Zdravie žien

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Menštruačný cyklus pre všetky ženy je iný. Niektorí šťastní ľudia to v žiadnom prípade necítia – cítia sa dobre pred menštruáciou, počas svojej ofenzívy, ale prechádzajú rýchlo a bezbolestne. Iní cítia svoj prístup na týždeň alebo dokonca na dva, čo sa môže prejaviť zlou náladou, podráždenosťou, nie najlepším zdravotným stavom.

Často sa sťažujú dievčatá, že pred menštruačným obdobím a počas nich sa cítia nevoľní, bolesť žalúdka, hlava sa otáča, všeobecný stav je veľmi žiaduci.

Contents

Pred menštruáciou

Takýto predzvesť nástupu menštruácie, ako je nevoľnosť, sa môže prejaviť pred nástupom menštruácie. Zvyčajne je sprevádzaný depresívnym stavom, zlým zdravotným stavom. Tento stav sa nazýva predmenštruačný syndróm (PMS). Často počas tohto obdobia bolesť žalúdka, tam sú ťahové pocity.

Často také pocity spôsobujú myšlienky, že môže prísť otehotnieť a tento pocit sa zhoršuje oneskorením jedného alebo niekoľkých dní. To môže byť pravda, tak urobte tehotenský test.

Všetky tieto príznaky môžu naznačovať nielen normálny priebeh tehotenstva, ale aj patologické:

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému
 • Vyblednutie plodu;
 • Mimomaternicové tehotenstvo;
 • Ohrozenie potratom.

V týchto prípadoch je obzvlášť dôležité identifikovať váš nový stav a ak sa potvrdí niektorá z týchto diagnóz, je naliehavé konať.

Existujú prípady, keď je test pozitívny, pásky na ňom sú jasné a stále prichádza menštruácia. Niekedy sa táto podmienka považuje za normu, ale vo väčšine prípadov ide o hrozbu potratu.

Čo však môže znamenať zlé zdravie bez tehotenstva?

Zvyčajne je chybou hormonálna porucha. Hlavnými provokátormi stavu – progesterónu a estrogénu, ktoré sa začnú rekonštruovať pred začiatkom mesačného obdobia, sa v tejto súvislosti mení ich udržiavanie v organizme. To môže mať za následok zadržanie tekutiny v tele.

Okrem choroby sa môžu objaviť aj ďalšie príznaky hormonálnej úpravy:

 • Opuch mliečnych žliaz;
 • Žalúdok sa stáva väčším a “Nakresliť” jeho veľmi ťažké.

Príčiny zlého zdravia môžu byť emocionálny šok, nervové poruchy, únava, nespavosť.

Počas mesačnej

Počas celého cyklu sa ženské telo pripravuje na koncepciu a nosenie plodu.

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Ak sa tak nestane, dochádza k prudkému poklesu progesterónu, ktorý bol predtým dvakrát väčší. V tomto období, viac rozvinuté “Provokatéra” menštruácia – prostaglandíny.

Postupne sa zužujú cievy endometria, kŕmia sa spomaľujú. Endometriálna sliznica sa exfoliuje a vylučuje sa spolu so zvyškom krvi.

Tento proces trvá viac ako jeden deň, a preto menštruácia trvá niekoľko dní až týždeň. V tomto čase rastie nová vrstva endometria a nový cyklus začína od prvého dňa krvácania.

Často ženy počas menštruácie zažívajú také nepríjemné pocity:

 • Bolesť brucha, a to v dolnej časti, v oblasti vaječníkov. Je spojená s kontrakciami maternice;
 • nevoľnosť;
 • Zvýšená teplota.

Okrem toho, že žena počas mesačného vracania, jej teplota stúpa a bolesť žalúdka, cíti aj nepríjemný zápach. Tento prejav je možné odstrániť pomocou špeciálnych podložiek a predovšetkým osobnej hygieny.

Venujte zvláštnu pozornosť poslednej položke. Zmeňte tesnenie v intervaloch nepresahujúcich 4 hodiny, opotrebovanie bielizne z prírodnej tkaniny.

Prečo vám to zhoršuje?

Rovnako ako v prípade PMS, vracanie na začiatku menštruácie môže byť spôsobené hormonálnymi úpravami.

Zároveň sa hladina serotonínu zvyšuje v mieche, čo môže tiež spôsobiť nepríjemné pocity. Ďalším dôvodom je zadržiavanie vody v tele.

Všetky tieto faktory zahŕňajú ďalšie zmeny, ktoré sa prejavujú takými príznakmi, ako sú:

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému
 • Hlava je bolestivá;
 • závraty;
 • Mdloby.

Príčinou všetkých týchto prejavov je vysoký intrakraniálny tlak.

Bolestivé pocity, ktoré žena môže zažiť a nesprávne umiestnenie alebo štruktúra maternice. Ak sa vráti späť, ženy si všimnú, že ich bolesť chrbta, a ak je posunutá dopredu – žalúdok bolí viac ako iné normálne.

V prípadoch, keď nauzea – ​​neustálym spoločníkom nástupu menštruácie, lekári na prvom mieste odporúčajú vykonať testy hormónov. S najväčšou pravdepodobnosťou je to ich nerovnováha, ktorá vyvoláva nepríjemné podmienky.

Ďalšou vecou je, keď narazíte na to, že vaša hlava sa otáča a prvýkrát sa cítite chorý. To môže byť príznakom tehotenstva, ako aj znak gynekologických ochorení.

Príčina zlého zdravia sa môže skrývať pri príjme hormonálnych liekov, ktoré menia pozadie.

V tomto prípade, okrem uvedených príznakov, môžete pozorovať:

 • Veľké potenie;
 • Ostré zmeny nálady;
 • Ťažké bolesti hlavy.

Tvárou v tvár skutočnosti, že počas menštruácie ste chorý, test je negatívny, vaše zdravie je v poriadku a neviete, prečo sa to stane, premýšľajte nad tým, či niečo môže spôsobiť poruchy gastrointestinálneho traktu.

algomenoreya

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Táto diagnóza je vystavená ženám, ktoré neustále trpia bolesťami v dolnej časti brucha, závraty, bolesti hlavy, nepríjemné pocity na chrbte počas menštruácie. Je to spôsobené porušením procesu prietoku krvi z maternice spôsobeného zvláštnosťami štruktúry orgánu.

Zvyčajne sa primárna algomorea vyskytuje v dôsledku hypoplázie maternice (nedostatočná rozvinutosť, malá veľkosť) alebo jej nesprávneho umiestnenia a prejavuje sa z prvej menštruačnej cykly u mladého dievčaťa.

V niektorých prípadoch sú príznaky choroby veľmi slabé a po prvom narodení zmizne vôbec.

Ak počas menštruácie neustále zvracia, závraty, bolesť žalúdka a všetky tieto príznaky spôsobujú hmatateľný nepríjemný pocit, hormonálna liečba je indikovaná. V niektorých prípadoch ženy jednoducho zvyknú na nepríjemný stav a zbavujú sa svojich symptómov pomocou liekov proti bolesti.

Napriek tomu, v prípadoch, keď bolo možné identifikovať ochorenie, ktoré je provokerom zlého zdravotného stavu, treba ho liečiť. Prakticky každá žena, ktorá trpí adheziami, endometriózou, fibroidmi a ďalšími ochoreniami, mení charakter menštruácie, jej nástup a priebeh. V tomto prípade hovoria, že algomenorea je druhoradá. Pri takýchto chorobách sa vždy vyžaduje liečba.

Ako prekonať nepríjemné príznaky?

Zbaviť sa zvýšenej telesnej teploty umožní protizápalové lieky (napríklad, “Ibuprofen”, “Paracetamol”).

Čo mám robiť, ak sa neustále zhoršujem? V tomto prípade spravidla lekári menujú “Mastodinon”. Táto droga je určená špeciálne pre ženy. Umožňuje nielen prekonanie symptómov, ale aj normalizáciu hormonálneho zázemia. V niektorých situáciách je indikovaná dodatočná liečba antibiotikami.

Nevoľnosť a závrat počas menštruácie: príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Ženy často čelia zlému zdravotnému stavu “No-Spa” a to je dôvod. Liek má antispazmický účinok, takže ľahko eliminuje nepríjemné prejavy.

Kedykoľvek a najmä, keď sa žena necíti dobre, chce niečo, čo jej poteší. Naučte sa s niečím. Napríklad, ak máte radi sladké, ale neustále diety zakazujú, aby ste ich mohli jesť, môžete to bezpečne urobiť počas menštruácie.

Ako sa správať s menštruáciou?

Aby ste nezhoršili svoj zdravotný stav, postupujte takto:

 • Nevykonávajte ťažké fyzické cvičenia;
 • Odmietajte navštíviť saunu, bazén, parný kúpeľ.
 • Snažte sa nepiť alkohol. Ak sa počas tohto obdobia cítite nevolno a neviete, či to môže byť tehotenstvo alebo nejaká iná choroba, alkohol môže zhoršiť váš stav;
 • Jedzte len zdravé jedlo a jesť viac ovocia, zeleniny.

Nevoľnosť, závrat, bolesti hlavy s menštruáciou nie sú normálnym stavom, preto sa poraďte s lekárom, ak sa takéto príznaky vyskytnú. Pamätajte, že ženská menštruácia je ukazovateľom jej zdravia.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply