Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma | pangudownloads.com
Útulný dom

Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma

Všetci počuli o bambusu. Samozrejme! Táto rastlina môže dosiahnuť naozaj obrovský rast, zatiaľ čo jej rýchlosť rastu dosahuje jeden meter za deň.

Čo vyzerá vnútorný bambus?

Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma

Divoký bambus žije v trópoch a subtropoch. V Rusku rastie len na Kurilových ostrovoch a Sakhalíne. Najmä je to bežné v Číne av blízkych krajinách.

Mladé výhonky tohto stromu niekedy zachránili jednu generáciu pred hladom. Okrem jedla sa táto rastlina používa ako stavebný materiál, z neho sa zozbierajú nábytky, sú vyrobené dekoratívne prvky.

Strom sa môže pestovať na mieste, v ktorom sa nachádza dacha, ale na to je potrebné mať veľkú túžbu, pretože táto rastlina nestoja mráz viac ako 20 stupňov pod nulou. Preto je najlepšie mať takúto rastlinu doma, bude sa dobre hodiť do celkového kvetinového usporiadania, napriek tomu, že kvitne raz v živote.

Stojí za zmienku, že možnosť miestnosti patrí rodine Dračanov, ale jej vzhľad sa nijako nelíši od skutočného bambusu, s výnimkou toho, že je malý. Preto sa nazýva trpaslík, jeho výška dosahuje až 2 metre, čo je v porovnaní s rastom voľne žijúcich príbuzných (až 30 metrov) skutočne malá. Mimochodom, táto rastlina sa tiež nazýva dekoratívna kvetina šťastia.

Existuje názor, že bambus prináša radosť domu, zdraviu a bohatstvu. Potom ako sa starať o tento bambus doma alebo "kus šťastia"Je to docela jednoduché, dokonca aj tí, ktorí nemajú zvláštny záujem o pestovanie vnútorných kvetov, budú túto úlohu zvládnuť, ale nevadí, že by sa domohol zelený dom.

Vzhľad domáceho stromu je totožný s divokým. Má stopy s uzlami a medzerami. Namiesto uzlíkov sa úzke listy rozchádzajú rôznymi smermi. Samotný stonka je dutá a veľmi robustná. V procese rastu sa môže, ako sa vám páči, ohýbať a vytvoriť bizarný tvar. Je zaujímavé vedieť, že divoký príbuzný má veľmi silný kmeň, ktorého drevo je silnejšie ako samotný dub.

Ako sa starať o bambus doma? Je to veľmi jednoduché. Preto je potrebné tieto veci poznať:

  • osvetlenie;
  • zalievanie;
  • make-up;
  • rozmnožovanie.

Ako sa cíti strom na slnku: osvetlenie

Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma

Napriek "zdomácnený"Tento hosť prišiel k nám z teplých hrán, takže je potrebné, aby si vybral slnečné zóny v dome. Napriek tomu je potrebné zabezpečiť, aby strom nedostal priame slnečné svetlo, ktoré môže spáliť jemné listy.

Najlepšou možnosťou by bolo miesto na južnej alebo východnej strane domu. Hlavná vec je zabezpečiť, aby sa slnko nedostalo do zariadenia. Možno, že z okenného parapetu by bolo lepšie ho presunúť na policu zavesenú zo steny, ktorá je kolmá k oknu.

V každom prípade je potrebné dodržiavať podmienky vášho domáceho maznáčika a starať sa oň. V prípade nadmerného osvetlenia sa listy začnú pokrývať popáleninami, a ak je slabé svetlo, listy bambusu sa budú natiahnuť nahor.

Ako sa starať o dekoratívne bambus vo vode: zalievanie

Ako už bolo uvedené vyššie, "kus šťastia"Prišiel k nám z diaľky, od južných mokrých okrajov, takže bez hojného zavlažovania nemôže robiť. Voda rastlina často, najmä v letnej sezóne. V zime sa má zalievanie znížiť na jedenkrát týždenne.

Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma

Rovnako ako pri osvetlení je potrebné kontrolné zavlažovanie, pričom pozornosť je venovaná samotnej rastline. Tmavé listy znamenajú vysokú vlhkosť, zatiaľ čo žlté viery v skúmavke naznačujú, že vlhkosť nestačí.

Okrem základného zavlažovania nesmieme zabúdať, aby listy postriekali z postrekovača, pretože horná časť zariadenia tiež potrebuje vlhkosť. Tiež nebude zbytočné dať sklo s vodou v blízkosti hrnca, najmä ak v dome chýba vlhkosť vzduchu.

Ako sa starať o bambus z obchodu Ikea a nielen o reprodukciu, transplantáciu a obliekanie

Tu sú niektoré pravidlá, ako sa starať o dekoratívne bambus.

Transplantácia je najlepší na jar. Keďže v skutočnosti domáci bambus je dracaena, potom musí byť vhodná pôda: pre dracaena alebo dlaň. Mladá rastlina musí byť často transplantovaná a vyberať vždy, keď je nádoba voľnejšia. U dospelých jedincov stačí zmeniť zem každé tri roky. Nezabudnite na drenáž! Tieto tipy pomôžu tým, ktorí chcú vedieť, ako sa starať o dekoratívne bambus v hrnci.

Ak rastlina žije vo vode, ale nie v hrnci, musí sa meniť dvakrát týždenne. V opačnom prípade kvôli stojacej vode môžu začať problémy a kvetina zomrie.

Kŕmenie tejto rastliny v domácich podmienkach je potrebné raz za dva týždne, v zime - menej často. Ak si kúpite túto vnútornú kvetinu v obchode, napríklad v Ikee, nezabudnite sa s predajcom spojiť, keď ste naposledy pôdu oplodnili.

Môžete šíriť bambus niekoľkými spôsobmi:

  • rastlinné semená;
  • zdieľať podzemku;
  • rezne.
Nezvyčajná rastlina z bambusu: rastúme doma

Ako ukazuje prax, prvá metóda je veľmi zložitá, najlepšie je vybrať druhú alebo tretiu. Rovnako ako pri transplantácii, najlepší čas na chov je jar. Pri rozdelení podzemky musíte byť tak opatrní, aby ste nepoškodili korene hlavnej rastliny. Okrem toho je táto metóda k dispozícii len pre dospelú rastlinu.

Pri odrezkoch nezabudnite mazať rez na materskej rastline s dreveným uhlím. Stopka perfektne začína začať niť koreňov vo vode, po chvíli bude potrebovať nový dom - hrniec. Rovnako ako odrezky môže vrchol vyčnievať, čo rýchlo uvoľňuje korene v pôde alebo vode. Tieto tipy sú užitočné pre tých, ktorí chcú vedieť, ako sa starať o bambusový výstrel.

Vytvorenie podmienok, ktoré sa najviac podobajú prirodzenému podnebiu, je hlavným cieľom majiteľa bambusu, ak chce, aby jeho krmivo pre zeleninu bolo zdravé a šťastné.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 2