Moterų sveikata

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Daugelis kūdikių kenčia nuo pilvo skausmo, išmatų sutrikimų ir padidėjusios dujos. Kai tėvai pastebėti šiuos simptomus, o kūdikis taip pat tampa neramus, būtina kreiptis į gydytoją, nes priežastis gali būti Klebsiella oxytoca – patogenas iš Enterobacteriaceae šeimos.

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Įžengimas į žmogaus kūną, nepriklausomai nuo vaiko ar suaugusiojo, prasiskverbia į storą žarną, kuris iš tikrųjų sukelia virškinimo trakto sutrikimus. Tačiau kartais mikrobų sukelia tokios pavojingos ligos kaip plaučių uždegimas.

Daugumai suaugusiųjų ši bakterija nėra pavojinga. Jis ilgą laiką gali egzistuoti organizme, be parodymo.

Tačiau neigiamų veiksnių įtaka staiga tampa aktyvesne ir skatina Klebsiella vystymąsi.

Contents

Klebsiella oxytoca: kas yra kūdikiams

Klebsiella, kaip jau suprantama, kad patogeninę mikroflorą, t.y. pasireiškia tik esant tam tikroms sąlygoms, pavyzdžiui, sumažėjo imuniteto. Išoriškai bakterija yra lazdelė, ji yra gana didelė, pastovi ir nesudaro sporos.

Strypas padengtas kapsulėmis, kurios tam tikrą laiką saugo, kai patenka į nepalankias sąlygas, pavyzdžiui, vandenį, dirvą, maistą. Bakterija toleruoja vidutinę temperatūrą, šildo, tačiau miršta, kai virinama.

Keletas infekcijos formų ir jų įtaka organizmui

Medicinoje klebsiella yra vadinama enterobakterijomis (mikroorganizmais, gyvenančiais žarnyne ir kitais organais). Yra 7 bakterijų rūšys, tačiau vaikams du yra pavojingesni: Klebsiella pneumonija (Frandland’s stick) ir klebsiella oxytoca.

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Friedland lazdele yra vienas iš labiausiai paplitusių kūdikių ligų sukėlėjų. Su normaliu vaiko vystymu jis gyvena žarnyne ir nėra pavojingas.

Tačiau mikrobų įsiskverbimas į kraują, sąnarius, smegenų audinius, šlapimo takus ir aktyvinimas storoje žarnoje yra rimta grėsmė kūdikio sveikatai. Esant tokiai situacijai atsiranda klebsiella ar klebsielės sepsis.

Didžioji dauguma mikrobų sukelia žarnyno sutrikimus, rečiau – pneumoniją.

Ligos priežastys ir prasiskverbimo būdas

Klebsiella oksitokas dažnai randamas puikiai sveikam kūdikiui išmatose. Šiuo atveju tai nėra grėsmė. Bakterijos gali patekti į kūną iš išorės. Medicinoje šie keliai vadinami egzogenine infekcija. Dažniausiai infekcija prasiskverbia per purvinas rankas, vandenį, pieną, blogai išplautus nipelius (maitinant krūtimi), ore (kosulys, čiaudėjimas), blogai nuplaunamų šviežių vaisių.

Šios infekcijos aktyvavimo priežastis dažniausiai paslėpta, kai silpnėja organizmo imuninė apsauga. Vaikai kenčia dažniau, nes jų imuninė sistema yra nepakankamai išvystyta, ir žarnynuose, kvėpavimo sistemoje ir odoje nėra normalią mikroflorą.

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Provokuojantys veiksniai gali būti: alergijos; problemų su žarnyne; virusines ir infekcines ligas; dietos metu trūksta vitaminų ir kitų maistinių medžiagų.

Aktyvavimo patogeninių mikrofloros gali atsirasti po to, kai antibiotikų, nes jie slopina normalios žarnyno mikroflorą, mažinant naudingą bifidobakterijų ir pieno rūgšties bakterijų. Dažnas antibiotikų vartojimas skatina kurti klebsielleza ir gerokai apsunkina pastarosios gydymą, nes bakterijos tampa atsparios, susijusių su vartojo.

Klebsiella Oxytoka aktyvacijos simptomai

Bakterijos sukelta liga dažniausiai būdinga virškinamojo trakto (virškinimo trakto) nugalėjimui. Ligos progresas primena ūminę žarnyno infekciją su gleivinės pakitimais, nes jos kenčia nuo mikrobų toksinų. Kartais diagnozuojant yra sunkumų, nes liga yra labai panaši į įprastą disbiozę.

Patologijos būdingi tokie simptomai:

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas
  • Skausmas;
  • Pūtimas;
  • Meteorizmas;
  • Colic;
  • Karščiavimas;
  • Pieno regurgitacija;
  • Padidėjusi kūno temperatūra;
  • Skystas išmatos, kartais su gleivių, kraujo, nemalonių rūgštinių pieno kvapų mišiniu;
  • Ilgai trunkantis viduriavimas gali sukelti dehidrataciją.

Klinikinis šio ligos vaizdas labai priklauso nuo vaikų ir suaugusiųjų imuniteto. Gerai reaguodamas į ligą, liga pasireiškia lėtai ir lengvi simptomai.

Kai dėl kokios nors priežasties imuninė sistema susilpnėja, ligos vystosi greitai, kartu su ryškiais simptomais. Tuo pačiu metu yra ir dehidratacijos ir apsinuodijimo grėsmė. Tokiose situacijose reikalaujama greitosios pagalbos, hospitalizacija yra būtina. Šiuo atveju liga turėtų būti gydoma tik nuolat stebint gydytojus.

Šios ligos komplikacijos

Kaip jau minėta, jei imunitetas yra normalus, nesijaudinkite, nes bakterija sukelia tik infekcinę ligą su lengvu kitu gydymo kursu. Sunkus procesas arba nepastebimas etapas yra kupinas komplikacijų vystymosi.

Ateityje tai gali būti plaučių uždegimo (plaučių uždegimas), konjunktyvitas, įvairių formų žarnyno infekcijų, sinusitas, kvėpavimo nepakankamumo, sunkių veislių peršalimo, meningitas, sepsis, ligų Urogenitalinę sistemą.

Ligos diagnozė

Gydymas suaugusiems ir vaikams, sergantiems Klebsiella oxytoc progresavimu, reikalauja hospitalizacijos. Pacientui hospitalizuoti būtina sunki dehidracija, sepsis, infekciniu ir toksišku šoku. Tokios priemonės yra būtinos ir sunkios ligos atveju.

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Atskiros žarnos pažeidimai nereikalauja sisteminių antibiotikų.

Tokioje situacijoje naudokite žarnyno antiseptikus; priemonės žarnyno mikrofloros stimuliavimui ir išgydymui; preparatai, skirti normalizuoti vandens balansą (druskų tirpalai, gliukozė); fermentai, skirti normaliai virškinti maistą.

Dėl sunkių kursų reikia naudoti antibiotikus. Iš anksto nustatyta mikrobų jautrumas tiems. Taip pat numatytos lėšos, skirtos imunitetui padidinti.

Ką gydyti vaikas ir suaugusysis klebsiella oksitoku

Verta paminėti, kad vaistas sukūrė specialų gydymo planą, naudojamą bakterijoms slopinti. Pasak jo, tokie antibiotikai kaip nifuroksazidas, aminoglikozidai, cefalosporinai, penicilinai yra naudojami. Vaikų, vartojančių Klebsiella oxytoca, gydymas retai pasireiškia kartu su kitais šių vaistų tipais, nes jie turi didesnį toksiškumą ir didesnę šalutinio poveikio riziką.

Klebsiella Oxytoca: priežastys, simptomai, gydymas

Taip pat skiriami bakteriofagai, kurie turi selektyvų biologinį poveikį. Atitinkamai parenkami vaistai, kurių aktyvumas prieš mikrobą. Iš esmės šis kompleksas piobakteriofag skystis, išgrynintas skystis bakteriofagas daugiavalentis Klebsiella oxytoca ir Klebsiella fago išgrynintas skystas plaučių uždegimą.

Tokio pobūdžio priemonės selektyviai absorbuoja ir išnaikina tik tokio tipo mikroorganizmus, bet nepažeidžia kitų. Jų didelis polas yra kontraindikacijų nebuvimas, taip pat didelis efektyvumas – jie beveik prastesnės nei antibiotikai.

Jie skirti užsikrėsti bakterijų dauginimu, jei jie nustatomi išmatose, esant nepageidaujamiems veiksniams, taip pat padidėjusi polinkis į žarnyno infekcijas.

Taip pat nepamirškite: kai pirmieji simptomai skubiai kreiptis į ekspertą. Sveikata tau ir tavo vaikams!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply