Zdravie žien

Senzibilizácia u detí a dospelých

Senzibilizácia organizmu v biológii – to je zvýšiť citlivosť na účinky stimulov. Tento jav je základom skupiny alergických ochorení. Proces senzibilizácie spôsobuje, že telo je veľmi náchylné na určité látky.

Senzibilizácia u detí a dospelých

Tento mechanizmus je mimoriadne dôležitý, pretože kontakt s patogénom vytvára protilátky, to znamená, že imunita môže odolávať konkrétnej chorobe.

Avšak, väčšina z konceptu senzibilizácie sa vyskytuje v konverzácie o alergické reakcie, keď imunitný systém rozpozná neškodné látky, ako budič a konfrontuje ich. Najčastejšími reakciami sú astma, potravinové alergie a senná nádcha. Senzibilizácia je fenomén spôsobený viacerými kontaktmi s rôznymi dávkami alergénov.

To môže byť spôsobené tým, baktériami, vírusmi (a ich toxínov, antigény), chemikálie, lieky, priemyselné jedy, a tak ďalej. D. Opakovaná podnety vplyv vyvoláva množstvo alergických reakcií, napríklad, žihľavka, anafylaxia a ďalšie.

Doba senzibilizácie je čas medzi prvým kontaktom s podnetom a prejavom precitlivenosti na ňu. Toto obdobie môže trvať niekoľko dní až niekoľko rokov. U dieťaťa sa senzibilizácia objavuje súčasne s imunitou.

Contents

Domáca senzibilizácia

Táto porucha vyvoláva nástup alergickej rinitídy. Na rozdiel od sezónnej závislosti bežnej chladu sa pozoruje počas celého roka. Ak sa na to nedozviete, môže sa vyvinúť bronchiálna astma.

Treba poznamenať, že senzibilizácia húb sa týka aj domácich. Deti sú však väčšinou citlivé na iný prvok domáceho prachu – roztočov. Domácnosť vo svojich symptómoch zahŕňa najmä rinitídu a astmu, menej často konjunktivitídu. Obzvlášť jasné príznaky sa prejavujú na jeseň av zime, keď vzrastá vlhkosť vzduchu, a preto sa vytvárajú priaznivé podmienky na rozmnožovanie roztočov a húb.

Aby sa zabránilo kontaktu s dráždivými látkami, je potrebné:

  • Zastavte kontakt s alergénmi: vykonajte denné mokré čistenie, použite sinteponovye vankúše. Keď sú citlivé na zvieracie chĺpky, odstráňte ich, neobliekajte vlnené oblečenie atď.
  • Špecifická imunoterapia alebo hyposenzibilizácia. Udalosťou je zaviesť alergén v minimálnych, ale stále rastúcich množstvách. Podráždenie sa aplikuje topicky alebo subkutánne;
  • Lekár môže predpísať antihistaminiká.
  Ako rýchlo a účinne zbaviť strabizmu

Jedným z nepríjemných následkov alergickej rinitídy je jej prechod na bronchiálnu astmu. Na odstránenie porušenia môže lekár predpisovať niekoľko liekov rôznych akcií.

Močová senzibilizácia

Senzibilizácia u detí a dospelých

V tomto prípade je odpor môže byť spustená organizmu ako huby, znovu odoslaná vo vzduchu, a nachádza sa na slizniciach a koži. Toto sa niekedy stáva po utrpení plesňových ochorení kože. Veľmi často je precitlivenosť na huby príčinou bronchiálnej astmy.

Huby sú v prírode široko distribuované a často sa stávajú súčasťou domáceho prachu. Ich distribúcia je ovplyvnená vlhkosťou a teplotou vzduchu, takže sa dobre rozmnožujú vo vlhkých a slabo vetraných miestnostiach. Okrem toho, huby môžu žiť nielen v prachu a napríklad v stenách, ale aj na zelenine, iných výrobkoch a výrobkoch vyrobených z bavlny.

Senzibilizácia potravín

Táto porucha sa vyskytuje v dôsledku precitlivenosti. Predispozičnými faktormi je vážená dedičnosť, neskoršia aplikácia na prsia, nedostatok prirodzeného kŕmenia.

Možno, že niečo ako sekundárna senzibilizácie u dieťaťa alebo dospelého, spôsobené abnormalitami v gastrointestinálnom trakte, črevné infekcie, dysbacteriosis, Hypovitaminóza, parazitárne infekcie, ktoré narušujú bariérovej funkcie gastrointestinálneho traktu, čo má tiež vplyv na imunitný systém.

Existuje taká vec ako skríženej alergie, napríklad, ak ste citliví na senzibilizáciu na kravské mlieko môže dôjsť u hovädzieho mäsa alebo mlieka iných zvierat.

Rozvoj senzibilizácie sa prejavuje v niekoľkých fázach:

  • Po prvé, existuje priamy vzťah medzi príjmom potravy a negatívnou reakciou tela. Ak sa v tomto čase poradíte s lekárom, aplikujte lieky a špeciálnu diétu podľa jeho pokynov, potom môžete vyliečiť potravinovú alergiu;
  • Chronická fáza s potravinovou závislosťou. Zložitosť porušenia v tomto štádiu spočíva v tom, že diéta a iné opatrenia nevedú k odpusteniu;
  • V poslednom štádiu príznaky pretrvávajú aj po úplnom odstránení alergénu. Liečba ochorenia v tomto prípade je veľmi ťažké.

Kurz liečby zahŕňa diétu, úľavu od alergických prejavov, elimináciu sprievodných ochorení a komplikácií. Jedlo je upravené odborníkom v každom prípade. Symptómy poruchy sú eliminované pomocou antihistaminík a stabilizátorov membrán žírnych buniek.

  Čo potrebujete vedieť o hyperkoagulabilite?

Senzibilizácia alkoholu – čo to je?

Tento spôsob riešenia alkoholizmu, zahŕňajúce podávanie množstvo liekov, ktoré tvorí bariéru spôsobujúce averziu k alkoholu.

Počas tohto postupu sa kapsula so špeciálnym liekom s dlhodobým účinkom podáva pacientovi pod kožu. Kapsula má malú veľkosť, takže nespôsobuje nepríjemné pocity a látka v ňom nepoškodzuje telo. Ale po použití najmenšej dávky alkoholu môže byť reakcia tela veľmi násilná.

Senzibilizácia u detí a dospelých

Nie je potrebné piť žiadnu látku obsahujúcu alkohol, bude stačiť samotné výpary. V dôsledku toho alkohol znechucuje. Avšak pri kontakte sa zvyčajne prejavuje nevoľnosť, predtým ako ide von na ulicu. Ak užívate veľkú dávku, možno dokonca aj kóma a smrť. Treba poznamenať, že alternatívy k kapsulám sú prípravky na intramuskulárne a orálne podávanie.

Psychologická senzibilizácia

Senzibilizácia v oblasti psychológie je proces zvyšovania citlivosti nervových centier prostredníctvom vplyvu rôznych stimulov. Napríklad s pomocou senzibilizácie hudobníci rozvíjajú dobrý sluch, ochutnávajú – chuť a čuchové vnemy.

V psychológii môže mať tento jav dlhodobý alebo krátkodobý charakter. V prvom prípade sa vyvinie pod vplyvom nevedomého alebo účelného tréningu.

V druhom prípade je krátkodobá povaha spojená s užívaním akýchkoľvek liekov alebo v núdzovej situácii, keď sú všetky zmysly zhoršené osobou. Môže sa použiť na vytvorenie a zvýšenie strachu z nepriaznivých situácií, aby sa im nedalo zabrániť a varovať ich včas.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply