Rozšírenie a zápal lymfatických uzlín v svaloch u žien | pangudownloads.com
Zdravie žien

Rozšírenie a zápal lymfatických uzlín v svaloch u žien

Lymfatické uzliny v tele majú vlastnosti biologických filtrov, cez ktoré prechádzajú lymfy. Pochádza z častí tela a orgánov. Lymfatický systém sa zúčastňuje na vytváraní a posilnení imunity, chráni telo pred patogénmi a vírusmi.

Všeobecné informácie

Rozšírenie a zápal lymfatických uzlín v svaloch u žien

Celkovo existuje viac ako 500 lymfatických uzlín v ľudskom tele. Umiestnenie lymfatických uzlín u žien v slabinách je asymetrické: vľavo - 20, vpravo - 14. Podľa vedcov toto usporiadanie uzlov nie je náhodné. Vysvetľujú túto skutočnosť tým, že v ľudskom tele v pravom polčine dominuje vývoj orgánov, preto je ich viac.

Zápal je spôsobený prienikom mikroorganizmov s pohybom krvi a lymfy z iných infikovaných oblastí.


Lymfatické uzliny bránia vstupu patogénnej mikroflóry do životne dôležitých orgánov. Ak sa v takýchto oblastiach v oblasti svalov objaví nárast miesta, okamžite sa obráťte na gynekológa.

Prečo sú lymfatické uzliny v slabinách?

Existujú rôzne príčiny zápalu lymfatických uzlín v ženskom tele v oblasti slabín.

Špecialisti identifikujú hlavné z nich:

 • Onkologické ochorenia. Počas progresie malígnych nádorov sa všetky lymfatické uzliny zapália a zväčšujú ich veľkosť;
 • Vstup do globulárnych baktérií a tuberkulóznych bacilov;
 • Prítomnosť vírusových infekcií. V slabinách, lymfatické uzliny najčastejšie reagujú na také ochorenia, ako sú osýpky, herpes a ružienka;
 • drozd;
 • S odmietaním štepov, ako aj so zápalom v oblasti pôsobenia;
 • Po zranení spôsobených mechanickým poškodením slabín;
 • Keď je telo infikované chorobami, ktoré sú prenášané sexuálne. Môže ísť o chlamýdiu, syfilis, kvapavku, ureaplazmózu.

Je dôležité poznamenať, že keď je poškodená slabika, dochádza k rýchlemu zápalu lymfatických uzlín. Ak dôjde k infekcii, tento proces prebieha bezproblémovo, keď choroba postupuje.

príznaky

Každá choroba je ľahšie liečiteľná v počiatočných fázach.

Preto ak zistíte nasledujúce príznaky zápalu lymfatických uzlín v svaloch, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom:

Rozšírenie a zápal lymfatických uzlín v svaloch u žien
 • Lymfatická uzlina je zväčšená;
 • V mieste zápalu, sčervenania;
 • Uzly sa rozmnožili a stúpali;
 • Bolestivé pocity pri dotyku;
 • V počiatočných štádiách ochorenia v miestach zápalu dochádza k výraznému zvýšeniu teploty. V závislosti od rýchlosti progresie ochorenia stúpa po celom tele.

Keď sa vyvíja inguinálna lymfadenitída a hnis sa nahromadí v lymfatických uzlinách, intoxikácia sa prejavuje u žien.

Súčasne dochádza k prudkému zvýšeniu teploty, sprevádzanému zimnicami, všeobecnou slabosťou, bolesťami hlavy a svalovou bolesťou. Klinická analýza ukazuje prudký nárast indexu ESR a leukocytózy.

Onkologické ochorenia sú veľmi často zistené v posledných fázach. Je to spôsobené tým, že lymfatické uzliny s nimi sú len mierne zväčšené a nespôsobujú bolesť.

Keď telo trpí pohlavnými infekciami, inguinálna lymfadenitída zostáva takmer nezrozumiteľná. Preto iba lekár môže po kompletnom vyšetrení a získaní výsledkov testov stanoviť presnú diagnózu.

diagnostika

Po prvé, na stanovenie diagnózy je potrebné vizuálne vyšetrenie. V prítomnosti zápalového procesu sú lymfatické uzliny zhutnené, bolestivé, opuchnuté. Teplota v oblasti tkaniva sa zvyšuje. Okrem preskúmania a vypočúvania sa vymenuje aj príslušná skúška. Preto je potrebné darovať krv na klinickú a biochemickú analýzu, podstúpiť ultrazvukovú diagnostiku (ultrazvuk) panvových orgánov.

Okrem toho je možné predpísať počítačové a magnetické rezonančné zobrazenie, rádiografické vyšetrenie. Ak existuje podozrenie na onkologické ochorenie, odoberie sa biopsia zapálenej lymfatickej uzliny.

liečba

Liečba lymfatických uzlín je predpísaná na základe údajov z komplexného vyšetrenia pacienta. Liečba je predpísaná, v závislosti na tom, čo bolo príčinou lymfadenitídou do rozkroku, ako je samo o sebe zvyčajne nevyvíja, ale je dôsledkom infekcie v tele. Spravidla sú predchodcami karbunky, abscesy, furuncles.

Liečba zápalových lymfatických uzlín sa vykonáva chirurgicky a konzervatívne.

Počiatočná etapa pozostáva z týchto opatrení:

Rozšírenie a zápal lymfatických uzlín v svaloch u žien
 • Príjem antibiotík. Dávkovanie, dĺžka liečby predpisuje ošetrujúci lekár, berúc do úvahy stupeň zápalu, individuálne vlastnosti a hmotnosť pacienta;
 • Prijímanie antiseptických látok na miestnej úrovni. Často sa na tento účel používa masť "Levomekol". Aplikuje sa na gázový obväz aplikovaný na postihnuté miesto;
 • Vykonávanie fyzioterapeutických postupov. Na dosiahnutie protizápalového účinku sa elektroforéza používa v kombinácii s antibiotikami.

Treba poznamenať, že s hnisavou inguinálnou lymfadenitídou je liek "Levomekol" a fyzioterapia je zakázaná.

Liečba chirurgicky sa vykonáva v prípade, že je nielen zvýšenie začervenanie a lymfatických uzlín v slabinách, ale nahromadenie hnisu. Aby sa zabezpečil konštantný odtok purulentnej tekutiny, chirurg urobí drenáž.

Liečba lymfadenitídy v oblasti svalov s ľudskými prostriedkami sa môže uskutočniť v počiatočnom štádiu. Ak chcete získať výsledky z takýchto udalostí, je potrebné ich kombinovať s liekmi.

Preventívne opatrenia

Včasná diagnóza patológie lymfatických uzlín v inguinálnej zóne a správne zvolená konzervatívna liečba vo všeobecnosti predstavujú priaznivú prognózu.

Na profylaktické účely sa lymfadenitída v slabinách používa na sanáciu ohniska chronických infekcií, sledovanie pohlavne prenosných chorôb.

Pamätajte si, že pravidelné inšpekcie pomôžu včas identifikovať patológiu. A to znamená, že liečba sa uskutoční v počiatočnom štádiu ochorenia. Buďte zdraví!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

26 − 16 =