Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy? | pangudownloads.com
Šport a zdravie

Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

V dnešnom svete sa stalo módou držať k zdravému životnému štýlu - ísť do telocvične a bazény, usmerniť silu sledovať kompletnú stravu, zájsť na masáž a viesť aktívny život ako celok. A samozrejme, je veľmi chvályhodné, najmä keď si uvedomíte, že aj toto inklinuje k mladým ľuďom, ktorí pred 5-7 rokov nezaujíma nič iné ako elitnej alkoholu a hlučné klubových parties.

Módna exotika

Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

Niekedy, aj keď pozorujeme akýkoľvek druh potravinového systému, existuje pokušenie jesť niečo báječné a strašne škodlivé. Na pozadí prerušení niektorých neúprosne získavajú stratené kilogramy. Existujú však aj tí, ktorí sa zaoberajú otázkou obľúbenej škodlivosti so všetkou zodpovednosťou a podielom prehnanosti, ktoré kupujú halalové jedlá.

Produkty s tajomnými východnými značkami "Halal" sú k dispozícii v mnohých obchodoch, ale v prvých dňoch dodávky ich kupujúci rýchlo rozobrali. Čo je skryté pod tajomným názvom Halal jedlo?

Aká je podstata a výhoda konzumácie takýchto gastronomických produktov? Poďme spolu rozumieť. Nenechajte sa vystrašiť takým exotickým názvom produktov. Stojí za to zdôrazniť, že ich úspešne používajú zástupcovia rôznych rás a náboženstiev na celom svete. V širšom zmysle, halal jedlo nemá žiadne náboženské zázemie. Presnejšie, je skutočne prepojená s islamom, ale pre nás, kresťanmi, nie je nič iné ako užitočné jedlo. Tak čo to znamená Halal jedlo - návrat k starodávnym tradíciám alebo inému trendu módy?

Halal jedlo - záruka zdravia a krásy

Takže, keď vidíte pred salámy, alebo akýkoľvek iný výrobok so značkou "halal", Asi sa pýtate, čo presne je to pripojené. Slovo "Halal" v arabčine je takmer doslovný význam "Dodržiavanie zákona Sharia". "To je samozrejme v poriadku, ale ako zákon šaría súvisí s bežnou klobásou"- určite premýšľate o sebe. Odpoveď na vašu otázku je uložená jedným z najstarších a najväčších náboženstiev sveta - islamu.

Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

Vo svätej knihe akéhokoľvek ortodoxného moslima je jasne uvedené, že môže jesť, a to - vôbec nie. Niekedy považujeme za smiešne zakázanie Koránu, napríklad na bravčové mäso. Zdá sa, prečo to muslimovia považujú za mäso "Dirty"?

Ale oni, ako my, majú svoje vlastné zákony, na ktorých musia žiť. Okrem toho, ako ukazuje prax, tieto tradície majú veľmi pozitívny vplyv na zdravotný a energetický stav človeka.

Takže konzumovaním halalových jedál sa môžeme pripojiť k islamskej kultúre a súčasne očistiť telo. Predpokladá sa, že sa nielen zbaví všetkých druhov rany a znečistenia. Samotná duša je uzdravená.

Podľa Koránu sú zakázané nasledujúce produkty živočíšneho pôvodu:

  • bravčové mäso;
  • Mäso predátorov (vlk, tiger, lev, atď.);
  • Mäso z dravých vtákov (jastrab, sokol, atď.);
  • Mäso z oslí a mulov;
  • Psie mäso;
  • Niektoré droby;
  • Genitálie a endokrinné žľazy;
  • Močový mechúr a žlčník;
  • Čistá krv.
Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

Okrem toho islam zakazuje konzumáciu alkoholu. Súhlasíte s tým, že vylúčenie vyššie uvedených produktov môže byť veľmi užitočné pre osoby ďaleko od východného náboženstva. Koniec koncov, pomocou uvedených produktov ohrozujeme nielen našu osobnosť, ale aj naše zdravie. Napríklad, bravčové mäso obsahuje nasýtené mastné kyseliny, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú metabolizmus lipidov.

Okrem toho, pri použití tejto triede mäsa výrazne zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi, čo prispieva k rozvoju hypercholesterolémia so všetkými jej dôsledkami, kým aterosklerózy.

Ďalším charakteristickým rysom halal - zviera, ktorých mäso je pripravená na vykonanie, by mal byť zabitý výlučne na zabitie. Jesť mäso zvieraťa, ktorý zomrel prirodzenou smrťou, alebo bol zabitý zakázané, protiprávnym spôsobom, je prísne zakázané. Nie je dovolené porážať zvieratá bez osobitného modlitbe za obradu. Predpokladá sa, že dobytok musí byť zabitý s menom a súhlasom Boha.

Čo je halal jedlo?

Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

To je - jedlo je čistý, a to ako morálne aj duchovne, tak fyzicky. Na svojom spracovateľskom priemysle pridaním zakázaných výrobkov nie je povolený, čo znamená, že jedlo je považovaný za zdravý a prospešný. Pozrite sa na zoznam muslimských zákazov. A teraz si predstavte, že všetky vyššie uvedené nejakým spôsobom dostane do svojho doske s mäsových výrobkov a polotovarov z obvyklých lahôdok.

Je to smutné, nie? Nie je to ospravedlnenie na nákup halalových výrobkov?

V súčasnosti sa výrobky halal úspešne realizujú nielen na regáloch našej krajiny, ale aj v obchodoch v Európe a Spojených štátoch. V mnohých krajinách sú reštaurácie s halalovými jedlami a navštevujú ich bohatí a slávni ľudia. Veria, že takéto jedlo je ideálne pre svoje zdravie a krásu, a to hovorí veľa. Vo Veľkej Británii sa halalové výrobky každoročne predávajú na 6 000 000 ľudí, hoci podľa sčítania ľudu je v krajine iba 2 000 000 veriacich moslimov.

Ako ste mohli pochopiť, halal jedlo je vhodné pre všetkých ľudí bez výnimky a považuje sa za veľmi užitočné. Okrem toho má bohatú chuť, pretože obsahuje iba prírodné produkty, bez rôznych karcinogénov a toxických prísad.

Kosher jedlo

Čo je halal a kosher jedlo? Halalem, vyriešili sme to. Teraz prejdime na kosher. V preklade z hebrejčiny, "Kóšer" - "Vhodné, vhodné". V skutočnosti to nemá nič spoločné s jedlom priamo ... ale je to tiež spojené s náboženstvom! Kosherské jedlo tiež znamená dodržiavanie niektorých noriem a obmedzení židovského náboženstva.

Halal jedlo: skutočné zlepšenie tela, alebo iný hold módy?

Podľa židovských zákonov je dovolené jesť len mäso domáceho dobytka - kravu, býka, ovce, ovce, kozu alebo zver. Povolená konzumácia hydiny - kurčatá, husi, morky, kačice.

V strave je povolená len tá ryba, ktorá má váhy a plutvy. Zviera musí zabiť špeciálny špecialista - Shochet. Okrem toho musí byť jeho zabitie v súlade s predpísanými normami a samotné mäso musí byť podrobené inšpekcii po etapách pre košerovú hmotu.

Pred varením alebo smažením mäso musí byť nasiaknuté a solené, zvyšky krvi sa musia z neho odstrániť.

Z hľadiska Židov musia kosherské ryby nutne rozmnožiť. Mäkkýše a morské plody sú produkty, ktoré nie sú koshermi, pretože nemajú váhy, plutvy ani teľatá.

Rovnako ako halalové výrobky kosere naznačujú neprítomnosť krvi v mäse zvieraťa. Toto sú pravidlá Kashrut. Navyše, ako ste už pochopili, mäso je predbežne spracované a "Surový" varenie nie je povolené. Kosher alebo non-kosher jedlo je rozdelené na zeleninu, ovocie a dokonca aj med včely.

Ak sa rozhodnete nasledovať tradície vzdialených východných obyvateľov alebo len chcete upratovať svoje zdravie, hľadať halalové a košerové potraviny v špecializovaných obchodoch. Podnecovať sa na nich znamená posilniť zdravie a očistiť ducha.

Buďte zdraví a jesť správne!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 4 = 7