Kabak taze pişirme: vücut, yemek tarifleri, pişirme sırları için faydaları | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Kabak taze pişirme: vücut, yemek tarifleri, pişirme sırları için faydaları

Sebzelerin insan vücudu için yararlı olduğu bir sır değil. Kışın uzun süreli depolama ile bile tüm vitaminleri koruyan harika bitkilerden biri kabak. Oradan lezzetli yemekler hazırlayın: yulaf lapası, güveç, içecek ve diğer. Tabii ki, en büyük yararı, bir sebzeyi ham haliyle yiyerek elde edilebilir, ancak birinin bir balkabağı kemirmeyi kabul etmesi pek olası değildir.

Ham ürüne alternatif olarak kabak suyu kullanılabilir. Eğer tadı hoşunuza gitmiyorsa, her zaman diğer sebze veya meyveleri içerecek lezzetli bir kokteyl hazırlayabilirsiniz. Bu nedenle, balkabağı suyunun yararı ve zararı ve bu içeceği nasıl hazırlayacağımız hakkında konuşalım.

Portakal içeceğinin yararlı özellikleri

Kabak taze pişirme: vücut, yemek tarifleri, pişirme sırları için faydaları

Pek çoğu, taze kabakların faydalarını duydu, ama bu yardımcı programın tam olarak ne olduğunu bile bilmiyor.

Anlayalım:

 • İçki, C vitamini içerdiğinden, bağışıklık üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Doktorlar, soğuk algınlığı için profilaksi olarak akşam yemeğinden önce 100 ml taze meyve suyunu içmeyi önerir;
 • Meyve suyu çok miktarda besin, vitamin B, C, E, PP, yanı sıra kalp, çinko, florür, demir, vb için yararlı olan magnezyum, potasyum içerir;
 • Pankreatit, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları için taze yemek önerilir. Pankreatit ile kabak suyu inflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Doktorlar, mide asitinden yüksek oranda muzdarip olanlara bile günlük olarak içmeyi tavsiye ederler;
 • Bitkisel tazelik, kan durumu üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve anemi tedavisinde kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, kolesterol seviyesini azaltır. Ve K vitamini içeriği sayesinde, kan pıhtılaşmasını artırır;
 • Taze ve bağırsakların çalışması için yararlı özelliklerin not edilmesi mümkün değildir. Kabızlıktan muzdarip insanlar kabak içeceği tavsiye edilir, bağırsakların işini normalleştirmeye yardımcı olur, ayrıca toksinleri ve toksinleri vücuttan temizler;
 • Pektin içeriği sayesinde, suyu kullanımı metabolizmayı normalleştirir;
 • Turuncu taze sinir sistemi ve uykusuzluk kontrolü için yararlıdır;
 • Meyve suyu kolay diüretik olarak kullanılabilir;
 • İçeceği içmek cildi iyileştirir, sivilce, sivilce ve diğer cilt kusurlarına karşı savaşır;
 • Içecek erkek sağlığı için iyidir;
 • Hamilelik sırasında kabak suyu içmek için yararlıdır, bu sabah hastalıklarının azaltılmasına yardımcı olacaktır, sindirim ve sinir sistemi üzerinde yararlı bir etkiye sahip olacaktır;
 • Bal kabuğundan taze kullanmak, ağırlığı dikkatle izleyen insanlara faydalıdır. İçecek en az kalori ve maksimum vitamin içerir ve bu da vücudun kilo vermesi gereken şeydir.

Kontrendikasyonları hakkında

Kabak suyu yararlı özellikleri ile, şimdi konuştuk ve kontrendikasyonlar hakkında zamanı geldi:

 • Bireyin hoşgörüsüz olması ve turuncu bir sebzeye alerjisi olan kişilere taze içmek yasaklanmıştır;
 • Peptik ülser ve gastritin yanı sıra şiddetli diyabetli kişilerin de ağırlaşmasıyla içemezsiniz;
 • Meyve suyunu reddetmek ishal için de önerilir, çünkü sadece ishali güçlendirir.

Gördüğünüz gibi kontrendikasyonlar çok fazla değil. Ancak hala su tüketmeye başlamadan önce ciddi kronik hastalığı olan kişiler, komplikasyonları provoke etmemek için bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Kabak Suyu Nasıl Yapılır

Kabak taze pişirme: vücut, yemek tarifleri, pişirme sırları için faydaları

İçki yararlı bir depo olduğu için, bunu nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Sonuçta, satın alınan ürün, çok sayıda vitamin içermez. O zaman konuşalım, balkabağı suyu nasıl yapılır.

Bunu yapmak için, sebze alın, yıkayın, kabuğu çıkarın, çekirdeği temizleyin. Küçük bir parça kabakları meyve sıkacağı üzerine koyun. Evde böyle bir birim yoksa, cesareti kırılmayın.

Sebzeyi bir rende silin veya bir kıyma makinesinde gezdirin ve sonra ortaya çıkan suyu sıkın.forcemeat“Gazlı bezle.

Drenaj yapan sıvı taze olarak faydalı olacaktır. Tabii ki, ikinci tarifi daha zahmetli, ama tadı tadın daha da kötü olmayacak. Bu arada, her kullanımdan önce çok fazla taze, daha iyi bir sunum yapmayın. Kalan pastayı atmayın, ondan çok lezzetli yemekler pişirebilir veya yüz maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Kış için boşluklar

Tüm yıl boyunca turuncu bir içecek tüketmek için, kış için boşluklar yapılması tavsiye edilir. Depolama için kabak suyunu pişirmenin tarifi çok karmaşık değildir ve her kadın tarafından uygulanabilir.

Pişirmek için, limon ekleyebileceğiniz lezzet için 1 kg sebze başına 300 gramlık şekeri alın.

Kabaklarla kabuğunu çıkarın, tohumları çıkarın, eti küçük parçalara ayırın. Kütüğü bir tencereye koyun, sebzeyi saklamak için su dökün. Kabı gaza koyun ve içeriğini kaynatın.

Kabak taze pişirme: vücut, yemek tarifleri, pişirme sırları için faydaları

Daha sonra gerekli miktarda şekeri tavaya ekleyin, her şeyi karıştırın ve karışımın çeyrek saat bekletin. Karıştırmayı unutma.

Ardından, kabın içindekileri bir karıştırıcı ile öğütün, eğer istenirse, elde edilen kütleye biraz limon katın. Içeriyi 10 dakika sonra teneke kutuya dökün.

Kış için kabak suyu hazırlanabilir ve başka bir tarife göre hazırlanabilir. Bunu yapmak için, balkabağı taze sıkın, bir tencereye dökün, 4 çorba kaşığı oranında şeker ekleyin. l. 1 litre içecek için. Karışım 90 dereceye kadar ısıtılır, 5 dakikadan fazla pişirilmez ve sterilize edilmiş kavanozların üzerine dökülür. Kapakları ters çevirin.

Artık taze kabakların yararlı özelliklerini ve kimin içmekten kaçınmaları gerektiğini biliyorsunuz. Kış için sebze suyu hazırlayın, yılın herhangi bir saatinde içirin, sağlığınıza dikkat edin ve hastalanmayın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 10 = 14

Adblock
detector