Som mamka!

Prečo dieťa často vzdychne a zívne: poradca pediatra

Pre každú ženu sú deti hlavným cieľom a zmyslom všetkého života. Po mnoho rokov, od narodenia, moja matka, ako strážny anjel, chráni a stará sa o svoje dieťa. Dokonca aj tie najmenšie zmeny v správaní omrviniek v milujúcej matke spôsobujú podozrenie.

Dnes budeme hovoriť o takom bežnom probléme, ako je zívnutie u detí. Dozvieme sa, prečo dieťa často hlboko vzdychne a zívne, ako nebezpečná je táto podmienka a čo robiť v takýchto prípadoch.

Contents

Zjavenie a jeho fyziologický význam

Prečo dieťa často vzdychne a zívne: poradca pediatra

Z pohľadu medicíny sme všetci poznaní “Pozevushki” predstavujú reflexný respiračný akt charakterizovaný hlbokou pretrvávajúcou inšpiráciou a relatívne krátkym výdychom, keď sú ústa otvorené. Hlboký dych a výdych prispievajú k nasýteniu krvi a tkanív kyslíkom, regenerujú hlboko v pľúcach, ochladzujú mozgové bunky, zmierňujú psychický stres.

Tento fyziologický jav má zábavný rys – imitatívny účinok vo forme zrkadlovej a nervovej reakcie.


Keď vidíme zívnu osobu, čo viac, premýšľame “Pozevushkah” alebo hovoriť o tom, reflexívne tiež začať zívať. Treba poznamenať, že táto funkcia je nielen zraniteľná voči ľuďom, ale aj cicavcom – ak sa majiteľ zožerie so svojím psom, zhlboka sa nadýchne.

Zaujímavé fakty

Napriek tomu, že na svete nie je jedna osoba, ktorá nikdy nezačala, málo ľudí vie o týchto skutočnostiach:

 • priemerné zoženie trvá šesť sekúnd;
 • “Chutný” Nemôžete dýchať vzduch, ak ste v tejto chvíli videli;
 • neúspešný “Pozevushki” môže viesť k prepadu čeľuste!
 • obaja muži aj ženy zvyknú rovnako často, ale silnejšie pohlavia menej často pokrývajú ústa počas procesu;
 • Mnohí cicavci (väčšinou dravci) to často robia, aby demonštrovali veľkosť a silu svojich zubov nepriateľovi;
 • Ľudia, ktorí sú proti tomuto fyziologickému procesu neprípustní, majú tvrdší a rovnomernejší charakter. Môžete to vziať do úvahy pri výbere životného partnera;
 • osoba zíva v intervale približne 67-68 sekúnd.
  Ako urobiť krvný test na tehotenstvo v počiatočných štádiách?

dôvody

Čo motivuje naše telo k dýchaniu kyslíka týmto spôsobom?

Dôvodom potreby hlbokého dýchania je nedostatok kyslíka v tele. Pravdepodobne ste si všimli, že najčastejšie sa vyskytuje bezprostredne po sne alebo v nepríjemnej miestnosti, napríklad v kancelárii, kde ste boli mnoho hodín a prakticky sa nepohol. To naznačuje, že mozog a ďalšie vnútorné orgány nemajú v súčasnosti dostatok kyslíka.

Funkcie tohto nepodmieneného reflexu závisia od veku osoby. My, dospelí, zívanie je potrebné, aby sme sa rozveselili. Často po hlbokom povzdechu sa dostávame výbuch energie a tak sa zobudíme. Ale deti predškolského veku, najmä deti, po tomto procese pokojne zaspávajú.

Spravodlivé starostlivosť o matky nevidí žiadne nebezpečenstvo, že ich dieťa zíde. Každý z nás vie veľmi dobre, že ide o normálny, prirodzený fyziologický proces. Ale všetko sa mení v prípade, že sa drobky začnú príliš často zívat ‘a pravidelne sa hlboko a intenzívne vzdychajú.

Touto otázkou sa budeme zaoberať.

Prečo sa dieťa veľmi často zíva a povzdychne?

Prečo dieťa často vzdychne a zívne: poradca pediatra

Jeho prvé zrenie drobky sa dopúšťa ešte v maternici – to dokazujú výsledky ultrazvuku v režime 3D.

Ihneď po narodení, keď iba sestra čistí vonkajšie dýchacie cesty z hlienových zátok, dieťa robí svoj prvý hlboký dych, sprevádzané výkrikom. Aby dieťa kričalo, lekári ho otočia hore nohami a ľahko zasiahnu zadok.

Prežitie je mimoriadne dôležité pre dieťa. Pomáha chrániť nervový systém malého človeka pred nervóznym nadmerným preťažením a zabezpečuje jeho včasné zotavenie a tiež pomáha znižovať telesnú teplotu.

Aj počas fyziologického procesu sú vnútorné orgány a krv obohatené kyslíkom, zvláštnym “Telesná výchova” pre svaly tváre. Zívnutie novorodenca znamená, že čoskoro zaspí.

Ale prečo novorodenca zívna veľmi často, keď počet zívnutí prekročí 2-3 krát za minútu? Prečo sa to deje?

  Je povolený príjem oregano a tymianu počas tehotenstva?

Lekári tvrdia, že dôvodom týchto útokov môžu byť nasledujúce faktory:

 • neurologické problémy;
 • nedostatok kyslíka v krvi;
 • únava a emocionálne preťaženie.

Čo robiť, ak dieťa často zívne a vzdychne?

Ak si to všimnete vo svojom dieťati, nenechajte situáciu posúvať.

Predovšetkým je potrebné ukázať drobku neuropatológovi, aby sa vylúčila vážna choroba. Je veľmi dôležité, aby špecialista, s ktorým ste sa zúčastnili konzultácie, bol skúsený a kvalifikovaný. Ak váhatete v diagnostike alebo sa cítite ako neskúsený lekár, bez zbytočného odvolania sa na iného.

Avšak aj bez takýchto príznakov v prvom mesiaci života sa drobok pripisuje tomuto odborníkovi, pretože mnohé z neurologických problémov sa môžu vyskytnúť bez výrazných symptómov. Včasná diagnostika možného ochorenia môže pomôcť zabrániť ďalšiemu vývoju a komplikáciám.

Ak odborník nenašiel žiadne problémy a uviedol, že novorodenec alebo staršie dieťa je úplne zdravé, mali by ste hľadať dôvody častého zívania v inom.

Čo môžete v tomto prípade urobiť?

 1. Uistite sa, že teplota miestnosti, kde dieťa spí a väčšinou zostáva, spĺňa hygienické a hygienické normy. Teplota miestnosti by nemala presiahnuť 25 ° C a vlhkosť 55-60%. Uistite sa, že miestnosť vetrá aj v zime, a aby dieťa nebolo ochladené, postupujte počas procedúry do inej miestnosti.

Na vlhkosť bola normálna, v ohrievacej sezóne použite vzduchové zvlhčovače alebo jednoducho položte na radiátory vlhké čisté veci.

Neumiestňujte do blízkosti horúcej batérie detskú postieľku.

Prečo dieťa často vzdychne a zívne: poradca pediatra
 1. Pravidelne nalejte omrvinky čistou čistou vodou. To pomôže normalizovať vodnú rovnováhu v tele a poskytnúť životne dôležitú vlhkosť všetkým orgánom. Najmä vo vode potrebujú deti v lete.
 2. Najčastejšie navštívte ulicu. Hlavným dôvodom, prečo dieťa často zívne a zhlboka sa nadýchne, je nedostatok kyslíka. Dokonca aj vo veľmi dobre vetranej miestnosti dieťa chýba vzduch, a preto môžu nahradiť dlhé prechádzky – aspoň 2-3 krát za deň.
  Je tehotenstvo možné v prítomnosti ovariálnej cysty?

Pre pešiu turistiku vyberte čo najviac ekologicky čisté miesta: parky, námestia, lesy, nábrežie atď.

Mali by ste tiež vziať do úvahy čas, ktorý si vyberiete na výlety na ulici. Najčistejší vzduch je v ranných hodinách, to znamená do 11:00 a po 16:00, a najmä v neskorých večerných hodinách. Z pochopiteľných dôvodov by sa však malo zabrániť príliš neskorým prechádzkam.

 1. Dajte si pozor na drobky. Odborná disciplína, ako je známa, je kľúčom k úspechu nielen v štúdiu a kariére, ale aj v oblasti zdravia.

Pokúste sa dieťa spať a prebudiť sa v tom istom čase, bez ohľadu na okolnosti. Nezanedbajte denný spánok, je veľmi užitočný aj pre dospelých a ešte viac pre deti predškolského veku.

 1. Keďže jeden z dôvodov, prečo sa dieťa často zívne, je emočná nadmerná strach, snažte sa zabezpečiť, aby dedič bol v najpohodlnejšej psychologickej atmosfére. Nekričajte, nezapínajte hlasno na TV a rádiu, menej často navštevujte hlučné a preplnené miesta.

Vo večerných hodinách, pred vodnými procedúrami a pred spánkom počas dňa je nadbytočné robiť malú masáž rúk, nôh, chrbta a brucha. Môžete ju vyučovať pediatr alebo pediatrická sestra.

No a čo je najdôležitejšie – a skutky a slová, poďme pochopiť vašu malosť svoj význam pre vás a čo najčastejšie ukázať svoju lásku k nemu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply