Varenie chutné

Pohanková kaša s mliekom – chutné a zdravé

Pohánkové krúpy sú známe svojimi užitočnými vlastnosťami. Kashi z nej je varené v každej rodine. A tu je zaujímavé, ako sa kombinuje s inými výrobkami, napríklad s mliekom? A ako variť lahodný mliečny prášok z pohánky?

Contents

Výhody a poškodenie pohánky s mliekom

Pohánka samotná je považovaná za jeden z najlepších dietetických výrobkov. Pomáha vyrovnať sa s problémom nadmernej hmotnosti, očisťuje telo a ukladá mu užitočné látky.

Mlieko je zdroj vápnika, je veľmi užitočné pre deti a starších ľudí, pretože pomáha posilňovať kosti. A čo sa stane, ak kombinujete tieto dva produkty?

Pohanková kaša s mliekom má svojich priaznivcov a odporných súperov. Obe verzie majú právo existovať.

Mlieko zvyšuje používanie pohánkytoto stanovisko je najčastejšie. Kaša sa stáva viac voňavá, jemná a chutná. Okrem toho je jeden produkt užitočný a druhý obsahuje aj veľa vitamínov a minerálov.

Z toho vyplýva, že výhoda jedného výrobku je doplnená o vlastnosti druhého. Zároveň treba mať na pamäti, že nadmerné množstvo užitočných minerálov môže tiež negatívne ovplyvniť stav tela.

Pohánka a mlieko nie je možné spotrebovať spolu“- podobná verzia má tiež právo existovať. Faktom je, že pohánka je bohatá na železo, čo naopak zabraňuje voľnej absorpcii vápnika obsiahnutého v mliečnych výrobkoch. Navyše enzýmy potrebné na trávenie celých zŕn nie sú vhodné pre mlieko.

Preto, často po jedení pohánka s mliekom, môže byť žalúdočné rozrušenie, hnačka a problémy s trávením. Niektorí endokrinológovia kategoricky nedoporučujú miešanie týchto dvoch nekompatibilných produktov. Pohanková kaša by mala byť konzumovaná samostatne, s mäsom, šalátom alebo zeleninou. Ale mlieko je lepšie jesť v samostatnom jedle, napríklad na raňajky alebo uprostred ranného občerstvenia.

Ako variť lahodnú mliečnu pohánkovú kašu

Pohanková kaša s mliekom - chutné a zdravé

Ak chcete pripraviť lahodné jedlo z pohánky a mlieka, špeciálne zručnosti a znalosti nie sú potrebné. Jedná sa o veľmi jednoduché jedlo, ale existuje viac ako jeden recept na to. Pred nalievaním krúpov vodou postupne prejdite, inak by sa tuhé zrná a odpadky dostali do kaše. Pre chuť sa odporúča predzápasové vyprážanie pohánky pred vznikom príjemnej vône.

Pohanková kaša na mlieku môže byť drobivá, viskózna, tekutá. Všetko závisí od pomeru zložiek a spôsobu prípravy.

V každom prípade budú potrebné takéto produkty:

  • soľ;
  • cukor;
  • Pohánky z pohánky;
  • voda;
  • mlieko;
  • Krémové. olej.

Najjednoduchší spôsob je varenie pred-pohánky v soľnej vode. Pomer: 1 časť obilnín na 2 kvapaliny. Po nalievaní teplého alebo studeného (ak je to žiaduce) mlieka sa pridá sladidlo. Môžete nahradiť cukor medom. Zároveň je potrebné dbať na ľudí, ktorí trpia cukrovkou, alergiami a gastrointestinálnymi ochoreniami.

Ďalšou cestou je varenie muštu na mlieko, ktoré nahradí polovicu množstva vody. Táto miska bude jemná a ak použijete roztavené mlieko – veľmi voňavé. Pred umiestnením misky na stôl musíte nechať ju variť tak, aby krupica úplne absorbovala tekutinu a arómu, zmäkčila a stala sa ešte jemnejšou. Pred použitím okamžite naplňte mlieko.

Ak ju nalejete do panvy – krupica absorbuje tekutinu, nadmerne zmäkne a dehydratuje. V dôsledku toho nedostanete obilniny, ale želé.

Pohánka môže nielen variť, ale aj variť inými spôsobmi. Napríklad, môžete varené krupice v thermos. Za týmto účelom by sa počiatočné pohánkové krúpy mali umiestniť na plech a vložiť do predhriatej rúry. Teplota je 180 stupňov, čas je približne 20 minút. Nalejte ohriaty krup na termos a nalejte vriacu vodu. Nechajte to po dobu 20 minút. Keď sa pohanka napučia – vylejte teplé mlieko.

Ak chcete získať drobenú kašu z mlieka, jadro sa vloží do hrnca s vriacou brakicou vodou. Potrebujete variť so slabým vrieť až do hustoty. Potom do kaše vložte mäkké krémové maslo. V predhriatej rúre sa panvicu položí na 15 minút, aby bola kaša pripravená. Pripravené obilniny sú plnené mliekom.

Pohanková kaša z pohánky môže byť viskózna. Ak to chcete urobiť, vo vriacej vode, mierne solené, nalejte prvé mlieko. Keď sa varí – ísť spať s pohánkou. Pri slabom varu vriec až do stavu hrubé kaše. Rúra je pripravená na prípravu. Pred podávaním musíte vyliať kávu roztaveným maslom.

Ďalšou zaujímavou metódou je metóda preempcie. Ak to chcete urobiť, použite hlboké panvica alebo širokú panvicu. Spočiatku, pohánkový krok v panvici. Je lepšie pridať do masla v počiatočnom štádiu.

Naplňte všetko vriacou vodou so štipkou soli. Niekoľko minút, pohánka musí byť varené v ohni. Po tom, ona je vložená do rúry na zjavenie. Čas je asi jeden a pol až dve hodiny. Pripravená kaša naliať studené mlieko, ak je to potrebné, pridajte cukor.

Recepty pre multivarkery

Pohanková kaša s mliekom - chutné a zdravé

Recept na pohánkovú kašu, pripravený na mlieko v multivarke, sa v porovnaní s tradičným spôsobom líši. Na to však trvá trochu menej času. Pohánka sa môže vyprážať v “pečenie“Niekoľko minút. Potom sa naleje voda, pridá sa soľ a “pohánka“. Hotová kaša sa naleje s teplým mliekom.

Ak je pripravená viskózna kaša, voda sa zriedi mliekom a naleje na samom začiatku, potom sa “Mliečna kaša“. Poskytuje dlhú dobu varenie pri nižšej teplote, takže kaša je mäkká, voňavá a mierne viskózna. Toto jedlo je veľmi obľúbené u malých detí.

Mliečna pohánka kaša môže a mala by byť zjedená aspoň čas od času. Len dávajte pozor na pohodu. Ak bude naozaj nepríjemné pocity v žalúdku alebo bolesť v čreve, je lepšie opustiť takú misku. V každom prípade musíte dodržiavať opatrenie a nesmiete zneužívať ani užitočné a výživné potraviny.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply