Útulný dom

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Violet (Saintpaulia) nie je nenáročný na starostlivosť o rastlinu. Jednou z hlavných podmienok, ktoré musia byť splnené pre normálny život mesta, je správne vybraná pôda. Mal by byť vyvážený, obsahovať živiny vo svojom zložení, mať potrebnú štruktúru a kyslosť. Nemenej dôležité je starostlivosť o kvet.

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Moderní pestovatelia kvetov často používajú hotovú pôdu, ktorá spĺňa všetky potrebné parametre. Ale nie vždy sa ukazuje, že je to kvalitatívne, preto je potrebné vedieť, aký druh pôdy je potrebný a je najvhodnejší pre fialky.

Môžete si ho pripraviť sami, vediac, ktoré komponenty musia byť nevyhnutne zahrnuté do jeho zloženia.

Contents

Pôda pre rastlinu

Pôda musí mať určité vlastnosti, takže fialky môžu v ňom bežať normálne.

V tomto ohľade, pre pestovanie senpolie, pozemok odobratý v parku, priľahlého územia atď., Nezodpovedá:

  • Kyslosť. Pôda by mala byť neutrálna a jej optimálna kyslosť je od 6,5 do 6,8 Ph. Ak je tento indikátor nižší, zariadenie nedostane všetky potrebné živiny, čo môže viesť k jeho smrti. So zvýšenou kyslosťou, fialky nedostávajú správne množstvo fosforu kvôli tomu, čo sa stane utláčaným, pomalým;
  • priedušnosť. Rastlina musí byť vysadená vo voľnej pôde, čo je dobré pre vzduch.

štruktúra

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Z toho priamo závisí od toho, ako dobre bude kvetina zvyknutá, či bude zdravá.

Pôda, zakúpená v hotovej forme, spravidla obsahuje spravidla rašelinu. Po niekoľkých mesiacoch sa vytvrdzuje, vzduch preniká cez ňu zle, takže závod nebude môcť tam dlho zostať.

V tomto prípade musíte transplantovať kvet.

Preto je lepšie pripraviť pôdu vlastnými rukami a pridať nasledujúce zložky:

  • Humus listy (zvyčajne používa breza);
  • Perlit. Táto látka je malé biele guľôčky. Majú lesklý povrch a v pôde sa pridávajú na uvoľnenie. Môžete si kúpiť perlit v obchode;
  • Vermikulit. Často sa používa spolu s perlitom, ale môže sa použiť len tento prášok na pečenie. Látka má schopnosť zadržať vlhkosť, ktorá je pre rastlinu potrebná a prechádza dobre vzduchom;
  • Dern. Je lepšie ísť do háje;
  • Moss-sphagnum (sú často nahradené vermikulitom). Nachádza sa v blízkosti vodných plôch, vo vlhkých lesoch, v bažinatom teréne. Používa sa nielen čerstvý mach, ale aj sušený. Niektorí pestovatelia zberali sphagnum na budúce použitie jednoduchým zmrazením v mrazničke, aby pripravili pôdu pre rastlinu, ak je to potrebné;
  • Riečne piesok. Jeho hlavnou úlohou je chrániť pôdu pred dehydratáciou. Pre zmes vhodnú pre obyčajný piesok, odobratý z brehu rieky.
Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

V malých množstvách sa do zmesi pridáva rašelina, ktorá dodáva kvetu potrebné množstvo organických látok a minerálov. Ak sú všetky zložky pôdy správne vybrané, nezaschnú sa.

Všetky komponenty by mali byť pripravené vopred, ak plánujete transplantáciu rastliny.

Ak ste sa stále rozhodli kúpiť hotovú pôdu pre pestovanie senpolie, jej zloženie môže byť obohatené o perlit, kokosový substrát, sphagnum. Takéto zmesi majú svoje výhody. Sú založené predovšetkým na tom, že sú biologicky sterilné, takže poškodenie rôznych škodlivých mikroorganizmov, baktérií a fialiek neohrozí.

Skúsení pestovatelia vedia, že rastlina vyžaduje dobrú drenáž. Preto sa v praxi často používajú také prípravy pôdy recept pre pestovanie fialiek: v hrnci takmer polovica položený betónový blok, potom sa pridá aktívne uhlie a naleje na hornej časti krajiny získala ready alebo upravené sami.

Niektorí z tých, ktorí nedávno rozhodli o chove Senpolia, skutočnosť, že v prírodnom prostredí táto kvetina rastie v pomerne chudobnej pôde, je zavádzajúca.

Z toho sa dospelo k záveru, že fialky tečú do takmer každej pôdy. V skutočnosti je krajina, v ktorej žije rastlina, bohatá na potrebné prvky. Bez nich to nemôže robiť ani doma ani v prírodnom prostredí.

Pomer komponentov

Kvetinárstvo so skúsenosťami obvykle “podľa zraku“Určiť, koľko komponentov je potrebné použiť pre pôdu. Zvyčajne sa vermikulit a perlit kombinujú v pomere 1: 1,5 a sklo zmesi sa pridá k 1 vedro s ostatnými zložkami.

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Prečo je také žiaduce, aby sa fialová zem pripravovala ručne? Pre zmesi zozbierané samostatne sa zvyčajne odoberajú prírodné zložky. To je dôležité pre zdravie rastliny, ktoré dostane celý rad potrebných látok.

Tento prístup navyše významne znižuje riziko poškodenia kvetov rôznymi hmyzmi a škodlivými mikroorganizmami. Významnou výhodou prírodných zložiek je, že nemajú chemické prvky, takže sú bezpečné pre ľudí a kvety.

hnojivá

Keď sa dozvedeli, akú pôdu potrebujú senpolia, stojí za to zistiť, aké hnojivo potrebujú. Iba po pridaní tejto zložky bude pôda pripravená na pestovanie fialiek. Ale to platí len pre prípad, keď pripravíte zmes sami.

Ako hnojivo môžete použiť popol alebo uhlie bohaté na minerály. Sú nasýtené užitočnými mikroelementmi a kravským “koláče“(Ľudia ich volajú”Divozel“). Pred pridaním na zem musia byť rozdrvené. Tento druh hnojiva vám umožní správne vyvinúť koreňový systém, takže kvety kvôli tomu bude zdravé, majú krásny vzhľad.

Ďalším dobrým druhom hnojiva je vaječná škrupina, ktorá znižuje kyslosť pôdy a obohacuje ju vápnikom a draslíkom.

Pripravené zmesi zakúpené v obchode, pri pridávaní hnojív nepotrebujú. Prebytok týchto látok negatívne ovplyvňuje senpóliu.

pristávacia

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Keď ste sa rozhodli, ktorý pozemok chcete pestovať fialky, pripraviť (alebo kúpil), je vhodné pôdy usadiť niekoľko týždňov. Ak to nie je možné, nechajte kvety v čerstvej pôde.

Je dôležité uistiť sa, že pôda je voľná a všetky zložky sú dôkladne zmiešané. Musí prejsť a odstrániť veľké prvky.

Vzhľadom k tomu, že, zatiaľ čo je drobivé, pôda je prakticky nie je navlhčený, kvetina musí byť napojená ihneď po výsadbe.

hrniec

Je potrebné vziať do úvahy aj to, v akom rozsahu bude fialka vysadená. Niektorí pestovatelia majú tendenciu veriť, že táto kvetina môže byť vysadená aj v malom plastovom pohári. Napriek tomu je pre neho vhodnejšie v hrnci – potom farba a listy budú veľké a krásne. V tomto prípade je nežiaduce, že kontajner je veľký, inak rastlina v ňom “stratí sa“.

Starajú sa o fialové, pamätajte, že kvetina miluje svetlo, ale nemá rád priame slnečné lúče, ktoré môžu spáliť listy.

Rastú fialky vlastnými rukami. Čo by mala byť krajina, ako oplodniť a napojiť kvetinu?

Na vaše práce na pestovaní fialiek nie sú zbytočné, majte na pamäti, že je často nemožné vodu Polynézia. Malo by sa to vykonať 1 krát / 7-10 dní. Zavlažovanie sa najlepšie vykonáva zospodu s trochou ohriatej vody. K tomu je misa s kvetinou umiestnená v miske s vlhkosťou.

Voda v miskách by mala dosiahnuť okraje hrnca, ale nepretekať. V tejto podobe by mala byť kvetina ponechaná, kým sa zem nezmizne. Zvyčajne to trvá asi 10-12 hodín, takže môžete bezpečne nechať kontajner s rastlinou v miske s vodou na noc.

Ak vylejete lesk zhora a často – môžete zakoreniť korene.

Nezabudnite na rozmary fialiek, preto chcú, aby kvetina zakorenila, správne vyvinula, bola zdravá a krásna, nezanedbávajte pravidlá kompilácie pôdy.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply