Bir sicim evde nasıl oturulur? | pangudownloads.com
Spor ve sağlık

Bir sicim evde nasıl oturulur?

Sicim üzerinde oturabilme yeteneği sadece arkadaşlar ve tanıdıklar arasında övünme değil, aynı zamanda iyi bir sağlığın göstergesidir. Sicim üzerinde oturabilir misin?

Tebrikler, sağlıklı bir omurga, neredeyse hiç tuz yatağı ve mükemmel şekilde eğitilmiş kaslarınız var. Böylesine inanılmaz bir gerginliğe sahip olan insanlar, bu tür akrobatik eskizleri olmayanlardan 10 kat daha fazla esnekliğe sahiptir.

Bir sicim evde nasıl oturulur?

Esnekliğin sadece farklı egzersizler yapmak için gerekli olduğunu düşünmeyin. Esneklik seviyesinden, sadece yapılan egzersizlerin kalitesine değil, aynı zamanda jestlerin hareketlerine, plastik hareketlere de bağlıdır. Esneklik nedeniyle zarif bir uçan yürüyüş oluşur.

Birçok kız dans etmeyi öğrenmeyi hayal ediyor. Eğer öğrenmeye başlamadan önce, sicime oturabilir, daha sonra karmaşık hareketler daha hızlı ve kolaylaşır. Dize üzerinde oturabilme yeteneği, sürekli olarak çeşitli bağ ve burkulma burkulmalarından muzdarip olanlar için yararlı olabilir.

İpin hazırlanmasına eşlik eden sürekli eğitim sayesinde kaslar daha elastik hale gelir. Yani, egzersiz sırasında ya da basit bir düşüş sırasında ligament kırma olasılığı azalır.

Sağlığa zarar vermeden bir ipte nasıl oturulur?

Bölmelere girme konusunda karmaşık ya da doğaüstü hiçbir şey yoktur. Ancak bu konuya sorumlu bir şekilde yaklaşmak gerekiyor. Hiçbir durumda fiziksel bir hazırlık olmadan sicim üzerinde oturmaya çalışmamalısınız.

Bu durumda, kabiliyetlerini aşmak, acılı acı verici hisleri, ancak oldukça gerçek yaralanmaları tehdit ediyor. Burkulmalar ve ligament rüptürleri, mikrofraktürler ve kas hernileri, hazırlıksız bir ipte oturmaya çalışabilecek yaralanmaların tam bir listesinden çok uzaktır.

Bir sicim evde nasıl oturulur?

Ve bu tür yaralanmalar için tedavi özellikle hoş değildir. Çoğu durumda, bu bir cerrahi prosedürdür. Ayrıca, bir operasyonun, rehabilitasyonla birlikte, travmanın tüm sonuçlarını her zaman durduramayacağını da belirtmek gerekir.

Tıp pratiğinde, bu tür travmalardan sonra kişinin kibarlığı ve diğer eşit derecede ciddi hastalıkları nasıl geliştirdiğine dair yeterli örnekler vardır.

Yani, "Sağlığa zarar vermeden evde sicim üzerine oturmak" sorusunu yanıtlamak için öncelikle fiziksel eğitiminizi objektif olarak değerlendirmelisiniz.

güvenle zemine parmak uçlarınızı ulaşmak ve onu hazırlık yapmadan bölünmeler yapmak kolaydır söyleyebiliriz, seni muhtemel komplikasyonları hakkında önceki paragrafa yeniden okumak için önerilir. Böyle bir egzersiz yapmak için iyi bir genel esneklik yeterli değildir. Tekrar antrenman, antrenman ve antrenman yapmanız gerekiyor.

Bir ipte oturmayı öğrenmek nasıl?

Eğer hala ip üzerinde oturmayı öğrenmeye karar verdiyseniz, yavaş yavaş bu tür bir streç için kasları hazırlamak gerekir. Sağ kasları germek için, bu tür egzersizler salıncak bacak, yan, ileri ve geri, yanı sıra ağız kavgası olarak kullanmak en iyisidir.

Makinenin çalışması sırasında verimliliği artırmak için, bu hile kullanmanız gerekir: iyi durumda düzeltmek, herhangi bir hareket etmemelidir. Bir sonraki salıncak sırasında, pelvisi hafifçe öne yatırmanız gerekir, o zaman gerginlikten kesinlikle kaçınabilirsiniz.

Bir sicim evde nasıl oturulur?

Daha az önemli olan ağız kavgası değildir. Egzersiz sırasında dizlerinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın. Diz çizgisi ayak parmaklarından dışarı çıkmamalıdır.

Yani, çömelme, arkanda bir sandalye olduğunu hayal etmelisin. Bunun üzerine oturmanız gerekir, ama bundan önce ona ulaşmak güzel olurdu, ayakları yerden koparmayın.

Yapılması gereken egzersizlerin tam sayısı değil. Kaslarda hafif bir yanma hissi hissedene kadar egzersizleri yapmaya devam etmelisiniz. Dikkat lütfen! Rahatsızlık hissetmez hissi vermeden çok fazla hevesli olmayın, hemen egzersizi durdurun. Aşırı yükler olmadan devam eden, her gün streç geliştirir.

Kasık ve popliteal kasları ve tendonları germek ihtiyacını unutmayın. Bunu yapmak için yere oturmanız ve bacaklarınızı mümkün olduğunca geniş tutmanız gerekir. Sonra ellerini dizlerinin üzerine koy, tamamen düzleştir ve öne eğ. Ayrıca egzersiz sırasında, doğrudan duruş hakkında hatırlamanız gerekir.

Etkili germe yalan. Bunun için sırtında yat. Ekspirasyonda, bacağı dik olarak yere kaldırın. Yükseltilmiş bacağı elinizle diz altında kucaklayın ve mümkün olduğunca göğsünüze yaklaştırmaya çalışın. Bu durumda, bükemezsiniz. Egzersizi sadece kendinizi rahat hissetmeden yapın.

Bu alıştırmaların günlük uygulaması, sicim üzerinde zamanla ağrısız bir şekilde oturmanızı sağlayacaktır. Ancak, sadece 3-4 haftalık yoğun eğitimden sonra denemeye değer.

Bir hafta boyunca bir ipte nasıl oturulur?

Gelecek hafta sonundaki esneklik harikalarını kız arkadaşlarınıza göstermek istersiniz, ancak sicime ne kadar hızlı oturacağını bilmiyor musunuz? Bu tür durumlar için bir dizi özel egzersiz geliştirilmiştir. Fakat onun açıklamasına geçmeden önce, ilk önce antrenmandan önce kasların nasıl düzgün şekilde ısınacağını konuşalım.

Bir sicim evde nasıl oturulur?

Böylece, başlamak için, vücudun birkaç köşesini sağa ve sola, aynı zamanda öne ve geriye doğru yatırın. Kasları ısıtmak ve el sallamak için iyi.

Dikkatli bir şekilde ısın, üst vücudun kasları ve ayaklara dikkat çekin. Bu kadar basit egzersizler yapmaya değecek yerde çalışıyor, birkaç mekik yapabilirsin.

Sicim germe egzersizleri ayakta, yalan ve oturma pozisyonunda yapılır. İlk olarak, ayakta durduğunuzda, ayağınızı sandalyenin arkasına yaslayın. Böylece, ayak bel seviyesinde olacaktır. Şimdi mümkün olduğu kadar oturarak, tercihen ellerinizle yere uzanırken deneyin.

Ancak, ilk ağrıdan önce egzersizleri yapmanız gerektiğini unutmayınız. Egzersiz 5-10 kez tekrarlayın. 1-2 gün sonra kolayca kayarak zemine ulaşmaya çalışamazsınız, aynı zamanda aşırı noktalardaki pozisyonu da sabitleyebilirsiniz.

Bu kompleksin bir sonraki egzersizi: bir dizine inin. İkinci bacak, kanepenin veya yatağın kenarına yaslanır ve yerleştirilir. Dengeyi korurken, ikinci bacağı kanepenin kenarında tutarak topukta oturmaya çalışın.

Yüzüstü pozisyonda bir başka etkili egzersiz dizini göğse doğru çekmektir. Yani, sırt üstü uzanıp bacaklarımızı düzeltiriz. Belinizi yerden kırmayın, dizinizi göğsünüze çekin.

Bacağınızı elinizle kucaklayarak, bu pozisyonda birkaç saniye sabitleyin. Sonra, dizini serbest bırakmadan, bacağını yana taşırız. Bu konumda da, ayak birkaç saniye için sabitleyin. Sonra dizimizi göğse geri döndürüp bacağını yavaşça düzeltiriz. Böyle bir egzersiz 10-15 kez tekrarlanmalıdır.

Böylece, her gün böyle egzersizler yaparsanız, sicime kolayca oturabilirsiniz. Tüm egzersizlerin yavaşça yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Nefes derin ve pürüzsüz olmalıdır. İyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 1 =