yeşillik, tuz ve karabiber.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Proteinleri sarısından ayırın ve kalın bir köpük haline getirin. Ekmek sütü emdirilmiş;
 • Sığır eti dilimler halinde kesin ve süzme peynirle birlikte bir karıştırıcıda homojen bir kıvama gelinceye kadar öğütün. Ekmek, yumurta sarısı ve tereyağını oraya koyun, küfü yağlamak için biraz bekleyin. Her şeyi iyi karıştırın;
 • Çırpılmış yumurtalar ya da proteinler yavaşça kütleye müdahale eder. Bunu yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirerek yapın;
 • Kalıpları alın ve yağın geri kalanıyla örtün. Kütle aktarın ve rendelenmiş peynir serpin. Fırında 20 dakika pişirin. 200 derecede. Kıyılmış yeşillikleri ile servis yapın.

Bir tavşan sufle nasıl pişirilir?

Bu et, buzdolabında çok sık değildir, ancak bu etin bir parçasını almayı başarırsanız, o zaman bu yemeği pişirmeye değer.

Bu tarif için bu tür ürünleri hazırlamalısınız: 0,5 kg tavşan, yumurta, 2 dilim kepekli ekmek, 0,5 yemek kaşığı. bir kaşık süt, biraz et suyu, tereyağı, 55 gram az yağlı peynir ve tuz. Sonuç yaklaşık 8 porsiyon.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Yapman gereken ilk şey tavşanı tuzlu suda kaynatmak. Ekmek unu ılık sütle dökün. Ardından parçaları birleştirin ve pürüzsüz olana kadar çırpın;
 • Proteini yumurtadan ayırın ve dik bir köpükte çırpın. Ete ekleyin ve tadı için aynı yumurta sarısı, suyu ve tuzu gönderin. Her şeyi iyice karıştırın;
 • Omazhte tereyağını hazırlayın, kütleyi dökün ve rendelenmiş peynirleri rendeleyin üzerine serpin. Fırında 180 derecede yarım saat pişirin.

Sebzeli etli sufle nasıl pişirilir?

Çocuğun sadece etle değil, sebzelerle de beslenebileceği bu tarif, anneler için bir buluştur. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de diyet yemeği.

Bu tarif için, bu tür malzemeleri hazırlamalısınız: 400 gr tavuk fileto, soğan, kereviz kökü, havuç, 2 yumurta, 55 ml krema, 2 yemek kaşığı. un, 50 gr tereyağı, tuz ve karabiber kaşığı.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Kereviz ve havuç yarım saat kadar yumuşayana kadar kaynatılır ve daha sonra bir karıştırıcıda soyulur ve öğütülür;
 • Soğanı soyun ve şeffaf olana kadar tereyağında kesin;
 • Filetoları küçük parçalara ayırın ve bir karıştırıcıda ayırın. Hazırlanan tüm bileşenleri bağlayın. Un, tuz ve karabiber ekleyin;
 • Ayrı ayrı, yumurtaları krema ile yudumlayın ve elde edilen kütleyi dikkatli bir şekilde kıyma haline getirin;
 • Yağı hazırlayın, hazırlanmış karışımı yerleştirin ve biraz su dökmeniz gereken tavaya yerleştirin. Fırında 40 dakika pişirin. 180 derece.

Tavuk ve kabak ile tarifi sufle

Birkaç kişi kabak, özellikle de çocukları sever. Aslında, diyette olması gereken çok yararlı bir üründür.

Bu tarif için, bu tür malzemeleri hazırlayın: Yarım tavuk fileto, küçük kabak, yumurta, 1 tatlı kaşığı nişasta, 1 çorba kaşığı. kaşık doğranmış yeşillik, tuz ve karabiber. Ürün miktarı 6 kısımda hesaplanmaktadır.

Pişirme süreci:

Hava ve ihale etleri: sufle pişirmeyi öğrenmek
 • Filetoyu yıkayın ve kurutun. Kabak ve yeşiller akan suda iyice durulanır;
 • Fileto ve kabak dilimlerini kesin ve bir blender ile doğrayın. Ardından yumurta ve baharatları gönderin. Her şeyi pürüzsüz olana kadar karıştırın;
 • Nişastayı koyun ve doğranmış yeşillikleri koyun. Tüm kalıplar karışır ve yerleşir. Onları bir vapur içine koy ve 25 dakika pişirin.

Yukarıdaki tariflerin hepsi çok hızlı ve basit hazırlanır. Artık sabahları çocuklarla yetişkinleri beslemek için herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Zevkle pişirin.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 79 = 83