Evcil hayvan girebilir

Bir akvaryumda neon balık nasıl

Küçük vücudu neon tabelalarla renklendirilmiş olan akvaryum balıkları gibi. Bu bebeklerin bir sürü akvaryumda çok güzel görünüyor ve eşzamanlı hareketleri için kanepede dinlenirken izlemek eğlenceli. Ancak, büyüklüğüne rağmen, neonchiki’nin dikkat etmesi ve bunları nasıl içermesi gerektiğini size söyleyeceğiz.

Contents

Akvaryum neon özellikleri

Bir akvaryumda neon balık nasıl

Bu radyan balıklardan küçük bir haracin ailesi. Bunların en yakınları akvaryum balıklarıdır – tetris. Neonchikov birçok çeşidi: onlar, mavi, yeşil, kırmızı ve siyah, ama alttür adı yalnızca gölgeler sırtlarını farklarıyla ima.

Tüm alt türler gövde boyunca parlak bir renge sahip karakteristik şeritler içerir – neon renginin etkisi, sahiplerinin onları çok sevmesi.

Neon – standların içeriğini seven akvaryumcular için balık. Kısa bir yaşam döngüsüne sahip olan vahşi meslektaşlarının aksine, ev neonchik 5 yıl yaşar, bu süre içinde büyüklüğünü değiştirmez ve her zaman 4 cm içinde kalır. Küçük vücut akvaryumda eğitim için idealdir.

Neon doldurmak nasıl

Akvaryumun sorumlu bir sahibi olarak, bu balıkların içeriğinin özelliklerini bilmelisiniz. Neon almak için 6-7 parçadan oluşan bir pakete ihtiyacınız olacak, çünkü bu türün varlığı yok – balıklar stres ve ölüme neden oluyor. Daha fazla başlatılabilir, daha az tavsiye edilmez.

Tankın en iyi dispersiyon ile seçilmesi gereken iyi bir havalandırıcı bulunmalıdır. Bu, havalandırıcının ürettiği hava kabarcıklarının, pratikte suda bir jet oluşturmayan en küçükleri gerektirdiği anlamına gelir. Neons akarsulardan uzak durur, akım olmadan sessiz yerleri tercih eder.

Bir akvaryumda neon balık nasıl

Yaşam alanlarının doğal ortamında, neonlar yoğun sulu büyüme ile yerler seçerler. İnce kalın yapraklı akvaryumlar için birçok bitki kullanarak rezervuardaki yoğun bitki örtüsünü yeniden yaratmanız gerekir.

İçgüdüler sürekli olarak bu küçük balıklara daha büyük ve daha güçlü düşmanlardan gizlenmelerini söyler, yoğun çimenler kendilerini iyi hisseder ve parlak bedenlerini yeşil bir arka plan üzerinde gözlemlemekten memnuniyet duyarsınız. Tasarım çözümlerine gelince, tropikleri anımsatan bitkiler seçin – muhteşem görünecek.

Akvaryumdaki yeşilliklerin gerçek olması çok önemlidir. Gerçek şu ki, plastik süslemelere sessizce bitişik olan diğer türlerden farklı olarak, neonlar ikameye duyarlıdır. Bu türün türünü üretmeyi düşünüyorsanız, onlara canlı bir orman verin.

Neon için su 20-24 ° C arasında tercih edilir ve yumuşatılır, ancak yetişkinler için özel tedaviye gerek yoktur. Bu türler için turba suyunun tavsiyesini karşılamak genellikle mümkündür, ancak aslında zararlı bakterilerle doldurmaktan ya da sadece kahverengileşmekten ziyade suyu asitlendirecek kaliteli bir turba almak çok zordur. Neondan normal filtrelenmiş su hayat için yeterlidir.

Neonchikov beslemek ne?

Bu tür yiyeceklerde iddiasızdır ve henüz beslenmenin basit ilkelerini takip eder. Böyle küçük balıkların küçük yemle beslenmesi gerekir, çünkü bunlar büyük parçalar halinde kolayca tıkanabilirler çünkü neonlar yiyeceklerini kıstırmazlar, fakat bütünüyle yutmaya çalışırlar, hatta zarar verirler.

İkinci özellik aşırı yemeğidir, bu nedenle bir hafta açlık, akvaryuma yiyecek atmadan bir hafta yapılmalıdır. Yiyecek miktarındaki ılımlılık onlar için en iyi strateji olacaktır ve şişmiş karnı, patlamaya hazır olarak düşünmek zorunda değilsiniz.

Bu türün yiyeceği çeşitlidir:

Bir akvaryumda neon balık nasıl
  • Kızartmak için kuru pul çeşitleri;
  • Dondurulmuş larva (nauplii) artemi (kabuklular);
  • Kızartmak için mikrogranüllerde yem, örneğin Sera veya Tetra;
  • Dondurulmuş coretra (sivrisinek larvaları).

Yemek pişirmek için çok tembel olmadıkça, kan kurdu besleyemezsiniz, küçük balıklar için çok sert ve büyük – öğütün. Balıktan ve denizin diğer sakinlerinden çeşitli kıyma etleri de sığmaz. Genellikle neonchiki titiz değildir, fakat aynı zamanda diyetin çeşitlendirilmesi gerekir ve bu da kuru gıdaların alternatif firmalarının pahasına yapılabilir.

Neontik üreme sırları

Esaret altında, tüm türler eşit derecede iyi üretmez. Hamile neonchiki – nadir değil, tüm zorluk, döllenmiş yumurtaların gelişimde durması ve yavru doğurmaması gerçeğinde yatmaktadır. Bunun nedeni, akvaryumun uygunsuz su ortamıdır, yavru için çok sert ve alkali, fakat yetişkinler için normaldir.

Etkili reprodüksiyon nasıl elde edilir? Sadece bir tane güvenilir ve kanıtlanmış yöntem vardır – bu yumurtaların serilmesini ve erkeklerin sütüyle gübrelemeyi beklemek ve daha sonra duvarları çok yumuşak damıtılmış suyla ayrı bir tankta bırakmaktır. Bunu, duvarın ikinci gününde yapmak tavsiye edilir, asıl konu, süreci dikkatli bir şekilde takip etmek ve anı kaçırmamaktır.

Yumurtalar neden ölüyor? Yumuşak kabukları osmoza ve tuza dayanamaz.yetişkin»Akvaryum suyu. Eğer çeşitli balık türlerini, kerevitleri, salyangozları ve diğer hayvanları koruyorsanız, aktif olarak “elektrikli süpürge“Yerin yüzeyi, o zaman neon yumurtalarının lezzetli yiyecekleri olacak ve balıkların yavrularını beklemeyeceğinize şaşırmayın.

Bir akvaryumda neon balık nasıl

Duvarın meydana geldiği akvaryumdan birkaç gün yetişen yetişkinler için yola çıkarak diğer yoldan gidebilirsin. Yumurtlama 22-24 ° C ve iyi bir ışıkta gerçekleşir. Daha sonra, yetişkinleri yumurtalardan ayırdığınız zaman, rezervuar hafifçe gölgelenmelidir. Aksi halde, yumurtaların olgunlaşması ve yavruların serbest bırakılması gerçekleşmez.

Eğer ayrı bir rezervuarda (yumurtlama alanı) üreme yapıyorsanız, o zaman kaynayan suyla veya akvaryum bitkisinin bir çalı ile muamele ederek bir olta koyun. Hamile neonun yumurta bırakması için böyle bir alt tabakaya ihtiyacı vardır. Süt ile gübreleme gece ya da sabah geç saatlerde meydana gelir, böylece bir çift için 1 gün sürebilirsiniz.

Bir bayanı ve bir erkeği, neon yumurtlama için onları nasıl bırakacaklar? Bazen bunu yapmak kolay değildir. Sen oysa erkeklerde bu etkileyici düz, genellikle renkli bant hafifçe kavisli arka görünür hangi nedeniyle karın içinde erkek biraz daha büyük bir dişi, ne odaklanmak gerekir. Bir çift seçtikten sonra, onları yumurtlama bölgesine ekleyerek, tekneyi iyice temizleyip dezenfekte edin.

Neonchikov balıklarının kızartma

Fry, manto havyarından çıkan larvalardan dejenere edilir. Bir neon yaklaşık 100 yumurta verebiliyor, bunların bir kısmı gelişimde yavaşlayacak ve larva doğurmayacak. Suda hareketsiz kayan 2-3 gün kalan larvalar. Beşinci günde larva, en küçük gıda ile yüzebilen ve beslenebilen bir yavruya dönüşür. Dikkatli bakım ve ayrı bir kızartma içeriği başarınızı sağlayacaktır.

Bir akvaryumda neon balık nasıl

Kızartma ile akvaryumun gölgelenmeye artık gerek olmadığını ve dağınık ışıkla aydınlattığını unutmayın. Yavaş yavaş balıklar daha da güçlenecek ve yetişkin ebeveynler tarafından sürüler halinde kalabiliyorlar.

Kızartmak için en uygun yiyecek, siliat ve rotiferlerin bir karışımıdır. Suyu yeni doğan balıklar için olabildiğince temiz ve kullanışlı olacak şekilde günlük olarak kalıntıları temizlemek zorunda kalacaksınız.

Suyun yerini alması, yavaş yavaş onları daha yüksek bir rijitliğe alıştırmaya yardımcı olur, böylece genç hayvanların ölümü, ortak akvaryuma geri döndüklerinde meydana gelmez. 10 litrede «Malkova“Yumuşak su, günlük 1-1,5 litre sıradan dökülür”yetişkin“. 10-12’nci günde, balıklar bütün aile ile yeniden bir araya gelmeye hazırdır.

Koleksiyonunuzu neon ile tamamlamaya ya da buna odaklanmaya karar verdiniz mi, bu güzel bebeklerin gözetim ve korumanıza ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply