Psichologija

Kas yra infantiliškumas ir kaip tai atsikratyti?

Šiuolaikiniame pasaulyje vis dažniau galima išgirsti tokį apibrėžimą kaip kūdikiška asmenybė. Daugelis mano, kad tai yra dėl to, kad šiuolaikinis pasaulis skatina jaunimo kultą ir per ilgai žmogus išlieka “vaikas”, o ne skubėti imtis atsakomybės.

Sąvoka «kūdikis asmuo psichologijoje

Manoma, kad infantilis yra tam tikros asmenybės vystymosi nebrandumo ženklas, kai nėra galimybės laiku ir kruopščiai apgalvoti sprendimai, naivumas lieka kasdieniniame gyvenime, nėra troškimo nepriklausomybei.

Pasak psichologų, kūdikiškas žmogus sujungia keletą aiškiai išreikštų savybių:

Kas yra infantiliškumas ir kaip tai atsikratyti?
 • Savęs centravimas, nesugebėjimas suprasti kitų. Šis jausmas yra normalus vaikas, kuris suvokia kitus kaip žmones, kurie turi patenkinti jo poreikius. Suaugusiųjų, ši kokybė yra išreiškiama absoliutaus pasitikėjimo ir savęs teisumą nurašymą klaidas nenoro artimuosius suprasti ir įvertinti.
 • Vaidybinės jėgos trūkumas atsiranda dėl nesugebėjimo priimti sprendimo. Tai daug lengviau gyventi naudojant tokius pasiteisinimus kaip “Neveiks”, “Aš nenoriu”, “Pavargau”.
 • Dėl kūdikiškos asmenybės netgi prisiimant atsakomybę už savo gyvenimą kyla kažkieno pečių. Todėl dažniausiai tokio asmens aplinkoje turi būti žmonių, kurie lengvai prisiima šią naštą.
 • Perspektyvos stoka. Vaikas ateitį suvokia kaip begalybę. Pasekmės veiksmams ateis kada nors, bet dabar viską nusprendžia tėvai. Todėl suaugusysis kūdikis supranta šį pasaulį kaip galimybę patenkinti poreikius, nepaisydamas to, ką jie gali sukelti. Pavyzdžiui, galite vieną vakarą praleisti visus pinigų, uždirbtus per mėnesį, ir likusį laiką gyventi tėvų, žmonos ar draugų sąskaita.
 • Gyvenimas yra žaidimas. Kadangi vaikų žaidimas yra neatskiriama kasdieninio gyvenimo, kaip ir suaugusieji “Vaikas” Jis saugo beveik visą savo laiko skirti pramogoms, užgniaužti nuobodulio. Tokie žmonės papuošti atostogas, bet į gyvenimą visiškai patikimas ir bejėgis.
 • Kas yra infantiliškumas ir kaip tai atsikratyti?Priklausomybė. Nebūtina, kad kūdikis sėdėtų su tėvais aplink kaklą. Dažniau žmogus dirba, bet grįžęs namo tampa vaiku, kuris turi atkreipti dėmesį ir nenori įsitraukti į ekonominius reikalus, nes jis uždirba, o visa kita jam nėra. Labiausiai tikėtina, kad darbe tai labai gerbiamas asmuo, kuris namuose reikalauja tam tikro psichologinio iškrovimo.
 • Nesugebėjimas savęs vertinti. “Pažink save” – pagrindinė suaugusio asmens kokybė, galinti padaryti išvadas iš ankstesnės patirties tyrimo. Jie sako, kad išmintis yra būdinga senatvėje. Suaugęs vaikas yra atimtas iš šio. Per metus jis pats savaime kaupia ne išmintį, bet įžeidžia aplink jo netobulumą.
  Šventės Velykos Izraelyje: tradicijos ir papročiai

Kai jis auga, žmogus kyla klaidų, jaučia skausmą, auga dvasiškai, įveikia abejones. Ką tai reiškia, kūdikiškas asmuo nėra, nes jis nuolat randa žmonių, kurie gali tapti parama ir apsaugoti jį nuo nemalonios realybės, kaip tai padarė tėvai.

Kaip atsikratyti infantiliškumo

Sunku atpažinti tokius bruožus. Kiti gali parodyti infantiliškumo požymius, tačiau asmuo paprastai to netiki.

Bet jei abejonių vis dar įžengė į sielą, galite pabandyti augti, naudodamiesi šiais patarimais:

Kas yra infantiliškumas ir kaip tai atsikratyti?
 • Turite išmokti priimti nepriklausomus sprendimus. Turėtumėte pradėti mažai. Kalbėdamas apie kažkieno nuomonę, neturėtumėte iš karto sutikti su juo. Pirmiausia turime galvoti apie žodžius ir pabandyti formuluoti savo požiūrį į klausimą.
 • Suaugęs, tada atsakingas. Kad šiam kokybei palaipsniui būtų galima kurti, būtina ugdyti mokslą, kad ji prisiimtų atsakomybę už nedidelius sprendimus, tuo pačiu metu mokydama gebėjimą atpažinti klaidas ir atsiprašyti už juos.
 • Mums reikia sutelkti dėmesį į vieną konkretų klausimą ir pasiekti aukšto lygio įgūdžių. Tai nebūtinai yra darbas, galite rasti įdomų hobį. Veiksmingiausias būdas yra susijęs su gyvenimo pokyčiais. Pavyzdžiui, galite pereiti nuo tėvų ir pradėti gyventi savarankiškai.
 • Geriausias sprendimas yra psichologo pagalba. Norėdami atsikratyti problemos, turite nustatyti jo priežastis. Dažniausiai jie yra susiję su vaikais: tėvai yra apsvaigę nuo vaiko ar, priešingai, yra įsitikinę, kad jis buvo pralaimėjęs, pasireiškė nepasitikėjimas savo sugebėjimais ar globojamasis, neleidžiantis pats žengti žingsnio.

Jei jaunesniais metais asmeniui, linkusiam į infantiliškumą, nereikia įtempti, kad gautų tinkamą aplinką, tai bus daug sunkiau per daugelį metų.

Nusivylę šiuolaikiški sutuoktiniai yra labai mažai tikėtina, kad jų pernelyg didelis vaikas. Todėl yra tikimybė likti atskirai.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply