Ako sa vykonáva laparoskopia? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Laparoskopia je v súčasnosti považovaná za najšetrnejší druh chirurgie. Švy z nich takmer nezostávajú - len malé stopy z prepichnutí, doba zotavenia trvá niekoľko dní. V zahraničí - napríklad v Izraeli - aj vylučuje sa ľudský faktor - chirurgická intervencia je automatizovaná. V dopoludňajších hodinách bola vykonaná operácia - večer môže pacient chodiť. Samozrejme, ak chirurgický zákrok prešiel bez komplikácií.

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Hlavným nástrojom je laparoskop. Jedná sa o teleskopickú rúrku vybavenú systémom šošoviek, ktorý je pripojený k videokamere, ktorá vyvedie obraz na monitor.

Oxid uhličitý sa vstrekuje do brušnej dutiny, pod vplyvom ktorej sa vnútorné orgány narovnávajú a poskytujú maximálnu viditeľnosť.

Spektrum operácií - všetky orgány nachádzajúce sa v malej panve a brušnej dutine. Laparoskopia maternice a iných gynekologických orgánov sa vykonáva v celkovej anestézii.

Gynekologické operácie

Indikácie na odstránenie maternice laparoskopiou sú nasledovné:

 • nádory: fibroadenómy a fibrómy, veľkosť maternice, pri ktorej prekročila podmienene prípustné - viac ako 11 týždňov;
 • rakovina gynekologických orgánov;
 • časté krvácanie z maternice, ktoré ohrozuje zdravie a život ženy;
 • vynechanie a prolaps maternice;
 • ektopia endometria v brušnej dutine;
 • akútna endometrióza.

Odstránenie maternice a vaječníkov pomocou laparoskopie mladým ženám spôsobuje len morálne traumy - zjazvenie na tele po operácii nezostáva.

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Avšak, pred začatím prevádzky žien v reprodukčnom veku, je žiaduce pripraviť psychologický aspekt - neschopnosť otehotnieť po hysterektómii im dáva pocit vlastnej menejcennosti.

Okrem toho by ste mali vedieť: potom, čo taká operácia začína dramatický starnutiu organizmu - zmeny na koži, vlasy, prírode, tam sú všetky príznaky menopauzy, vrátane osteoporóza vyvíja. Ak žena už vstúpila menopauzy, potom všetky dôsledky, prináša jednoduchšie.

Vývoj progesterónu prevzal endokrinný systém a nadobličkové žľazy - nechať ženské hormóny produkovať menej, ale aby starnutie "Nepadol", chýbajú. Preto zaujímalo je to možné odstrániť maternice laparoskopii, ženy v plodnom veku by okamžite o možnosti hormonálnej substitučnej terapie, a pripraviť sa na to.

Ak sa odstránenie dotkla iba jedného z vaječníkov, druhá je schopná zvládnuť dodatočné zaťaženie a klimakterické zmeny sa nevyskytujú. Laparoskopia umožňuje odstránenie vaječníkov bez ovplyvnenia hlavného reprodukčného orgánu - maternice. Operácia sa nazýva ooporektómia.

Chirurgické zákroky tohto druhu sa vykonávajú s nasledujúcimi indikáciami:

Ako sa vykonáva laparoskopia?
 • rakovina epididymisu;
 • absces;
 • mimomaternicové tehotenstvo;
 • exacerbácia endometriózy;
 • cysta na prídavku;
 • je potrebné odstrániť zdroj estrogénu, zastaviť rast hormonálne závislých nádorov rôznych etiológií.

Po odstránení iba jedného vaječníku môžete v budúcnosti plánovať tehotenstvo.

ovariotomy

Táto manipulácia často kombinuje 2 operácie - priamo odstránenie vaječníkov a ventrofixáciu. Toto je názov na odstránenie adhézií, kordov, kvôli ktorým sa maternica odklonila od akéhokoľvek vaječníka. Bolesti sa objavujú pri zápalových procesoch gynekologických orgánov a po operáciách.

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Materka je upevnená v malej panve, pripevnenej k brušnej stene. To ho ďalej chráni pred vysídlením a vynechaním. Tehotenstvo po laparoskopii pri odstraňovaní myómu maternice, je možné len vtedy, keď maternice bol na vonkajšej strane maternice - v tomto prípade je stena maternice vyžaduje exsect.

Laparoskopia maternicových fibroidov, ktorá je v dutine, bez odstránenia samotného orgánu, sa nevykonáva. V tomto prípade vykonajte ďalšiu operáciu - laparotómiu.

Ak je myóm jeden a malý, zachová sa schopnosť nosiť dieťa. Na maternici je takmer nepostrehnuteľný šev a pravdepodobnosť pripojenia embrya je rovnaká ako po cisárskom rezu.

Príprava na gynekologické operácie laparoskopickou metódou

Predoperačná príprava na laparoskopický chirurgický zákrok sa neodlišuje od prípravného obdobia až po bežnú chirurgickú intervenciu. Vykonajú všetky testy, ktoré lekár bude vyžadovať, vykonajú ultrazvukové vyšetrenie, určia stav kardiovaskulárneho systému.

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Keď sa hovorí o budúcnosti s pacientom, objasnia sa jeho možné alergické reakcie, diskutuje sa o type, niekedy o nákladoch na anestéziu. Pred operáciou sa liečia zápalové procesy a infekčné choroby, prenesie sa do stavu remisie endometriózy.

Deň pred operáciou začína užívať liek, ktorý pomáha čistiť črevá. Je možné večer a potom ráno pred samotnou operáciou urobiť čistiaci klystýr.

3-4 hodiny pred operáciou sa lekárom odporúča prestať fajčiť.

Pooperačné obdobie

Po laparoskopii maternice je pooperačné obdobie kratšie ako po kavitárnych operáciách.

8 hodín po chirurgickom zákroku je pacientovi už povolené vstať a vypúšťanie sa vykonáva v priebehu 3-5 dní v závislosti od zložitosti operácie a celkového stavu. Potrebná liečba v pooperačnom období sa nelíši od predpisov po brušnej operácii. Použité lieky proti bolesti na odstránenie nepríjemných pocitov a antibiotiká - aby sa zabránilo infekcii.

Je veľmi dôležité jesť hneď po operácii:

Ako sa vykonáva laparoskopia?
 • Vo večerných hodinách po laparoskopii je povolené piť minerálnu vodu bez plynu a variť dogrose;
 • Druhý deň je povolené uviesť do stravy fermentované mliečne výrobky;
 • V deň 3 môže denné menu obsahovať mäsové suflé, bujóny, ovocné pyré.

Strava by mala byť taká, aby nedošlo k zápche.

Všeobecne platí, že obdobie na zotavenie trvá asi mesiac, tentokrát sa nemôžete aktívne venovať športu, navštíviť saunu alebo kúpeľ, mať sex. Ak menštruácia začala a skončila pred 4 týždňami po laparoskopickej operácii, nedoporučuje sa pohlavný styk.

Výskyt pooperačných komplikácií je indikovaný nasledujúcimi príznakmi:

 • nadmerné podávanie krvi;
 • vypúšťanie s purulentným zahrnutím;
 • zápal prerazení;
 • celkový nárast teploty.

V tomto prípade musíte kontaktovať gynekológa.

Ako sa vykonáva laparoskopia?

Aby sa vylúčili pooperačné komplikácie po gynekologických operáciách, je potrebné spojiť špeciálne aktivity "Gymnastika" - cvičenia Kegel. Vďaka posilneniu intímnych svalov v budúcnosti bude možné vyhnúť sa problémom s vaginálnym prolapsom, vynechaním maternice, porušením defekácie a močenia.

Ak máte úplne odstrániť reprodukčné orgány - maternica a vaječníky - musí byť pripojený k gormozamestitelnoy terapie lieky, ktoré zastaví rozvoj osteoporózy a aterosklerózy.

Pri odstraňovaní vaječníkov môže dôjsť k rýchlemu nárastu hmotnosti, takže musíte nájsť racionálnu stravu, normalizovať stravu. Všetky tieto opatrenia pomôžu v budúcnosti vrátiť sa k bežnému spôsobu života. Ženy, ktoré si zachovali reprodukčné funkcie po laparoskopii, by mali plánovať tehotenstvo nie skôr ako rok.

Nie je divu, že operácia laparoskopie sa nazýva aj chirurgická intervencia - telo po tom, čo potrebuje odpočinok a adaptáciu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

59 + = 60