psikoloji

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?

Ayna olmadan yüzümüze görünmez oluyoruz. Ama bizim muhatabımız bunu görüyor. Üzerinde görüntülenen tüm olumsuz duyguları yakalar. İnsanlarla konuşarak bunu hatırlamak çok önemlidir.

Contents

Iletişim nedir?

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?

Bilgileri bir kişiden diğerine aktarmanın tüm yollarını içerir. Çoğu zaman insanlar fikir, bilgi ve kendi fikirlerini paylaşırlar.

Fakat herkes sözel olmayan iletişimin önemini düşünmez: ciddi bir yüz ifadesi, bir gülümseme, sözel olmayan temaslar, bir ses tonu ve yüz ifadeleri.

Sözel ve sözel olmayan iletişim yöntemleri uyuşmazsa, muhatabın içsel bir çatışması vardır: iletişimin akışı ihlal edilir.

Filozoflar insan ruhuna ilgi duyuyorlardı, ama Yunanistan’ın düşünürleri tam tersine, insanların görünümünü incelediler.

Bir özellik listesi oluşturmakla ilgileniyorlardı. “Oku» yüzlerde. Aklın durumu bir kişinin görünüşüne yansır.

Çok zekice bir insan zeka işareti midir?

Uzmanlar cevap vermekte zorlanırken, kişinin hangi özellikleri insan zekası hakkında tanıklık edebilir.

Muhatapların duygularını daha iyi anlamak için, sözel olmayan sinyalleri karmaşık bir şekilde değerlendirmek gerekir:

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?
  1. gözlerin ifadesi;
  2. burun şekli;
  3. hareketleri;
  4. sesin tonu;
  5. görsel iletişim.

Carmen Lefer, bir insanın oluşumunun biyolojik süreçlerden etkilendiğine inanıyordu. Yüzün kemiklerini dikkatli bir şekilde analiz etti ve bunlar ile genler, hormonal arka plan arasında bir bağlantı buldu.

Örneğin, yüksek testosteronu olan kişilerin ciddi, agresif özellikleri vardır ve gülümsemek için çok zor bir yüzleri vardır.

Dinamik özellikler

Bunlar bir gülümseme veya çatık kaşları, esneme ve genel yüz ifadesi içerir. Bütün bu tezahürler, muhatap için belirli bilgileri taşır. Konuşma sırasında yüz ifadeleri sürekli değişir, yüzünde duygular görüntülenir.

Muhatap tanıyabilmek için görsel iletişim yardımcı olur. Eğer doğruysa “Oku», Hikayenin ilginç olup olmadığını, sıkıntı ve güvensizliğe neden olup olmadığını her zaman bileceksiniz. Bir kişinin çok ciddi bir yüzü varsa, konuyu değiştirmeye değer olabilir.

  Fotojenik 5 "koz kart": uygulamaya koyarız

Ciddi yüz – kibir işareti?

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?

Çok fazla inanıyorum.

Bu klişenin ortadan kaldırılması çok zordur, çünkü herkese nazik ve sempatik olduğunuzu ikna edemezsiniz. Başkalarıyla iletişimde zorluk çekmemek için kendiniz üzerinde çalışmak daha uygun olacaktır.

Çoğu zaman insanlar hoşnutsuz bir kişiyi hastalığın iradesi olarak algılarlar. Bu yüzden gülümse! Senin görevin, içtenlikle nasıl yapılacağını öğrenmek. Küçük bir eğitim size iyi gelir: Sokaktaki insanlara, metroya ve mağazalara gülümseyin. Nazik bir ifade, lehinize kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Her gün zeki yüzünü izlemek zorunda olan insanların ayakkabılarına koyun. Anlatmadığın, iştirakçiler bilgiyi bir prizma yoluyla algılayacaklar “Kibir”. Sonuçta böyle bir sonuca ulaşmıyorsunuz, değil mi?

Bir konuşmadan hemen önce, yeniden yapılandırmanız zorsa, gerçekten eğlenceli olan bazı olayları hatırlayın. Konuşma sırasında, kafanızda periyodik olarak kaydırın.

Bir yüz ifadesiyle oynamak

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?

Psikologlar iletişimde problemleri önleyebileceğinizi bilerek birtakım özellikleri ayırt ederler.

Muhatap devirir ya da karartırsa, büyük olasılıkla, konuşma onu tatmin etmek için sona ermiştir. Kızgın bir bakış, yan yana gelen ince baş sallamaları ile birlikte olabilir. Doğayla ilgili ciddi bir doğaya sahip olduğunuzu bilerek, başkalarıyla konuşurken sırıtan davranmaya çalışın. Bu durumda, muhatap onların anlamını onlara koyabilir: sadece onunla dalga geçtiğinizi düşünecektir. Bu davranışlarınız zeka eksikliği ile açıklanacaktır.

Görüntünüze ciddiyet katmamak için bir kaş kaldırmamaya çalışın. Yüzünüzün bu ifadesiyle, muhatabınızı ortadan kaldıracaksınız. Yükseltilmiş bir kaş, şaşkınlığa ve hoşnutsuzluğa tanıklık eder. Bu sözel olmayan hareket, doğal konuşma akışını durdurur.

İki yükseltilmiş kaş – bu sürpriz bir işarettir. Yani, muhatabına teklifinin ilgisini çektiğinizi gösterirsiniz.

Bir kişi hem üzüntüyü hem de sınırsız mutluluğunu ifade edebilir. Ağzı yükseltilmiş köşeleri yumuşatır “Keskin” özellikler. Bir konuşma sırasında çeneyi sıkmamaya çalışın – bu bir öfke belirtisidir.

  Evli bir adam ilgileniyor

Doğrudan bir bakış, açıklık ve samimiyet delilidir. Gözler aşağı indirilirse – bu bir alçakgönüllülük ve kısıtlama tezahürü olabilir. Ancak bazen muhatabın göze bakmadığı gerçeği, aldatma arzusu hakkında konuşabilir. Görünüm yukarı doğru yönlendirilirse, büyük olasılıkla, kişi konuşmaya kayıtsızdır ya da sadece yorgundur.

Hata yapma!

Ciddi yüz: istihbarat ya da kibir işareti?

İnsanların kendilerini yaratmak istedikleri durumlar vardır. “Akıllı” maske. Duyguları sürekli kontrol ederler, her saniye taklitleri izlerler.

Ancak, çoğu zaman akıllı bir insanla yapılan saçmalık olduğunu hatırlamaya değer.

Bir gülümseme ile yaşa!

Bu, sorunları daha kolay yaşamanıza yardımcı olacak, başkalarıyla ortak bir dil bulacaksınız.

Unutmayın ki ciddi bir yüz ifadesi büyük bir zihnin işareti değildir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply