Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Bartolino liaukos yra sudėtingas suporuotas organas, kuris yra užpakaliniame trečdalyje moters didelių labiaklio vestibiulio. Būtent lokalizacijos vietoje organas taip pat vadinamas didžiule ventiliatoriaus liauka. Tai riebalų ir prakaito liaukų rinkinys, kuris dirba kartu.

Kūno atsakomybės sritis

Pagrindinė šio kūno funkcija yra izoliuoti natūralų fiziologinį tepimą lytinių santykių metu, taip pat sudrėkinti makštį, kad joje būtų sukurta optimali aplinka, apsaugota nuo patogeninių mikroorganizmų.

Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Deja, yra tokių ligų kaip Bartholin liaukos uždegimas, kuris ne tik smarkiai sumažina paciento gyvenimo kokybę, bet ir kenkia jo reprodukcinei sveikatai. Bartholino liaukos cista yra ne mažesnė ar dar nemaloni nei bartolinitas. Ir visi patologiniai procesai, veikiantys šį kūną, vienaip ar kitaip turi tam tikrą tarpusavio santykį.

Labiausiai paplitęs ir faktinis provokuojantis veiksnys, susijęs su Bartholin liaukų funkcijos sutrikimu, yra nepatenkinama asmens higiena.

Jei moteris atsargiai nepakankamai laikosi savo lytinių organų “Atsiskaityti” labiausiai įvairūs mikroorganizmai, nuo stafilokokų iki gonokokų. Patogeninė flora, įsiskverbusi į makštį, gali užkimšti išskyros kanalą, sukelti stipriausią ir skaudų uždegimą.

Bartholinitas: kaip pasireiškia klastinga liga?

Bartholin liaukos uždegimo priežastys, kaip jau minėta, dažniausiai yra pažeidžiamos intymios higienos taisyklės. Ypatingas dėmesys į tai turėtų būti skiriamas augalijai bikinio zonoje: net jei jūs manote, kad ji yra graži ir natūrali, pašalinkite plaukus į tarpinės srities dalį. Jie kaupia daug mikrobų ir kitų provokacinių ligų, kurias sunku išgydyti.

Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Ir, žinoma, neturėtume pamiršti apie dvigubą slėgį (ryte ir vakare) ir jų techniką
(iš priekio į nugarą ir jokiu būdu ne priešinga!). Vasarą reikia plauti dažniau – 3-4 kartus per dieną. Labai svarbu pasirinkti kokybišką muilą, skirtą tiesiogiai rūpintis intymiais kūno dalimis, kad nebūtų dirginti subtilios odos ir gleivinės vulvos su agresyviais cheminiais veiksniais.

  Ryškus geltonas snukis suaugusiam: kodėl susidaro ir kaip atsikratyti jų

Nepamirškite apie higienos normas menstruacijų metu.

Kritinėmis dienomis pakeiskite tamponus ir trinkeles bent kartą per tris ar keturias valandas. Tačiau dėvėti kasdienius šluostes ginekologai nerekomenduoja – jie suteikia šiltnamio efektą, o tai reiškia, sukuria išorinius lyties organus “Idealus” šiltoje drėgnoje aplinkoje patogeniškos floros vystymuisi.

Taip pat atkreipkite dėmesį į jūsų apatinio trikotažo kokybę – jis jokiu būdu neturėtų būti pigus ir sintetinis. Jei perkate biudžeto punktus, pirmenybę turite skirti medvilninei medžiagai. Jei turite galimybę “Pampered” save šiuo atžvilgiu – pirmenybę teikia šilkinei apatinei sričiai.

Simptomai ir ligos diagnozė

Bartholinito simptomai yra gana specifiniai, ir jie apima:

 • Galvos skausmai prie įėjimo į makštį;
 • Lengvas dilgčiojimas ar deginimas tarpkodolyje be palpacijos (t. Y. Normaliu režimu);
 • Palaipsniui augantis vulvos skausmas;
 • Skausmo pojūčiai, augantys lytinio akto metu;
 • Stiprus kūno temperatūros kitimas iki 38,5-39 laipsnių;
 • Sunkūs šaltkrtukai, galimi apsinuodijimo požymiai.
Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Tuo pačiu metu, jei pažeista tik išskyros liauka, moterys apibūdina ligos kliniką panašiai kaip: “Spuogas”, “Tankinimas”, “Abscesas ant labia”. Griežtai tariant, tai yra klaidingas abscesas. Tačiau, jei yra paveikta visa liauka (ir kadangi ji turi žirnio dydį ir formą, tai atsitinka dažnai ir labai greitai), nebėra netikras, bet tikras abscesas. Tuo pačiu metu pūslelės liauka, provokuojanti jos patinimą. Sunkiais atvejais realus nudegimas atsiranda, kai išsiskiria eksudatas.

Bartolinito diagnozė nėra sudėtinga ir specifinė – gydytojas nustato diagnozę beveik iš karto po tradicinio tyrimo ir palpacijos. Priklausomai nuo priežasties, gydytojas nurodo tinkamus vaistus (dažniausiai vartojamą antibiotikų terapiją) ir asmenines rekomendacijas dėl gyvenimo būdo koregavimų. Be to, ginekologas paima tamponą iš bapsų, kad pašalintų gretimos urogenitalinės infekcijos, taip pat LPI ir LPI.

  Kodėl reikalingi limfmazgiai?

Nepaisant to, kai kurie pacientai ignoruoja šios ligos simptomus, nepaisant ūmo skausmo ir bendro diskomforto. Šiuo atveju uždegimas gali praeiti savaime. Tačiau tas pats bus sudėtingas, vystysis į lėtą formą. Beveik 80% 100% neapdoroto bartholinito pasikartoja “Pasakytina” pastovumas. Neleiskite tokio baltolinito vystymosi, nes tai bus daug sunkiau išgydyti ateityje.

Bartholino liaukos cista: kas tai?

Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Tai ilgas bartholinitas, kuris gali sukelti tokį nemalonų reiškinį kaip švietimas
cistos ant Bartholin liaukų. Geriamojo ciklo neoplazmos susidaro dėl ilgalaikio išeminių kanalų ir liaukų kanalų užsikimšimo, kurie dažnai būna lėtinio organo uždegimo metu. Slaptas sintezuojamas nuolat, tačiau jo nutekėjimas yra labai sunkus arba apskritai neįmanomas. Atsižvelgiant į patinimą ir uždegimą liaukos fone, jis yra savotiškas “Išvarža”, kurių sienos tampa tankesnės laikui bėgant.

Tai Bartolino liaukos cista.

Šio sutrikimo atsiradimo priežastys yra tokios pačios kaip ir ūminio bartolinito:

 • Nepakankama genitalijų higiena;
 • Kanalų infekcija lytinių santykių metu (gonoreja, chlamidija, ureaplasma, mikoplazma, trichomonas);
 • Ilgalaikė makšties kandidozė (pienelis);
 • Greitas oportunistinių patogenų reprodukavimas makštyje dėl imuniteto silpnėjimo, perkeliamo streso ir kitų endogeninių bei egzogeninių veiksnių.

Tiesą sakant, cista yra lėtinis Bartholinitis. Tačiau šiuo atveju tai beveik niekada nėra likviduota savaime.

Jei kiti veiksniai prisijungia prie išvardytų provokacinių veiksnių, cistos susidarymas yra dar labiau tikėtina:

Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?
 • Nuolatinė gilios odos dėmės trauma (pvz., Bloga skutimo mašina arba
  epiliatorius);
 • Nešioti per storą, itin tvirtą apatinį trikotažą;
 • Nereguliarus seksualinis gyvenimas su labai aktyviu lytiniu santykiu, susijęs su trauma ir odos nudengimu;
 • Chirurginio aborto ar bet kokios kitos chirurginės intervencijos moterų reprodukcinės sistemos organuose vykdymas.

Bartolino liaukos cistos gydymas yra neprivalomas.

Pavyzdžiui, cistose, kurių skersmuo neviršija 1 cm ir nesukelia jokio nepatogumo savininkui, operaciniai metodai niekada praktikuojami. Gydytojas skiria tik minkštus vaistus ir atlieka paciento pokalbį apie jo gyvenimo būdo koregavimą. Jei kista nuolat jaučiasi, ji pradeda uždegti ir suplakti, o jo atidarymas ir drenažas atliekamas.

  Ant kaktos buvo bėrimas: ką daryti?

Chirurginė korekcija visada yra skirta optimizuoti normalų išsiskyrimą iš Bartholin liaukos. Šiuo atveju žaizda nustatoma speciali drenažo forma, kurios fiksavimo tikslas yra sukaupto puso arba eksudato pašalinimas. Tačiau klasikinį operacinį metodą dažnai atmetė patys gydytojai. Ginekologai paaiškina savo nepatogumus dėl šio gydymo metodo dėl jo realaus veiksmingumo stokos – yra labai dažnesių recidyvų, todėl pacientas turi pašalinti pačią liauką, kuri daro neigiamą poveikį “Ginekologinė” moters sveikata.

Bartolino liaukos: kodėl svarbu juos apsaugoti nuo infekcijos?

Bartolino liaukos cistos sergančiųjų prostatos yra labiau pažengęs ir patikimas gydymo metodas, kuris apima atidarymą ir pašalinimą paslaptyje, po kurio susidaro naujas išeminis kanalas.

Ši technika padeda išlaikyti pačią liauką ir jo kanalus.

Nėščios moterys naudoja dar švelnesnį gydymo būdą – perpumpuodamos. Tai liaukos punkcija su plonu adatos kateteriu, po kurio išpilstomas turinys. Jis naudojamas vežant vaiką ir kitas sąlygas, kurios yra kontraindikacijos chirurginėms intervencijoms.

Jei pastebėjote bartholinito simptomus arba jei plomba išlieka pernelyg ilgai, kuo greičiau kreipkitės į kvalifikuotą pagalbą.

Atminkite, kad jūsų sveikata visada yra jūsų rankose!


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector